TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 366658 Teme od strane 24718 Članovi Poslednji član: danilopantic1999

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Novembar 24, 2020, 07:33:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Početak ponovnog treniranja  (Pročitano 541 puta)
Boban Šaranović
Entuzijasta
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Novembar 23, 2020, 11:48:52 posle podne »

Ma daleko od toga, svakako medicina je ogroman pojam i ima kod mene duboko poštovanje. Problem je samo što danas ima jako malo stručnih ljudi. Na svojoj koži sam na žalost osjetio, pa mogu pričati iz svog iskustva kao i iz iskustva ljudi koje znam.

Takodje ima i svijetlih tački, da ne bude sve tako crno, ali čini mi se nekako sve manje i manje.

Da li zato što većina danas radi po šablonu, nedovoljne informisanosti, mišljenja da se sve završava sa studijama... Nisam siguran... Ali znam jedno, a to su mogućnosti koje nam je ostavila priroda, a tako malo koristimo iste. Dok za medikamentima posežemo masovno i nekontrolisano.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Aleksandra Brankovic
Ultra napredni član
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Novembar 23, 2020, 11:28:21 posle podne »

Mislim da ne trebate biti toliko iskljucivi 😊
Bez medicine ne znam sta bismo danas radili -cinjenica. Da nas ima raznih, ima...kao i sportista.
Ali opet, ne mogu ni da anuliram efekte "prirode". Pri tome, i tu treba biti oprezan kome se obratiti za pomoc.
Pitanje je sta kome odgovara u konkretnim problemima...
Sačuvana
Boban Šaranović
Entuzijasta
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Novembar 23, 2020, 08:52:16 pre podne »

Kolega, ostavite meni "travara Boru", ja vama "doktoricu Micu" kojoj je vrh medicine  prepisati penicilin. Čast izuzecima, kojih je jako malo, a da se u medicinu razumiju. A kroz ovih 15 godina previše sam se primjera nagledao i naslusao, da mi je uvijek Bora nekako bio bliži srcu :)

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
Van mreže Van mreže

Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #37 poslato: Novembar 23, 2020, 03:09:02 pre podne »

Kolega, uz dužno poštovanje, ali okanimo se priča travara Bore iz Bunuškog Čifluka, kao i subjektivnih interpretacija...iskreno, mogli ste biti konkretniji, ali ok...izvinite na primedbi...jedva čekamo da nam se detaljnije obratite na tu temu...

Opet kažem, umereno i odmereno sa čajevima...čaj ne može zameniti vodu...
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2020, 03:16:54 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Aleksandra Brankovic
Ultra napredni član
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Novembar 22, 2020, 04:27:46 posle podne »

Volim cajeve 😊 pogotovo zeleni, ali njega retko kad vise od solje na dan. Umerenost je vrlina, slazem se. Ali 2 ili 3 solje na dan, razlicitih cajeva,  ne mogu skoditi, pogotovo ako spadaju u one bez vecih ogranicenja tipa kopriva, nana, kamilica...a to je vec unos 600-700ml tecnosti...biljno-vocnih kombinacija ima raznih, a prijaju u zimskim mesecima.
Sačuvana
Boban Šaranović
Entuzijasta
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Novembar 22, 2020, 10:09:39 pre podne »

Jako opširno, potrebna bi mi bila jedna tema samo za tako nešto. U suštini kao neko ko alternativnu medicinu stavlja ispred moderne, jer je moderna danas toliko uznapredovala da vise skoro i da ne postoji zdrav čovjek, u biljkama je spas. Ako znamo naravno kako, u kojim količinama i u kojim slučajevima. Ljudi koji sa mnom rade (a ima ih i ovdje na forumu, prate sigurno i ovaj post) znaju o čemu pišem.

Digestivni problemi, urinarni problemi, hormonski problemi, psihički itd itd... u zavisnosti od slučaja naravno, uz čajeve, odgovarajući pristup ishrani, zdravom načinu života i svemu ostalom, problem može da se riješi.

Konkretno moje polje interesovanja vec godinama je digestivni trakt. Mišljenja sam da tu sve počinje i da se sa time završava. Kao neko ko je bio sklon raznim digestivnim problemima, probao sam mnogo toga. Od raznih medikamenta na sebi (koji nisu pomogli, već odmogli) pa sve do biljaka koje su uspješno riješile i najteže zdravstvene probleme problem. Za tako nešto bile su potrebne litre i litre tečnosti (čajeva) , koji ne da nisu izazvali bilo kakve probleme, već ih uspešno rijesili. I danas mi je odnos čajeva u odnosu na vodu 1:1...Ne samo kod mene već i kod mnogih drugih sa kojima sam radio a i danas radim. A taj sistem primenjujem vec 3 godine. A pritom apsorpcija gvožđa fenomenalna a diureticki efekat? To postoji? :)

Šalu na stranu i da ne bude sve tako crno sa strane moderne medicine, mnogo toga ne bi ni bez nje same moglo da se rijesi, ali daleko od toga da je neophodno. Posebno ne danas u ovom obilju informacija.

U svakom slučaju jedna opširna tema, dalo bi se pisati. Mada malo će da sačeka iz nekih drugih razloga.

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Novembar 22, 2020, 01:18:51 pre podne »

Kolega Šaranoviću podelite sa nama koje su to kombincije čajeva...? Kako to reče Jovan Jovanović Zmaj - "nije znanje znanje znati, već je znanje znanje dati"...
Sačuvana
Boban Šaranović
Entuzijasta
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Novembar 22, 2020, 12:05:31 pre podne »

Kao što napisah, u zavisnosti koje cajeve koristimo. Svakako voda je pod moranje, ali cajevi imaju jako bitnu ulogu ako se zna kako.

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Novembar 21, 2020, 11:44:33 posle podne »

A apsorpcija gvožđa i diuretički efekat?...odmereno i bez preterivanja...voda je zakon...
Sačuvana
Boban Šaranović
Entuzijasta
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Novembar 20, 2020, 09:15:13 pre podne »

Ne bih se složio za čajeve. Iako je voda neprikosnovena,za neke čajeve je i više nego pozeljno unositi ih u većim količinama , dok za neke apsolutno ne. Čak često budu bolji izbor od same vode.

« Poslednja izmena: Novembar 20, 2020, 09:17:06 pre podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Novembar 20, 2020, 03:23:56 pre podne »

Čajevi i drugi napici nikada ne mogu zameniti vodu...voda na prvom mestu pa sve ostalo...pa i voda se može ostaviti na sobnoj temperaturi...većina čajeva nije dovoljno dobar izbor...

Osim naravno kada je rehidratacija prioritet...tj nadoknada vode i elektrolita...
Sačuvana
Aleksandra Brankovic
Ultra napredni član
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Novembar 19, 2020, 09:05:32 posle podne »

Limunada takođe (još bolje nezaslađena), čorbe, supe...
Sačuvana
Boban Šaranović
Entuzijasta
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Novembar 18, 2020, 11:51:16 posle podne »

1,5-2l vode je malo. Pojacaj bar na 3l dnevno.

Nedavno sam baš čitala koliko je u nekom dugoročnom periodu važno zbog očuvanja bubrežne funkcije uzimati dovoljnu količinu tečnosti...studija se bazirala na zdravim pojedincima....i tačno, smatra se da je neki minimum 3l tečnosti dnevno (plus-minus muškarci-žene), i to prvenstveno voda, ono malo odlazi na hranu...naravno zavisi i od stepena aktivnosti, spoljašnjih uslova itd.
Mada, nismo svi toliko disciplinovani, svaka čast pojedincima
U zimskom periodu je najteže. Nemamo toliku potrebu za tečnošću, a dodatno otežava hladno vrijeme, koje djeluje i na psihu, pa je malo teže. Svakako umjesto vode može i čaj u većim količinama (ne svaki). Bar ja tako radim. Jer ni meni nije nekad prijatno, da onako promrzao, popijem pola litra vode.

Mada 3l ne bi trebalo da bude problem, posebno za onog ko se bavi fizičkom aktivnošću.

Sačuvana
Aleksandra Brankovic
Ultra napredni član
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Novembar 18, 2020, 12:01:04 posle podne »

Što mesec-dva po 5 sati? Možda sam nešto propustila...
Slažem se sa kolegom, a uzimajući i ovu situaciju, i da ni fakulteti ne funkcionišu isto, verujem da ćeš moći da se organizuješ i uskladiš dnevno-noćni ritam i učenje
Sačuvana
Aleksandra Brankovic
Ultra napredni član
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Novembar 18, 2020, 11:58:11 pre podne »

1,5-2l vode je malo. Pojacaj bar na 3l dnevno.

Nedavno sam baš čitala koliko je u nekom dugoročnom periodu važno zbog očuvanja bubrežne funkcije uzimati dovoljnu količinu tečnosti...studija se bazirala na zdravim pojedincima....i tačno, smatra se da je neki minimum 3l tečnosti dnevno (plus-minus muškarci-žene), i to prvenstveno voda, ono malo odlazi na hranu...naravno zavisi i od stepena aktivnosti, spoljašnjih uslova itd.
Mada, nismo svi toliko disciplinovani, svaka čast pojedincima
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »

SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 10.372 sekundi sa 26 upita.