TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:49:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako ubrzati metabolizam  (Pročitano 6081 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #36 poslato: Mart 06, 2022, 11:22:47 posle podne »

Rem faza stimuliše djelove mozga koji se koriste za učenje. Ovo je važno za normalan razvoj mozga tokom djetinjstva, što bi objasnilo zašto deca provode mnogo više vremena od odraslih u REM fazi


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #35 poslato: Mart 06, 2022, 11:22:13 posle podne »

Uz vodu i aktivno kretanje koje nas  košta - NIŠTA, najbitniji ''dodatak'' za ubrzavanje metabolizma je zdrav, dubok i dovoljno dug san. Nema ništa efikasnije i jeftinije od ove tri komponente. Ostalo su dodatci u službi ispomoći ovisno od cilja kojem težimo.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Pored duzine sna bih istakao i kvalitet istog....
Tako je. Izdvojio bih REM fazu naročito. Nalik dubokom snu, ova faza je povezana sa povećanim stvaranjem proteina. Jedno istraživanje je pokazalo da REM faza utiče na sticanje određenih mentalnih vještina. Ljudi koji su podučavani nekoj vjestini i potom nisu lišeni REM faze mogli su se posle spavanja prisjetiti šta su naučili, što nije slučaj sa onima koji su bili lišeni ove faze.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #34 poslato: Mart 06, 2022, 08:34:20 posle podne »

Uz vodu i aktivno kretanje koje nas  košta - NIŠTA, najbitniji ''dodatak'' za ubrzavanje metabolizma je zdrav, dubok i dovoljno dug san. Nema ništa efikasnije i jeftinije od ove tri komponente. Ostalo su dodatci u službi ispomoći ovisno od cilja kojem težimo.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Pored duzine sna bih istakao i kvalitet istog....
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #33 poslato: Mart 06, 2022, 07:48:09 posle podne »

Ja često imam problema sa snom, ali sam svakako svjestan gdje grijesim i kad želim, ja to regulišem. Mada obaveze i česta putovanja nekad i ne dozvoljavaju da se adaptiram. Konkretno dosta toga zavisi od sna, a mogu slobodno reći da je za čovjeka nesto najbitnije.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #32 poslato: Mart 06, 2022, 07:09:34 posle podne »

Nedovoljno spavanja se povezuje sa gijaznošću. Tako da eto još jednog dokaza, koliko je spavanje značajno i za metabolizam, a i generalno za zdravlje.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #31 poslato: Mart 06, 2022, 05:47:54 posle podne »

San je mnogo bitan zbog bioritam i pravilnog lučenja hormona i to ne samo koliko spavamo nego i u koje vreme spavamo.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #30 poslato: Mart 05, 2022, 08:31:45 posle podne »

Uz vodu i aktivno kretanje koje nas  košta - NIŠTA, najbitniji ''dodatak'' za ubrzavanje metabolizma je zdrav, dubok i dovoljno dug san. Nema ništa efikasnije i jeftinije od ove tri komponente. Ostalo su dodatci u službi ispomoći ovisno od cilja kojem težimo.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #29 poslato: Mart 05, 2022, 08:16:37 posle podne »

Baš sam sad u drugoj temi spomenula kiseo kupus. Zaista je fenomenalna stvar i protiv upale i za hidrataciju i za stomak. Imamo i čuvene obloge od kiselog kupusa. Odlična stvar, naravno uvek ima onih kojima ne prija ali ja ga preporučujem.

Evo, ja sad prvi put cujem da kiseo kupus ima bilo kakav pozitivan efekat. :D
Mnogo si propustio. Definitivno nešto što treba da se konzumira kad god smo u prilici


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #28 poslato: Mart 05, 2022, 06:13:05 posle podne »

Baš sam sad u drugoj temi spomenula kiseo kupus. Zaista je fenomenalna stvar i protiv upale i za hidrataciju i za stomak. Imamo i čuvene obloge od kiselog kupusa. Odlična stvar, naravno uvek ima onih kojima ne prija ali ja ga preporučujem.

Evo, ja sad prvi put cujem da kiseo kupus ima bilo kakav pozitivan efekat. :D
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #27 poslato: Mart 05, 2022, 05:29:43 posle podne »

Baš sam sad u drugoj temi spomenula kiseo kupus. Zaista je fenomenalna stvar i protiv upale i za hidrataciju i za stomak. Imamo i čuvene obloge od kiselog kupusa. Odlična stvar, naravno uvek ima onih kojima ne prija ali ja ga preporučujem.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #26 poslato: Mart 04, 2022, 12:40:10 posle podne »

Dobar savet. Probaći tako.
Zadnjih par mjeseci kisi kupus mi je 3-4 puta dnevno na meniju uz obrok i zelena salata. Kiselina takodje ima puno benefita po stomak, a sam kiseli kupus kao prirodan probiotik je odličan, ko može.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

A kolicina soli u kiselom kupusu?
Ja inace dosta solim hranu i smatram da svako ko je aktivan treba to da radi. Posebno ako taj neko izlucuje velike količine znoja. Tako da meni ne smeta.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
« Poslednja izmena: Mart 04, 2022, 09:10:45 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #25 poslato: Mart 04, 2022, 10:59:41 pre podne »

Dobar savet. Probaći tako.
Zadnjih par mjeseci kisi kupus mi je 3-4 puta dnevno na meniju uz obrok i zelena salata. Kiselina takodje ima puno benefita po stomak, a sam kiseli kupus kao prirodan probiotik je odličan, ko može.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

A kolicina soli u kiselom kupusu?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #24 poslato: Mart 03, 2022, 06:17:13 posle podne »

To da. Samo kod mene kupus ne izaziva osećaj kiselosti i gorušice već dijareju pa zbog toga.  ;D :'(
Inače kupus važi za jedno od najboljih namirnica za stomak.
To je već druga stvar U svakom slučaju i sam sam po nekad imao problem sa istim, dešavalo se da kod neke vrste kupusa tj načina kiseljenja istog, imam različite reakcije stomaka. To mi se upravo desilo unazad par dana. Dobio sam od dva različita čovjeka dvije vrste kupusa. Od prvog nista, sve super, jeo ga 5 dana po 4 puta dnevno, dok kod drugog nakon prvog jutarnjeg obroka gdje sam ga konzumira, dobio sam dijareju. Da ne bude da je od njega, ponovio sam sjutra dan, isti problem. Tako da, moze biti i do toga.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #23 poslato: Mart 03, 2022, 04:37:08 posle podne »

To da. Samo kod mene kupus ne izaziva osećaj kiselosti i gorušice već dijareju pa zbog toga.  ;D :'(
Inače kupus važi za jedno od najboljih namirnica za stomak.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #22 poslato: Mart 03, 2022, 11:29:00 pre podne »

Velike količine kiselog kupusa mi baš smetaju za stomak. Inače kupus obožavam ali mi uopšte ne prija. Mada krastavci mogu biti dobra alternativa.
Imao sam isti problem dok nisam rijesio problem sa zelucem tj manjkom želudačne kiseline. Mnogi misle da ako podriguju i kiselina im se vrace da imaju visak iste, a sasvim je suprotno i u 90% slučaja imaju manjak iste. Konkretno betain i aloa vera su mi u tome jako puno pomogli.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 18 upita.