TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:19:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Skiny fat- pomoc oko ishrane i treninga  (Pročitano 2637 puta)
Ćomi995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #18 poslato: Novembar 02, 2018, 12:16:08 pre podne »

Hvala 😊
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Novembar 02, 2018, 12:07:47 pre podne »

Hm, diskutabilno...  :o

O osetljivosti na insulin... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kljuc-vaseg-uspeha-povecajte-osetljivost-na-insulin

Uglavnom u pwm - kreatin + whey...

Sačuvana
Ćomi995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #16 poslato: Novembar 02, 2018, 12:02:17 pre podne »

"Veća osetljivost na insulin - bolji transport kreatina „do mišića“ . Zar ovome nece doprineti dextroza ili se varam? Ok ,skontao sam doziranje. Jos me interesuje kombinovanje sa proteinom
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Novembar 01, 2018, 11:55:36 posle podne »

Pogledaj preporučeni članak( pređašnji post)...

Izbor je tvoj...
Sačuvana
Ćomi995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #14 poslato: Novembar 01, 2018, 11:49:50 posle podne »

Znaci 5gr kreatina pre treninga,i posle treninga 5gr kreatina i whey zajedno u sejk? Punjenje ne treba?
A ovo za kreatin i dex sam.cuo od Milosa Stojanovica ,sa kanala gym hell
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Novembar 01, 2018, 11:46:53 posle podne »

Ko kaže da ti dex potrebna...pre treninga nikako, posle treninga i amino kiseline iz whey će dati dovoljan insulinski pik? Tako da po 3-5 gr kreatin-monohidrata pre i posle treninga je ok ;)

O svemu što bi trebalo da se zna o kreatinu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju
Sačuvana
Ćomi995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #12 poslato: Novembar 01, 2018, 11:26:46 posle podne »

Iskren da budem- ne znam.
Pokusacu sada sa tim odnosim 50:35:15, na nekih 2800 kal pa cemo videti za 2 3meseca.
Btw,jos jedno pitanje. Kombinacija kreatin ,whey i dex. 5gr kreatina ore treninga ,i 5 gr posle treninga zajedno sa dexstrozom? Da li je potrebno raditi punjenje,ili je to kao sto se prica,zastarela metoda? Da li u taj sejk nakon treninga ubaciti i whey,ili kako?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Novembar 01, 2018, 10:51:51 posle podne »

Znači sve radi, a na kraju "skinny fat" ;)

Sve u svemu, možda bi to trebalo obrnuto? ;)

Hm...a koliki je planirani deficit "bio"?
Sačuvana
Ćomi995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #10 poslato: Novembar 01, 2018, 05:46:13 posle podne »

Tako je bilo, tipa ponedeljak hc,pa 2 low ,cet hc,petak moderate, i vikend super low carb ali jace masti. I za mesec dana sak izgubio 1kg ali i 5cm preko struka.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Novembar 01, 2018, 05:20:58 posle podne »

Ček ček, nisi vežbao dugo, i u startu deficit...

Spojlere ćeš rešiti kao i sve ostalo redovnim treningom i clean ishranom...tako da startuj bez restrikcija i opterećivanja nepotrebnim detaljima! Istraj dva-tri meseca pa ako si nezadovoljan, "seci"...

Zašto vikendom "jači unos masti"? Nema carb-load?

Ne eksperimetiši nepotrebno, ne povodi se za nekim "guruima", već se drži osnova...
Sačuvana
Ćomi995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #8 poslato: Novembar 01, 2018, 05:10:19 posle podne »

Tdee bi bio oko 2700-2800 kalorija. Cilj bi mi bio da skinem spojlere-primarni. Znam da nije moguce ciljano skidanje kilaze,svestan sam kako se gube kilogrami. Dok sam bio na ishrani kvalitetnoj ovih dana ,bio sam na rotaciji uh,gde bi na hc danu imao oko 3200 kalorija ,na low carbu oko 2000, a vikendom bi imao jaci unos masti i iznosilo je oko 2800-900 kalorija. Sad tezim ka ishrani koja bi bila konstantna ,da uz nju ,na duzi period postignem neki pristojan izgled(ne trazim plocice i sl,vec normala neka)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Novembar 01, 2018, 04:58:48 posle podne »

Nego cilj ti je...? Povećanje mišićne mase? Vidim ovo za oko 2000 kCal dnevno...pa mi se nekako ne uklapa...hm, a koliki bi bio TDEE?

Neko i sa 50:35:15 ostvari dobar rezultat...naravno, ima i onih koju zagovaraju low-carb pristup...

Opet kažem jasno zacrtan cilj je polazna osnova svega...
Sačuvana
Ćomi995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #6 poslato: Novembar 01, 2018, 03:43:36 posle podne »

Da li mozes da mi preporucis okvirno neki odnos makrosa od kojeg bi trebalo da krenem? Tipa 40:40:20,ili da spustim uh a pojacam masti i prot? Posle bih ja korigovao po potrebi ,na osnovu rezultata
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Novembar 01, 2018, 03:36:36 posle podne »

Pa ne znam, kalorije su "slepe", svakako da su koristan orijentir za globalno sagledavanje situacije...ali zna se šta je bitno i vredno računanja, zar ne?

Svakako da možeš postepeno dizati kalorije, pa i na račun masti u toku "gain" procesa...

Sve u svemu, kontinuitet u pogledu treninga i ishrane je jedini pravi put...pre bih rekao da je pomenuta "telesna konstitucija" posledica izostanka treninga i sređene ishrane...istraj na pravom putu...

Ljudi se često zalete pa krenu sa prejedanjem...polako, postepeno, korak po korak...ništa se ne dešava preko noći, pa ni povećan unos kvalitetne hrane...

Sačuvana
Ćomi995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #4 poslato: Novembar 01, 2018, 04:41:48 pre podne »

@ Slavisa Stojic
Upoznat sam. Dok sam pisao ,nisam brojao makrose , vise sam odokativno isao na kalorije. Msm ds bi trebalo da ima oko 1950-2000 kalorija tu. Sto se tice makrosa ,imam problem sa time da uklopim kakav bi procenat isao u odnosu na moj tip gradje. Unos proteina od 2gr po kg okej,ali mi je sumnjivo da imam unos masti od 0.6 do 0.8 ,a hidrata izmwdju 3 i  6gr po kg. Nekako mi se to cini previse hidrata u odnosu na masti.
A sto se tice treninga i ishrane,desilo se to da uopste nisam trenirao ,nekad i po godinu dana skoro,ili ako treniram,to bude mesec-dva pa pauza 10m 😓 a ishrana je bila takva da ugl imam 3 obroka ,od kojih je jedan kuvani i 2 sta dohvatim. Jeo sam previse voca i slatkisa podosta.
Sto se tice treninga ,sada mogu da postignem da redovno idem i da treniram. Jedini problem sto sam imao bio je vezan za ishranu. Nisam mogao da postignem da kuvam 4 obroka ( posao ,trening , fax,putovanja od kuce do posla i nazad (4h) ,teretana- kuca ( oko sat vr).
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.