TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:30:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: SODA BIKARBONA KAO SPORTSKI SUPLEMENT I ELIKSIR ZDRAVOG ŽIVOTA  (Pročitano 1441 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Avgust 09, 2020, 10:24:18 posle podne »

Ja se ne bih bavio subjektivnim interpretacijama kada je u pitanju pomenuto poređenje...a svakako da bi sodu bikarbonu trebalo uz ostale elektrolite i vodu uzeti u odgovarajućem odnosu...ne zaboravimo da je soda-bikarbona sastojak nekih rehidratacionih napitaka npr. orosal...
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2020, 10:27:40 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #8 poslato: Avgust 09, 2020, 02:20:25 posle podne »

Pre par godina sam imao problema sa gorusicom i soda bikarbona mi tu nije pomogla ali sargarepa jeste. Po nekom mom misljenu to alkalno dejstvo sode bikarbone je njena najveca snaga, a posto sargarepa ima isto jako alkalno dejstvo zbog toga sam tu napravio paralelu....barem je to moje misljenje.
Dok sam trenirao fudbal soda bikarbona je znala da mi napravi problem jer sam iz neiskustva uzimao malo vise nego sto treba i to me je dosta dehidriralo.....u nekim malim kolicinama i ja mislim da ima odredjen pozitivan efekat.
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2020, 02:24:03 posle podne od strane lonewolf » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Avgust 09, 2020, 12:53:41 posle podne »

Zanimljiv info, doduše, ni u jednom aspektu ne bih sodu bikarbonu i šargarepu poistovećivao niti ih zamenjivao...ipak, budimo realni...info je iz ličnog iskustva ili ...?
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #6 poslato: Avgust 09, 2020, 12:50:43 posle podne »

Pa ima alkalno dejstvo slicno sodi bikarboni.....a i smiruje stomak.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Avgust 02, 2020, 11:24:16 posle podne »

Molim da ako možeš ukažeš na to kako je šargarepa dobra alternativa sodi bikarboni? U kom pogledu..."alkalizacija tela", antacid?
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #4 poslato: Avgust 01, 2020, 12:01:12 posle podne »

Treba se paziti sa sodom bikarbonom....stvarno pomaze da se stabilizuje i stomak i PH vrednost ali treba je uzimati u malim kolicinama. Previse je tu natrijuma jer soda bikarbona je u sustini jedna vrsta soli tako da ja uz nju na dnevnom nivou uzimam i kalijum radi balansa.... Dobra alternativa sodi bikarboni je sargarepa, a moze i jedno i drugo.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 07, 2019, 09:29:49 posle podne »

https://www.stimostam.com/about/

Koliko vidim u pitanju je mix "fosfata" i vitamina C...

Čini se da pored "aktivnosti pufera", dodati fosfati utiču na obnovu ATP...iskreno za sada nema studija koje bi se odnosile na komparaciju ova dva "suplementa"...oba rade svakako...a koji je bolji...bila bi to samo subjektivna interpretacija i nagađanje...

EDIT...ako bih rangirao suplemente "sličnog meganizma dejstva i namene"( koje sam koristio), rekao bih da osetniji efekat imaju i kreatin i beta-alanin, ali u sinergiji sa "sodom" efekat je izraženiji...

Čest problem konzumacije kreatina je kiselost želudačne sredine, koja se uzimanjem uz sodu bikarbonu može neutralisati tako da apsorpcija bude značajno veća...
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2019, 12:13:55 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 07, 2019, 07:47:28 posle podne »

Do sada sam koristio ovaj suplement i pokazao mi se dosta dobro . https://pickvitamin.com/stim-o-stam-the-original-phosphate-fuel-120-capsules.html Kolega sta mislite,da li je cista soda jos efikasnija?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 07, 2019, 02:26:42 posle podne »

Mnogo puta smo čuli o sodi bikarboni bilo da se radi o "borbi" protiv gljivičnih oboljenja, fatalnog "zakisaljevanja" organizma kao posledice loših životnih navika, pomoćnom sredstvu u terapiji karcinoma, hronične bubrežne insuficijencije, autoimunih bolesti, kao i refluksne bolesti( GERB)...

Da li koristite sodu bikarbonu?

Da li soda bikarbona može biti i sportski suplement?

Detaljnije... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana-zdravlje/soda-bikarbona-kao-sportski-suplement

Lično konzumiram istu u dozi od po 3-7 grama pre i posle treninga...posle treninga je koristim sa kreatin-monohidratom i kalijum hloridom( 1gr)...
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.047 sekundi sa 18 upita.