TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:14:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 49385 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #326 poslato: Oktobar 06, 2022, 07:19:49 posle podne »

    Postoji svakodnevni i periodični alkoholizam. Periodični alkoholizam može biti:
    • vikend opijanje
    • opijanje u vreme plate
    Opijanje u posebnim prilikama
    Menadžersko opijanje itd...

A kada ti naprosto dodje da popijes casicu-dve necega? Nebitno koji dan. U sta se to svrtstava? :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #325 poslato: Oktobar 06, 2022, 07:18:50 posle podne »

Interesantan je podatak da zaista češće boluju od alkoholizma ljudi tamo gde je kulturološki prihvatljivije da se pije. Sredina igra mnogo veći uticaj nego što mislimo. Preko 60% ljudi koji se leče navode da je u njihovom okruženju to normalno.

Ima smila. kad bi nam pukli takse na alkohol i cigarete, da vidimo sta bi bilo . :D
Oni koji su zavisnici njih to ne bi interesovallo.Kada sam bio u Americi 2010,2011,2012 godine isao sam izmedu ostalog sa jednim drugom/poznanikom koji se isto takmici i koji je u americi u to vreme kupovao cigarete dnevno po jednu paklicu koja je kostala u to vreme oko 5-6$ a kod nas 1,5$.Znaci nije ga sprecavala cena.Isto tako znam neke i za alkohol....

On je mogao da priusti, ali verujem da bi neki morali da se odreknu luksuza.
Priustice i oni koji nemaju i to tako da ce pljackati,krasti itd....navika i zavisnost su cudo!Njih ne interesuje cena samo da se domognu svoje doze bilo cega....

Iskeno, to mi je vec pretirivanje....ne verujem u to.
Ja sam to video,i kazem ti iz iskustva,moj drug iz srednje skole je u zatvoru bas zbog tih pljacki,jer nije imao vise para da redovno dode do svoje doze i bio je "primoran" da pljacka kako bi dosao do para.Roditelji su ga se odrekli,zivi sam u kuci koja se urusava itd....strasno....

Tuzna prica, a verujem ne i jedina :/
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #324 poslato: Oktobar 04, 2022, 06:16:11 posle podne »

Ja mislim da se onda drzi pod kontrolom ako se ne pije.
Sredina igra mnogo veliku ulogu u kulturi pijenja, pa je nekad teško NE PITI. Zbog toga mnogo zavisi i od karaktera.
Na žalost niko za sebe neće reći da ima grešku i karakteri i da ne ume da pije.
Ako neko ne ume da pije onda definitivno nikako ne piti.
Izuzeci umeju da uspostave kontrolu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #323 poslato: Oktobar 04, 2022, 05:32:12 posle podne »

Iskreno se nadam da smo dali bar mali doprinos.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #322 poslato: Oktobar 04, 2022, 11:28:58 pre podne »

Ja mislim da se onda drzi pod kontrolom ako se ne pije.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #321 poslato: Oktobar 03, 2022, 09:45:24 posle podne »

Svi misle za sebe da pijenje drže pod kontrolom. Nadam se stvarno da je bar malo uticalo.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #320 poslato: Oktobar 03, 2022, 08:51:22 posle podne »

Valjda smo bar malo uticali da se ljudi zamisle u vezi sa konzumiranjem alkoholnih pića. Definitivno treba da se smanji konzumiranje alkohola, ali mnogi to gledaju kao na jednu bezazlenu naviku. Ili kao što u komedijama kažu- Ja nemam problem sa pićem, ja to volim. Šalu na stranu, ali ovoliko negativnih efekata nije za zanemarivanje.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #319 poslato: Oktobar 02, 2022, 09:01:53 posle podne »

    Postoji svakodnevni i periodični alkoholizam. Periodični alkoholizam može biti:
    • vikend opijanje
    • opijanje u vreme plate
    Opijanje u posebnim prilikama
    Menadžersko opijanje itd...
« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2022, 09:03:58 posle podne od strane drAnita Mrdakovic » Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #318 poslato: Oktobar 02, 2022, 03:32:37 posle podne »

Nisam sigurna da li je to genetika ili naučen obrazac ponašanja od nekog člana porodice..?

Moze biti i to. Ali realno gledajuci, koji procenat ljudi u danasnjici ne konzumira alkohol?
Ne znam kod tebe ali u mom okruzenju 90% ljudi NE konzumira alkohol.Okruzi sebe pozitivnim ljudima i ljudima koji NE konzumiraju alkohol.

Iskreno, ne bih poveziovao pozitivu sa konzumiranjem alkohola....
Nisam tako mislio,opet se nisam dobro izrazio,onda okruzi sebe takvim prijateljima koji isto ne piju pa tako neces biti ni ti u iskusenju. ;)

Ko je rekao da ja ne pijem? :D
Jasno je da piješ, čim te ova tema interesuje :)
Koje piće voliš i koliko često konzumiraš alkohol?

Nekoliko pica za pravo volim....najvise viski i rakiju, a konzumiram ih vrlo retko i u malim kolicinama. :)
Znači viski, široooko :) A posle kažu samo lekari piju viski ;D Šalim se, naravno. U redu je da daš sebi odušak ponekad.
Ovde je važno istaći da postoje osobe koje opijaju vikendom, to se i opisuje u psihijatrijskim udžbenicima kao poseban oblik zavisnosti, takozvano vikend opijanje. To su osobe koje se svakog vikenda opijaju. To je takođe ozbiljna tematika.

To se zove vikend alkoholizam. I takođe spada u vid alkoholizma.

Razumem da psotoje tacno definicije, ali su mi zaista too much. Mislim-alkoholizam....AKo je svaka konzumacija alkoholizam, zasto je i dalje legala?
To zašto je nešto legalno mislim da prevazilazi zdravstvo i da u to ne treba da se petljamo.
Elem, vikend alkoholizam može biti mnogo ozbiljniji nego što misliš tako da uopšte nije preterano što se tako zove i tu svrstava.

Ozbiljniji od preterivanja sa alkoholom ili?
To sad kao i da je vikend narkomanija opasnija od konstantne, nema mi logike.
Mislim da je koleginica htela reci da je mnogo ozbiljnije od onoga sto ti mislis a ne da je vikend alkoholizam opasniji od onog "redovnog". ;)
Baš tako.
Opasniji nego što se inače misli. Ne opasniji od svakodnevnog.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #317 poslato: Oktobar 01, 2022, 08:49:30 posle podne »

Ima dosta ljudi kojima je alkohol odbojan, jeste manjina ali među sportistima ih je recimo malo više, takođe ljudi koji se od mlađih dana zdravo hrane i vode healthy lifestyle.

iskreno, toliko sportista poznajem i ne bih rekao da vecina sportista ne pije....
Slazem se,sa tim da ih vise znam koji puse mego koji piju.Nazalost ima i jednih i drugih.
Ja razumem da se voli neka nezdrava hrana, da se ima cheat meal i sve vezano za to. Ali cigare i alkohol ne. Stvarno mislim da bi sportisti trebalo da daju primer svima i da ne puše i ne piju.

Maximalno se lsazem i zalazem!!!
Da ne bude samo da sportisti treba da daju primer, ali i svi zdravstveni radnici treba da daju primer da se ne konzumira alkohol i cigare. A mnogo puta to uopšte nije slučaj.
Da to je posebna tema,kada sam zobg posla bio na lekarskom pregledu i sestra mi "izmeri" postotak masti tako sto me pita za visinu i tezinu i naapise mi da imam bodyfat preko 40% samo zato sto sam visok 181cm i tezak 125kg a zena koja je bila visoka 150cm i teska preko 80kg imala bodyfat manji od mog a ja pitam sestru kako je to?A ona odmahne glavom i kaze nemam ja vremena za to.Samo da napomenem da je i ona bila punija....nemojte me pogresno shvatiti nemam nista protiv punijih ljudi,ali da mi ne sole pamet kako sam debeo samo na osnovu moje visine i tezine....

Mnogo vise strucnosti treba ipak , pa i formula da bis e doslo do tog podatka :D
Totalno nestrucno zvuci.
Treba samo jedan plasticni merac koji izgleda kao stipaljka i meri se na par mesta,kod stomaka,kod tricepsa,donjeg dela leda i kosta negde oko 400-500 dinara....I sa time dobijes puno bolju sliku postotka masti u organizmu.
Moj drug je kupio kaliper i voli da prati svoje napredovanje u treniranju i na taj način. Dobra je stvar. Mi smo to vežbali, još u medicinskoj školi. Kao fizioterapeuti, morali smo to da znamo.

Izvini, sta je kaliper?
Vidim da je Miki našao dobru fotku i objašnjenje. Ali i ja da kažem, da ne ispadne da nisam hteo da odgovorim. Sada sam ušao na forum. Najvažnije je da je to istrument koji meri debljinu potkožnog masnog tkiva. To je najlakša definicija. Postoje određene definisane tačke na telu gde se meri i tako dobijamo potrebne informacije.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #316 poslato: Oktobar 01, 2022, 08:20:10 posle podne »

Interesantan je podatak da zaista češće boluju od alkoholizma ljudi tamo gde je kulturološki prihvatljivije da se pije. Sredina igra mnogo veći uticaj nego što mislimo. Preko 60% ljudi koji se leče navode da je u njihovom okruženju to normalno.

Ima smila. kad bi nam pukli takse na alkohol i cigarete, da vidimo sta bi bilo . :D
Oni koji su zavisnici njih to ne bi interesovallo.Kada sam bio u Americi 2010,2011,2012 godine isao sam izmedu ostalog sa jednim drugom/poznanikom koji se isto takmici i koji je u americi u to vreme kupovao cigarete dnevno po jednu paklicu koja je kostala u to vreme oko 5-6$ a kod nas 1,5$.Znaci nije ga sprecavala cena.Isto tako znam neke i za alkohol....

On je mogao da priusti, ali verujem da bi neki morali da se odreknu luksuza.
Priustice i oni koji nemaju i to tako da ce pljackati,krasti itd....navika i zavisnost su cudo!Njih ne interesuje cena samo da se domognu svoje doze bilo cega....

Iskeno, to mi je vec pretirivanje....ne verujem u to.
Ja sam to video,i kazem ti iz iskustva,moj drug iz srednje skole je u zatvoru bas zbog tih pljacki,jer nije imao vise para da redovno dode do svoje doze i bio je "primoran" da pljacka kako bi dosao do para.Roditelji su ga se odrekli,zivi sam u kuci koja se urusava itd....strasno....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #315 poslato: Oktobar 01, 2022, 08:17:38 posle podne »

Nisam sigurna da li je to genetika ili naučen obrazac ponašanja od nekog člana porodice..?

Moze biti i to. Ali realno gledajuci, koji procenat ljudi u danasnjici ne konzumira alkohol?
Ne znam kod tebe ali u mom okruzenju 90% ljudi NE konzumira alkohol.Okruzi sebe pozitivnim ljudima i ljudima koji NE konzumiraju alkohol.

Iskreno, ne bih poveziovao pozitivu sa konzumiranjem alkohola....
Nisam tako mislio,opet se nisam dobro izrazio,onda okruzi sebe takvim prijateljima koji isto ne piju pa tako neces biti ni ti u iskusenju. ;)

Ko je rekao da ja ne pijem? :D
Jasno je da piješ, čim te ova tema interesuje :)
Koje piće voliš i koliko često konzumiraš alkohol?

Nekoliko pica za pravo volim....najvise viski i rakiju, a konzumiram ih vrlo retko i u malim kolicinama. :)
Znači viski, široooko :) A posle kažu samo lekari piju viski ;D Šalim se, naravno. U redu je da daš sebi odušak ponekad.
Ovde je važno istaći da postoje osobe koje opijaju vikendom, to se i opisuje u psihijatrijskim udžbenicima kao poseban oblik zavisnosti, takozvano vikend opijanje. To su osobe koje se svakog vikenda opijaju. To je takođe ozbiljna tematika.

To se zove vikend alkoholizam. I takođe spada u vid alkoholizma.

Razumem da psotoje tacno definicije, ali su mi zaista too much. Mislim-alkoholizam....AKo je svaka konzumacija alkoholizam, zasto je i dalje legala?
To zašto je nešto legalno mislim da prevazilazi zdravstvo i da u to ne treba da se petljamo.
Elem, vikend alkoholizam može biti mnogo ozbiljniji nego što misliš tako da uopšte nije preterano što se tako zove i tu svrstava.

Ozbiljniji od preterivanja sa alkoholom ili?
To sad kao i da je vikend narkomanija opasnija od konstantne, nema mi logike.
Mislim da je koleginica htela reci da je mnogo ozbiljnije od onoga sto ti mislis a ne da je vikend alkoholizam opasniji od onog "redovnog". ;)

Ok, ali kako, zasto?
Moje misljenje je,mada nisam doktor,to ce ona strucnije objasniti je zato sto organizam nije naviknut na alkohol jer ga cele nedelje ne koristi i onda dode vikend gde sokiras svoje telo u takvoj meri da se posle jedva moze doci do sebe,dok oni koji stalno piju alkohol su vec navikli.Oni suamo doliju.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #314 poslato: Oktobar 01, 2022, 08:12:55 posle podne »

Ima dosta ljudi kojima je alkohol odbojan, jeste manjina ali među sportistima ih je recimo malo više, takođe ljudi koji se od mlađih dana zdravo hrane i vode healthy lifestyle.

iskreno, toliko sportista poznajem i ne bih rekao da vecina sportista ne pije....
Slazem se,sa tim da ih vise znam koji puse mego koji piju.Nazalost ima i jednih i drugih.
Ja razumem da se voli neka nezdrava hrana, da se ima cheat meal i sve vezano za to. Ali cigare i alkohol ne. Stvarno mislim da bi sportisti trebalo da daju primer svima i da ne puše i ne piju.

Maximalno se lsazem i zalazem!!!
Da ne bude samo da sportisti treba da daju primer, ali i svi zdravstveni radnici treba da daju primer da se ne konzumira alkohol i cigare. A mnogo puta to uopšte nije slučaj.
Da to je posebna tema,kada sam zobg posla bio na lekarskom pregledu i sestra mi "izmeri" postotak masti tako sto me pita za visinu i tezinu i naapise mi da imam bodyfat preko 40% samo zato sto sam visok 181cm i tezak 125kg a zena koja je bila visoka 150cm i teska preko 80kg imala bodyfat manji od mog a ja pitam sestru kako je to?A ona odmahne glavom i kaze nemam ja vremena za to.Samo da napomenem da je i ona bila punija....nemojte me pogresno shvatiti nemam nista protiv punijih ljudi,ali da mi ne sole pamet kako sam debeo samo na osnovu moje visine i tezine....

Mnogo vise strucnosti treba ipak , pa i formula da bis e doslo do tog podatka :D
Totalno nestrucno zvuci.
Treba samo jedan plasticni merac koji izgleda kao stipaljka i meri se na par mesta,kod stomaka,kod tricepsa,donjeg dela leda i kosta negde oko 400-500 dinara....I sa time dobijes puno bolju sliku postotka masti u organizmu.
Moj drug je kupio kaliper i voli da prati svoje napredovanje u treniranju i na taj način. Dobra je stvar. Mi smo to vežbali, još u medicinskoj školi. Kao fizioterapeuti, morali smo to da znamo.

Izvini, sta je kaliper?
Evo ti strucne definicije koju sam izguglao:Mjerenje kaliperom – mjeri kožne nabore te stavlja izmjerene rezultate u formulu. Tom formulom se dobiva postotak tjelesnih masnoća. Težina masnoća i svega ostalog se također može izmjeriti ovom metodom. Ovisno o vrsti formule koju koristite, zahvatite kožne nabore na različitim dijelovima tijela. Ponekad je jako teško istovremeno držati kožne nabore i iščitati kaliper. Iz tog razloga preporučujemo odlazak kvalificiranoj osobi koja će vam izmjeriti količinu tjelesne masnoće. U slučaju neimanja mogućnosti odlaska profesionalcu, zajedno sa prijateljem proučite način mjerenja kaliperom te krenite u mjerenje.
Malo sam cenu zeznuo jer kosta 1400 dinara,sto opet mislim da nije skupo.

Evo ti i linka gde mozes naruciti ako hoces:
http://www.medicinskaopremabeograd.com/kupi/medicinski-kaliper-za-merenje-procenta-masnog-tkiva-437
« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2022, 08:14:48 posle podne od strane Miki Mihajlovic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #313 poslato: Septembar 30, 2022, 09:53:26 posle podne »

Interesantan je podatak da zaista češće boluju od alkoholizma ljudi tamo gde je kulturološki prihvatljivije da se pije. Sredina igra mnogo veći uticaj nego što mislimo. Preko 60% ljudi koji se leče navode da je u njihovom okruženju to normalno.

Ima smila. kad bi nam pukli takse na alkohol i cigarete, da vidimo sta bi bilo . :D
Oni koji su zavisnici njih to ne bi interesovallo.Kada sam bio u Americi 2010,2011,2012 godine isao sam izmedu ostalog sa jednim drugom/poznanikom koji se isto takmici i koji je u americi u to vreme kupovao cigarete dnevno po jednu paklicu koja je kostala u to vreme oko 5-6$ a kod nas 1,5$.Znaci nije ga sprecavala cena.Isto tako znam neke i za alkohol....

On je mogao da priusti, ali verujem da bi neki morali da se odreknu luksuza.
Priustice i oni koji nemaju i to tako da ce pljackati,krasti itd....navika i zavisnost su cudo!Njih ne interesuje cena samo da se domognu svoje doze bilo cega....
Toliko je primera takvih situacija u današnje vreme. Čak i oni koji nemaju mnogo para, pre će izdvojiti za cigare i alkohol, nego za hranu.

To da, tu dolazimo do prioriteta,
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #312 poslato: Septembar 30, 2022, 09:52:30 posle podne »

Interesantan je podatak da zaista češće boluju od alkoholizma ljudi tamo gde je kulturološki prihvatljivije da se pije. Sredina igra mnogo veći uticaj nego što mislimo. Preko 60% ljudi koji se leče navode da je u njihovom okruženju to normalno.

Ima smila. kad bi nam pukli takse na alkohol i cigarete, da vidimo sta bi bilo . :D
Oni koji su zavisnici njih to ne bi interesovallo.Kada sam bio u Americi 2010,2011,2012 godine isao sam izmedu ostalog sa jednim drugom/poznanikom koji se isto takmici i koji je u americi u to vreme kupovao cigarete dnevno po jednu paklicu koja je kostala u to vreme oko 5-6$ a kod nas 1,5$.Znaci nije ga sprecavala cena.Isto tako znam neke i za alkohol....

On je mogao da priusti, ali verujem da bi neki morali da se odreknu luksuza.
Priustice i oni koji nemaju i to tako da ce pljackati,krasti itd....navika i zavisnost su cudo!Njih ne interesuje cena samo da se domognu svoje doze bilo cega....

Iskeno, to mi je vec pretirivanje....ne verujem u to.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 19 upita.