TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:01:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u levom kolenu  (Pročitano 2549 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: Februar 03, 2019, 10:28:59 posle podne »

Jeste li se raspitali o drugim metodama lečenja?
Npr. PRP?
Sačuvana
mama
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #7 poslato: Februar 03, 2019, 04:53:38 posle podne »

Uradili smo magnetnu meniskus je u redu i ligamenti,na kraju je u pitanju hrskavica. Sada mu doktor daje inekcije kolagena . U pitanju je dugogodisnje igranje na vestackom terenu i dugogodisnje treniranje i kopacke (menjanje )
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Februar 03, 2019, 08:14:17 pre podne »

Zainteresovali ste me  :)
Je l to bio neki prelom, ili povreda neke druge strukture, čim je bio gips ?
Sačuvana
Gaca Kostić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #5 poslato: Februar 02, 2019, 10:59:30 pre podne »

Ja sam imala sličan problem, mada sam prošla bez operacije. Nosila sam gips od kuka do stopala 21 dan, samo mi doktori nisu dali štake već mi narediše da mirujem. Trebalo je otići do kupatila, što radih skakutajući, ali se ponekad naslonih i na bagljavu, zacementiranu nogu. Mislim da je to razlog što sam imala bolove kada mi skidoše gips... Da skratim, i ja sam imala iznenadne bolove u kolenu, toliko jake da nisam mogla da nastavim sa treningom, ali mi je jedan doktor objasnio da sam verovatno preopteretila koleno vežbajući duže i jače u želji da napoknadim propušteno ili radila neke pokrete koji kolenu ne odgovaraju. Kada sam počela da treniram svakodnevno bolovi su nestali kao rukom odnešeni. Nadam se da će se i Vašem sinu situacija stabilizovati i da će sve biti u najboljem redu.   
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #4 poslato: Januar 29, 2019, 05:14:37 posle podne »

Moj sin (19 god) je pre godinu i po operisao meniskus na levom kolenu kod doktora Milankov,sve je bilo odlicno. Juce se javio veliki bol u tom levom kolenu,nema otoka, nema modrice,nicega,sam bol. Inace on trenira fudbal i bili su na pauzi skoro 2 meseca a on je trenirao u teretani i juce kada je trebao da pocne u klubu trening on nije izdrzao koliko ga je bolelo. Boli ga sa leve strane ,levo koleno.

S obzirom na veliku pauzu koju je imao, bol je najverovatnije posledica intenzivnog treninga u teretani.
Koje tegobe sada ima i da li je bol i dalje prisutan?
Pre koliko dana je trenirao u teretani?
Sačuvana
mama
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #3 poslato: Januar 27, 2019, 04:26:52 posle podne »

Imao je oporavak kod trenera Stajkovca. On ga je uspesno oporavio i posle je igrao i utakmice i sve je bilo u redu. Sad je odjednom pocelo da ga boli,isli smo kod Milankova opet on kaze ili je spoljni meniskus ili hrskavica. On je opet kazem operisao pre 2 god spoljni meniskus,izvadjen mu je deo koji je pukao i eto do pre par dana sve je bilo ok. Sin kaze da ga skoro vise i ne boli ali idemo na magnet u NS.
Sačuvana
Dragana Kuzmanović
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 198


« Odgovor #2 poslato: Januar 24, 2019, 05:37:58 posle podne »

Postovana gospodjo mama  :) Mislim da ce Vam nas kolega Slavisa sa svoje strucne strane uzmimajuci u obzir sva neka pitanja koja ce Vam postaviti najbolje odgovoriti sta da uradite po pitanju bola u kolenu koji Vas sin ima.Ono sto Vam ja mogu reci kao personalni trener je to da smatram da je posle operacije potrebno odraditi vezbe za jacanje misica natkolenice. Fizikalna terapija moze  pomoci u jacanju misica oko kolena te jacanju misica nogu kako bi se stabilizovali i dali podrsku kolenu. Rehabilitacijski programi najpre uključuju otklanjanje bolova i potencijalne upale.Ne znam da li je vas sin koristio neki od tih programa?Kakav mu je postoperativni period,treninzi u teretani?Da li je imao bolove ikako pri izvodjenju vezbi u teretani.Koje je vezbe radio? Da li je trenirao sa nekom strucnom osobom ili samostalno?Jer pre nego sto se odluci raditi bilo koju od vezbi po mom misljenju  iznimno je vazno posavetovati se s doktorom/stručnjakom ,trenerom koji bi mu pokazali kako izvoditi bilo koju od tih vezbi. Ko se odluci  raditi vežbe na licnu odgovornost  bitno je znati da se vezbe  moraju izvoditi u rasponu pokreta koji ne izazivaju bol. Jer ako neka od vezbi uzrokuje bolove pri izvodjenju ne sme je nastaviti izvoditi.Tako da sto nam vise nekih odgovora date lakse cemo doci do zakljucka.
« Poslednja izmena: Januar 24, 2019, 05:40:23 posle podne od strane Dragana Kuzmanović » Sačuvana
mama
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #1 poslato: Januar 24, 2019, 04:29:21 posle podne »

Moj sin (19 god) je pre godinu i po operisao meniskus na levom kolenu kod doktora Milankov,sve je bilo odlicno. Juce se javio veliki bol u tom levom kolenu,nema otoka, nema modrice,nicega,sam bol. Inace on trenira fudbal i bili su na pauzi skoro 2 meseca a on je trenirao u teretani i juce kada je trebao da pocne u klubu trening on nije izdrzao koliko ga je bolelo. Boli ga sa leve strane ,levo koleno.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.