TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 06:33:39 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: TRENING I ŽIVOT NAKON COVIDA  (Pročitano 4357 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3207


« Odgovor #50 poslato: Jun 03, 2022, 09:32:06 posle podne »

Da,daj savet ljudima. Ako već nalaze opravdanje u nedostatku vremena treba im skrenuti pažnju. Ja, iskreno, sve manje ljudi srećem tog tipa. Vidim da mlađi i ljudi srednjih godina sve više žele da se bave sobom.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #49 poslato: Jun 03, 2022, 01:42:02 posle podne »

I uzročnici su vidljivi, ako ne odmah onda kada se malo slegne situacija. Na osnovu iskustva učimo da prepoznajemo stres i njegove uzročnike.

Ne bih se ovde slozio sa tobom. Nemaju svibtaj kapacitet, a neki se prosto ne bave time.
Ok,da nemaju svi taj kapacitet,ali da ne moze  da uoci da nesto nije u redu i da potrazi pomoc to ne mogu da verujem,a to da se neko ne bavi time to tek ne mogu da verujem,jer svi mi se bavimo sa time,i tu ne mislim samo na nas sportiste ili lekare nego i na prosecnog coveka.

Veruj mi da se ne bave. Gledam krug prijatelja, eto, iz prve ruke koliko njihbradi na sebi....


Imas cudne prijatelje.  :D
Salu na stranu onda probaj TI da ih posavetujes da vidis "sta im fali",da im ukazes na to sta sve mogu da urade bar da se osecaju dobro,za pocetak i to je vec napredak. ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #48 poslato: Jun 03, 2022, 06:37:01 pre podne »

I uzročnici su vidljivi, ako ne odmah onda kada se malo slegne situacija. Na osnovu iskustva učimo da prepoznajemo stres i njegove uzročnike.

Ne bih se ovde slozio sa tobom. Nemaju svibtaj kapacitet, a neki se prosto ne bave time.
Ok,da nemaju svi taj kapacitet,ali da ne moze  da uoci da nesto nije u redu i da potrazi pomoc to ne mogu da verujem,a to da se neko ne bavi time to tek ne mogu da verujem,jer svi mi se bavimo sa time,i tu ne mislim samo na nas sportiste ili lekare nego i na prosecnog coveka.

Veruj mi da se ne bave. Gledam krug prijatelja, eto, iz prve ruke koliko njihbradi na sebi....
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3207


« Odgovor #47 poslato: Jun 02, 2022, 05:05:49 posle podne »

I kad to uradi onda da razmisli sta je to sa cim ce biti jos bolji?Da li to znaci da ce otici kod lekara i traziti pomoc ili ce gledati neki dobar film sto ce ga opustiti ili slusati dobru muziku,odraditi jedan dobar trening itd.Svako za pocetak treba da nade sta je ono od cega se dobro/bolje oseca.
Odličan savet. Vrlo malo posvećivanje vremena o razmišljanju o stresnim situacijama i mnogo rada na sebi vremenom rezultiraju uspehom.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #46 poslato: Jun 02, 2022, 03:33:00 posle podne »

I kad to uradi onda da razmisli sta je to sa cim ce biti jos bolji?Da li to znaci da ce otici kod lekara i traziti pomoc ili ce gledati neki dobar film sto ce ga opustiti ili slusati dobru muziku,odraditi jedan dobar trening itd.Svako za pocetak treba da nade sta je ono od cega se dobro/bolje oseca.
Tako je. A mnogo je lakše da se neko samo žali. Teže je biti srećan.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #45 poslato: Jun 02, 2022, 03:31:18 posle podne »

I kad to uradi onda da razmisli sta je to sa cim ce biti jos bolji?Da li to znaci da ce otici kod lekara i traziti pomoc ili ce gledati neki dobar film sto ce ga opustiti ili slusati dobru muziku,odraditi jedan dobar trening itd.Svako za pocetak treba da nade sta je ono od cega se dobro/bolje oseca.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #44 poslato: Jun 02, 2022, 03:21:06 posle podne »

Svako od nas treba jedan deo dana da posveti sebi. Bar pola sata da odvoji, da razmisli šta ga sve muči i kako se oseća. Smatram da je to mali korak, ali dovoljan za početak postepene promene na bolje.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3207


« Odgovor #43 poslato: Jun 01, 2022, 03:28:47 posle podne »

Svaka neprijatna situacija je stres. Ljudi znaju šta im prija ili ne prija. Nije baš da većina nema kapaciteta da ne može prepoznati šta im ne prija. Mislim da većina ima kapacitet, jedino ako ne žele da priznaju samo sebi, to je drugo. Simptomi uznemirenosti od glavobolje, nesanice, gubitka apetita su razni. Toliko se piše i priča danas o tome.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #42 poslato: Jun 01, 2022, 01:13:09 posle podne »

Mislim da stres, manje-više, svi mogu prepoznati. Eventualno okolina je tu da skrene pažnju. Naravno, pomoć stručnjaka ali postoje i neka alternativna rešenja za blaže stresove, nije sve crno- belo.

Ok, stres. Ali.... Odakle, sta su trigeri, itd?
Duze vreme ne mozes da spavas,samo se okreces,ne mozes da se fokusiras ni na sta,konstantno zaboravljas stvari koje ti dosad nisu predstavljali problem,ako ti neko nesto predlozi ti odmah odreagujes umesto da razmislis prvo pa posle odreagujes itd....to su samo neke stvari koje pokazuju da si pod stresom.
« Poslednja izmena: Jun 01, 2022, 01:30:36 posle podne od strane Miki Mihajlovic » Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #41 poslato: Jun 01, 2022, 01:10:54 posle podne »

Mislim da stres, manje-više, svi mogu prepoznati. Eventualno okolina je tu da skrene pažnju. Naravno, pomoć stručnjaka ali postoje i neka alternativna rešenja za blaže stresove, nije sve crno- belo.
Isto kao i u nasem sportu Dusane imas  osnovne vezbe tako imas i dodatne vezbe koji dodatno uticu na to da ti u osnovnim vezbama budes bolji.Tako i u zivotu imas tehnike koje sam mozes primenjivati protiv stresa(dodatne vezbe) da bi ti bilo bolje,a naravno odlazak lekaru(osnovna vezba) je najbolje resenje jer oni znaju strucno da ti pomognu,ali covek valjda zna prepoznati sta je to koja aktivnost koja mu prija,koja ga opusta.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #40 poslato: Jun 01, 2022, 01:06:30 posle podne »

I uzročnici su vidljivi, ako ne odmah onda kada se malo slegne situacija. Na osnovu iskustva učimo da prepoznajemo stres i njegove uzročnike.

Ne bih se ovde slozio sa tobom. Nemaju svibtaj kapacitet, a neki se prosto ne bave time.
Ok,da nemaju svi taj kapacitet,ali da ne moze  da uoci da nesto nije u redu i da potrazi pomoc to ne mogu da verujem,a to da se neko ne bavi time to tek ne mogu da verujem,jer svi mi se bavimo sa time,i tu ne mislim samo na nas sportiste ili lekare nego i na prosecnog coveka.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #39 poslato: Jun 01, 2022, 06:22:34 pre podne »

I uzročnici su vidljivi, ako ne odmah onda kada se malo slegne situacija. Na osnovu iskustva učimo da prepoznajemo stres i njegove uzročnike.

Ne bih se ovde slozio sa tobom. Nemaju svibtaj kapacitet, a neki se prosto ne bave time.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3207


« Odgovor #38 poslato: Maj 31, 2022, 04:10:55 posle podne »

I uzročnici su vidljivi, ako ne odmah onda kada se malo slegne situacija. Na osnovu iskustva učimo da prepoznajemo stres i njegove uzročnike.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #37 poslato: Maj 31, 2022, 06:21:30 pre podne »

Čim odlazak psihijatru i psihologu postane normalna stvar, biće puno lakše. A ne kao sada- vidi ovog ludaka, ide psihijatru. Mentalitet se teško menja.

Kao i mnoge druge stvari koje bi trebale biti normalne.....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #36 poslato: Maj 31, 2022, 06:20:56 pre podne »

Mislim da stres, manje-više, svi mogu prepoznati. Eventualno okolina je tu da skrene pažnju. Naravno, pomoć stručnjaka ali postoje i neka alternativna rešenja za blaže stresove, nije sve crno- belo.

Ok, stres. Ali.... Odakle, sta su trigeri, itd?
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.137 sekundi sa 18 upita.