TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 08:43:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: "otkazivanje" ramena na bench press-u  (Pročitano 2119 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: Januar 03, 2021, 08:29:47 pre podne »

Da bi zapoceli mozda ne treba ali svakako ce im koristiti nalaz UZ radi dalje orijentacije. Pretpostavljam da ce koristiti vise modaliteta i elektro i magneto, uz...napravice kombinaciju spram tvog stanja.
Cilj je da se ta regija obezboli terapijama i podstakne zarastanje.
A nakom toga korektivnim vezbama treba da se vrati obim pokreta, snaga misica i izdrzljivost...tu ti mogu pomoci
Sačuvana
megalos3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #10 poslato: Januar 02, 2021, 08:48:09 posle podne »

Jesi li razmisljao o nekim terapijama?
Ipak ta ruptura treba da zaraste, i da se kompletno ta regija oporavi...
Jesam..ali ne znam ni sam koliko bi to pomoglo tj. ubrzalo sam proces oporavka..ima u Sremskoj Mitrovici centar za fizikalnu terapiju Fizioterapeutski Centar "VFT RADOVIĆ" sa uslugama : tekar, shockwave, laser, ultrazvuk, ultrasonoforeza, magnet,elektrostimulacije, elektroterapija (trabertove struje, ruske, eksponencijalne, , asimetrične i simetrične bifazične pulsne, inerferentne, dijadinamične).,kineziterapija..Kinesio taping..i svasta nesto..ja znam da ce mi on predloziti neku terapiju...njih sam prvo i kontaktirao posle vas..ali mi nisu ulivali poverenje jer su mi rekli da im nije neophodan nalaz ultrazvuka da bi zapoceli sa nekom od terapija...ima li neka od navedenih terapija koju mi vi preporucijete..Hvala vam unapred na trudu da mi pomognete.
« Poslednja izmena: Januar 02, 2021, 08:49:55 posle podne od strane megalos3 » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #9 poslato: Januar 02, 2021, 06:06:59 posle podne »

Jesi li razmisljao o nekim terapijama?
Ipak ta ruptura treba da zaraste, i da se kompletno ta regija oporavi...
Sačuvana
megalos3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #8 poslato: Januar 02, 2021, 11:26:54 pre podne »

Javi nalaz pa da vidimo kako da pomognemo sa rehabilitacijom
Kompletna rutura tetive m.supraspinatusa desno,neposrdno ispred insercije na velikom tuberkulumu, sa retrakcijom krajeva i hemoragicnim sadrzajem peritendinozno i blagim proliferacijom sinovije.
Edem insercije tetive m subskapularisa bez znakova repture tetivnih vlakana.
Peritendinozno uz tetivu duge glave bicepsa sloj slobodne tecnosti debljine do 4 mm, sa slobodnim telom dimenzija oko 3 x 7 mm uz posteriornu konturu tetive, koja je gotovo iste ehogenosti kao l tetiva, ne deluje kalcifikovano.
U prednjem zglobnom recesusu ramena sloj izliva debljine do 6 mm.
Nema znakova rupture ni edema ostalih struktura tetivnog aparata rotatorne manzetne.
Glenoidni labrum oštrih kontura.
Akromio-klavikularni zglob degenerativno izmenjen.
Dr. Perica Adnadjevic, radiolog
Malo je potrajalo..zbog guzve kod radiologa...ja polako trrniram i dalje sa smanjenim opterecenjem...i jos jedna napomena koju ja primetim..a to je da se sam obim i oblik bicepsa i tricepsa smanjio i promenio neposredno posle povrede..
« Poslednja izmena: Januar 02, 2021, 11:29:26 pre podne od strane megalos3 » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: Decembar 11, 2020, 06:11:33 posle podne »

Javi nalaz pa da vidimo kako da pomognemo sa rehabilitacijom
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Decembar 11, 2020, 06:10:48 posle podne »

Vidi koja od privatnih sportskih ordinacija je najpogodnija i da se to snimi ( mislim da ce ultrazvuk biti ok) za sagledavanje stanja...
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #5 poslato: Decembar 10, 2020, 11:40:01 pre podne »

je l bio bol pa otkazivanje ili kako se desilo? u kom delu ramena je to bilo?
Kada kažeš "nemaš osećaj u ruci" i da ne možeš da podigneš je l se to odnosi na rame ili celu ruku?

Možda si bio zbrzao zagrevanje taj dan, ili do izvođenja, čak i težina taj dan, verujem da se udružilo više faktora ...

Kakva je sada situacija? ima li ograničenja ili bola u ramenom zglobu pri nekim pokretima?
Posle nedelju dana situacija je bolja ..podizem ruku do visine ramena..ali je ruka savijena u laktu pri podizanju..ne mogu da je ispravim..npr. duplu biceps pozu ne mogu sa desnom rukom da uradim nikako..ne mogu u taj polozaj da dovedem desnu ruku..probao sam nesto od vezbi da radim...bench press ni sa praznom siplkom ne mogu..ne mogu da spustim ruku kada uhvatim sipku..ima bola pri pokretima u ramenu...pri podizanju u bilo kom smeru ali nije veliki..u toj ruci imsm snage za teret pri drzanju u spustenom polozaju...i dok ne treba da koristim rame..ali ne mogu da dignem sa njom gotovo nikakav teret ako treba da npr. ispruzim ruku
Na tvome mestu,ja bih napravio pauzu i posavetovao se sa doktorima,pregled svakako. Fokusiraj se prvo da resis problem,ovako ces imati vise stete nego koristi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
megalos3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #4 poslato: Decembar 10, 2020, 09:32:00 pre podne »

je l bio bol pa otkazivanje ili kako se desilo? u kom delu ramena je to bilo?
Kada kažeš "nemaš osećaj u ruci" i da ne možeš da podigneš je l se to odnosi na rame ili celu ruku?

Možda si bio zbrzao zagrevanje taj dan, ili do izvođenja, čak i težina taj dan, verujem da se udružilo više faktora ...

Kakva je sada situacija? ima li ograničenja ili bola u ramenom zglobu pri nekim pokretima?
Posle nedelju dana situacija je bolja ..podizem ruku do visine ramena..ali je ruka savijena u laktu pri podizanju..ne mogu da je ispravim..npr. duplu biceps pozu ne mogu sa desnom rukom da uradim nikako..ne mogu u taj polozaj da dovedem desnu ruku..probao sam nesto od vezbi da radim...bench press ni sa praznom siplkom ne mogu..ne mogu da spustim ruku kada uhvatim sipku..ima bola pri pokretima u ramenu...pri podizanju u bilo kom smeru ali nije veliki..u toj ruci imsm snage za teret pri drzanju u spustenom polozaju...i dok ne treba da koristim rame..ali ne mogu da dignem sa njom gotovo nikakav teret ako treba da npr. ispruzim ruku
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Decembar 04, 2020, 11:18:04 posle podne »

je l bio bol pa otkazivanje ili kako se desilo? u kom delu ramena je to bilo?
Kada kažeš "nemaš osećaj u ruci" i da ne možeš da podigneš je l se to odnosi na rame ili celu ruku?

Možda si bio zbrzao zagrevanje taj dan, ili do izvođenja, čak i težina taj dan, verujem da se udružilo više faktora ...

Kakva je sada situacija? ima li ograničenja ili bola u ramenom zglobu pri nekim pokretima?
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #2 poslato: Decembar 04, 2020, 09:31:15 posle podne »

Treniram preko 35 god..i nikada do sada nisam imao peh koji mi se desio neki dan. Prilikom izvodjena zavrsne serije na bench pressu..pri tezini od 140 kg..prilikom spustanja..desno rame je jednostavno otkazalo..bez ikakvog bola..samo je prosto pocelo da naglo propada..tj. prvo "secnulo" malo a onda skroz..Ovo nije tezina koja mi predstavlja problem u izvodjenju...dakle..posle zagrevanja i maksimalno izbacivanja tezine..pa smanjivanja postepeno do 140 kg..desilo se ovo..Posle toga ceo dan. desnu ruku jednostavno nisam mogao da dignem..ne zbog bola nego sto nemam osecaj..posle dva dana postepeno se vraca osecaj za pokret..pitanje je, da li je neko imao iskustva sa slicnom povredom..
Pozdrav! Da li ti se javlja bol pri bilo kakvom podizanju ruke (ispred,u stranu,iza) ? Licno nisam nikada imao takav problem ali svakako mislim da bi pregled kod doktora dobro dosao .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
megalos3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #1 poslato: Decembar 04, 2020, 08:14:39 posle podne »

Treniram preko 35 god..i nikada do sada nisam imao peh koji mi se desio neki dan. Prilikom izvodjena zavrsne serije na bench pressu..pri tezini od 140 kg..prilikom spustanja..desno rame je jednostavno otkazalo..bez ikakvog bola..samo je prosto pocelo da naglo propada..tj. prvo "secnulo" malo a onda skroz..Ovo nije tezina koja mi predstavlja problem u izvodjenju...dakle..posle zagrevanja i maksimalno izbacivanja tezine..pa smanjivanja postepeno do 140 kg..desilo se ovo..Posle toga ceo dan. desnu ruku jednostavno nisam mogao da dignem..ne zbog bola nego sto nemam osecaj..posle dva dana postepeno se vraca osecaj za pokret..pitanje je, da li je neko imao iskustva sa slicnom povredom..
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 18 upita.