TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:30:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: INSULINSKA REZISTENCIJA - ishrana i sagorevaci masti  (Pročitano 5688 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #28 poslato: Oktobar 20, 2019, 11:10:06 posle podne »

Uz D3 koristiti vitamin K2 zbog bolje apsorpcije. Kod nas ga nema u vecim dozama ali se moze naruciti preko grane.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #27 poslato: Oktobar 20, 2019, 10:56:21 posle podne »

Na žalost da bi vitamin D3 ostvario željeni učinak potrebno ga je adekvatno dozirati, tj. najprostije rečeno megadozirati, nadajmo se da će uskoro u našoj ponudi naći D3 sa bar 1000 ij po kapsuli...
« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2019, 11:04:19 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
bojana11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #26 poslato: Oktobar 20, 2019, 10:30:30 posle podne »

Koliko vidim T3 i T4 su u granicama referentnih vrednosti, dakle, "mogući" autoimuni proces nije ugrožio funkcionisanje štitne zlezde...šta kaže specijalista endokrinolog?

Probajte se i suplementacijom većih doza vitamina D3( 1000-5000 ij), kao i sode bikarbone farmaceutske čistoće 3-5 gr  2 x dnevno u 300 ml vode, poželjan dodatak i limunovog soka( sveže ceđen)...
Ništa, nije videla te rezultate već samo za glukozu i insulin, ja sam ih naknadno tražila u laboratoriji da mi daju.
To za D3 sam i planirala da uzmem, videla sam da ima na sajtu kod vas ali manju dozu koliko se sećam
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Oktobar 20, 2019, 10:06:21 posle podne »

Koliko vidim T3 i T4 su u granicama referentnih vrednosti, dakle, "mogući" autoimuni proces nije ugrožio funkcionisanje štitne zlezde...šta kaže specijalista endokrinolog?

Probajte se i suplementacijom većih doza vitamina D3( 1000-5000 ij), kao i sode bikarbone farmaceutske čistoće 3-5 gr  2 x dnevno u 300 ml vode, poželjan dodatak i limunovog soka( sveže ceđen)...
Sačuvana
bojana11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #24 poslato: Oktobar 20, 2019, 09:46:18 posle podne »

Iritabilan kolon cesto bude usko povezan sa stresom i nervozom. Kod mene stomak reaguje na takve stvari i hoce da pravi probleme. Posto je ovo zivot i tesko da postoji neko normalan a da se u nekom trenutku ne iznervira, onda mozemo samo da gledamo kako da se to sto manje desava.

Preporuka i od mene za kokosovo ulje, kao i super enzime koje je kolega linkovao u postu nize. Digestal sam takodje koristio, vrijedi probati.



Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Hvala puno :)
Sačuvana
bojana11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 20, 2019, 09:45:38 posle podne »

Možete li skenirati pomenuti nalaz antitela da ne bi bilo zabune o čemu se radi, tj koji tip antitela...?

Moja greška je u pitanju, previd...

S-imunoglobulin ref 0-100 IU/ml

S- anti-Tg antitela ref 0-4.11 lU/ml

S- anti-TPO antitela ref 0-.5.61 lU/ml


Anti-Tg antitela  5.23. IU/mL

Anti-TPO antitela su u redu.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #22 poslato: Oktobar 19, 2019, 07:16:10 posle podne »

Iritabilan kolon cesto bude usko povezan sa stresom i nervozom. Kod mene stomak reaguje na takve stvari i hoce da pravi probleme. Posto je ovo zivot i tesko da postoji neko normalan a da se u nekom trenutku ne iznervira, onda mozemo samo da gledamo kako da se to sto manje desava.

Preporuka i od mene za kokosovo ulje, kao i super enzime koje je kolega linkovao u postu nize. Digestal sam takodje koristio, vrijedi probati.



Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 19, 2019, 02:27:49 posle podne »

Možete li skenirati pomenuti nalaz antitela da ne bi bilo zabune o čemu se radi, tj koji tip antitela...?

Moja greška je u pitanju, previd...

S-imunoglobulin ref 0-100 IU/ml

S- anti-Tg antitela ref 0-4.11 lU/ml

S- anti-TPO antitela ref 0-.5.61 lU/ml
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2019, 02:51:46 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
bojana11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #20 poslato: Oktobar 19, 2019, 01:48:38 posle podne »

Što se tiče treninga, kakav je plan/program za polazak u teretanu?

Koliko vremena je prošlo od redovne fizičke aktivnosti?
Dva i po meseca nisam trenirala...
Plan je da radim vežbe snage 3 ili 4 puta nedeljno sa kardiom
Sačuvana
bojana11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 19, 2019, 01:47:05 posle podne »

Inače vratimo se na "problem sa štitnom žlezdom", koliko vidim jedino je TSH problematičan, ali nije nalaz za "crveni alarm"...nekada i niže temperature mogu uticati na TSH, stresovi i sl.

ANTI TG AT su < 115 IU/ml, tj, 5.23 IU/mL, što je normalan nalaz...

Predlažem i suplementaciju omega-3 i lecitina...koji će doprineti normalizaciji odnosa HDL/LDL i vrednosti triglicerida...( i naravno okanite se slatkiše, 1 obrok, 1 nedeljno je ok za zadovoljavanje "slatkog greha")

Po pitanju probiotika jedan od najboljih i najefikasnijih suplemenata na tržištu iz naše ponude... https://www.pansport.rs/ostalo/8-billion-acidophilus-bifidus?sku=1089

I da zaboravite na zaprške, zejtin, previše belog brašna, davljenje u šećeru, slatkišima, industrijski prerađenoj hrani - ključne reči - ogransko, kuvano, presno, ako već morate da pržite( maslac, kokosovo ulje, svinjska mast u manjim količinama)...

Da li konzumirate kokosovo ulje? Smatra se korisnim kod simptoma iritabilnog kolona?
Hvala puno :)
Nisam nikad probala kokosovo ulje...
Za anti - Tg antitela granice su kako ovde piše od 0-4.11 IU/ml, a meni je 5.23  :/
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 19, 2019, 07:49:14 pre podne »

Što se tiče treninga, kakav je plan/program za polazak u teretanu?

Koliko vremena je prošlo od redovne fizičke aktivnosti?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 19, 2019, 02:31:07 pre podne »

Inače vratimo se na "problem sa štitnom žlezdom", koliko vidim jedino je TSH problematičan, ali nije nalaz za "crveni alarm"...nekada i niže temperature mogu uticati na TSH, stresovi i sl.

ANTI TG AT su < 115 IU/ml, tj, 5.23 IU/mL, što je normalan nalaz...

Predlažem i suplementaciju omega-3 i lecitina...koji će doprineti normalizaciji odnosa HDL/LDL i vrednosti triglicerida...( i naravno okanite se slatkiše, 1 obrok, 1 nedeljno je ok za zadovoljavanje "slatkog greha")

Po pitanju probiotika jedan od najboljih i najefikasnijih suplemenata na tržištu iz naše ponude... https://www.pansport.rs/ostalo/8-billion-acidophilus-bifidus?sku=1089

I da zaboravite na zaprške, zejtin, previše belog brašna, davljenje u šećeru, slatkišima, industrijski prerađenoj hrani - ključne reči - ogransko, kuvano, presno, ako već morate da pržite( maslac, kokosovo ulje, svinjska mast u manjim količinama)...

Da li konzumirate kokosovo ulje? Smatra se korisnim kod simptoma iritabilnog kolona?
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2019, 02:40:28 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 19, 2019, 02:24:05 pre podne »

Poštovana, suplementacija digestivnim enzimima i probioticima se smatra primarnom kod sindroma iritabilnog kolona...

S obzirom na već prisutne probleme sa varenjem( žučna kesa - "nedostatak iste", pankreas i sl.) digestivni enzimi samo mogu olakšati stanje...

Lična preporuka za digestal( galenika)...za početak po 1 tableta u toku ili neposredno posle obroka...pratiti reakciju...pomenuti "lek" sadrži ekstrakt bivolje žuči, kao i sintetičke pankreasne enzime...

Iz naše ponude topla preporuka za... https://www.pansport.rs/ostalo/super-enzymes?sku=1086 ( jače doziran od digestala, zato i digestal predlažem kao lek prvog izbora da bi se izbegao bilo kakav digestivni diskomfor)....

Predlog da odradite i UZ nalaz abdomena ako niste skorije...
 
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2019, 02:32:24 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
bojana11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 19, 2019, 12:00:55 pre podne »

Btw...nekada tahikardija u toku operacije može biti "subjektivna", ali i posledica problematične anestezije...

Sve u svemu, ne zaboravite - nema tog suplementa, sagorevača masti i sl., koji će vas pokrenuti, sve to dolazi iznutra - VOLJA...a najbolji sagorevač masti je redovan trening uz sređenu ishranu...da sve to postane životna rutina..."slatka zavist" od zdravih navika...

Zelja za slatkišima je i posledica loše fomulisanih obroka...vratite se na podeljeni text...
Hvala puno na savetima :)
Znači ishrana, trening i zdrave navike :)
Samo vezano za ove digestivne enzime, da li bih mogla to da uzimam?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 18, 2019, 11:53:47 posle podne »

Btw...nekada tahikardija u toku operacije može biti "subjektivna", ali i posledica problematične anestezije...

Sve u svemu, ne zaboravite - nema tog suplementa, sagorevača masti i sl., koji će vas pokrenuti, sve to dolazi iznutra - VOLJA...a najbolji sagorevač masti je redovan trening uz sređenu ishranu...da sve to postane životna rutina..."slatka zavist" od zdravih navika...

Zelja za slatkišima je i posledica loše fomulisanih obroka...vratite se na podeljeni text...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 18 upita.