TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:46:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Skinny fat  (Pročitano 11248 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #65 poslato: Septembar 29, 2019, 10:19:30 pre podne »

Pa zasto ovakav plan ishrane? Ima li neki odredjen razlog ili? Mnogo je ovo lose, jako tanko sa makrosima.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Dr Iggy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #64 poslato: Septembar 29, 2019, 10:19:24 pre podne »

Slažem se sa Bobanom. Deadlift je koliko dobra toliko i opasna vežba ukoliko se ne izvodi pravilno.
Imaš li neki kardio tu?

Jesi li korigovao ishranu?

Poslaosam malo pre okvirni plan ishrane po obrocima...

Da da radim sve to..
Zagrevanje deset minuta (gimnastika + bicikla)
Istezanje po 15 sekundi svakog mišića (ramena, biceps,triceps, nožni mišići, bokovi, ledja, podlaktice...).
Sačuvana
Dr Iggy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #63 poslato: Septembar 29, 2019, 10:17:18 pre podne »

Bench uvijek prvo ravna sipka, tehnika uvucenih ramena, dovoljno savijenih nogu, stabilan oslonac, pa tek onda sve ostalo.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Pa zato bih mrtvo radio samo sa šipkom neko vreme dok ne savladam tehnilu,. Zaot mi je akcenat prva tri emseca na savladavanju tehnike+ojačavanju muskulture...

Radim sa ravnom. Uvečena ramena u smislu da da se ležećki isprsim, odnosno da ramena naginju ka podu i da grudi budu ispršene što više?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #62 poslato: Septembar 29, 2019, 10:17:02 pre podne »

Ne zaboravi na zagrevanje i istezanje u sklopu treninga.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #61 poslato: Septembar 29, 2019, 10:16:09 pre podne »

Slažem se sa Bobanom. Deadlift je koliko dobra toliko i opasna vežba ukoliko se ne izvodi pravilno.
Imaš li neki kardio tu?

Jesi li korigovao ishranu?
Sačuvana
Dr Iggy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #60 poslato: Septembar 29, 2019, 10:14:23 pre podne »

Ishrana. Za obroke ubacujem sledeće namirnice

Doručak: ražani hleb/sir/jogurt/pileća prsa/jaja

Užina 1: orašasti plodovi

Ručak:Pirinač/kuvano povrće i meso (crvenoili belo)/riba

Užina 2: voće
Danima kada treniram umesto užine onrok pred trening (isto kao i za ručak)

Večera:
Isto kao i za ručak, ali manje


Unos je cirka 1800 kcal: Doručk (700 kcal), užina 1i 2 (200 kcal), Ručak 500 kacal, Večera 500 kcal, Obrok pred trening 400 kcal...

Mislim da je to to, makarpribližno a i u skaldu sa mojim finasijskim mogućnostima.

Jedan primerdnevnog plana ishrane:

Doručak: 2 jajeta, 50 gr ražanog hleba, jogurt, 100 gr pilećih prsa
Užina 1: 20 gr badema
Ručak: 200 gr pilećeg mesa, 200 gr kuvanog graška, 100 gr salate sa malo maslinovog ulja
Užina 2: 100 gr voća (jabuka jedna)
Večera 150 gr belog pilećeg, 100 gr grapka kuvanog, 100 gr salate sa maslinovog ulja....

U ovoj kombinbaciji, prema gruboj provcei unosim oko 170 gr P, 110 gr UH i 60 g masti. Procentualno to je 50% protein, 32% UH i 18%
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #59 poslato: Septembar 29, 2019, 10:03:57 pre podne »

Bench uvijek prvo ravna sipka, tehnika uvucenih ramena, dovoljno savijenih nogu, stabilan oslonac, pa tek onda sve ostalo.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #58 poslato: Septembar 29, 2019, 10:02:36 pre podne »

Obrati pažnju na dedalift da bude tehnika kako treba. Ako naucis pokret u pocetku sa malim tezinama da izvodis kako treba, kasnije kako budes jacao i dodavao kilazu, sve ce biti bolje i lakse. Osjetices velike benefite. U suprotnom osjetices sve kontra, a povrede mogu biti jako opasno.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Sačuvana
Dr Iggy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #57 poslato: Septembar 29, 2019, 09:56:07 pre podne »

Ah zaboravismo i dobru hidrataciju, hormonski balans...mislim, izdelismo ovde savete "šakom i kapom" još samo da ih naš forumaš sprovede u delo ;)

Nego da li je rađena spirometrija skorije? PEF? Nalaz? Šta kaže specijalista?

Kapacitet 86%, Radio u junu mesecu.

Krenuo sma u teretanu. Odradio sma već 5 treninga, po onom programu koji sam postavio. Za početak osećam se energičnije. Umesto    T šipku i čučnjevve nism radio, već prvo nadoknadjivao lat mašinom a drugo iskoracima.  Ni propadanja nisma radio (ubacićču nešto druga za ruke). Ostalo sa spiska sve radim, pa ću izostalo ubaciti kad malo ojačam.
. Benč sam počeo sa 10 kg. Vežbe bučicama sa 5 kg po bučici, izuzev letenja bučicama (2, 5 kg). Mrtvo dizanje, veslanje u pretkolenu i uspravno veslanje počeo sam sa šipkom samo.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #56 poslato: Septembar 19, 2019, 09:47:24 posle podne »

Ah zaboravismo i dobru hidrataciju, hormonski balans...mislim, izdelismo ovde savete "šakom i kapom" još samo da ih naš forumaš sprovede u delo ;)

Nego da li je rađena spirometrija skorije? PEF? Nalaz? Šta kaže specijalista?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #55 poslato: Septembar 19, 2019, 06:04:04 posle podne »

U svakom slucaju ako je rijesio da skida kilograme, pomenuta dijeta ce odraditi za njega najbolji posao.

 Isto tako da ne dodje do zabune, ne preporucujem pocetnicima bilo kakvu vrste dijete.

 Preporucujem dobro izbalansirane obroke, dosta vitamina i minerala, dovoljno odmora i sna, a onda kroz neki period kada se sviknu vjezbe i kako tijelo reaguje na iste, moze da se krene sa nekom odredjenom dijetom.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #54 poslato: Septembar 19, 2019, 02:55:45 posle podne »

Ako su pomenuti parametri lab. nalaza u granicama "referentnih vrednosti" znači da se na njih može pozitivno uticati životnim navikama pre svega korekcijom ishrane i fizičkom aktivnošću...

Sve je to tačno da je rotiranje unosom hidrata najbolji način( najbezbolniji) za borbu na putu vitke linije, ali opet jako bitno je savladati osnove, upoznati se sa prinicpima za formulisanje obroka, šta je brojivo od makronutrijenata i sl.

Opet kažem, polako, postepeno na početku, bez zaletanja u nepoznato ako nisi dovoljno pripremljen...

Ta laička konstatacija - ja neću da budem profil bilder pa ne moram sve to striktno da ispoštujem je obmana samog sebe...osnove su iste za sve, ipak svi počinju od nule, tako da poslušaj pomenuto...da ne bi umesto koraka napred stalno išao dva unazad...

Bilo bi dobro da nam daš info i o terapiji koji koristiš da ne dajemo unapred neke savete?

« Poslednja izmena: Septembar 19, 2019, 02:57:21 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #53 poslato: Septembar 19, 2019, 08:03:42 pre podne »

Fizička aktivnost je način života. Unapređuješ funkcionisanje organizma, smanjuješ zdravstvene rizike kojima si već izložen (cigarete, alkohol, ishrana, obim struka, astma....nalazi laboratorije...., krvni pritisak?)
Sve u svemu, redovna aktivnost je potrebna zbog zdravlja, a telesna konstitucija će se posledično izmeniti. Mislim da bi tako trebalo da postaviš stvari.
A da je lako, pa i nije.

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #52 poslato: Septembar 19, 2019, 08:02:31 pre podne »

Sto se ishrane tice i skidanja kilograma, najpozeljnije je da krenes sa nekim blagim rotacijama ugljenih hidrata i da u zavisnosti od toga koliko ti prija odredjena kolicina hidrata na dnevnom nivou, redukujes iste. Za pocetak bih savjetovao manje oscilacije, kasnije mozes da ides i nize.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #51 poslato: Septembar 19, 2019, 07:58:43 pre podne »

Svakako nije ti cilj da se pretreniras odmah u startu, sto se cesto i desi sa pocetnicima zbog prevelikog obima treninga.

U strpljenju i dugoročnnom planiranju je uspjeh. Ne mozes ocekivati cudo za tri mjeseca, jedva da je dovoljno da sviknes odredjene vjezbe i taman da upale prodju.

Kolege su namenule da bi valjalo da ti neko pomogne pri pokretu izvodjenja vjezbi. Posebno akcenat na vjezbe slozenog pokreta poput cucnja, dedalifta,  veslanja ravnom sipkom itd...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 18 upita.