TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:36:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sulplement "Mass"  (Pročitano 2326 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Novembar 06, 2020, 02:09:36 pre podne »

Ako mene pitaš, običan "šećerni napitak"...bolje bi prošao sa kombinacijom banana + merica proteinskog suplementa...dakle, bačen novac na suplement koji nije ni blizu prioritetima...

Uloži novac prvo u ishranu...

O prioritetnim suplementima... https://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/prioriteti-u-odabiru-suplemenata

Sačuvana
Kalaba
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #18 poslato: Novembar 05, 2020, 06:39:12 posle podne »

Gejner kao trenutna opcija za jako mrsave osobe. Nikako na duže staze. Nakon treninga je svakako najbolji tajming za upotrebu istog.



Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Koliko bi dugo trebalo koristiti i da li bi trebalo citav preporuceni dnevni unos(75g) uzeti posle treninga ili ovako 25g tokom u zine a ostalih 50g posle treninga?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #17 poslato: Novembar 05, 2020, 04:36:50 posle podne »

Gejner kao trenutna opcija za jako mrsave osobe. Nikako na duže staze. Nakon treninga je svakako najbolji tajming za upotrebu istog.



Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Kalaba
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #16 poslato: Novembar 05, 2020, 01:59:41 posle podne »

Pre nego i kreneš da razmišljaš o gejnerima, razmisli koliko si kvalitetnih kalorija uneo iz osnovne ishrane...

Kao što je rečeno moraš se barem okvirno orijentisati kada je u pitanju ciljani unos proteina, hidrata, masti...pravilan odabir namirnica, principi za sastavljanje obroka...broj obroka...tajming istih...

a ko je proizvođač tog gejnera...udeo proteina, hidrata, masti?

Realno o gejnerima... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

Osnovno o ishrani... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0

Gainer: https://www.pansport.rs/povecanje-telesne-tezine-misicne-mase/mega-gainer?sku=0929
Uzimam 25g oko 1 popodne kad uzinam i 50g posle treninga oko 6 popodne.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Novembar 03, 2020, 11:21:27 posle podne »

Pre nego i kreneš da razmišljaš o gejnerima, razmisli koliko si kvalitetnih kalorija uneo iz osnovne ishrane...

Kao što je rečeno moraš se barem okvirno orijentisati kada je u pitanju ciljani unos proteina, hidrata, masti...pravilan odabir namirnica, principi za sastavljanje obroka...broj obroka...tajming istih...

a ko je proizvođač tog gejnera...udeo proteina, hidrata, masti?

Realno o gejnerima... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

Osnovno o ishrani... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0
« Poslednja izmena: Novembar 03, 2020, 11:23:29 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #14 poslato: Novembar 03, 2020, 01:09:59 posle podne »

Svakako da je bolje 3 puta u toku dana po 25 g


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Kalaba
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #13 poslato: Novembar 03, 2020, 10:45:25 pre podne »

Pozdrav!

Taj "mass" koji pominjes bi  bio adekvatnija opcija za tvoju mišićnu masu kao obrok posle treninga, a umesto onog šejka koji si naveo.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Tako sam nesta i mislio.Samo me interesuje posto je preporuceni dnevni unos 75g a merica 25g i treba da se razmuti u 300-400ml vode.Da li razmutiti 75g odjednom u 300-400ml vode ili 25g razmutiti 3 puta?
Sačuvana
Jelena Djukic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1347


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 31, 2020, 04:50:26 posle podne »

Pozdrav!

Taj "mass" koji pominjes bi  bio adekvatnija opcija za tvoju mišićnu masu kao obrok posle treninga, a umesto onog šejka koji si naveo.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 29, 2020, 09:12:47 posle podne »

Obroci nisu adekvatni. Treba tacno da znas koliko cega unosis po kg tjelesne težine. Moras jesti vise nego sto potrošis da bi uspio da dodas misicnu masu. Kada napisem "vise da jedes" to ne znači da treba sve i svasta jesti, vec dobro formulisati obroke. Nisam pobornik gejnera i smatram da za njima nema potrebe sem u nekim ekstremnim slučajevima.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Ok, sta konkretno treba da izbacim/dodam?
Recimo da je umesto cevapa i bureka bolje belo
 meso ili junetina,umesto pomfrita je svakako bolji bareni krompir ili pirinac.. ovsene pahuljice aa whey proteinom su super izbor za dorucak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Kalaba
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 29, 2020, 09:07:10 posle podne »

Obroci nisu adekvatni. Treba tacno da znas koliko cega unosis po kg tjelesne težine. Moras jesti vise nego sto potrošis da bi uspio da dodas misicnu masu. Kada napisem "vise da jedes" to ne znači da treba sve i svasta jesti, vec dobro formulisati obroke. Nisam pobornik gejnera i smatram da za njima nema potrebe sem u nekim ekstremnim slučajevima.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Ok, sta konkretno treba da izbacim/dodam?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 27, 2020, 11:34:09 posle podne »

Obroci nisu adekvatni. Treba tacno da znas koliko cega unosis po kg tjelesne težine. Moras jesti vise nego sto potrošis da bi uspio da dodas misicnu masu. Kada napisem "vise da jedes" to ne znači da treba sve i svasta jesti, vec dobro formulisati obroke. Nisam pobornik gejnera i smatram da za njima nema potrebe sem u nekim ekstremnim slučajevima.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 27, 2020, 08:13:55 posle podne »

Kako god imam problema sa gojenjem.Da se vratim na pitanje, suplement "Mass"?
Moja preporuka sa prvo procitas na forumu osnove o ishrani,jer mislim da i tu imas jos prostora za napredak (tj da promenis svoj jelovnik). A sto se tice “mass”-a sto da ne,kada je sve ostalo ispostovano on bi mogao da pomogne kao dodatak. Sto se tice proizvodjaca mislim da neces pogresiti koji god da uzmes ali ja dajem prednost,Amix-u, dymatize-u i Bladesport-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Kalaba
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 27, 2020, 07:48:25 posle podne »

Kako god imam problema sa gojenjem.Da se vratim na pitanje, suplement "Mass"?
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 27, 2020, 07:41:09 posle podne »

180cm, 70kg, 9-10h sati sna, zdravstveno sve u redu.Obroci dorucak- riblji stapici, sardina, jaja sa suvim mesom, ponekad cevapi/burek.Rucak pasulj, makarone sa mesom, pecurke.Vecera pomfrit, przenice, pileci batak.I vec pomenute uzine i sejk posle treninga.
Ne znam kako spremas hranu ali po ovome sto si napisao  nisi slab sa mastima


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Kalaba
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 27, 2020, 07:23:31 posle podne »

180cm, 70kg, 9-10h sati sna, zdravstveno sve u redu.Obroci dorucak- riblji stapici, sardina, jaja sa suvim mesom, ponekad cevapi/burek.Rucak pasulj, makarone sa mesom, pecurke.Vecera pomfrit, przenice, pileci batak.I vec pomenute uzine i sejk posle treninga.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 19 upita.