TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:42:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Uticaj mikroflore na imunitet  (Pročitano 5447 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #126 poslato: Avgust 26, 2022, 09:03:41 posle podne »

Ja ponekada pogledam tv tokom jela. Inače i ne gledam mnogo tv. Pošto ja imam brz metabolzam, meni nije problem ako više pojedem zbog gledanja tv-a.  Štaviše, u mom slučaju to bi značilo rad na masi ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #125 poslato: Avgust 26, 2022, 02:02:15 posle podne »

Tokom jela NIKAD ne gledam TV,ne samo iz ovog razloga,nego i inace,nisam ljubitelj toga.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #124 poslato: Avgust 25, 2022, 01:39:33 posle podne »

Mnogi ne preporučuju uopšte gledanje TV-a ili slično tokom jela. Baš iz razloga da se ne previdi sitosti i čovek nastavi da jede iako više nema potrebe.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #123 poslato: Avgust 25, 2022, 12:24:53 posle podne »

Ja savetujem ko god može neka proba. Sigurno ćete tek tad osetiti šta je dan bez napetosti.

Razumem. Ali ja npr. ne mogu da zaspim bez televizora....
I ja sam takav,da moram bar malo da gledam,obicno nekih pola sata minimum pre nego sto zaspim,ali onda obicno gledam nesto opustajuce kao Animal Planet,National Geography itd nikako neku politicku emisiju ili ne daj Boze vesti!
Političke emisije su opuštajuće, ako hoću da gađam televizor ;D ;D ;D Ja obično kada želim da se opustim, onda 24KItchen. Tu isto nema nerviranja :)
To jedino mogu gledati kada sam sit,ako nisam nema sanse.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Slažem se. Ja nekada gledam i 24kitchen tokom jela. Mada inače sam primetio da tokom gledanja tv-a mogu više da pojedem. To se objašnjava da je mozak zaokupiran jednom informacijom( konkretno gledanjem tv-a), pa ne registruje sitost.
Ja sam to primetio recimo kada neki bodi bilder ili strongman izbaci neki yt video sta i koliko jede jedan dan.Volim pogledati jer covek uvek nesto novo nauci sto moze i sam praktikovati.Sednem gledati sit i dok zavrsim sa gledanjem gladan sam kao da nedelju dana nisam jeo a ceo snimak traje mozda 20 minuta maximum.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #122 poslato: Avgust 24, 2022, 09:19:01 posle podne »

Ja savetujem ko god može neka proba. Sigurno ćete tek tad osetiti šta je dan bez napetosti.

Razumem. Ali ja npr. ne mogu da zaspim bez televizora....
I ja sam takav,da moram bar malo da gledam,obicno nekih pola sata minimum pre nego sto zaspim,ali onda obicno gledam nesto opustajuce kao Animal Planet,National Geography itd nikako neku politicku emisiju ili ne daj Boze vesti!
Političke emisije su opuštajuće, ako hoću da gađam televizor ;D ;D ;D Ja obično kada želim da se opustim, onda 24KItchen. Tu isto nema nerviranja :)
To jedino mogu gledati kada sam sit,ako nisam nema sanse.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Slažem se. Ja nekada gledam i 24kitchen tokom jela. Mada inače sam primetio da tokom gledanja tv-a mogu više da pojedem. To se objašnjava da je mozak zaokupiran jednom informacijom( konkretno gledanjem tv-a), pa ne registruje sitost.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #121 poslato: Avgust 24, 2022, 09:15:27 posle podne »

Ja savetujem ko god može neka proba. Sigurno ćete tek tad osetiti šta je dan bez napetosti.

Razumem. Ali ja npr. ne mogu da zaspim bez televizora....
I ja sam takav,da moram bar malo da gledam,obicno nekih pola sata minimum pre nego sto zaspim,ali onda obicno gledam nesto opustajuce kao Animal Planet,National Geography itd nikako neku politicku emisiju ili ne daj Boze vesti!

Ili npr. ID? :D
ID obozavam,ali to nije za svaciji ukus.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Ja samo komedije. Ne mogu da gledam taj stil, što ja kažem-nabijanje na kolac i te stvari.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #120 poslato: Avgust 24, 2022, 09:14:17 posle podne »

Moram stalno da sam dostupan inace nema napretka,nazalost.

Kako mislis stalno?
Ako je posao u pitanju onda od 8 ujutru do 5 popodne,a ako su klijenti u pitanju onda od 8 ujutru do 9-10 uvece.

Prevelika dostupnost za moj ukus.
I za moj,ali sta cu,nemam izbora,ali zato vikend samo najblizi,za ostale me nema.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Najveća dostupnost bi bila 24h. Sve zavisi ko se kakvim poslom bavi.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #119 poslato: Avgust 24, 2022, 09:13:05 posle podne »

Ja savetujem ko god može neka proba. Sigurno ćete tek tad osetiti šta je dan bez napetosti.

Razumem. Ali ja npr. ne mogu da zaspim bez televizora....
To ti je isto loša navika. Da se gleda tv, mobilni ili komp, pre spavanja, svakako da nije korisno. Ali evo i ja u ovom trenutku pišem za kompjuterom, a posle idem na spavanje, tako da znam da se i ja često ne pridržavam toga. Mada kada nekada koristim pred spavanje ili komp ili mobilni, onda se mnogo puta i jedva uspavam. Dokazano je da je to štetno pred spavanje.

Apsolutno se slazem. Ali par puta sam i pokusao da spavam u prostoriji bez tehnike.....ne mogu da zaspim...ne mogu....Nocu ako se porbudim, moram da pustim ponovo ensto kako bih se uspavao i to se onda desi u roku od minut.
I meni se mnogo puta desi da mi se spava dok gledam tv, a posle kada odem u sobu, onda ne mogu da se uspavam.

I sta onda uradis?
Pa uspavam se, ali ne baš odmah. Zavisi kako kada. Nemam neki poseban ritual pred spavanje. Neki vole da popiju šolju čaja od kamilice ili imaju neke druge običaje, ja nemam nešto posebno. Ali posle buljenja u telefon, onda mi je često problem da se uspavam, odnosno treba mi duže vremena i to maksimalno izbegavam.

I sta ona....zmuris u tamnoj i praznoj sobi dok ne zaspis? Koliko tot traje?
Uspavam se, ali treba više vremena, nego da nisam radio na kompu ili mobilnom. Ne znam zaista koliko mi treba da se uspavam, ali nekada mi i ne smeta mnogo, pa se i brže uspavam. Sve zavisi.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #118 poslato: Avgust 24, 2022, 09:11:30 posle podne »

Ja savetujem ko god može neka proba. Sigurno ćete tek tad osetiti šta je dan bez napetosti.

Razumem. Ali ja npr. ne mogu da zaspim bez televizora....
I ja sam takav,da moram bar malo da gledam,obicno nekih pola sata minimum pre nego sto zaspim,ali onda obicno gledam nesto opustajuce kao Animal Planet,National Geography itd nikako neku politicku emisiju ili ne daj Boze vesti!
Političke emisije su opuštajuće, ako hoću da gađam televizor ;D ;D ;D Ja obično kada želim da se opustim, onda 24KItchen. Tu isto nema nerviranja :)

Zavisi od toga kakav si kuvar i da li si zavidan :D
U pravu si. Može u stilu Džejmija Olivera ili Gordona Remzija :)
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #117 poslato: Avgust 24, 2022, 01:50:15 posle podne »

Naravno, vreme, navike... Samo sa godinama definitivno se trebaju smanjivati porcije, organizam drugačije podnosi hranu, na neki način to mu postane opterećenje...

Ja imam utisak da nikada više nisam jeo nego sada. :D
To zavisi koliko imaš godina. 😅 Do nekih godina potrebe se povećavaju, onda su u šoku i posle krenu da se smanjuju.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #116 poslato: Avgust 23, 2022, 09:09:05 posle podne »

Ja savetujem ko god može neka proba. Sigurno ćete tek tad osetiti šta je dan bez napetosti.

Razumem. Ali ja npr. ne mogu da zaspim bez televizora....
I ja sam takav,da moram bar malo da gledam,obicno nekih pola sata minimum pre nego sto zaspim,ali onda obicno gledam nesto opustajuce kao Animal Planet,National Geography itd nikako neku politicku emisiju ili ne daj Boze vesti!

Ili npr. ID? :D
ID obozavam,ali to nije za svaciji ukus.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

ja sam jedan dug period, npr. godinu dana gledao samo njega. I zaista sam prestao jer mislim da previše to uđe  u čoveka .....
Moguce,ali ja gledam da gledam takve stvari iz kojih se nesto pametno moze nauciti u smislu da ako primetim na nekome znakove koje inace mozda u pravom zivotu ne bih primetioda ga iz daleka zaobidem,ali u pravu si,ne treba preterivati.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #115 poslato: Avgust 23, 2022, 09:06:25 posle podne »

Moram stalno da sam dostupan inace nema napretka,nazalost.

Kako mislis stalno?
Ako je posao u pitanju onda od 8 ujutru do 5 popodne,a ako su klijenti u pitanju onda od 8 ujutru do 9-10 uvece.

Prevelika dostupnost za moj ukus.
I za moj,ali sta cu,nemam izbora,ali zato vikend samo najblizi,za ostale me nema.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Bravo, tu si bar neki balans i mir stvorio.
Moram,inace bih poludeo.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #114 poslato: Avgust 23, 2022, 09:05:51 posle podne »

Naravno, vreme, navike... Samo sa godinama definitivno se trebaju smanjivati porcije, organizam drugačije podnosi hranu, na neki način to mu postane opterećenje...
Ako gledamo takmicarske godine onda sam prepolovio porcije,ali jos uvek jako volim da jedem.A i treninzi jesu rekreativni sa tim da sada ne guram 200 kg u bencu nego 170-180,ili u cucnju radim 6ponavljanja sa 220 kg,max mi je bio 300 kg,u deadliftu 250 kg,max mi je bio 320,govorimo o kategoriji do 110kg itd,tako da te kalorije i dan danas potrosim.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #113 poslato: Avgust 23, 2022, 08:28:41 posle podne »

Naravno, vreme, navike... Samo sa godinama definitivno se trebaju smanjivati porcije, organizam drugačije podnosi hranu, na neki način to mu postane opterećenje...

Ja imam utisak da nikada više nisam jeo nego sada. :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #112 poslato: Avgust 23, 2022, 08:27:53 posle podne »

Ja savetujem ko god može neka proba. Sigurno ćete tek tad osetiti šta je dan bez napetosti.

Razumem. Ali ja npr. ne mogu da zaspim bez televizora....
I ja sam takav,da moram bar malo da gledam,obicno nekih pola sata minimum pre nego sto zaspim,ali onda obicno gledam nesto opustajuce kao Animal Planet,National Geography itd nikako neku politicku emisiju ili ne daj Boze vesti!

Ili npr. ID? :D
ID obozavam,ali to nije za svaciji ukus.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

ja sam jedan dug period, npr. godinu dana gledao samo njega. I zaista sam prestao jer mislim da previše to uđe  u čoveka .....
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 17 upita.