TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:07:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Probiotici  (Pročitano 3746 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #39 poslato: Decembar 24, 2021, 10:54:26 posle podne »

Kakvo imaš mišljenje po pitanju testova intolerancije na hranu? Meni se ne čine pouzdanim. Radio sam jednom i dosta stvari je bilo tačno a dosta netačno. Koji je najbolji metod po tebi da se ispita da li nam neka hrana prija ili ne?

U suštini znam da je najbolje kad pojedes nesto i čekaš odgovor tijela, ali i to ne znači da ako nema reakcije tijela da nismo na neku hranu intolerantni.

Tako da po meni problem i nije bas lako uočljiv sem kod namirnica koje bas izazivaju nelagode.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #38 poslato: Decembar 24, 2021, 07:17:57 posle podne »

Slažem se da je digestivni trakt veoma značajan, jer odatle dobijamo sve hranljive materije. Treba da funkcioniše savršeno. Ako recimo neko ima intoleranciju na neka jedinjenja, nema odgovarajuću apsorpciju i može gubiti u težini, a da ne zna šta je u pitanju.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #37 poslato: Decembar 23, 2021, 10:15:15 posle podne »

Imao sam neke klijente koji su mučili muku sa Kandidom godinama. Od fizičke do psihičke rastrojenosti, tako da problem može biti jako težak u zavisnosti od osobe.

U svakom slučaju ovaj probiotik je bio jedan od ključnih za rešavanje problema.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Da. Zna da bude dosta problematično. A inače jel ti u kontinuitetu koristiš probiotik ili praviš pauze? Smatram da treba praviti pauze u primeni generalno svih suplemenata..
Apsolutno ne i ne preporučujum bilo kome pauzu od probiotika. Jednostavno niti ijedna studija nije pokazala štetnost kod duže primjene. Ja ih koristim već godinama za redom i kvalitet života je neuporediv.

Mada ja volim dosta da eksperimentisem, sve u cilju boljeg kvaliteta života. Pa tako kao neko ko je ranije imao dosta stomacnih i zeludacnih problema, sada već godinama (da kućne) sve je u savršenom stanju.

Ali to nije slučajno, jer godine sam proveo u istraživanju i osluškivanju organizma.

Tako da trenutno koristim na dnevnom nivou: Probiotik, prebiotike, digestivni enzimi, bromelan, papain, betaine HCI, alo vera... To je trenutno što koristim za uopšte zdravlje mog stomaka, želudca i sveukupno crijevne flore. Jednostavno bez dobre probave kvalitet života je jako nizak. Džaba sva suplementacija na baci pojačavača snage, mišićne mase itd... Ako želudac i stomak nisu u dobrom stanju.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #36 poslato: Decembar 23, 2021, 07:45:02 posle podne »

Lactobacillus acidophilus održava ravnotežu kod potencijalno štetnog delovanja bakterija u crevima kod bolesti ili prilikom uzimanja antibiotika. Lactobacillus fermentum jača imuni sistem i sprečava gastrointestinalne i infekcije gornjih disajnih puteva. Lactobacillus casei/paracasei olakšava inflamatornu bolest creva – čest poremećaj koji uzrokuje grčeve, bol u stomaku, nadimanje, gasove i dijareju ili zatvor. Lactobacillus plantarum, Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus, Bifidobacterium longum ssp. longum, Bifidobacterium longum ssp. infantis  su isto među najkorisnijim sojevima.

Odlični sojevi bakterija. Mada se i gljivica Saccharomyces boulardii isto pokazala kao delotvorna. Mnogi je preporučuju i kod postojanja dijareje izazvane antibioticima, zbog pojave bakterije Clostridium difficile. Smatram da je čak dobro kombinovati probiotike. Recimo ujutru uzeti jedan koji sadrži bakterije, a uveče koji sadrži ovu gljivicu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #35 poslato: Decembar 23, 2021, 07:41:52 posle podne »

Imao sam neke klijente koji su mučili muku sa Kandidom godinama. Od fizičke do psihičke rastrojenosti, tako da problem može biti jako težak u zavisnosti od osobe.

U svakom slučaju ovaj probiotik je bio jedan od ključnih za rešavanje problema.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Da. Zna da bude dosta problematično. A inače jel ti u kontinuitetu koristiš probiotik ili praviš pauze? Smatram da treba praviti pauze u primeni generalno svih suplemenata..
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #34 poslato: Decembar 23, 2021, 08:59:09 pre podne »

Lactobacillus acidophilus održava ravnotežu kod potencijalno štetnog delovanja bakterija u crevima kod bolesti ili prilikom uzimanja antibiotika. Lactobacillus fermentum jača imuni sistem i sprečava gastrointestinalne i infekcije gornjih disajnih puteva. Lactobacillus casei/paracasei olakšava inflamatornu bolest creva – čest poremećaj koji uzrokuje grčeve, bol u stomaku, nadimanje, gasove i dijareju ili zatvor. Lactobacillus plantarum, Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus, Bifidobacterium longum ssp. longum, Bifidobacterium longum ssp. infantis  su isto među najkorisnijim sojevima.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #33 poslato: Decembar 23, 2021, 08:54:43 pre podne »

Probiotici moraju pažljivo da se kombinuju jer samo prava kombinacija različitih probiotskih sojeva može da ojača imunitet, ublaži moguće upale i grantuje izlečenje. Nisu sve kombinacije probiotskh sojeva u dovoljnoj meri efikasne, a neki preparati su i skoro neefektivni.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #32 poslato: Decembar 22, 2021, 10:23:44 posle podne »

Imao sam neke klijente koji su mučili muku sa Kandidom godinama. Od fizičke do psihičke rastrojenosti, tako da problem može biti jako težak u zavisnosti od osobe.

U svakom slučaju ovaj probiotik je bio jedan od ključnih za rešavanje problema.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #31 poslato: Decembar 22, 2021, 08:36:30 posle podne »

Pročitao sam sastav tog probiotika. Baš je dobar. Vidim ima i laktobacile i bifidobakterije. Sadrži i sojeve koji su baš dosta ispitivani za imuni sistem. Ima nekih sličnih probiotika ovde, ali ne u tom obimu. A za gljivicu Candida je značajno da je deo normalne flore, ali u malom broju. Ako je ima mnogo, onda je definitvno došlo da poremećaja u ravnoteži flore i moraju se primenjivati probiotici, ali je potrebna i promena režima ishrane.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #30 poslato: Decembar 21, 2021, 10:57:29 posle podne »

Mnoge sam probao. Pošto živim u inostranstvu ovdje su mogućnosti ogromne. Sa NEW nema greške. Mada ima jos par njih koji su jako dobri. Konkretno npr California Gold za Kandidu npr. Znas vjerovatno i sam da po pitanju kandide crijevne Flora igra ključnu ulogu uz regilasnu ishranu. Ovaj probiotik nas za tu svrhu i za iritabilni kolon ima kapsule sa 100 biliona CFU. Jako su dobre i efikasane u rešavanju tog problema i uopšte ko ima problem stomakom. Preporuka uzimati uz Kefir.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #29 poslato: Decembar 21, 2021, 06:27:36 posle podne »

A pa drago mi je da ti odgovara. Uvek volim da čujem iskustva ljudi sa raznim suplementima, a probiotici su mi omiljena tema :)
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #28 poslato: Decembar 20, 2021, 09:39:28 posle podne »

Upravo taj, koristim ga već godinama, nema greške.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #27 poslato: Decembar 20, 2021, 07:36:38 posle podne »

Ako misliš na onaj sa Lactobacillus acidophilus, to je po meni baš dobar izbor. I po broju bakterija koje sadrži je zaista odličan.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #26 poslato: Decembar 19, 2021, 11:45:52 posle podne »

Probiotik koristim vec godinama unazad, dva puta dnevno. Uveče i ujutru i to kapsule sa 25 biliona CFU. Preporuka od mene je probiotik od NEW firme. Ima ga u pansportovoj ponudi.

Jednostavno bez dobre probave nema ni dobrog treninga. Kao što je već napisano, najveći dio imuniteta stvara se upravo u stomaku.

Koristite probiotik, digestivne enzime i prije svega dosta povrća.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #25 poslato: Decembar 19, 2021, 10:45:21 pre podne »

Nadam se da će biti od koristi. Voleo bih da su sve studije pokazale da postoje samo prednosti od primene probiotika. Kod mnogih navedenih stanja se preporučuje njihova upotreba, jer su pokazani mnogi benefiti.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.