TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:53:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi nakon operacije ACL - prednjeg ukršenog  (Pročitano 1241 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Septembar 13, 2020, 11:34:03 posle podne »

Pozdrav
Da li je radjenk.bilo kskvo snimanje nakon operacije?
Ima li otoka?
Da li je bol ispod casice ili gde tacno?
Da li osecas bol prilikom istezanja kvadricepsa? Jesi li radio redovno istezanja uz vezbe za jacanje?
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #1 poslato: Septembar 13, 2020, 05:36:00 posle podne »

Pozdrav svima!

25. septembra će biti tačno 3 godine od kako sam operisao prednji ukršteni ligament na desnom kolenu.  Iako je operacija bila uspešna, agonija ne prestaje.
Uspešna u smislu da je ligament operisan, vraćen u funkciju, ali nakon toga kreću novi problemi.

Odmah nakon operacije u samoj časici sam osećao jak i oštar bol, gde je i otvor bio, i taj bol je normalan i mora da se javi, međutim i nakon svog ovog vremena ja i dalje jak bol osećam u prednjem delu časice. I nakon rehabilitacije taj bol je bio prisutan sve vreme, ne mogu koleno da spustim na tvrdu podlogu koliko boli, da kleknem nikako, prilikom čučnja, pokušaja ustajanja iz čučnja, trčanja itd.

Doktor koji me je operisao i godinu dana nakon oepracije je rekao sve je to normalno i da pratim oporavak doktora koji ga je vodio, koji je takodje govorio to je sve nromalno, prilagodjava se koleno, jacaj kvadriceps, trci itd. Znaci i uz bol ja sam sve vreme trenirao, radio sa tegovima, trcao itd. Koleno pritom skripi nenormalno, pogotovo kad čučnem pa krenem da ustajem, sa te prednje strane čašice. Kada mirujem prilikom savijanja škripi nekako sa desne strane.
Isao sam na gomile raznih terapija, vezbi i td, ne vredi. Ove godine u ferbruaru sam radio plazmu, nakon koje je posle nekog vremena bilo bolje u smislu da jedno vreme bola nije bilo uopste, doduse tada je bio karantin na snazi te sam se kretao minimalno i nisam trenirao. Kad sam se vratio treninzima i bol se opet javio, malo manje, ali ga dovoljno ima.

Prilikom trcanja konstatno, o fudbalu gde imam promene pravca i nagla zautavljanja mogu da sanjam, dok kad radim zadnji cucanj prisutan je minimalno ali nestane nakon par serija, dok radim prednji cucanj ne osetim nista, nekad i tokom leg presa. Ali je uglavnom prisutan non stop.

Moram da napomenem da bol nestane na kratko prilikom istezanja zadnje loze, kao i nakon foam rolla kvadriceps, tad prilikom ustajanj i cucanja apsolutno nista me ne boli nekoliko sekundi, zatim se opet javi.
Jos uvek nisam radio magnetnu, mada moracu uskoro. Ima li neko prestavu sta bi mogao da bude problem i kako da se vratim u normalan zivot nakon 3 godine vec?

Hvala unapred
« Poslednja izmena: Septembar 13, 2020, 05:39:34 posle podne od strane nemanjadz » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.