TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396989 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 14, 2024, 11:10:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 4324 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #35 poslato: Avgust 22, 2024, 03:02:08 posle podne »

Ja unosim 100gr UH,a po ovome bih trebao oko 450,ako bih dobijao pola kg nedeljno.Samo me jos interesuje,ako bih zeleo da dobijam pola kg nedeljno po ovome jel bi to bilo polakg sala ili misića?Posto sam jos novi u ovome pa se ne razumem u materiju..
Ne bi trebalo da bude salo,100 gr je stvarno malo.Ja sam toliko unosio kod low carb daya a kod visokog i do 500-600gr.
Naravno sve zavisi i od vremena kada jedes hidrate kao i koji izvor koristis.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12903


Never give up!

« Odgovor #34 poslato: Avgust 22, 2024, 10:24:22 pre podne »

A koliko da ubacim UH jos?koliko treba da unesem dnevno ako imam 86kg?

Pravi odgovor na ovo pitanje možeš dobiti posle nekog vremena kada eksperimentises na sebi kako unosima uh tako i proteina.
Ja sam ranije vodio evidenciju gde sam tačno beležio šta unosim kada i koliko od uh i proteina.Posle nekog vremena vidim reakciju.
Duži proces ali daje rezultat.
Sačuvana
Stevan990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #33 poslato: Avgust 21, 2024, 09:49:12 posle podne »

Ja unosim 100gr UH,a po ovome bih trebao oko 450,ako bih dobijao pola kg nedeljno.Samo me jos interesuje,ako bih zeleo da dobijam pola kg nedeljno po ovome jel bi to bilo polakg sala ili misića?Posto sam jos novi u ovome pa se ne razumem u materiju..
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #32 poslato: Avgust 21, 2024, 07:01:24 posle podne »

A koliko da ubacim UH jos?koliko treba da unesem dnevno ako imam 86kg?
Jeste da je ovo za prosecnog coveka, i ne volim ovakve fixne kalkulatore,jer ne vezbas svaki dan sa istim intenzitetom,ali da ti da neke smernice moze pomoci.
https://www.calculator.net/carbohydrate-calculator.html
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #31 poslato: Avgust 21, 2024, 06:43:20 posle podne »

A koliko da ubacim UH jos?koliko treba da unesem dnevno ako imam 86kg?
To ti govorim u slucaju  da stvarno gubis misic a ne salo....Zavisi i od treninga kao i od misicne partije koji taj dan treniras.
Koliko grama jedes ceo dan?
Sačuvana
Stevan990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #30 poslato: Avgust 21, 2024, 05:15:49 posle podne »

A koliko da ubacim UH jos?koliko treba da unesem dnevno ako imam 86kg?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #29 poslato: Avgust 21, 2024, 09:54:27 pre podne »

Uh su veoma važni i potrebni a kada i koliko ih uzeti zavisi i od organizma jer ne reagujemo svi isto.
Svakako je preporucljivo uzeti u prvoj polovini dana ako si sklon gojenju i ako ti je cilj da se izdefinises.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #28 poslato: Avgust 21, 2024, 09:53:20 pre podne »

Pa ne verujem da jeod treninga,jer tek sam prosle nedelje poceo sa 4 nedeljno,ali ispraticu da vidim,ne bavim samo teretana,radim 5,6 vezbi po 4 serije,ali mogu reci da se bas umorim posle treninga,onako osetim da sam bas crkao...A da mozda jos uvek ne gubim salo,mozda nemam bas puno misića nego je to salo oko njih,ili lupetam?😀
A ako ubacim jos UH hocu onda dobijati salo ili ne?
5-6 vezbi?To je puno.Toliko treba za leda i noge zajedno sa listovima i zadnjom lozom,a za ostale misicne grupe kao sto su ramena,grudi dosta ti je 4 vezbi dok za ruke ja uvek sam radio po 3 vezbe za biceps i 3 vezbe za triceps.Serije su ok.
N znam to bi ti trebao da vidis.Bolje da ti ogledalo bude merilo nego metar....i onda vidis na sebi.
A UH ako eventualno treba mogao bi da ubacis drugu turu kod rucka i to je to.A to samo ako treba,ako stvarno gubis misice.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12903


Never give up!

« Odgovor #27 poslato: Avgust 21, 2024, 09:26:31 pre podne »

Uh su veoma važni i potrebni a kada i koliko ih uzeti zavisi i od organizma jer ne reagujemo svi isto.
Sačuvana
Stevan990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #26 poslato: Avgust 20, 2024, 09:23:52 posle podne »

Pa ne verujem da jeod treninga,jer tek sam prosle nedelje poceo sa 4 nedeljno,ali ispraticu da vidim,ne bavim samo teretana,radim 5,6 vezbi po 4 serije,ali mogu reci da se bas umorim posle treninga,onako osetim da sam bas crkao...A da mozda jos uvek ne gubim salo,mozda nemam bas puno misića nego je to salo oko njih,ili lupetam?😀
A ako ubacim jos UH hocu onda dobijati salo ili ne?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #25 poslato: Avgust 20, 2024, 08:51:36 posle podne »

Visok 188cm,tezak 86kg,ujutru se vagam,treniram 3 puta nedeljno svaki drugi dan(grudi-triceps,ledja-biceps,noge),od orosle nedelje sam poceo 4 puta dnevno(grudi,ledja,noge,ruke-ramena)
Sto se ishrane tice vodim racuna
Ujutru-tuna,pirinac,masline
Rucak-piletina kuvana,povrce,salata
Vecera-oslic,limun
Pred spavanje-4belanca,1celo jaje,100gr Ella sira
Mozda gubim salo jos uvek,zimus sam imao oko 108kg,ali su mi se i obimi ostali smanjili,i ruka,noga,grudi..Ne znam gde gresim
Ishrana ti je ok,to vidim da vodis racuna.Smanji treninge na 3 puta nedeljno ako jos uvek gubis misice....pored ovih treninga ne radis nista dodatno?Neki kardio,fudbal sa drustvom?Basket?
Mora postoji jos nesto ili ces morati ubaciti jos UH jer koliko vidim samo ujutru jedes UH posle u toku dana ne....
Koliko radis vezbi i serija?
Sačuvana
Stevan990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #24 poslato: Avgust 20, 2024, 01:58:49 posle podne »

 4 obroka dnevno,jos popijem whey protein,i pojedem saku badema i jednu vocku(jabuku,smokvu,krusku)ali u tim obrocima racunao sam ja unesem 2,5g proteina po kg mase
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12903


Never give up!

« Odgovor #23 poslato: Avgust 20, 2024, 09:30:48 pre podne »

Koliko imaš kvalitetnih obroka dnevno?
Sačuvana
Stevan990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #22 poslato: Avgust 20, 2024, 09:00:02 pre podne »

Visok 188cm,tezak 86kg,ujutru se vagam,treniram 3 puta nedeljno svaki drugi dan(grudi-triceps,ledja-biceps,noge),od orosle nedelje sam poceo 4 puta dnevno(grudi,ledja,noge,ruke-ramena)
Sto se ishrane tice vodim racuna
Ujutru-tuna,pirinac,masline
Rucak-piletina kuvana,povrce,salata
Vecera-oslic,limun
Pred spavanje-4belanca,1celo jaje,100gr Ella sira
Mozda gubim salo jos uvek,zimus sam imao oko 108kg,ali su mi se i obimi ostali smanjili,i ruka,noga,grudi..Ne znam gde gresim
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #21 poslato: Avgust 19, 2024, 07:52:43 posle podne »

Pozz,da pitam za savet zasto gubim kilograme,ako unosim 2,5 grama proteina po kilogramu,mislim da li je to normalno?smanjili su mi se i obimi svugde,mada mi se vide mišići lepo posle treninga da kazem.Ne znam da li treba da povecam jos proteina samo mislim da ce mi onda biti bas puno po kg telesne mase
Ako toliko uzimas  proteina po kilogramu onda sa redovnim treningom ne bi smeo da gubis kilazu,ili gubis salo....
Mene interesuje koliko si visok,koliko tezak,kako vezbas,sta sve jedes itd....da bih ti mogao dati odgovor....
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 6.699 sekundi sa 17 upita.