TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:20:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana, dobijanje na masi  (Pročitano 2578 puta)
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #33 poslato: Septembar 26, 2019, 10:13:45 pre podne »

ON TOPIC

@Anjaa, najbitnije si čula. Bez adekvatnog i pravilnog opterećenja, koje je moguće izvesti samo u opremeljenim prostorima, mišićna masa je na žalost misaona imenica. Isharnu sada ne spominjem i tu si dobila više nego korisne i upotrbljive smernice.

OFF TOPIC

Što se tiče personalnih trenera tj. ličnih trenera, sam njihov naziv je pogrešan. Više im priliči Copy/Paste Guru. Nigde specifičnosti i individualnosti u njihovim "programima". Svaki njihov klijent isto radi. kao na traci. Naravno uvek postoje izuzeci, na sreću nekih pojedinaca (klijenata). Ne mislim na osnovne neke vežbe. One moraju biti zastupljene kod 90% zdravih vežbača. Odabir pomoćnih vežbi je ono što govori o (ne)znanju trenera. One su te koje ispravljaju sve nedostatke glavne vežbe i uvode je u idealnu tehniku.
U svakom slučaju u početku je vrlo preporučljivo konsultovati se sa nekim stručnim, čak i te konsultacije platiti ako treba. Prošla su vremena kada se znanje delilo free. Mada ja i dan danas, znam da izgubim po pola sata svog treninga, objašnjavajući čučanj ili već šta drugo. Za jedno obično hvala. Puno sam povređivanja video da bih ostao po strani kada vidim loše izvođenje tih vežbi.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #32 poslato: Septembar 26, 2019, 09:09:03 pre podne »

Tako je, kljucna riječ je "manekeni". :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #31 poslato: Septembar 26, 2019, 09:04:44 pre podne »

Ima tu i do "lenjosti" vežbača...nekada je "lakše" platiti i ne misliš, ne razmišljš puno šta ćeš i kada raditi, ne kombinuješ, ne planiraš trening
Neko drugi to radi umesto tebe, a kako radi, pitanje je....

Pa to je jeste tako u 90% slučajeva, iskreno ja to potpuno razumem i podržavam. Sad što je fitnes postao moda i sto imamo manekene a ne trenere to je druga priča.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #30 poslato: Septembar 25, 2019, 11:30:41 posle podne »

Ima tu i do "lenjosti" vežbača...nekada je "lakše" platiti i ne misliš, ne razmišljš puno šta ćeš i kada raditi, ne kombinuješ, ne planiraš trening
Neko drugi to radi umesto tebe, a kako radi, pitanje je....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Septembar 25, 2019, 08:28:16 posle podne »

Nije stvar u izgledu navodno edukovanog kadra, već u pristupu "klijentu", fondu znanja...danas razne licence i tzv. "zvanja" nisu merilo nečije stručnosti u domenu "personalnih treneninga"...koliko sam samo imao pitanja, što online, što uživo od strane "žrtvi" nečije stručnosti, koliko se pojednici igraju ljudima, ali dok je ovaca biće i šišanja...priučeni treneri su najveći problem...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #28 poslato: Septembar 25, 2019, 07:39:43 posle podne »

Nema vise old school teretana, ili ih je ostalo jako malo. Bukvalno su ih "pojele" savremeni fitness centri prepuni sprava koje u vecini ne koriste pocetnicima, vec naprotiv, umjesto da se baza gradi na osnovnim vjezbama uz po neku izolacionu, sve je vise onih koji koriste vecinom izolacione uz po neku osnovnu, jer tako je naravno lakse.

Manekeni, pocupane obrve, izdepilirane noge, dominiraju fitness scenom. :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #27 poslato: Septembar 25, 2019, 07:30:48 posle podne »

Nekad zaboravim koliko je teško naći "old school" teretane gde rade korektni ljudi koji smatraju delom svog posla da ti pokazu osnove, pruže savete, isprate te u radu, ne znam...možda je to vreme prošlo.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #26 poslato: Septembar 25, 2019, 06:59:31 posle podne »

Da nažalost to je tačno.
Ali u početku bi bilo poželjno naći nekoga da pokaže osnove.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #25 poslato: Septembar 25, 2019, 07:52:46 pre podne »

To je uvek najbolja opcija, ali cene su trenutno prilično visoke i za nekog sa ozbiljnim primanjima a ne za studente. Stručna lica se uglavnom ne upuštaju u to da nekom pokazuju vežbe bez novčane nadoknade, dok se za pokazivanje vezbi devojkama uvek nameću upravo oni momci koji bas i nisu tako stručni.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #24 poslato: Septembar 24, 2019, 05:08:46 posle podne »

Tako je, u teretani u koju planiram da idem ima stručnih ljudi i osoba koji drže personalne treninge, ali ne planiram njihovo anagažovanje. Ali skontaću ja kako sve to ide, pa makar i ako bude bilo grešaka haha  ::)

Angažovanje personalno trenera je uvek dobra opcija ako se ima za to uslova. Ako ne onda obavezno potražiti stručno lice da pokaže osnove.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #23 poslato: Septembar 24, 2019, 01:01:28 posle podne »

Taman će ti trening dobro doći da malo skreneš misli sa faksa a i prijaće ti fizička aktivnost :)
Sačuvana
Tanjaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #22 poslato: Septembar 24, 2019, 09:54:28 pre podne »

Hvala vam, ako budem imala nekih nedoumica, javiću se ovde. Uh, biće ovo uzbudljiv period, i fax i teretana  :o ;D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #21 poslato: Septembar 24, 2019, 09:07:06 pre podne »

Što se tiče treninga tu smo da pomognemo oko planiranja, a kada je tehnika u pitanju možes da okačiš  ili posalješ snimak izvođenja neke vežbe za koju nisi sigurna da li izvodiš pravilno pa da ti kažemo šta treba da ispraviš :)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #20 poslato: Septembar 24, 2019, 09:00:34 pre podne »

Nisam imala na umu da angažuješ personalnog. Nego da kao početniku i članu teretane neko ko radi tu objasni i pokaže rad na spravama, malo iskoriguje rad vežbi itd.
Grešaka će biti, posle sve manje, ali polako...
Sačuvana
Tanjaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #19 poslato: Septembar 24, 2019, 06:23:41 pre podne »

Tako je, u teretani u koju planiram da idem ima stručnih ljudi i osoba koji drže personalne treninge, ali ne planiram njihovo anagažovanje. Ali skontaću ja kako sve to ide, pa makar i ako bude bilo grešaka haha  ::)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.