TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395108 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 09:06:11 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prelom metatarzalne kosti i oporavak  (Pročitano 7769 puta)
Dzovana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #1 poslato: Januar 25, 2019, 11:34:49 posle podne »

Pozdrav svima

Pre par meseci, tačnije, u avgustu prošle godine sam slomila I metatarzalnu kost desnog stopala. Pošto je prelom klasiran kao komplikovan, urađena je operacija, ugrađena Kirsnerova igla, a noga je bila u potkolenoj gipsanoj longeti 6 nedelja. Kad su sve to povadili, poskidali, rez zarastao I sve po redu, odradila sam 20 dana banjske rehabilitacije, posle povratka još 15 u Domu zdravlja. U banji su me stavili na noge, odbacila sam stake i tu se stalo.

U medjuvremenu, sve vreme mi je pažnja bila usmerena ka skocnom zglobu koji je, usled ranijih povreda, postao otecen i bolan, a sada već mogu da kažem da mi je on jedini problem. Njega niko nije uzeo za ozbiljno. Posledice od preloma skoro i da ne osecam.
Takodje, mišići su atrofirali zbog mirovanja, javila se bol u kolenima, a na terapijama u DZ su vezbe postajale smešne jer se nije menjao ni broj niti se dodavalo nesto novo, a poboljšanje nisam osećala. I dalje zglob ima ograničenu pokretljivost.
Trenutno je blago otecen i osećam konstantan bol, jos uvek ne mogu da hodam lepo. Ne mogu da se podignem na prste da dohvatim nesto, na pr, osećam bol tamo gde je bio prelom. Kad hodam normalno, takav bol ne osecam.
Pocela sam da vezbam sama u nasoj teretani u podrumu dvorisne zgrade. Ne opterecujem zglob, vozim biciklu 15 min za zagrevanje i posle radim ostale vežbe za ruke, ledja, radim cucnjeve koliko mogu. Bolovi u kolenima su se znatno smanjili. Svaki trening podizem broj po seriji pa broj serija. Trudim se da ne opterecujem stopalo još uvek jer je fizijatar rekao da nema opterećenja na njega bar još mesec i po, dva. Bicikla može.
Da li imate predlog kako bih najbrže oporavila mišiće nogu? Koristim tegice oko zglobova od 1.5kg. Zaista ne znam sta vise da radim, a da ima pozitivan rezultat. Tu je i problem od nekih 15kg viška koji sam zaradila u krevetu i prethodnom lenjoscu, ali radim na njemu...
Sa kolegom Slavisom sam imala diskusiju na temu suplemenata, hranu polako uredjujem i pokušavam da budem manje nestrpljiva

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 18 upita.