TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:45:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: istanjen lca i skakacko koleno  (Pročitano 4357 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Februar 03, 2018, 03:28:09 posle podne »

Posle svega ako je bol i dalje prisutna, trebalo bi razmisliti o dr.terapijama npr shock wave koja se pokazača dobra za rešavanje tendinitisa...
Vežbe ne mogu rešiti upalni proces,..za to je fizikala.., vežbe su dopuna za vraćanje funkcionalnosti i jačanje
Sačuvana
Vintagebike
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #4 poslato: Februar 03, 2018, 11:09:54 pre podne »

Što se tiče MR-a,

sve strukture koštano-zglobnog aparata su očuvane, postoji upala patelarne tetive, u opisu "skakačko koleno"
Zdravo,

Mala bol se pojavila sredinom septembra  ali je klupski doktor to prepisao menjanju podloge.
 
Postepeno se pojacavala i početkom novembra nisam vise mogao ni da hodam lepo vec sam vukao nogu, a isto je i sa trčanjem i skokovima.  Istog dana mi je i oteklo koleno.

Treniram 4-5puta nedeljno po 2h.

Na prvom pregledu kod sportskog doktora sam obavešten i da mi se kvadriceps leve noge smanjio za 20%..

Terapije su sprovedene od 20og novembra do 20decembra jer sam prvih 12 dana posle pojave otoka mirovao i bandazirao nogu elasticnim zavojem uz upotrebu sinedol kreme za otok.

Radio sam i "izometricke" vezbe kod kuce, prsti ka sebi i pomeranje noge gore dole i levo desno, Ali nema nekog efekta..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
« Poslednja izmena: Februar 03, 2018, 11:35:49 pre podne od strane dstamenkovic90 » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Februar 03, 2018, 08:41:01 pre podne »

Što se tiče MR-a,

sve strukture koštano-zglobnog aparata su očuvane, postoji upala patelarne tetive, u opisu "skakačko koleno"

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2018, 08:36:57 pre podne »

Pozdrav,
dobrodošao na forum

Kada se bol pojavila i kada su sprovedene terapije?

Koliko puta nedeljno treniraš?
Sačuvana
Vintagebike
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #1 poslato: Februar 02, 2018, 02:54:22 posle podne »

zdravo svima,

potrebna mi je pomoc oko sportske povrede.

Naime amaterski treniram  rukomet i imam problem sa kolenom. Bol se pojavila ispod casice levog kolena i postepeno se povecavala do bola koji ne moze da se podnese i pojave otoka, a na kraju cak ni nogu nisam mogao da podignem sam vec sam morao da je pridrzavam u kolenu.

Odradio sam 2 puta fizikalnu terapiju u trajanju po 10 dana i to 10 minuta magneta, 10min biptron lampe i 10 min struje ali se bol i dalje javlja prilikom hoda uz i niz stepenice pa sam uradio i magnet, a izvestaj ce biti ispod.

Kako nemam dobrog lekara sportske medicine u svom gradu, a ni fizioterapeuta, ili se njihov rad svodi da izvuku sto vise para pri terapijama bez objasnjavanja kakva je povreda i koja je procedura lecenja, prost primer je da lekar zeli da mi tretira koleno samo nekim laserom bez dodatnih vezbi, moram da vam se obratim za savet i pomoc.

unapred zahvalan
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 17 upita.