TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 09:00:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Početak ponovnog treniranja  (Pročitano 8415 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #44 poslato: Novembar 28, 2020, 10:04:14 pre podne »

Mogu da razumem i za nespavanje, i gubitak apetita i sve. Ali ne sme da traje na duže staze. Ako je već vezano za 2 do 3 nedelje zbog učenja posle toga moraš dobro da se odmoriš i vratiš organizam u neki balans. Nije idealno, ali svako u životu pretrpi takve "izlete" bilo da je u pitanju škola, posao ili nešto drugo...sa nadom da je prolazan period. Jer je sa godinama sve teže kompenzovati.
Generalno, svi bismo bili zdravi kada ne bi bilo stresa i ostalih riziko-faktora...što je teško ostvarivo. 

Apsolutno se slažem da su ishrana i redovan san osnova , sve su dodaci, koje treba proveriti pre konzumacije
Gubitak čula nije u vezi sa vitaminima, sigurno je posledica aktuelnog virusa, kao što kolega kaže
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #43 poslato: Novembar 28, 2020, 03:15:55 pre podne »

Naprotiv kolega Šaranoviću, prvo se obratimo zvaničnoj medicini...na vreme...a takav tip diskusije prevazilazi stručnost ovog foruma kao i članova PS tima...ne shvatajmo olako zvaničnu medicinu...

A Marko nadam se da češće urniranje nije takav problem...naravno, ima i onih koji se neposredno pre počinka naliju vodom ili pak onih koji taj ukupan unos ne raspodele kako treba i eto problema...ne zaboravimo da je adekvatna hidratacija preduslov zdravlja bubrega...voda čuva bubrege...

Ginkgo i magenzijum imaju dokazani učinak što potvrđuju relevantne studije...

O suplemenataciji vitaminima i minerali...neko se ipak setio da piše i na tu temu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/da-li-nam-je-potrebna-suplementacija-vitaminima-i

Jel to bilo korona udara? A da Marko malo ne uzima pojedine rastvore i gline na svoju ruku...malo prizemnije gledajmo na potrebe svog tela...bolji efekat bi imalo 5000-10000 ih vitamina d3, cink 30-50 mg, na-askorbat 1000-3000 mg, nac 1200-1800 mg dnevno nego pomenuto...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #42 poslato: Novembar 27, 2020, 09:58:56 posle podne »

San je jako bitan, mozda i najbitniji u svemu. Los san veze gomilu problema za sobom, tako da je dobar san preduslov za sve.

Sto se tice vitamina i minerala, pisemo o tome jako često, možeš pročitati savjete drugim korisnicima.

U svakom slučaju koristimo i to gledamo da budu oblici koje organizam moze da iskoristi na najbolji mogući način.

Vitamini i minerali su jako bitni, posebno u današnje vrijeme kada su obradive površine osiromasene za razne minerale. Vazduh zagađen, a svakodnevnica ispunjena stresom.

Pored vitamina i minerala, regulisana ishrana je naravno jako bitna.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk
Sačuvana
marko_m3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


« Odgovor #41 poslato: Novembar 27, 2020, 09:09:06 posle podne »

Glavni problem kod ispijanja toliko vode je što stalno moram do toaleta, mada mi se čini da u poslednje vreme imam manju potrebu. Možda se organizam navikao.
Pojačao sam vodu, nije još uvek 3 litre, ali biće.

Što se tiče sna, još uvek spavam normalno, 7-8h. Legnem između 23 i 00 i ustanem između 7 i 8. Međutim kad krenu ispiti, što je uskoro, prinuđen sam da skratim san jer nikad ne mogu sebe da nateram da učim redovno. Inače ne pijem kafu, ali tih 2-3 nedelje kad nam naguraju svega u tako malo vremena, moram. Tad uglavnom zapostavim i ishranu, desi se da uopšte nisam gladan pa jedem jer znam da bi trebalo ili sam stalno gladan  ;D

Kad su ispitni rokovi kupim magnezijum i ginko i koristim ih isključivo tad. Kontam da je to više placebo efekat. Koristim trenutno magnezijum oksid od Alkaloid-a i gynkgobil od Pharmanova-e.
Uopšte ne volim lekove, izbegavam sve što mogu. Ne pijem ni fervex i slične stvari. Jedino uzmem kafetin kad sam baš mamuran.
Čitao sam da ovaj magnezijum oksid i nije baš nešto, da je citrat bolji, da se bolje apsorbuje u telu.

Da li uopšte treba piti vitamine i minerale u obliku tableta? Da li ih vi korisitie?

Jedino kad sam pio takve stvari je bilo u junu kad sam izgubio čulo ukusa i mirisa. Pio sam u velikim količinama: glinu, askorbinsku kiselu, prečišćenu sodu i lugolov rastvor. To mi je zaista pomoglo. Ako nekog zanima koliko sam pio, napisaću i to.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #40 poslato: Novembar 23, 2020, 11:48:52 posle podne »

Ma daleko od toga, svakako medicina je ogroman pojam i ima kod mene duboko poštovanje. Problem je samo što danas ima jako malo stručnih ljudi. Na svojoj koži sam na žalost osjetio, pa mogu pričati iz svog iskustva kao i iz iskustva ljudi koje znam.

Takodje ima i svijetlih tački, da ne bude sve tako crno, ali čini mi se nekako sve manje i manje.

Da li zato što većina danas radi po šablonu, nedovoljne informisanosti, mišljenja da se sve završava sa studijama... Nisam siguran... Ali znam jedno, a to su mogućnosti koje nam je ostavila priroda, a tako malo koristimo iste. Dok za medikamentima posežemo masovno i nekontrolisano.



Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #39 poslato: Novembar 23, 2020, 11:28:21 posle podne »

Mislim da ne trebate biti toliko iskljucivi 😊
Bez medicine ne znam sta bismo danas radili -cinjenica. Da nas ima raznih, ima...kao i sportista.
Ali opet, ne mogu ni da anuliram efekte "prirode". Pri tome, i tu treba biti oprezan kome se obratiti za pomoc.
Pitanje je sta kome odgovara u konkretnim problemima...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #38 poslato: Novembar 23, 2020, 08:52:16 pre podne »

Kolega, ostavite meni "travara Boru", ja vama "doktoricu Micu" kojoj je vrh medicine  prepisati penicilin. Čast izuzecima, kojih je jako malo, a da se u medicinu razumiju. A kroz ovih 15 godina previše sam se primjera nagledao i naslusao, da mi je uvijek Bora nekako bio bliži srcu :)

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #37 poslato: Novembar 23, 2020, 03:09:02 pre podne »

Kolega, uz dužno poštovanje, ali okanimo se priča travara Bore iz Bunuškog Čifluka, kao i subjektivnih interpretacija...iskreno, mogli ste biti konkretniji, ali ok...izvinite na primedbi...jedva čekamo da nam se detaljnije obratite na tu temu...

Opet kažem, umereno i odmereno sa čajevima...čaj ne može zameniti vodu...
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2020, 03:16:54 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #36 poslato: Novembar 22, 2020, 04:27:46 posle podne »

Volim cajeve 😊 pogotovo zeleni, ali njega retko kad vise od solje na dan. Umerenost je vrlina, slazem se. Ali 2 ili 3 solje na dan, razlicitih cajeva,  ne mogu skoditi, pogotovo ako spadaju u one bez vecih ogranicenja tipa kopriva, nana, kamilica...a to je vec unos 600-700ml tecnosti...biljno-vocnih kombinacija ima raznih, a prijaju u zimskim mesecima.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #35 poslato: Novembar 22, 2020, 10:09:39 pre podne »

Jako opširno, potrebna bi mi bila jedna tema samo za tako nešto. U suštini kao neko ko alternativnu medicinu stavlja ispred moderne, jer je moderna danas toliko uznapredovala da vise skoro i da ne postoji zdrav čovjek, u biljkama je spas. Ako znamo naravno kako, u kojim količinama i u kojim slučajevima. Ljudi koji sa mnom rade (a ima ih i ovdje na forumu, prate sigurno i ovaj post) znaju o čemu pišem.

Digestivni problemi, urinarni problemi, hormonski problemi, psihički itd itd... u zavisnosti od slučaja naravno, uz čajeve, odgovarajući pristup ishrani, zdravom načinu života i svemu ostalom, problem može da se riješi.

Konkretno moje polje interesovanja vec godinama je digestivni trakt. Mišljenja sam da tu sve počinje i da se sa time završava. Kao neko ko je bio sklon raznim digestivnim problemima, probao sam mnogo toga. Od raznih medikamenta na sebi (koji nisu pomogli, već odmogli) pa sve do biljaka koje su uspješno riješile i najteže zdravstvene probleme problem. Za tako nešto bile su potrebne litre i litre tečnosti (čajeva) , koji ne da nisu izazvali bilo kakve probleme, već ih uspešno rijesili. I danas mi je odnos čajeva u odnosu na vodu 1:1...Ne samo kod mene već i kod mnogih drugih sa kojima sam radio a i danas radim. A taj sistem primenjujem vec 3 godine. A pritom apsorpcija gvožđa fenomenalna a diureticki efekat? To postoji? :)

Šalu na stranu i da ne bude sve tako crno sa strane moderne medicine, mnogo toga ne bi ni bez nje same moglo da se rijesi, ali daleko od toga da je neophodno. Posebno ne danas u ovom obilju informacija.

U svakom slučaju jedna opširna tema, dalo bi se pisati. Mada malo će da sačeka iz nekih drugih razloga.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #34 poslato: Novembar 22, 2020, 01:18:51 pre podne »

Kolega Šaranoviću podelite sa nama koje su to kombincije čajeva...? Kako to reče Jovan Jovanović Zmaj - "nije znanje znanje znati, već je znanje znanje dati"...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #33 poslato: Novembar 22, 2020, 12:05:31 pre podne »

Kao što napisah, u zavisnosti koje cajeve koristimo. Svakako voda je pod moranje, ali cajevi imaju jako bitnu ulogu ako se zna kako.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Novembar 21, 2020, 11:44:33 posle podne »

A apsorpcija gvožđa i diuretički efekat?...odmereno i bez preterivanja...voda je zakon...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #31 poslato: Novembar 20, 2020, 09:15:13 pre podne »

Ne bih se složio za čajeve. Iako je voda neprikosnovena,za neke čajeve je i više nego pozeljno unositi ih u većim količinama , dok za neke apsolutno ne. Čak često budu bolji izbor od same vode.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2020, 09:17:06 pre podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Novembar 20, 2020, 03:23:56 pre podne »

Čajevi i drugi napici nikada ne mogu zameniti vodu...voda na prvom mestu pa sve ostalo...pa i voda se može ostaviti na sobnoj temperaturi...većina čajeva nije dovoljno dobar izbor...

Osim naravno kada je rehidratacija prioritet...tj nadoknada vode i elektrolita...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 18 upita.