TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395024 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 01:53:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Osecamo glad a moramo na spavanje  (Pročitano 11762 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #54 poslato: Maj 06, 2022, 06:28:09 pre podne »

Nagli prekidi unosa nisu nikako dobri. Dobar primer si dao ali kada je šećer u pitanju tu bar može da se pravi postepen prelaz ka neunošenju istog.

I za to sam cuo.Ali neki nutricionisti prosto forsiraju striktni detoks od 21 dana.
I ja sam cuo,ali sam protiv toga.To ne vodi rezultatu!

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Zasto mislis da ne vodi rezultatu?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27305


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #53 poslato: Maj 05, 2022, 09:36:45 posle podne »

Nagli prekidi unosa nisu nikako dobri. Dobar primer si dao ali kada je šećer u pitanju tu bar može da se pravi postepen prelaz ka neunošenju istog.

I za to sam cuo.Ali neki nutricionisti prosto forsiraju striktni detoks od 21 dana.
I ja sam cuo,ali sam protiv toga.To ne vodi rezultatu!

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #52 poslato: Maj 05, 2022, 08:03:32 posle podne »

Dodao bih i da kada je nakon mesec dana pojela prvo parce torte, dozivela je ekstremnu energiju i bila sposobna da uradi trening trcanja npr. koji do tada nije mogla.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #51 poslato: Maj 05, 2022, 08:02:01 posle podne »

Nagli prekidi unosa nisu nikako dobri. Dobar primer si dao ali kada je šećer u pitanju tu bar može da se pravi postepen prelaz ka neunošenju istog.

I za to sam cuo.Ali neki nutricionisti prosto forsiraju striktni detoks od 21 dana.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #50 poslato: Maj 05, 2022, 08:00:56 posle podne »

Zavisnost od slatkiša je veliki problem, ali se tome skoro uopšte ne pridaje značaj. To kao da se ne tiče ni mnogih lekara koji se bave problemima zavisnosti.

Upravo tako. Ne tretira se kao zavisnost apsolutno.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #49 poslato: Maj 05, 2022, 03:34:57 posle podne »

To je odlično. Svako ko svakodnevno pije slatka pića treba da se zapita da li je razvio zavisnost i da se polako odvikava.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27305


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #48 poslato: Maj 05, 2022, 01:15:17 posle podne »

Postoje varijante sokova bez šećera, za početak možda mogu ljudi njih da koriste dok se skroz ne odviknu, mada nisu ni one baš najzdravije. Sokovi su "prazne kalorije" ničemu ne služe, a opet se gomilaju u organizam.
Apsolutno se slazem i sada vec mogu da kazem da sam izlecen,nisam zavisnik kao sto sam nekad bio

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #47 poslato: Maj 05, 2022, 10:03:03 pre podne »

Postoje varijante sokova bez šećera, za početak možda mogu ljudi njih da koriste dok se skroz ne odviknu, mada nisu ni one baš najzdravije. Sokovi su "prazne kalorije" ničemu ne služe, a opet se gomilaju u organizam.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27305


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #46 poslato: Maj 04, 2022, 09:09:37 pre podne »

Slažem se, ogroman je problem. Najčešće ljudi ne shvataju da i slatka pića imaju dosta šećera i da ih to navlači, onda kažu "ne jedem slatko, samo po neki sok, ali to nije slatko". Naravno da je i sok slatko i da stvara zavisnost, posebno jer piju 2l i više.
Ja sam imao problem sa tim slatkim picima,pio sam ledeni caj ukus breskve po dve-tri flase godinama dok mi doktor nije rekao nakon jednog pregleda da pod hitno moram nesto da preduzmem u vezi secera,jer mi je jako visok.U prvi mah nisam ni pomislio na sok,jer sam se vec i onda zdravo hranio,ali kako smo sa doktorom isli korak po korak stigli smo do zakljucka da meni je od sokova tako visok nivo secera i cim sam smanjio i posle poceo a menjam sa limunadom ali bez secera itd odmah mi se poboljsao rezultat,mada mi se zbog zavisnosti dosta dugo potrajao ovaj proces,ali posle vise godina ne konzumiranja takvih sokova slobodno mogu reci da sam uspeo da se resim te zavisnosti.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #45 poslato: Maj 02, 2022, 02:07:30 posle podne »

Nagli prekidi unosa nisu nikako dobri. Dobar primer si dao ali kada je šećer u pitanju tu bar može da se pravi postepen prelaz ka neunošenju istog.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #44 poslato: Maj 01, 2022, 09:50:39 pre podne »

Zavisnost od slatkiša je veliki problem, ali se tome skoro uopšte ne pridaje značaj. To kao da se ne tiče ni mnogih lekara koji se bave problemima zavisnosti.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #43 poslato: Maj 01, 2022, 07:49:28 pre podne »

Šećerna zavisnost je jedan od najvećih zdravstvenih problema današnjice. Veliki broj bolesti počinje upravo od prekomjernog unosa šećera. Ljudi su navuceni i gotovo da kriziraju bez istog.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Cist primer drugarice koja je pocela sa striktnom zdravom ishranom apsolutno bez secera. Treci dan je osecala malaksalost i aritmiju.... Sto je upravo bila kriza zbog neunosenja secera. Pa vidite koliko je ozbiljno, a deluje bezazleno.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #42 poslato: April 30, 2022, 09:02:20 posle podne »

Slažem se, ogroman je problem. Najčešće ljudi ne shvataju da i slatka pića imaju dosta šećera i da ih to navlači, onda kažu "ne jedem slatko, samo po neki sok, ali to nije slatko". Naravno da je i sok slatko i da stvara zavisnost, posebno jer piju 2l i više.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #41 poslato: April 30, 2022, 08:40:35 posle podne »

Šećerna zavisnost je jedan od najvećih zdravstvenih problema današnjice. Veliki broj bolesti počinje upravo od prekomjernog unosa šećera. Ljudi su navuceni i gotovo da kriziraju bez istog.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #40 poslato: April 29, 2022, 03:47:22 posle podne »

Kada se jede šećer i skrob, poput krofni, peciva ili slatkih napitaka, organizam odjednom mora da svari velike količine šećera. Telo tada oslobađa insulin, koji pomaže ćelijama da šećer koriste kao gorivo ili da ga čuvaju za kasnije. Nagli rast šećera, može dati signal telu da proizvodi više insulina nego što je potrebno. Sve na kraju može rezultirati padom šećera i potrebom za dodatnim kalorijama.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.