TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394972 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 12:01:28 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 39 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glad i bes su povezani  (Pročitano 18723 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27290


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #129 poslato: Avgust 15, 2022, 12:34:13 posle podne »

Negativne emocije traže neko zadovoljstvo, ako ne možemo da nađemo način da rešimo frustrajuću situaciju da bismo postigli zadovoljenje, tražimo ga na drugu stranu -najčešće hranjenje. Ima slučajeva gde osobe pod dejstvom stresa ne mogu jesti ali imaju neki svoj način pražnjenja ili zadovoljenja.

Jedna ista osoba pod odredjenim stresom ne jede dok se pod drugim prejeda....
Ja jedem kao i bez stresa.Jednostavno sam navikao da mi je za dostizanje cilja potrebno da pojedem x kolicinu hrane i to na svaka 2-3 sata,svidelo se to meni ili ne,i godinama sam vec stekao to da ga jedem bez problema,bilo da sam nervozan ili ne,bilo da je leto ili zima.Naravno desi se ponekda da nesto u tom trenutku ne mogu,onda bacim u blender i popijem to kao smoothie,pa makar su to pilece grudi. ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #128 poslato: Avgust 15, 2022, 11:03:14 pre podne »

Negativne emocije traže neko zadovoljstvo, ako ne možemo da nađemo način da rešimo frustrajuću situaciju da bismo postigli zadovoljenje, tražimo ga na drugu stranu -najčešće hranjenje. Ima slučajeva gde osobe pod dejstvom stresa ne mogu jesti ali imaju neki svoj način pražnjenja ili zadovoljenja.

Jedna ista osoba pod odredjenim stresom ne jede dok se pod drugim prejeda....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #127 poslato: Avgust 15, 2022, 11:01:16 pre podne »

Povećavanje kvaliteta života opet nije u svim zemljama jer uglavnom vlada siromaštvo.
A opet šta je to kvalitetno?
O tome se tek može razglabati.

I ono sto je kvalitetno je istretirano. Ali opet je bolje nego preradjena hrana.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #126 poslato: Avgust 13, 2022, 03:41:41 posle podne »

Ovdje u Njemackoj ne računaju da imas tepararuru ako je 38. To se ne tretira apsolutno ničim. Kod nas se već na 37 pije paracetamol ili brufen.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ovde u većini udžbenika piše da se antipiretik primenjuje ako je temp veća od 38 ili po nekima ako je veća od 38.5C. Ne znam kakvi su stavovi u Nemačkoj. Kada oni primenjuju?
Upravo tako, od 38,5


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #125 poslato: Avgust 12, 2022, 12:47:32 posle podne »

Negativne emocije traže neko zadovoljstvo, ako ne možemo da nađemo način da rešimo frustrajuću situaciju da bismo postigli zadovoljenje, tražimo ga na drugu stranu -najčešće hranjenje. Ima slučajeva gde osobe pod dejstvom stresa ne mogu jesti ali imaju neki svoj način pražnjenja ili zadovoljenja.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #124 poslato: Avgust 11, 2022, 09:43:28 posle podne »

Sad me je taj stres podsetio na to da mnogo ljudi prekomerno jedenje opravdavaju upravo tim što su pod stresom. Stvore sebi uslovnu reakciju da bes i tugu olakšavaju hranom, što je veliki psihološki problem.
To je zanimljivo kako su odredjene, pre svega, negativne emocije povezane za prejedanjem.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #123 poslato: Avgust 11, 2022, 09:42:36 posle podne »

Na kraju krajeva sve to što nam olakšava život nam ubrzava život i samo smo izloženiji stresu.
Upravo tako. A onda vidimo da evolucija izgleda ide u pogresnom pravcu😀
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #122 poslato: Avgust 11, 2022, 09:40:01 posle podne »

Posto smo vec komentarisali to da nije uopste korisno utopljavanje kada osoba ima povisenu temp, to iskreno nigde ne pise. Ja se ne secam da je bilo gde pisalo u nekoj knjizi da je potrebno utopliti se u toj situaciji.
Mozda nije konkretno pisalo ali se to predlagalo sedamdesetih i osamdesetih godina proslog veka

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Znam da su mi rekli roditelji da su njima preporučivali, kada su bili mali, da piju vruće napitke kada imaju upale grla. Isto totalno pogrešan pristup. Ne treba napici da budu ni vrući, ni hladni, nego mlaki. A i ne samo tada, nego su preporuke da se inače ne piju napici koji su vreli ili ledeni, jer je definitivno loše za sluzokožu.
To vec nisam smeo ni da pomenem,to za toplu vodu i grlo. ;D
Slobodno sve kaži :) Ovde smo svi naši, što bi rekli ;D ;D ;D
Pa i za ovo ste me skoro razapeli....za pokrivanje tokom telesne temperature... ;D ;D ;D
Opet sa druge strane mi je drago da smo i o tome pricali jer ovako sad svi koji procitaju ovo znace da se ne sme pokrivati kada imas temperaturu,kao i mnoge druge korisne stvari koje smo podelili.Ucenjem drugih i mi sami ucimo,sto je najlepse od svega.
Tako je. Stalno ucimo nesto novo.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #121 poslato: Avgust 11, 2022, 09:38:12 posle podne »

Povećavanje kvaliteta života opet nije u svim zemljama jer uglavnom vlada siromaštvo.
A opet šta je to kvalitetno?
O tome se tek može razglabati.
Slazem se da je u mnogim zemljama izuzetno nizak standard zivota. A sta je kvalitetno, to je uvek pitanje.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27290


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #120 poslato: Avgust 11, 2022, 09:33:44 posle podne »

Sad me je taj stres podsetio na to da mnogo ljudi prekomerno jedenje opravdavaju upravo tim što su pod stresom. Stvore sebi uslovnu reakciju da bes i tugu olakšavaju hranom, što je veliki psihološki problem.
Meni ne treba stres da bih jeo,mogu ja i bez toga.Naprotiv ja moram da pazim koliko jedem jer se lako gojim.Uvek kazem da se ja ne bih bavio sportovima snage ja bih se kotrljao jer toliko volim da jedem.
A ima i onih koji upravo zbog nervoze ne mogu da jedu.To je druga krajnost.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #119 poslato: Avgust 11, 2022, 08:02:52 posle podne »

Onda je verovatnoća da su češće gladni veća, a samim tim su opet nervozniji. Upadaju u začarani krug.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #118 poslato: Avgust 11, 2022, 08:01:37 posle podne »

Sad me je taj stres podsetio na to da mnogo ljudi prekomerno jedenje opravdavaju upravo tim što su pod stresom. Stvore sebi uslovnu reakciju da bes i tugu olakšavaju hranom, što je veliki psihološki problem.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #117 poslato: Avgust 11, 2022, 11:22:48 pre podne »

Na kraju krajeva sve to što nam olakšava život nam ubrzava život i samo smo izloženiji stresu.

Sa ovime se apsolutno slažem jer je to zaista prisutno i sve više uzima udela.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #116 poslato: Avgust 11, 2022, 06:55:52 pre podne »

Na kraju krajeva sve to što nam olakšava život nam ubrzava život i samo smo izloženiji stresu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #115 poslato: Avgust 11, 2022, 06:39:33 pre podne »

Pod povećanjem kvaliteta verovatno smatraju olakšanje života zbog tehnologije...
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 39 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 18 upita.