TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395195 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 08:55:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 39 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glad i bes su povezani  (Pročitano 19015 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3209


« Odgovor #279 poslato: Februar 19, 2023, 07:09:19 posle podne »

Da se još malo vratim na ovu temu.
Sama logika je da kada smo gladni prvo smo nervozni pa se to pretvara u bes što je i normalno.
Moja iskustva su da nisu svi nervozni kada su gladni.Ja jesam,to znam,ali u zivotu sam vidao gladne ljude i nisu bili nervozni niti bsni.Tako da to opet zavisi od coveka do coveka.

Ja sam imao faze kada jesam bio nervozan zbog gladi i kada potpuno nisam. Defitnitivno zavisi jos od nekog faktora.
Možda od generalnog psihofizičkog stanja osobe, da li ima neki stres, dodatne obaveze ili ne.
Tada kad si bio nervozniji jesi li imao neka dodatna opterećenja?
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27375


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #278 poslato: Februar 19, 2023, 07:04:24 posle podne »

Da se još malo vratim na ovu temu.
Sama logika je da kada smo gladni prvo smo nervozni pa se to pretvara u bes što je i normalno.
Moja iskustva su da nisu svi nervozni kada su gladni.Ja jesam,to znam,ali u zivotu sam vidao gladne ljude i nisu bili nervozni niti bsni.Tako da to opet zavisi od coveka do coveka.

Ja sam imao faze kada jesam bio nervozan zbog gladi i kada potpuno nisam. Defitnitivno zavisi jos od nekog faktora.
Isto tako,dok sam se takicio bio sam jako nervozan kada sam bio gladan,a sada me toliko ne interesuje.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27375


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #277 poslato: Februar 19, 2023, 07:03:23 posle podne »

Ipak kod većine sa naglim padom nivoa glukoze dolazi do nervoze. To je jedan od prvih simptoma koji se javljaju prilikom hipoglikemije.
To svakako. U praksi se nemali broj puta pokazalo da kada dođe izrazito uznemiren pacijent zbog koga zovu psihijatra, ustvari on ima nizak šećer koji se između ostalog manifestovao promenama u ponašanju.
Zato sam ja bio tako miran cim sam pojeo tablu milke.... ;D ;D ;D
Salim se naravno.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27375


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #276 poslato: Februar 19, 2023, 07:02:14 posle podne »

Da se još malo vratim na ovu temu.
Sama logika je da kada smo gladni prvo smo nervozni pa se to pretvara u bes što je i normalno.
Moja iskustva su da nisu svi nervozni kada su gladni.Ja jesam,to znam,ali u zivotu sam vidao gladne ljude i nisu bili nervozni niti bsni.Tako da to opet zavisi od coveka do coveka.
Možda zavisi i od stepena gladi. Kada je glad trenutna i osoba nema običaj da izgladnjuje organizam onda je besna prilikom gladovanja. Kod osoba koje vode drugačiji život i iz nekog razloga organizam je često u stanju gladovanja onda su oni navikli, a i pod hroničnim nedostatkom energije nemaju snage da budu besni i reaguju.
To je vrlo moguce.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #275 poslato: Februar 19, 2023, 10:39:37 pre podne »

Takodje, kada sam bio na strogim ishranama sa nula unosa secera, imao sam ia aritmiju i nesvesticu i nervozu....Mislim da je bitno spomenuti zbog zavisnosti od secera i sta jos radi nasem telu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #274 poslato: Februar 19, 2023, 10:37:48 pre podne »

Da se još malo vratim na ovu temu.
Sama logika je da kada smo gladni prvo smo nervozni pa se to pretvara u bes što je i normalno.
Moja iskustva su da nisu svi nervozni kada su gladni.Ja jesam,to znam,ali u zivotu sam vidao gladne ljude i nisu bili nervozni niti bsni.Tako da to opet zavisi od coveka do coveka.

Ja sam imao faze kada jesam bio nervozan zbog gladi i kada potpuno nisam. Defitnitivno zavisi jos od nekog faktora.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #273 poslato: Februar 18, 2023, 09:08:57 posle podne »

Ipak kod većine sa naglim padom nivoa glukoze dolazi do nervoze. To je jedan od prvih simptoma koji se javljaju prilikom hipoglikemije.
To svakako. U praksi se nemali broj puta pokazalo da kada dođe izrazito uznemiren pacijent zbog koga zovu psihijatra, ustvari on ima nizak šećer koji se između ostalog manifestovao promenama u ponašanju.
Još jedan pokazatelj da je dosta važno konstantno održavati optimalan nivo glukoze u krvi.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3209


« Odgovor #272 poslato: Februar 18, 2023, 07:05:26 posle podne »

Ipak kod većine sa naglim padom nivoa glukoze dolazi do nervoze. To je jedan od prvih simptoma koji se javljaju prilikom hipoglikemije.
To svakako. U praksi se nemali broj puta pokazalo da kada dođe izrazito uznemiren pacijent zbog koga zovu psihijatra, ustvari on ima nizak šećer koji se između ostalog manifestovao promenama u ponašanju.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #271 poslato: Februar 17, 2023, 07:39:52 posle podne »

Ipak kod većine sa naglim padom nivoa glukoze dolazi do nervoze. To je jedan od prvih simptoma koji se javljaju prilikom hipoglikemije.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3209


« Odgovor #270 poslato: Februar 17, 2023, 05:51:46 posle podne »

Da se još malo vratim na ovu temu.
Sama logika je da kada smo gladni prvo smo nervozni pa se to pretvara u bes što je i normalno.
Moja iskustva su da nisu svi nervozni kada su gladni.Ja jesam,to znam,ali u zivotu sam vidao gladne ljude i nisu bili nervozni niti bsni.Tako da to opet zavisi od coveka do coveka.
Možda zavisi i od stepena gladi. Kada je glad trenutna i osoba nema običaj da izgladnjuje organizam onda je besna prilikom gladovanja. Kod osoba koje vode drugačiji život i iz nekog razloga organizam je često u stanju gladovanja onda su oni navikli, a i pod hroničnim nedostatkom energije nemaju snage da budu besni i reaguju.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27375


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #269 poslato: Februar 17, 2023, 01:16:22 posle podne »

Odlicna tema, bravo! :)
Hvala lepo!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27375


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #268 poslato: Februar 17, 2023, 01:16:09 posle podne »

Da se još malo vratim na ovu temu.
Sama logika je da kada smo gladni prvo smo nervozni pa se to pretvara u bes što je i normalno.
Moja iskustva su da nisu svi nervozni kada su gladni.Ja jesam,to znam,ali u zivotu sam vidao gladne ljude i nisu bili nervozni niti bsni.Tako da to opet zavisi od coveka do coveka.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12784


Never give up!

« Odgovor #267 poslato: Februar 17, 2023, 08:42:09 pre podne »

Da se još malo vratim na ovu temu.
Sama logika je da kada smo gladni prvo smo nervozni pa se to pretvara u bes što je i normalno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #266 poslato: Oktobar 22, 2022, 01:35:37 posle podne »

Odlicna tema, bravo! :)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27375


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #265 poslato: Oktobar 21, 2022, 10:35:09 pre podne »

Vidim da je izašao Mikijev članak u tekstoteci na temu treninga na prazan stomak. Baš smo počeli o tome da pričamo.
Taj text  mozete procitati na https://forum.pansport.rs/index.php?topic=258117.new#new i naravno ostaviti vas komentar,vase utiske,sta vi mislite o tome,kakva su vasa iskustva itd. ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 39 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.