TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:30:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ukocenost  (Pročitano 2152 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #9 poslato: Januar 29, 2020, 08:46:35 pre podne »

Izvini na kašnjenju...
Korisna istezanja za tebe

https://youtu.be/YxKq84cF6Eg
https://youtu.be/FhcZuQRC-mI
https://youtu.be/iN3sHkni1gI
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: Decembar 30, 2019, 07:36:54 posle podne »

Na pocetku treninga kada povecam temperaturu, radim istezanje od 15-20 m, i na kraju treninga neko lagano istezanje. Radim neko klasicno istezanje, mada nikada nisam radio neko specificno istezanje za otvaranje kukova.

Videću da ti pošaljem par vežbica koje verujem da će ti biti korisne
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Decembar 29, 2019, 12:20:03 pre podne »

Na našu veliku žalost "osnovna ishrana" ishrana je jako deficitarna magnezijumom( industrijska obrada, kvalitet zemljišta...), uz sve to termičika obrade hrane umanjuje iskoristljivost istog, tako da moja preporuka ide ka suplementaciji istog...

U prvom planu su visokoapsorptivni oblici magnezijuma - helati( citrat, glicinat...)...300-600 mg dnevno

Upotreba magnezijum-hlorida tj "transdermalna apsorpcija" istog može imati određene benefite, ali bih ipak "dodao" pre os suplementaciju istim...

Uz sve to dodao bih i vitamin D3( 1000-5000 ij dnevno), vitamin K2( Mk-7) 100 mcg dnevno, kao i cink( pikolinat, glukonat, citrat) 15-30 mg dnevno...uz vitamin C, kao i vitamine B-grupe...omega-3( bar 1000 mg EPA + DHA)...taurin 2000-3000 mg dnevno, podeljno u dve doze idealno pre i posle treninga...

Većina ljudi pri odbiru suplemenata uvek prvo akcentuje manje bitan deo priče...krenimo prvo od mikroelemenata koji su optimizatori svih bitnih procesa u našem telu...pa tek onda idu proteini, amino kiseline, kreatin i sl.

Čini mi se da bi trebalo razmotriti i pretreniranost kao jedan od mogućih uzroka problema.....dobro doziran odmor( između dva treninga) - preporuka za bar 2 puta nedeljno potpunog odmora od treninga( pogotovu ako nisu pripreme u toku...ne bi trebalo ići u krajnost), kao i kvalitetan, okrepljuć san su bitan deo oporavka...

Povećao bih i unos vode na bar 3 litra dnevno...

O ishrani, neke univerzalne smernice... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0
« Poslednja izmena: Decembar 29, 2019, 12:23:08 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
lopobree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #6 poslato: Decembar 28, 2019, 01:25:28 posle podne »

Na pocetku treninga kada povecam temperaturu, radim istezanje od 15-20 m, i na kraju treninga neko lagano istezanje. Radim neko klasicno istezanje, mada nikada nisam radio neko specificno istezanje za otvaranje kukova.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Decembar 28, 2019, 08:39:15 pre podne »

Pozdrav

Koja istezanja radiš za donji deo tela?
Sačuvana
lopobree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #4 poslato: Decembar 28, 2019, 12:22:36 pre podne »

Ne koristim suplemente redovno, ali kada uzimam to je whey, bcaa, kreatin. Sto se hidratacije tice, mislim da unosim u proseku od 2 do 2,5 l dnevno. Magnezijum sto unesem kroz ishranu, i znam da mazem magnezijum hlorid gel pred spavanje. Taurin ne koristim, i nemam grceve, nego kada sedim na wc solji obicno mi desna noga utrne skroz.
Sto se spavanja tice, mislim da spavam preko noci 5h u proseku, a znam nekada preko dana da legnem malo. Treniram od 7 do 10 puta nedeljno, i to su uglavnom treninzi bjj i kickbox, i jednom ili dvaput teretana. Kada odem u teretanu uglavnom radim kardio, i istezanje, mada ponekad odradim i neku snagu malo (bench, cucanj, mrtvo).
Duzina treninga iznosi nekih 1h i 30m prosecno, i trenutno radim amaterski, ali imam ozbiljan odnos prema tome, jer zelim da se bavim profesionalno. Ranije sam se jako lose hranio konstantno, dok sada uglavnom pazim na ishranu, mada imam trenutke kada znam da jedem lose. Od namirnica koristim int hleb, pirinac, jaja, meso, voce i povrce, neke mahunarke. Mnogo volim slatko, i tu znam cesto da preteram. Da se razumemo, nisam ja ukocen da su mi onemoguceni pokreti, vec sam nekako previse stegnut. Nemam neke zdravstvene probleme, ne koristim lekove.

Edit: inace sam iz Sapca.
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2019, 12:24:57 pre podne od strane lopobree » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Decembar 27, 2019, 11:14:47 posle podne »

Šta koristiš od suplemenata? Adekvatna hidratacija? Magnezijum? Taurin? Pojava grčeva?

Da li dovoljno spavaš? Kako ti izgledaju treninzi? Trening u teretani? Koliko puta nedeljno treniraš? Trajanje treninga? Da li bar 2 puta nedeljno imaš "potpuni odmor od treninga"? Profesionalno se baviš borilačkim sportovima?

Kako se hraniš( broj obroka, sastav obroka - odabir namirnica)? Neke povrede? Koliko dugo imaš pomenuti problem sa ukočenošću?

Uzimaš nešto od lekova? Neki zdravstveni problem?
« Poslednja izmena: Decembar 27, 2019, 11:17:32 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #2 poslato: Decembar 27, 2019, 09:10:53 pre podne »

Pozdrav! Ja sam imao problem sa zakljucanim kukom,resio sam to odlascima kod kiroprakticara i isao sam na casove joge. Odakle si?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
lopobree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: Decembar 26, 2019, 11:46:29 posle podne »

Nije povreda, vec sam jednostavno previse ukocen. Treniram borilacke sportove, i nekako ne mogu da budem opusten vec ssam ukocen. Gornji deo tela mogu da opustim, ali noge i kukove ne mogu. Inace, bas se redovno istezem i ne znam sta je u pitanju, kao da su mi nekako kukovi zakljucani. Kada npr. hocu da radim neke kickove sa nogama, osecam kao neki mali bol i nelagodnost u kukovima i gornjem delu butine. Kada bas nabijem temperaturu onda je ok. Neki saveti za otvaranje kulova, masaze, vasa iskustva ?
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2019, 11:48:11 posle podne od strane lopobree » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.