TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 12:17:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc pri pravilnoj ishrani  (Pročitano 1685 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: April 25, 2018, 11:22:04 posle podne »

Polako...jako loše koncipirana ishrana...ta osoba koja te je savetovala nema dovoljno znanja za "konsultativnu delatnost"...a koliko imaš godina?

Osnovu svakog tvog obroka čine proteini( meso, riba, sir, jaja) uz dodatak ugljenih hidrata ili masti u zavisnosti od doba dana i tajminga treninga...dakle, obrok ne mogu biti solo ovsene( izvor ugljenih hidrata)...na ovom meniju ima jako malo zdravih masti...obrok ne može biti čaša jogurta...

Ovo nije meni ovo je gladovanje...

Obim struka? Uzalud suplementacija whey, ako osnovnom ishranom nismo uneli dovoljno proteina...izbacivanje obroka? Greška!!! Pobogu čoveče, hranu ništa ne može zamenti - svi ti esencijalni mikro i makroelementi...

Ne možeš svinjsko? Možda samo treba naglasiti da postoje i manje masni komadi svinjskog mesa - but...

Malo je diskutabilno oko žumanaca...

Kreni od osnova...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Sačuvana
KnezVs
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: April 25, 2018, 06:44:15 pre podne »

Potrebna mi je velika pomoc.
Trenutno sam na ishrani ( celih 2 nedelje  :) )za mrsavljanje koju mi je savetovala jedna osoba koja se bavi bodibildingom....
Dorucak... ovsene pahulje
Uzina ..... zelene jabuka
Rucak....belo meso przeno na kokosovom ulju i sveza salata
Uzina...zelena jabuka
Vecera... upola od rucka
Pred spavanje ... casa jogurta balans
Molio bih i za predlog ako treba menjati ishranu i to sta jesti ako moze po danima... imam 178kg i 105 kg :-[  hteo bih da spadnem na nekih 85kg  ;)  . Protein pijem posle treninga i tad jel izbacujem jedan obrok ili izbacujem samo proteine ( 30gr iso koliko to gr belog mesa menja ) Cisto da navedem da nemam zucnu kesu i da nemogu da jedem zumance , svinjetinu...

Pijem sagorevac( nista posebno l carnitin) .
Vozim bicikl 3 puta nedeljno (50tak km po turi uz sagorevac) ,idem u teretanu 4 x nedeljno ( ponedeljak- biceps grudi, utorak- noge, sreda-odmor, cetvrtak- ramena triceps, petak-ledja, subota nedelja- odmor ). E sad nebih zeleo samo da skinem kilograme i da spadnu misici. Sta uzeti uz protein a da ima efekta kreatin ( i koji) ili nesto drugo (sta) ? Hvala
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 18 upita.