TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 02:58:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako stres i anksioznost utiču na fizičko zdravlje  (Pročitano 3935 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #30 poslato: Maj 25, 2022, 10:25:32 pre podne »

Nije svako mentalno jak da kaže NE kada je hrana u pitanju. Mnogi tu pokleknu.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #29 poslato: Maj 25, 2022, 07:18:52 pre podne »

Uglavnom mnogi i ne primećuju kako su svakodnevno izloženi stresnim situacijama, i da treba da rade na načinima za uspešno smanjenje/otklanjanje stresa.



Primecuju da su pod stresom, ali se niko ne bavi uzrokom inresenjem istog.
Onda je to isti problem koji si naveo i kod ishrane,da ljudi znaju da ce imati problema i ipak pojedu tu namirnicu.To mi nikad nece biti jasno.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #28 poslato: Maj 25, 2022, 07:16:49 pre podne »

Uglavnom mnogi i ne primećuju kako su svakodnevno izloženi stresnim situacijama, i da treba da rade na načinima za uspešno smanjenje/otklanjanje stresa.
Posle prestanka takmicenja 2019 godine i ja sam imao takve probleme,ali sam naucio da kontrolisem i da smanjim stres iako i dan danas treniram.Nakon 6 meseci sam polako uspevao u tome i hvala Bogu danas je vec sve ok.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Drago mi je da si našao načina. Ja ne bih mogao da dam konkretan savet kako da se neko nosi sa stresom. Jednostavno svoju energiju, umesto na nešto negativno i nerviranje, ja usmeravam na neke stvari koje bi mi omogućile ostvarivanje konkretnih ciljeva.

Mislim da nije tako jednostavno. Treba prihvatiti psihologe kao pomoc i krenuti tim putem, svaki covek! Možemo mi sami "provaljivati" nacine za ovo ili ono, ali neki put ne mozemo detektovati sta se krije iza. Strucno lice i tehnike uz nasu volju cine cuda. A onda mozes i da se baviš prebacivanjem fokusa sa nwgativnog na pozitivno. Nije dovoljno samo to raditi.
Nije fora u tome da mi "provaljivamo" nego da stignemo u tu fazu da detektujemo da problem postoji i da se obratimo strucnom licu za pomoc!

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #27 poslato: Maj 25, 2022, 06:29:48 pre podne »

Uglavnom mnogi i ne primećuju kako su svakodnevno izloženi stresnim situacijama, i da treba da rade na načinima za uspešno smanjenje/otklanjanje stresa.
Posle prestanka takmicenja 2019 godine i ja sam imao takve probleme,ali sam naucio da kontrolisem i da smanjim stres iako i dan danas treniram.Nakon 6 meseci sam polako uspevao u tome i hvala Bogu danas je vec sve ok.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Drago mi je da si našao načina. Ja ne bih mogao da dam konkretan savet kako da se neko nosi sa stresom. Jednostavno svoju energiju, umesto na nešto negativno i nerviranje, ja usmeravam na neke stvari koje bi mi omogućile ostvarivanje konkretnih ciljeva.

Mislim da nije tako jednostavno. Treba prihvatiti psihologe kao pomoc i krenuti tim putem, svaki covek! Možemo mi sami "provaljivati" nacine za ovo ili ono, ali neki put ne mozemo detektovati sta se krije iza. Strucno lice i tehnike uz nasu volju cine cuda. A onda mozes i da se baviš prebacivanjem fokusa sa nwgativnog na pozitivno. Nije dovoljno samo to raditi.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #26 poslato: Maj 25, 2022, 06:26:50 pre podne »

Uglavnom mnogi i ne primećuju kako su svakodnevno izloženi stresnim situacijama, i da treba da rade na načinima za uspešno smanjenje/otklanjanje stresa.



Primecuju da su pod stresom, ali se niko ne bavi uzrokom inresenjem istog.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #25 poslato: Maj 24, 2022, 08:14:46 posle podne »

Još uvek je tabu tema na ovim prostorima taj famozni odlazak psihijatru. Mada mislim da se situacija u poslednjih nekoliko godina malo i popravila. To je često potrebno u ovim situacijama. Nije dovoljno samo ići na one tribine o uklanjanju stresa ili na motivacione govore. To je površni pristup mnogim psihičkim problemima. Pravo rešenje je odlazak psihijatru, a naročito psihoterapeutu koji se bavi psihoanalizom. Tu se otkrivaju mnogo dublji psihički uzroci i koji nisu u svesnoj sferi, tako da to preporučujem, nevezano samo za stres, već generalno za rešavanje mnogih psihičkih problema.
Kod nas ljudi gledaju na to u fazonu nisam ja budala da idem psihijatru.Nazalost.To treba promeniti.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #24 poslato: Maj 24, 2022, 07:59:39 posle podne »

Još uvek je tabu tema na ovim prostorima taj famozni odlazak psihijatru. Mada mislim da se situacija u poslednjih nekoliko godina malo i popravila. To je često potrebno u ovim situacijama. Nije dovoljno samo ići na one tribine o uklanjanju stresa ili na motivacione govore. To je površni pristup mnogim psihičkim problemima. Pravo rešenje je odlazak psihijatru, a naročito psihoterapeutu koji se bavi psihoanalizom. Tu se otkrivaju mnogo dublji psihički uzroci i koji nisu u svesnoj sferi, tako da to preporučujem, nevezano samo za stres, već generalno za rešavanje mnogih psihičkih problema.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #23 poslato: Maj 24, 2022, 11:56:35 pre podne »

Upravo tako,zato ja uvek kazem koliko je vazan ovaj forum i da treba da delimo iskustva,da ljudi vide i sami iskuse sta je najbolje za njih.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #22 poslato: Maj 24, 2022, 11:43:39 pre podne »

Treba samo tražiti balans. Mislim da nije ništa strašno da neko, ako primeti da iskače iz ravnoteže, za svaki slučaj popriča sa terapeutom.
Kljucna rec je ako primeti.Meni licno to je bio najveci problem,posle je vec bilo puno lakse da nadem nacin kako da se izborim sa stresom.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Ljudi uglavnom primete malo kasno. Ali ako se stalno skreće pažnja na bitnost toga možda krenu više da obraćaju pažnju.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #21 poslato: Maj 24, 2022, 09:48:58 pre podne »

Treba samo tražiti balans. Mislim da nije ništa strašno da neko, ako primeti da iskače iz ravnoteže, za svaki slučaj popriča sa terapeutom.
Kljucna rec je ako primeti.Meni licno to je bio najveci problem,posle je vec bilo puno lakse da nadem nacin kako da se izborim sa stresom.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #20 poslato: Maj 24, 2022, 09:28:26 pre podne »

Treba samo tražiti balans. Mislim da nije ništa strašno da neko, ako primeti da iskače iz ravnoteže, za svaki slučaj popriča sa terapeutom.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #19 poslato: Maj 23, 2022, 08:57:45 posle podne »

Uglavnom mnogi i ne primećuju kako su svakodnevno izloženi stresnim situacijama, i da treba da rade na načinima za uspešno smanjenje/otklanjanje stresa.
Posle prestanka takmicenja 2019 godine i ja sam imao takve probleme,ali sam naucio da kontrolisem i da smanjim stres iako i dan danas treniram.Nakon 6 meseci sam polako uspevao u tome i hvala Bogu danas je vec sve ok.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Drago mi je da si našao načina. Ja ne bih mogao da dam konkretan savet kako da se neko nosi sa stresom. Jednostavno svoju energiju, umesto na nešto negativno i nerviranje, ja usmeravam na neke stvari koje bi mi omogućile ostvarivanje konkretnih ciljeva.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #18 poslato: Maj 23, 2022, 08:42:34 posle podne »

Uglavnom mnogi i ne primećuju kako su svakodnevno izloženi stresnim situacijama, i da treba da rade na načinima za uspešno smanjenje/otklanjanje stresa.
Posle prestanka takmicenja 2019 godine i ja sam imao takve probleme,ali sam naucio da kontrolisem i da smanjim stres iako i dan danas treniram.Nakon 6 meseci sam polako uspevao u tome i hvala Bogu danas je vec sve ok.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #17 poslato: Maj 23, 2022, 07:39:58 posle podne »

Uglavnom mnogi i ne primećuju kako su svakodnevno izloženi stresnim situacijama, i da treba da rade na načinima za uspešno smanjenje/otklanjanje stresa.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #16 poslato: Maj 23, 2022, 07:04:01 posle podne »

Strah je taj koji nas čuva da se ne bismo izlagali situajama koje mogu da nam ugroze život. Kod svih ljudi postoji balans u strahu i hrabrosti/riziku. Veliki problem nastaje kad taj balans se poremeti. Onda od mozga, preko hormona i citokina/interleukina remeti se sve.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 18 upita.