TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 08:34:14 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problem sa disanjem.  (Pročitano 4635 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #25 poslato: Februar 25, 2020, 05:44:05 posle podne »

Pozdrav
Kako je? Ima li još uvek tegoba?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #24 poslato: Januar 30, 2020, 12:13:47 pre podne »


https://youtu.be/_irAe4_3d38
https://youtu.be/f3Wb4ylCeiQ
https://youtu.be/cdmfHM5-LWU
https://youtu.be/FgpAvpjDKTU
https://youtu.be/c39b9KvTA7E
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #23 poslato: Januar 29, 2020, 07:39:27 posle podne »

Najbolje bi bilo da mi posaljes na mail nalaze koje si radio...
Sačuvana
petrovicaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #22 poslato: Januar 29, 2020, 01:59:43 posle podne »

Mislim da bi ti pomogle vežbe disanja i istezanja grudnog koša a i leđa.
S obzirom da si bio kod doktora raznih specijalnosti, možemo isključiti dosta toga.
Tako ajde da probamo od ovog...
Poslaću ti par linkova vežbi koje možeš primenjivati ujutru i uveče

Hvala mnogo Aleksandra! Iskljuceno je dosta stvari, sad samo jos da se resim malo tog straha od bilo kakvih vezbi, jer ja na primer kuci kad sam samo istezao ledja na zemlji, cim sam ustao sa zemlje, stegnuto sve i tesko disanje.. Kao da ima nesto sto se zezne nakon nekih mojih pokreta.. Zato sam i pitao sta je ta dijafragmalna kila, da li je ona iskljucena ako je iskljucena zeludacna kila..
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #21 poslato: Januar 29, 2020, 01:48:19 posle podne »

Mislim da bi ti pomogle vežbe disanja i istezanja grudnog koša a i leđa.
S obzirom da si bio kod doktora raznih specijalnosti, možemo isključiti dosta toga.
Tako ajde da probamo od ovog...
Poslaću ti par linkova vežbi koje možeš primenjivati ujutru i uveče
Sačuvana
petrovicaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #20 poslato: Januar 29, 2020, 01:16:07 posle podne »

Kazes javi se bol nakon dizanja tereta? I posle par dana prodje nakon mirovanja?
A bol prilikom udisanja u predelu medjurebarnih misica, grudnog kosa? Kada kasljes ili kijas?

I da napomenem jako bitnu stvar, posto inace pevam i sviram, desava mi se nakon sto pevam tipa pola sata, da uopste ne mogu lepo da udahnem i steze me sve, a to pre nije tako bilo uopste!
Sačuvana
petrovicaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #19 poslato: Januar 29, 2020, 01:14:29 posle podne »

Kazes javi se bol nakon dizanja tereta? I posle par dana prodje nakon mirovanja?
A bol prilikom udisanja u predelu medjurebarnih misica, grudnog kosa? Kada kasljes ili kijas?

Tokom i mirovanja cak mi se desi da imam probleme sa disanjem, ako sam tipa dizao nesto pre 5,6 dana.. Bol neku posebnu nemam, ali odmah nakon tereta nekog imam onako trnce u grudima i stezanje grudnog kosa..
Nakon mirovanja se smiri situacija ali isto se javi ponekad, ali tipa 70% dana bude ok, a mali deo dana mi bude bas tesko.. Kada kasljem ili kijam nista, nemam nikakvu bol..

Osecam kao da mi je stegnuto sve i zgrceno, taj osecaj.. Pocevsi od dijafragme do pluca.. Mada kad mi je ok, primetio sam da mi dijafragma skroz normalno radi, sve lepo ide, a onda kad mi se slosi, kao da se sve zgrci skroz.. Ja sam stao sa pregledima nakon jula sve do oktobra, zato sto su mi nasli jaku alergiju bas na ambroziju i bili su sigurni da je to, medjutim kako je dosao oktobar i ja video da me i dalje muci ponekad, skontao sam da nije ambrozija.. A sada, kada je januar, sam siguran da uopste ambrozija nije ni uticala, nego da je sve krenulo nakon teretane..

Inace, pre svega ovoga u julu sto je krenulo, ja sam i mesece pre toga ponekad osecao taj problem sa disanjem, ali nije bio u toj meri izrazen da bih isao kod lekara.. Nije bilo lagodno ali nije bilo ovako tesko.. Ali tad se desi na primer 3,4 vezana dana i posle nista, a sada stalno po malo i nekad bas mnogo..
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #18 poslato: Januar 29, 2020, 01:05:47 posle podne »

Kazes javi se bol nakon dizanja tereta? I posle par dana prodje nakon mirovanja?
A bol prilikom udisanja u predelu medjurebarnih misica, grudnog kosa? Kada kasljes ili kijas?
Sačuvana
petrovicaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #17 poslato: Januar 29, 2020, 12:57:01 posle podne »

Pozdrav
A kakva ti je tehnika disanja u toku treninga, konkretno tokom dizanja tereta?
Istezanja nakon treninga da li radiš redovno?
Kojim danima treniraš i kako su ti organizovani treninzi?

Hvala puno na odgovoru i tebi i Slavisi!

Fizioterapeut mi je rekao da su mi ledja kao kamen, jer sam se ja jako slabo istezao (bukvalno 3,4 minuta) nakon treninga.. On me je iskrckao u julu i tad mi malo bolje bllo i vrati se isti problem nakon dizanja torbe na poslovnom putu.. Odem kod istog coveka skoro sad i uzasno mi bilo ovog puta nakon tog krckanja..

Poenta je sto sam ja prestao da treniram bilo sta od jula meseca i bilo mi je bolje negde tamo od oktobra do pola januara (ali nisam imao nikakvu aktivnost apsolutno osim setnje) i kad sam hteo da probam kuci sklekove polovinom januara, ponovo sve isto, kao neka cigla da mi nekad stoji gde je dijafragma.. To je strasno, dosta me i psihicki obara, jer sam taman dosao sebi i sad sve ponovo opet.. Bukvalno mi se pada nekad koliko nema vazduha, a uvek sve ok na pregledima, znaci svaki put.. Kad god sam u hitnoj zavrsio za to, saturacija bude maksimalna, ekg uvek dobar.. A sve sam preglede redom obavljao gde su me slali, ultrazvuk srca, test opterecenja, bodipletizmograf i bronhoprovokativni test sa histaminom, spirometar uvek ok isto, stvarno vise ne znam sta da radim sa ovim..

Programer sam i dok sam isao u teretanu, isao sam otprilike 3,4 puta, povecavao kilaze a slabo se istezao..

Nisam imao nikakve povrede i intervencije Slavisa.. Ja sam svestan da psihicki pogorsavam situaciju, to sam siguran, jer je strasan osecaj, ali sam isto siguran da nesto tu ima da ne stima..
Sta mislite, da li da odem na magnetnu grudnog kosa?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #16 poslato: Januar 29, 2020, 08:36:11 pre podne »

Pozdrav
A kakva ti je tehnika disanja u toku treninga, konkretno tokom dizanja tereta?
Istezanja nakon treninga da li radiš redovno?
Kojim danima treniraš i kako su ti organizovani treninzi?

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Januar 28, 2020, 11:55:42 posle podne »

Uopšteno, dijafragmalna hernija( kila) je poremećaj koji nastaje kada abdominalni organi prođu u grudnu duplju kroz neki "nenormalan" otvor u dijafragmi. Češće se javlja na levoj strani. Uzrok nastanka ove hernije može biti netraumatski i traumatski. Najčešći oblik dijafragmalne hernije je hijatus hernija...

Pretpostavljam da nije bilo povreda ili nekih hirurških intervencija...?

S obzirom da endoskopski nalaz isključuje "žekudačnu kilu"( kao i ostala dijagnostika), smatram da će pomenuti problem biti vezan za diskus herniju, kao i sponodilotične promene na grudnim pršljenovima, savetovao bih konsultaciju neurologa...

Dobro bi bilo da čujemo i mišljenje dr Branković...
« Poslednja izmena: Januar 28, 2020, 11:57:55 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
petrovicaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #14 poslato: Januar 28, 2020, 06:37:37 posle podne »

Pozdrav ljudi, imam isti ovaj problem mesecima, samo sto se kod mene najcesce javlja nakon dizanja tereta.

Radjena endoskopija, kazu nema zeludacne kile, srce i pluca sve super kao i stitna zlezda.

Na magnetu torakalnog dela kicme kazu da imam manju diskus herniju izmedju Th3-Th4, spondilozu i jos neke stvari, ali kazu da to ne bi meni tako jako trebalo da utice na disanje..

Nakon fizioterapeuta mi je bilo uzasno kad me iskrckao, nisam mogao 2,3 sata nakon toga uopste da udahnem, isao u urgentni, oni kazu osnovne stvari ok (ekg, pritisak i rendgen pluca)..

Kakva je ta dijafragmalna kila? Jer nekad imam osecaj kao da imam ciglu na dijafragmi, a nekad je skroz ok sto se tice pokreta..

Do pre 6 meseci sam stalno isao u teretanu i krenulo je nakon teretane jace da zeza, pre sam samo ponekad imao osecaj tezeg disanja ali nista tako da bih se obratio lekaru.. A sada non stop idem, ne znam vise sta da pregledam..

Takodje, uvek kada spavam bude ok, a sada na primer kada lezim na levom boku bude mi malo teze odmah..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Jun 12, 2017, 09:25:45 posle podne »

Šta je bilo na hitnoj? Rađen ekg koji je potvrdio da nema kardioloških problema?

Džabe računamo kalorije ako ih nismo adekvatno pretvorili u ciljani unos proteina, hidrata, masti...što baš 2200 kCal...?
« Poslednja izmena: Jun 12, 2017, 09:30:10 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #12 poslato: Jun 12, 2017, 02:44:28 posle podne »

Ubaci više manje obinih obroka , 4-6...izbegavaj obilne obroke, pogotovu neposredno pe počinka...isto važi za ležeći položaj posle obroka - bolje posle obroka bez ležanja, dizanja tereta( bar 2-3 sata od obroka na trening), presavijenog položaja, bolje kraća šetnja i sedeći položaj...podiguto uzglavlje tokom spavanje, ne nositi tesnu odeću, bez stezanje kaiša  ;)...

Pratiš li barem okvirno koliko čega unosiš?

Poseti specijalistu...

Manje ali cesce jedem, u pravu si za kais on mi je smetao tokom vezbi teze sam disao..
Sada sam na dijeti , oko 2200 kalorija na dan unosim za deficit.
Pritisak u grudima je poceo cim sam se ustao , a nisam pio niti jeo nista.
Da li da pauziram sa teretanom neko vreme ili?
Otici cu do hitne danas.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Jun 11, 2017, 02:49:09 posle podne »

Ubaci više manje obinih obroka , 4-6...izbegavaj obilne obroke, pogotovu neposredno pe počinka...isto važi za ležeći položaj posle obroka - bolje posle obroka bez ležanja, dizanja tereta( bar 2-3 sata od obroka na trening), presavijenog položaja, bolje kraća šetnja i sedeći položaj...podiguto uzglavlje tokom spavanje, ne nositi tesnu odeću, bez stezanje kaiša  ;)...

Pratiš li barem okvirno koliko čega unosiš?

Poseti specijalistu...

Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 18 upita.