TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:18:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: INSULINSKA REZISTENCIJA - ishrana i sagorevaci masti  (Pročitano 5686 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #43 poslato: Novembar 14, 2019, 12:43:39 pre podne »

U svakom slučaju javite nam kako je prošlo...

Kako napredujemo sa korekcijom ishrane, treninzi? Šta kaže vaga? Ogledalo? Ima li promena na bolje?

Stanje digestivnog trakta?

Suplementacija?
Sačuvana
bojana11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #42 poslato: Novembar 13, 2019, 08:36:24 posle podne »

A "komentar" vezano za štitnu žlezdu?

OGTT je ipak jako koristan u dijagnostici, kao i HbA1c u "prognoziranju" posledica...

Sve u svemu, zdrave navike nikada nije kasno uvesti i primeniti kao najbitnije "pomoćno" lekovito sredstvo...
Za to mi ništa nije rečeno, odradiću za 3 meseca ponovo analize privatno da vidim šta se dešava... Lečim se u KCS tako da tamo ne mogu da odem ako nemam zakazan pregled :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #41 poslato: Novembar 05, 2019, 04:31:33 posle podne »

A "komentar" vezano za štitnu žlezdu?

OGTT je ipak jako koristan u dijagnostici, kao i HbA1c u "prognoziranju" posledica...

Sve u svemu, zdrave navike nikada nije kasno uvesti i primeniti kao najbitnije "pomoćno" lekovito sredstvo...
Sačuvana
bojana11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #40 poslato: Novembar 05, 2019, 04:13:05 posle podne »

Kako napredujemo? Treninzi? Korekcija ishrane? Endokrinolog?
Ide ok, pokusavam sa onim sto mi odgovara :D
Endokrinolog, bila sam dobila Siofor od 500mg ujutru i uvece i tek za godinu dana kontrola...Ja cu za 3 meseca da odradim Ogtt sa insulinemijama da vidim samo kakvi su rezultati jer ne zelim da pijem lekove pokusacu sama sa ishranom i treninzima...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #39 poslato: Novembar 03, 2019, 01:19:49 pre podne »

Kako napredujemo? Treninzi? Korekcija ishrane? Endokrinolog?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #38 poslato: Oktobar 20, 2019, 11:48:49 posle podne »

Mislim tu smo mi za sve što bude trebalo...ako vam zapne negde oko treninga, dijete i sl.

Ipak, put od jedne ili hiljadu milja uvek započinje jednim korakom...napred :)
Sačuvana
bojana11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #37 poslato: Oktobar 20, 2019, 11:44:45 posle podne »

Iskreno to kapanje ume da bude malo teže za aplikaciju...svakako da je najlakša konzumacija kapsula...al kad imaš malo dete jedino tako možeš da ga "prevariš" da uzme "suplement" :) E sad što i tata počeo "kap po kap" :)

Sve u svemu, nadam se da smo Bojani malo pomogli...savetovao bih konsultaciju endokrinologa što pre...
Jeste, veoma, hvala vam :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: Oktobar 20, 2019, 11:39:25 posle podne »

Iskreno to kapanje ume da bude malo teže za aplikaciju...svakako da je najlakša konzumacija kapsula...al kad imaš malo dete jedino tako možeš da ga "prevariš" da uzme "suplement" :) E sad što i tata počeo "kap po kap" :)

Sve u svemu, nadam se da smo Bojani malo pomogli...savetovao bih konsultaciju endokrinologa što pre...
Sačuvana
bojana11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #35 poslato: Oktobar 20, 2019, 11:36:07 posle podne »

Ima ga i kod nas...u većini dobro snabdevenih apoteka, KabiVitD3 - kapi...12,5 ml, po ml 36 kapi, 1 kap 400 ij...mislim 3 kapi 1200 ij :) Dugo će trajati, zar ne? Rok trajanja 10 meseci po otvaranju...načina uvek ima ;) Dajem i ćerkici( 2 ipo godine)...cena oko 500 din

Što se tiče K2D3 idealan kombo za zdrave kosti...više efekat na mineralizaciju...
Super, hvala :)
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #34 poslato: Oktobar 20, 2019, 11:35:25 posle podne »

Vigantol sam takodje koristio, cini mi se da je bilo  bas tako 10 kapi 20 000 iu jedinica sto je stvarno puno, a opet koštaju jako malo. Svakako eto alternative ko nema mogucnost da uzme od nekog poznatog brenda.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #33 poslato: Oktobar 20, 2019, 11:30:06 posle podne »

Legalna farmacija...teško da je poddozirano i sl., pre nekog vremena tako se digla prašina o "toksičnosti" Vigantol kapi( one su imale na kap 500 ij d3) :) E tada se mogla čuti poruga o vitaminu D3...

Realno D3 i jeste jeftin, sad što formulacija i ambalaža dosta koštaju pa to multiplikuje cenu, duga priča
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #32 poslato: Oktobar 20, 2019, 11:25:37 posle podne »

Ja sam uvijek bio skeptičan po pitanju tih kapi kod nas, da li stvarno ima u njima toliko koliko pise? Malo mi nerealno, posebno jer su cijene dosta niske.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #31 poslato: Oktobar 20, 2019, 11:18:23 posle podne »

Ima ga i kod nas...u većini dobro snabdevenih apoteka, KabiVitD3 - kapi...12,5 ml, po ml 36 kapi, 1 kap 400 ij...mislim 3 kapi 1200 ij :) Dugo će trajati, zar ne? Rok trajanja 10 meseci po otvaranju...načina uvek ima ;) Dajem i ćerkici( 2 ipo godine)...cena oko 500 din

Što se tiče K2D3 idealan kombo za zdrave kosti...više efekat na mineralizaciju...
« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2019, 11:24:18 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
bojana11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #30 poslato: Oktobar 20, 2019, 11:17:16 posle podne »

Uz D3 koristiti vitamin K2 zbog bolje apsorpcije. Kod nas ga nema u vecim dozama ali se moze naruciti preko grane.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Hvala :)
Sačuvana
bojana11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #29 poslato: Oktobar 20, 2019, 11:16:51 posle podne »

Na žalost da bi vitamin D3 ostvario željeni učinak potrebno ga je adekvatno dozirati, tj. najprostije rečeno megadozirati, nadajmo se da će uskoro u našoj ponudi naći D3 sa bar 1000 ij po kapsuli...
Aha, hvala puno :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.134 sekundi sa 18 upita.