TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:24:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hormoni  (Pročitano 3428 puta)
Jafa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #8 poslato: Februar 07, 2020, 02:24:30 posle podne »

Probacu ovu kombinaciju za koju sam dobio preporukuod Bobana :)
Spermogram sam radio pre 6-7 godina,inace razlog zasto sam radio je varikocela,koju sam operisao,pre operacije je bio na granici kako kaze doktor,nakon operacije odlican,nakon toga nisam radio vise spermogram.UZ testisa radjen pre par meseci kod urologa,sve je ok,napomenuo je da nema znakova povratka varikocele.
Trenutno koristim omega od 1000 mg ,1 kapsula dnevno,vitamin c 500 mg 1 tableta i magnezijum direkt od 400 mg koji ima  i bit b6 ,to pijem pred spavanje.Suplementacija ne koristim mesecima,aas nikad nisam koristio.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Februar 07, 2020, 01:35:33 posle podne »

Kolega Boban je pomenuo neke od jako korisnih adaptogena - kombo Make, Ašvagande, kao i Tribulusa uz suplementaciju visokoapsorptivnim oblicima bora, cinka i magnezijuma će imati blagotvoran uticaj na hormonski balans...u prvom redu testosteron, estradiol, kao i koritizol...

Obrati pažnju na dovoljan unos zdravih masti, kvalitetan san, kao i redovnu i dobro doziranu fizičku aktivnost( i bez alkohola i duvana)...dakle, jako pohvalno što se odrekao industrijski prerađene hrane, ali bitno je i šta je ostalo i u kojim odnosima...

Malo uopštenih smernica na temu ishrane... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0

Da li je rađen UZ testisa? Spermogram?

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #6 poslato: Februar 07, 2020, 01:25:10 posle podne »

Kafa stvara ogromne probleme velikom broju ljudi a da nisu toga ni svjesni. Od psihičkih do fizičkih. Jedan sam od tih.

Vitamini i minerali, dobro izbalansirana ishrana, zdrave masti, Ashwagandha, Maka, Tribuls i libido ce biti bolji nego ikad.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Jafa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #5 poslato: Februar 07, 2020, 11:56:16 pre podne »

Hvala svima puno na odgovorima,a sada ja na neka da odgovorim.
Krvna slika ,biohemija odradjena sve je ok,urin takodje,ekg i uz abdomena isto, je sve na mestu,sem peska koji nije u nekoj velikoj kolicini,pijem prolom vodu za to,tegobe u manjoj ili vecoj  meri traju dve godine,mozda i vise,libido tu i tamo nije kao sto je bilo,energija i raspozenje apsolutno nisu na nivou,stanje je u neku ruku bolje otkako sam skroz izbacio industrijsku hranu,kafu,u jednom periodu sam cak preterivao sa kofeinskim napitcima i slatkisima,kafu 4 meseca nisam liznuo (otkako sam je ostavio,tek sad primecujem koliko sam konfuzan bio dok je pijem),sto se tice slatkisa pojedem jednu bonzitu npr u par dana.Inace da napomenem dobio sam savet od urologa da proverim hormone,ali ja sam bio u nekoj guzvi  oko posla tad ,to je bilo prosle godine,generalno stanje mi je i bilo malo bolje u tom momentu,pa nisam odradio.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #4 poslato: Februar 07, 2020, 09:10:06 pre podne »

Ako ideš o državnom "trošku" onda se ne plaća, ali, kao što kolega kaže pitanje je šta se sve može uraditi. Često se, nažalost, sve svodi na privatne laboratorije.
Ne bi bilo loše da odgovoriš na pitanja, da dobiješ usmerenje koje hormone zaista treba da uradiš u skladu sa zdravstvenim stanjem....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Februar 06, 2020, 02:52:52 posle podne »

To je to kao što kolega Boban reče...mada u "zvaničnim ustanovama" se teško mogu odraditi neke od pomenutih stavki, pogotovu slobodni testosteron, a da ne pričamo o "frci" oko dobijanja uputa itd....što se tiče cene u privatnim, to se najbolje raspitaj...

Mada nekada bi nam više informacija značilo? Da li je u pitanju rutinska provera ili postoje neki zabrinjavajući simptomi? Problemi sa libidom? Raspoloženje? Energija? Zloupotreba AAS?

Ne bi zgoreg bilo odraditi i osnove lab. pretgrage - glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, enzimi jetre-AST, ALT, ukupni i direktni bilirubin, urea, kreatinin, kompletna krvna slika, leukocitarna formula, gvožđe, C-reaktivni protein, sedimentacija...rutinski nalaz urina...

Odraditi ekg u miru, kao i UZ abdomena...

Ako ima mogućnosti eho srca, test opterećenja i spirometriju...

Detaljnije oko interpretacije nalaza... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/laboratorijski-nalazi-krvi-za-naturalce-i-one-koji-vise-nisu
« Poslednja izmena: Februar 06, 2020, 02:58:10 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Februar 05, 2020, 10:52:01 posle podne »

Trebalo bi da uradis ukupni i slobodni testosteron, prolaktin, estradiol, jutarnji kortizol, tsh, T4, T3...

U drzavnim bolnicama je moguce odraditi navedeno uz uput izabranog doktora.

U privatnim klinikama cijene variraju.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Jafa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2020, 09:00:45 posle podne »

Pozdrav svima,hteo bih da proverim hormone,zanima me koje tacno testove da odradim za musku osobu 31 god,da li se naplacuje ako uzmem uput od izabranog lekara,ako se naplacuje, kolika je cena otprilike u drzavnim i privatnima labaratorijama.Hvala unapred.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 17 upita.