TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:17:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik - saveti za suplemente (veliki deficit mase)  (Pročitano 6033 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 13, 2019, 10:13:30 pre podne »

Da pojednostavim, još nedelju dana radi kružni trening po svom planu kako si nam poslao.
Dakle, 3x nedeljno, po jedna serija za svaku vežbu, broj ponavljanja 16ak, opterećenje formiraš da možeš da ispratiš taj broj ponavljanja.
Zadaci će ti biti: savlađivanje tehnike, upoznavanje sa početnim opterećenjima, isprobavanje i drugih vežbi na mašinama ili slobodnim tegovima, i/ili dopuna trbušnjacima


Nakon nedelju dan probaćeš da kružni (gore naveden) odradiš u 3 ciklusa, sa pauzom između ciklusa, dok ostale vežbe radiš u kontinuitetu, prelazis sa vežbe na vežbu..
A broj ponavljanja da bude opadajući 16 (prvi ciklus)-14 (drugi...)-12(treći.) npr, dok ćeš povećavati opterećanja da ispratiš taj broj ponavljanja.

Pisaćeš na forumu kako napreduješ da možemo svi da ispratimo....
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #19 poslato: Oktobar 13, 2019, 09:25:28 pre podne »

To si preskocio da napises a dosta je bitno zbog sveukupnog unosa zdravih masti. Ako je tako onda je to vec kako treba.

Slaninu uz jaja cesto kao prvi obrok koristim, preporuka naravno, samo ne treba pretjerivati.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
lazar88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 13, 2019, 09:19:00 pre podne »


Malo vise zdravih masti da uneses u ishrani, ovo mi je dosta nisko sa mastina, a znamo da su masti jako bitne za mnoge hormonske procese u tijelu i sveukupno za zdravlje covjeka. A posto si vec dosta nisko sa hidratima, pozeljno bi bilo masti da idu malo gore. Akcenat na zdrave masti.

Kruzni trening je ok ako znamo da izvucemo benefite od istog. Mada jako je tesko ako nemamo dovoljno iskustva da na taj nacin stimulisemo misic na rast.

Slazem se za tehniku i opterećenje. Prvo nauciti pokret izvodjenja pa tek tovariti kilazu.

Dao bih ipak prednost klasicnim sistemima sa postepenim povecanjem tezine. Najbitnije da tehnika prati tezinu.

Sto se tice zdravih masti nisam pomenuo da jedem badem i lesnik. Ovde ne mogu da nadjem slaninu inace sam u Srbiji znao za dorucak da jedem kajgana od 4 jaja + slanina. Znam da mozda mislite da nije to zdrava slanina ali moji rezultati krve slike sto se tice holesterola,triglicerida su po recima doktora perfektni tako da u ovoj fazi mislim to ne bi skodilo.


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 13, 2019, 09:04:45 pre podne »

Za sada, možeš nastaviti svoj postojeći program još nedelju-dve dok se ne uhodaš, onda po danu povećaš na 2 tj 3 serije celog kružnog, pa kad to savladaš, podeliš na dane i mišićne partije...
S obzirom da su i mišići leđa i stomaka  slabi, moraš doobro da ih ojačaš kako bi izvođenje drugih vežbi, a naročito kada krenu veća opterećenja, bilo bezbedno i tehnički ispravno. 
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2019, 09:17:19 pre podne od strane Aleksandra Brankovic » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 13, 2019, 08:59:43 pre podne »

Druga varijanta je da probaš da ubaciš npr. ponedeljkom, uz postojeće vežbe koje imaš, još 2 vežbe za noge, sredom da budu npr. ukupno 3 za leđa itd...
Svaki dan treninga uz već postojeće vežbe probaš da opteretiš drugu mišićnu grupu.

I treća varijanta je da odmah podeliš trening na mišićne partije uz zadržavanje sadašnjeg ritma treninga od 3x nedeljno
npr 1 dan donji deo tela (kvadriceps, zadnja loža, gluteus, list)
2.dan biceps, ramena, grudi
3 dan leđa i triceps
ne zaboravi da vežbe za trbušne mišiće ubaciš u bar 2 treninga

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 13, 2019, 08:57:05 pre podne »

Mišić nije razvijen, nema snagu zato ti se čini da ga "nema". Sa treningom i ishranom to će se korigovati, s obzirom da iz sebe imaš 3 treninga ima tu dosta vremena za napredak.
Da li je bilo upale nekih mišićnih partija?

Realno kružni ti možeš da odradiš i u tri serije, u prvoj radiš sa svojom početnom kilažom 16ak ponavljanja, u drugoj i trećoj seriji povećaš opterećenja ali smanjićeš broj ponavljanja na 14 odn.12.
Naravno napraviš pauzu između serija. Koliko će ta pauza trajati to ćeš sam videti, jer po jednoj seriji onda treba da izguraš 20ak minuta, i to ideš sa vežbe na vežbu, prva pauza ti je nakon pvog ciklusa kružnog.
Opterećenja podešavaš spram broja ponavljanja, a cilj je da to odradiš i tehnički ispravno.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 13, 2019, 08:46:48 pre podne »


To su sve kompleksne vjezbe i normalno je da idu teze u pocetku.

Cucanj mozes dok ne sviknes pokret izvodjenja da zamijenis na Smit masini. Mozes da radis Hack cucanj takodje itd itd.. Ima dosta varijacija. Svakako misici jesu slabi i vremenom ce doci to sve na svoje. Samo polako i strpljivo.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2019, 08:53:32 pre podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
lazar88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 13, 2019, 08:45:01 pre podne »

Ta šipka ima bar 20kg (ako mislimo na istu  :) ), za nekog ko nije dugo u treningu i to može biti puno, naročito što moraš da obraćaš pažnju i na tehniku, a čučanj jeste zahtevna vežba.
U principu , da... Je l i sa tom šipkom ima "podrhtavanja"?
Smanji opterećenje za tu triceps vežbu pa vidi koja ti početna težina odgovara.

Možda je još rano da menjaš program, ali kao što ti i kolege kažu, bez dovoljne stimulacije mišić neće rasti.
A u programu imaš na nedeljnom nivou po 3 vežbe ukupno za svaku mišićnu grupu.

Misic podrhtava i na masini za ekstenziju sa nekih 25kg. Inace da li to zbog toga sto sam ja mrsav ali misic izgleda kao da je "kratak" tj nekih 6-7cm iznad kolena ga nema  :(
Da li mislite da je 3 vezbe za jednu misicnu grupu dovoljno ili ne i koliko bi trebao biti ma kruznom treningu.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 13, 2019, 08:41:07 pre podne »


Malo vise zdravih masti da uneses u ishrani, ovo mi je dosta nisko sa mastina, a znamo da su masti jako bitne za mnoge hormonske procese u tijelu i sveukupno za zdravlje covjeka. A posto si vec dosta nisko sa hidratima, pozeljno bi bilo masti da idu malo gore. Akcenat na zdrave masti.

Kruzni trening je ok ako znamo da izvucemo benefite od istog. Mada jako je tesko ako nemamo dovoljno iskustva da na taj nacin stimulisemo misic na rast.

Slazem se za tehniku i opterećenje. Prvo nauciti pokret izvodjenja pa tek tovariti kilazu.

Dao bih ipak prednost klasicnim sistemima sa postepenim povecanjem tezine. Najbitnije da tehnika prati tezinu.



Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 13, 2019, 08:38:00 pre podne »

Ta šipka ima bar 20kg (ako mislimo na istu  :) ), za nekog ko nije dugo u treningu i to može biti puno, naročito što moraš da obraćaš pažnju i na tehniku, a čučanj jeste zahtevna vežba.
U principu , da... Je l i sa tom šipkom ima "podrhtavanja"?
Smanji opterećenje za tu triceps vežbu pa vidi koja ti početna težina odgovara.

Možda je još rano da menjaš program, ali kao što ti i kolege kažu, bez dovoljne stimulacije mišić neće rasti.
A u programu imaš na nedeljnom nivou po 3 vežbe ukupno za svaku mišićnu grupu.
Sačuvana
lazar88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 13, 2019, 08:28:24 pre podne »

Za početak ovo nije loše što se tiče treninga.
Nadam se da je praćeno adekvatnim zagrevanjem i istezanjem?

Sa kojim opterećenjima sada radiš, na početku? Dve nedelje je konstantno, nisi povećavao?
Tehnika, da li uspevaš da savladaš osnove?

Pa ne znam gde sam napisao, ali prosle nedelje sam krenuo u petak. Ove nedelje sam uradio 2 treninga jer sam u petak radio drugu senu tako da cu dana taj 3. trening uraditi.
Naravno da je praceno zagrevanjem. Optercenja sam povecao za 15-20% od samog starta. Problem su mi recimo neke vezbe.
Cucanj sa sipkom ne mogu da  radim sa tegovima,samo prazna sipka. Potisak sa cela za triceps takodje tesko ide, pa onda odradim povlacenje za triceps konopac ili sipka.
Jel normalno da recimo kvadriceps podrhtava pri opterecenju. jel to znak da je misic slab zbog dosadasnjeg netreniranja.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 13, 2019, 07:56:07 pre podne »

Za početak ovo nije loše što se tiče treninga.
Nadam se da je praćeno adekvatnim zagrevanjem i istezanjem?

Sa kojim opterećenjima sada radiš, na početku? Dve nedelje je konstantno, nisi povećavao?
Tehnika, da li uspevaš da savladaš osnove?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 13, 2019, 12:53:34 pre podne »



Da li moze ovaj vitaminski komplex https://www.feelgood-shop.com/index.php/catalog/product/view/id/28/s/multi-green-life-100-vitalstoffe-multivitaminpraeparat-mineralien-alles-natuerlich/?fee=3&fep=28&utm_source=google_shopping&utm_medium=feed&utm_campaign=product&gclid=Cj0KCQjw84XtBRDWARIsAAU1aM02KHJl0lCVsDiJjofq3swGiuCXbwIb_64rpwFxO87BpvRaAlGfUikaAsnmEALw_wcB

Pomenuti suplement deluje zadovoljavajuće u svakom pogledu...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 13, 2019, 12:51:09 pre podne »

Neke preporuke oko tretmana crevne kandidjaze su preterivanje - pogotovu striktno "odricanje" od mesa i izbacivanje izvora proteina visoke biološke vrednosti animalnog porekla...

Uz meso može npr salata sa extra virgin maslinovim uljem...ali opet kažem "poraditi" na unosu složenih hidrata...( vrati se na podeljeni text vezano za ishranu)

Što se tiče omega-3 ako uzmemo u obzir standardno doziranje 1000 mg prečišćenog ribljeg ulja sa 180 mg EPA i 120 mg DHA po kapsuli, moja preporuka ide na 3-6 kapsula...

Ne bi trebalo da se bavimo hipotetikom, jer "previsok" unos proteina ishranom i suplementima ne znači siguran napredak, to zavisi i od drugih faktora...dakle, izbalansiran unos proteina, hidrata i masti u "nutritivnoj jednačini"( preporučen unos proteina 1,5-2 gr po kg, računamo proteine visoke biološke vrednosti animalnog porekla), hormonski balans( preporuka za proveru - ukupnog i slobodnog testosterona, estradiola, prolaktina, koritizola i hormona štitne zlezde - fT4, fT3, TSH), opšte zdravstveno stanje( zdravlje srca, pluća , jetre, bubrega, "dobra" krvna slika)...dovoljna hidratacija( bar 2-4 litra čiste vode u toku dana, plus potrebe u toku treninga)...

Kreatin može da sačeka...

Da li je rađen skorije lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, enzimi jetre - AST, ALT, ukupni i direktni bilirubin, kompetna krvna slika, gvožđe, rutinski nalaz urina)? Ekg u miru? EHO srca? Test opterećenja? Spirometrija? UZ abdomena?

Da li si ranije uzimao češće, duže, širokospektralne antibiotike?

Soda bikarbona(farmaceutske čistoće) kao suplement za anti-kandida dijetu?
Sačuvana
lazar88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 13, 2019, 12:18:48 pre podne »

pa ovo nije klasicna kandida dijeta,jer oni savetuju cak i da se meso izbaci ali ja jednostavno ne mogu bez mesa. Umesto hleba jedem pirincane galete.
Da li mogu uz obrok sa mesom recimo da uzmem i jednu suenu kasiku maslinovog ulja. Beli luk jedem naravno. Od probiotika koristim Kijimea, nemacki. kazu da je jedan od najboljih.
Ovaj mineralno vitaminski kompleks ne mogu naci u nemackoj ali potrudicu se da kupim neki odgovarajuci.
Omega 3 uzimam 1 kapsulu dnevno posle dorucka. Da li treba da se poveca?
Sta bih postigao ako bih uziao 2x whey. Pa iskreno meni je orijentacija za obroke na proteinima.

Znaci trening da radim 3 serije i da povecavam opterecenja. A ponavljanja do 12.

Koliko bi mi znacilo da sada uzmem kreatin zbog snage ili moze da saceka

Da li moze ovaj vitaminski komplex https://www.feelgood-shop.com/index.php/catalog/product/view/id/28/s/multi-green-life-100-vitalstoffe-multivitaminpraeparat-mineralien-alles-natuerlich/?fee=3&fep=28&utm_source=google_shopping&utm_medium=feed&utm_campaign=product&gclid=Cj0KCQjw84XtBRDWARIsAAU1aM02KHJl0lCVsDiJjofq3swGiuCXbwIb_64rpwFxO87BpvRaAlGfUikaAsnmEALw_wcB
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2019, 12:44:23 pre podne od strane lazar88 » Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.046 sekundi sa 18 upita.