TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:15:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako ubrzati metabolizam  (Pročitano 6047 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #21 poslato: Mart 03, 2022, 11:26:51 pre podne »

Šta mislite o pijenju vode uz obrok? Postoje osobe koje u toku obroka popiju 2-3 čaše vode i plus mimo njega što piju...
Praksa je pokazala pola sata prije obroka jedna čaša vode i nakon istog u zavisnosti od toga šta smo jeli 30-60 min popiti času vode, ili više.

E sad, moj djed koji ima 86 godina pije vodu od kada znam za njega u toku obroka. Nema problema sa varenjem, razblazivanjem zeludacne kiseline itd... Dakle, kao i uvijek postoje izuzeci.

Meni lično ne prija u toku obroka da pijem vodu jer imam nakon istog nadimanja i ne rijetko bolove u želucu. Znam puno njih koji takodje pate od istog problema i da im je ovo uveliko rijesilo probleme.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
E to kada si spomenuo da se pije voda u toku obroka. I ja imam rođake koji piju vodu u toku obroka. Meni najviše prija pre obroka. Ima osoba kojima odgovara odmah posle obroka, ali meni to ne prija. Ipak treba da prođe bar pola sata posle jela.
Vecini je tako a mnogi su rijesili svoje stomačne i želudačne probleme na taj način. Ja medju prvima, takva sitnica a toliko mi je pomogla.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #20 poslato: Mart 03, 2022, 10:23:05 pre podne »

Velike količine kiselog kupusa mi baš smetaju za stomak. Inače kupus obožavam ali mi uopšte ne prija. Mada krastavci mogu biti dobra alternativa.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #19 poslato: Mart 02, 2022, 09:22:00 posle podne »

Šta mislite o pijenju vode uz obrok? Postoje osobe koje u toku obroka popiju 2-3 čaše vode i plus mimo njega što piju...
Praksa je pokazala pola sata prije obroka jedna čaša vode i nakon istog u zavisnosti od toga šta smo jeli 30-60 min popiti času vode, ili više.

E sad, moj djed koji ima 86 godina pije vodu od kada znam za njega u toku obroka. Nema problema sa varenjem, razblazivanjem zeludacne kiseline itd... Dakle, kao i uvijek postoje izuzeci.

Meni lično ne prija u toku obroka da pijem vodu jer imam nakon istog nadimanja i ne rijetko bolove u želucu. Znam puno njih koji takodje pate od istog problema i da im je ovo uveliko rijesilo probleme.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
E to kada si spomenuo da se pije voda u toku obroka. I ja imam rođake koji piju vodu u toku obroka. Meni najviše prija pre obroka. Ima osoba kojima odgovara odmah posle obroka, ali meni to ne prija. Ipak treba da prođe bar pola sata posle jela.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #18 poslato: Mart 02, 2022, 01:55:49 posle podne »

Dobar savet. Probaći tako.
Zadnjih par mjeseci kisi kupus mi je 3-4 puta dnevno na meniju uz obrok i zelena salata. Kiselina takodje ima puno benefita po stomak, a sam kiseli kupus kao prirodan probiotik je odličan, ko može.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #17 poslato: Mart 02, 2022, 01:29:18 posle podne »

Dobar savet. Probaći tako.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #16 poslato: Mart 02, 2022, 10:33:55 pre podne »

U konsultaciji sa kolegama iz fitness svijeta, većina je za to (velika većina) da se voda ne pije u toku obroka. I sam sam nekad imao tu naviku, nije lako odreći se. Ali može pomoći dosta salate uz obrok koji unosimo, ona hidrira i ubija onu suvoću.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #15 poslato: Mart 02, 2022, 09:55:38 pre podne »

 Oko toga postoje različita mišljenja. Generalno kažu da u toku samog obroka ne treba piti vodu nikako. Ja ne mogu da zamislim obrok bez vode jer baš brzo žednim i ima još takvih ljudi.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #14 poslato: Mart 01, 2022, 08:46:45 posle podne »

Unos vode i zamlacivanje “casopis “ dijetama uz neaktivnost- po meni osnovni faktori usporavanja metabolizma


Sent from my iPhone using Tapatalk
Herbalaife dijete npr


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #13 poslato: Mart 01, 2022, 08:45:30 posle podne »

Šta mislite o pijenju vode uz obrok? Postoje osobe koje u toku obroka popiju 2-3 čaše vode i plus mimo njega što piju...
Praksa je pokazala pola sata prije obroka jedna čaša vode i nakon istog u zavisnosti od toga šta smo jeli 30-60 min popiti času vode, ili više.

E sad, moj djed koji ima 86 godina pije vodu od kada znam za njega u toku obroka. Nema problema sa varenjem, razblazivanjem zeludacne kiseline itd... Dakle, kao i uvijek postoje izuzeci.

Meni lično ne prija u toku obroka da pijem vodu jer imam nakon istog nadimanja i ne rijetko bolove u želucu. Znam puno njih koji takodje pate od istog problema i da im je ovo uveliko rijesilo probleme.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #12 poslato: Mart 01, 2022, 06:51:40 posle podne »

Šta mislite o pijenju vode uz obrok? Postoje osobe koje u toku obroka popiju 2-3 čaše vode i plus mimo njega što piju...

Mislim da ne bi trebalo piti vodu ni pre, a ni psole obroka mozda 15-20min?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #11 poslato: Mart 01, 2022, 06:51:00 posle podne »

Unos vode i zamlacivanje “casopis “ dijetama uz neaktivnost- po meni osnovni faktori usporavanja metabolizma


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nezdrav i netrajan gubitak kg :/
Al ko ce da misli o posledicama.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #10 poslato: Mart 01, 2022, 06:28:31 posle podne »

Šta mislite o pijenju vode uz obrok? Postoje osobe koje u toku obroka popiju 2-3 čaše vode i plus mimo njega što piju...
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #9 poslato: Mart 01, 2022, 11:52:40 pre podne »

Unos vode i zamlacivanje “casopis “ dijetama uz neaktivnost- po meni osnovni faktori usporavanja metabolizma


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #8 poslato: Februar 28, 2022, 08:23:34 posle podne »

Tijelo će se navići i na jednu čašu vode, ali kakav će kvalitet života biti, to je već nešto sasvim drugo.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Februar 28, 2022, 08:22:13 posle podne »

Mnogi unose i po casu dnevno vode....
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 17 upita.