TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 05:06:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nabijanje mase/snage  (Pročitano 10373 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #63 poslato: Septembar 24, 2017, 05:51:57 posle podne »

Mesec dana je jako mali period da bi se bilo sta uporedjivalo i napredak u tom periodu ne zavisi puno od treninga, razlike u trening programima i ishrani najviše se ogladaju nakon 3-6 meseci kada je telo već odreagovalo na trening i kada treba mnogo pametnije pristupiti svemu kako bi se napredak nastavio.
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #62 poslato: Septembar 24, 2017, 05:48:26 posle podne »

Moj trening je malo specifičan i pliagođen powerliftingu ali mogu ti reći kako radim sa svojim klijentima što je negde blize tvom treningu.

Trening se uvek započinje čučnjevima, zgibovima ili bench pressom u zavisnosti od treninga. Prva vezba se radi sa nekih 6-10 zagrevnih serija( osim kod zgibova) i sa 5-6 radnih serija. Radne serije su nekad 10 ponavljanja ali su češće od 3 do 6 sa većom težinom. Ostatak treninga se rade 2-4 serije po 8-15 ponavljanja. Zgibovi i ostale vezbe sa opterećenjem se rade skoro do otkaza u svim serijama.
Ovo mi deluje dobro..A samo kako 6-10 serija zagrevanja..Ja odradim pre treninga shadow box da mi malo krv udari pa se malo rastegnem na brzinu nista specijalno i odradim jednu seriju zagrevanja za određenu vezbu sa 60% od max tezine..

Koliko vezbi rade klijenti sa tvojim treningom po misićnoj grupi.. ?

Mozes mi napisati kako to tačno izgleda otprilike za grudi/biceps,leđa/triceps ili noge svejedno.. ?

I zanima me posto si već imao verovatno vise klijenata kakav je napredak u odnosu npr na mene za 1 mesec :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #61 poslato: Septembar 24, 2017, 04:09:31 posle podne »

Moj trening je malo specifičan i pliagođen powerliftingu ali mogu ti reći kako radim sa svojim klijentima što je negde blize tvom treningu.

Trening se uvek započinje čučnjevima, zgibovima ili bench pressom u zavisnosti od treninga. Prva vezba se radi sa nekih 6-10 zagrevnih serija( osim kod zgibova) i sa 5-6 radnih serija. Radne serije su nekad 10 ponavljanja ali su češće od 3 do 6 sa većom težinom. Ostatak treninga se rade 2-4 serije po 8-15 ponavljanja. Zgibovi i ostale vezbe sa opterećenjem se rade skoro do otkaza u svim serijama.
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #60 poslato: Septembar 24, 2017, 08:16:25 pre podne »

Nije tu samo do hemije već su to napredni sistemi treninga, kao što sam rekao moraš imati adekvatno iskustvo u treningu i da ispoštuješ gomilu stvari. U tvom slučaju velika je šansa da stalno budeš pretreniran radeći ovakav sistem treninga.
Ok a zanima me na koji ti način radis ponavljanja i serije ?

Ja kad radim npr za noge 4x serije čučnja ,4x prese ,3x šuta,3x masina za list, kilaze na svakoj seriji oko 80% ne umorim se toliko na kraju treninga ono da se jedva uz stepenice  popnem ali zato kad ubacim ove superserije i neke dropserije mnogo je jača pumpa i bas se jedva popenjem uz stepenice posto je tererana u podrumu :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #59 poslato: Septembar 22, 2017, 10:45:14 posle podne »

Nije tu samo do hemije već su to napredni sistemi treninga, kao što sam rekao moraš imati adekvatno iskustvo u treningu i da ispoštuješ gomilu stvari. U tvom slučaju velika je šansa da stalno budeš pretreniran radeći ovakav sistem treninga.
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #58 poslato: Septembar 22, 2017, 10:40:49 posle podne »

Jel ti ideš na trening da ti bude zanimljivo ili da napraviš rezultate ? Ako ti je do zanimljivosti moj savet ti je da probas sa bioskopom,pozoristem,nekom diskotekom li kafićem , neki balet i slično. Ti si našao da se porediš sa 3 ozbiljna bb takmičara gde su neki od njih sami 1000 puta ponovili i priznali sta sve uzimaju od hemije, pritom ti ljudi imaju adekvatanu ishranu i odmor,veoma dug staz u teretani  i slično. Bez hemije i ostalih pomenutih stvari verujem da takav trening u tvom slučaju neće dati zeljene rezultate.
Ova zadnja rečenica me je zanimala samo...Znači ovaj trening je samo za hemiju ?

A sto se tiče rezultata i zanimljivosti ide se i zbog jednog i drugog..Idem sto mi prija da odradim jak trening posebno ako sam nervozan ili slično.. i plus zbog rezultata ..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Septembar 22, 2017, 10:44:54 posle podne od strane Fearless » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #57 poslato: Septembar 22, 2017, 10:36:58 posle podne »

Jel ti ideš na trening da ti bude zanimljivo ili da napraviš rezultate ? Ako ti je do zanimljivosti moj savet ti je da probas sa bioskopom,pozoristem,nekom diskotekom li kafićem , neki balet i slično. Ti si našao da se porediš sa 3 ozbiljna bb takmičara gde su neki od njih sami 1000 puta ponovili i priznali sta sve uzimaju od hemije, pritom ti ljudi imaju adekvatanu ishranu i odmor,veoma dug staz u teretani  i slično. Bez hemije i ostalih pomenutih stvari verujem da takav trening u tvom slučaju neće dati zeljene rezultate.
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #56 poslato: Septembar 22, 2017, 10:28:43 posle podne »

Sta mislite o Šarčevom treningu sa mega,giga setovima i serijama bez pauza kao npr ovde sa Bakićem kad su radili noge https://youtu.be/bPwShNpSCRw ?

Ima takođe video na yt kad sa Pedjom sa Ogistre radi ruke na isti način..

Meni ovakav tip treninga deluje mnogo zanimljivo i deluje mi da mi vise prija nego klasično sa 1,2min pauzama sa 3,4 vezbe po 3,4 serije na jednu misicnu grupu malo sam eksperimentisao i definitivno mi je mnogo jača pumpa kad ovako odradim a i nekako vise volim ovakav brzinski i jak trening..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Septembar 22, 2017, 10:30:15 posle podne od strane Fearless » Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #55 poslato: Septembar 16, 2017, 03:03:02 posle podne »

Slazem se sa Dusanom. I samo jos da dodam da poradis na treningu ledja. Ubaci mrtvo dizanje, razna veslanja u protklonu, zgibove uske..siroke. Razdvoji trening nogu i trening ramena. Ubaci neke super setove, gledaj da ti treninzi ne budu uvek isti, iste vezbe isti broj ponavljanja... Poradi vise na velikim misicnim grupama...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #54 poslato: Septembar 15, 2017, 04:52:50 posle podne »

Nema to veze sa powerliftingom već sa nekim osnovnim stvarima u treningu. Isti broj vezbi za biceps i grudi ? Ramena u treningu zajedno sa nogama koje su polovina tela ?  To mnogi kazu pa ti si powerlifter ja treniram zbog izgleda, a ja izgledam 10x bolje od njih koji kao treniraju radi "izgleda". Moraš malo realnije sagledati sliku treninga a ne prikljucivati se većini koja i onako nema pojma da trenira.
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #53 poslato: Septembar 15, 2017, 06:09:24 pre podne »

Meni ovaj tvoj plan deluje kao neki klasičan "gym baja" trening, ni malo mi se ne dopada. Mislim da si dobijao neke savete od nas ali mi se čini da ih nisi poslušao :)
Pa ovo je vise bb plan 3,4 vezbe po misicnoj grupi,a ti si powerlifter :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #52 poslato: Septembar 14, 2017, 10:51:22 posle podne »

Meni ovaj tvoj plan deluje kao neki klasičan "gym baja" trening, ni malo mi se ne dopada. Mislim da si dobijao neke savete od nas ali mi se čini da ih nisi poslušao :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #51 poslato: Septembar 14, 2017, 02:37:16 posle podne »

Strpljenja mladiću, korak po korak...mesec dana je nedovoljno za revolucionarne promene...poenta je u vremenu, ishrani, stralnom usavršavanju trenažne tehnike, posvećenosti...

Misliš da je Arnold postao Arnold za mesec dana, pa je "kukao" posle mesec dana...ne ne ne  ;) Borac "sa dovoljno lean mase" se ne postaje za mesec dana   ;)

3-4 šake orašastih plodova je oko 50-60 gr masti...hm, možda će trebati više...  ;)

Ubaci omega-3, vitaminsko-mineralne komplekse, proteinski suplement( npr. WPC)...dakle, pravo vreme da se razmisli o suplementaciji...hm?
« Poslednja izmena: Septembar 14, 2017, 04:04:26 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #50 poslato: Septembar 14, 2017, 01:37:46 posle podne »

Samo polako, kao sto kolega Slavisa rece moras biti strpljiv i dosledan programu koji radis. Probaj da na svakih mesec dana pojacas ishranu tj da uneses dodatnih 300kalorija.
Sto se tice mma boraca svaka im cast na izgledu ali kao sto i sam znas oni ipak imaju godine rada iza sebe.
Nije pitanje toga koliko sam dosledan ili tako nesto posto ja svejedno volim da odradim jak trening..
Nego eto da se javim da li je sve ok posto sam mozda očekivao koji kg gore u odnosu na proslu ishranu..ali videcemo za jos koji mesec..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #49 poslato: Septembar 14, 2017, 01:28:36 posle podne »

Samo polako, kao sto kolega Slavisa rece moras biti strpljiv i dosledan programu koji radis. Probaj da na svakih mesec dana pojacas ishranu tj da uneses dodatnih 300kalorija.
Sto se tice mma boraca svaka im cast na izgledu ali kao sto i sam znas oni ipak imaju godine rada iza sebe.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 17 upita.