TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:25:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vezbanje bez suplemenata???  (Pročitano 3251 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #18 poslato: Avgust 22, 2022, 07:32:12 posle podne »

Slazem se sa kolegama. Zato smo tu svi mi, sa razlicitim pristupima, a na njemu je da pokusa....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #17 poslato: Avgust 22, 2022, 10:55:25 pre podne »

Sve je to od osobe do osobe.
Da bi znao tačno kako, kada I koliko da radiš a da tvome telu odgovara potrebne su godine iskustva i isprobavanja raznih kombinacija treninga, ishrane i suplementacije na sebi.
Upravo tako,jer recimo ono sto radi meni ne znaci d ce 100% raditi i Zoliki ili obrnuto,ono sto radi njemu ne znaci da ce i meni.Isto tako i sa suplementacijom.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Avgust 22, 2022, 10:26:13 pre podne »

Sve je to od osobe do osobe.
Da bi znao tačno kako, kada I koliko da radiš a da tvome telu odgovara potrebne su godine iskustva i isprobavanja raznih kombinacija treninga, ishrane i suplementacije na sebi.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #15 poslato: Avgust 21, 2022, 09:54:28 posle podne »

Naravno Dusane,verujem da je suplementacija jedna sjajna i korisna stvar,ja samo nisam bio u prilici da je do sada koristim a ne bih ni sad bas odmah zurio da uzmem nesto jer zelim da vidim kako ce moje telo da reaguje na ponovno uvodjenje jakih treninga...nekad sam trenirao bas jako,bio zadovoljan i izgledom i zdravljem i bez suplemenata ali je usledila jako duga pauza i sada me ceka mukotrpno vracanje u formu.Sto se tice mojih ocekivanja i ciljeva,to je da smanjim masne naslage,a ujedno da izgradim misicnu masu...kako kazu misic pamti pa vec sad primetim male pomake sto se tice misica.Sto se tice smanjenja masnih naslaga radim kardio trening pre treninga sa tegovima do 40 min. sa pulsom izmedju 131-159 jer sam to izracunao kao moju "Fat Burning" zonu. Hvala jos jednom i svaki savet ili korekcija su dobrodosli

Ok, ako ides na skidanje, onda ti definitivno preporucujem kardio odmah po zavrsetku treninga snage u trajanju od 40 min . I onda ne moras da delis po danima.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #14 poslato: Avgust 21, 2022, 01:30:27 posle podne »

Misljenja sam koji god su ti ciljevi ima nekih najophodnijih namirnica koje vec u nasim godinama treba uzimati,to su svakako proteini,vitamini,nesto za zglobove.Posle mozemo pricati o ciljevima.
Sačuvana
Alex89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #13 poslato: Avgust 21, 2022, 12:16:23 posle podne »

Naravno Dusane,verujem da je suplementacija jedna sjajna i korisna stvar,ja samo nisam bio u prilici da je do sada koristim a ne bih ni sad bas odmah zurio da uzmem nesto jer zelim da vidim kako ce moje telo da reaguje na ponovno uvodjenje jakih treninga...nekad sam trenirao bas jako,bio zadovoljan i izgledom i zdravljem i bez suplemenata ali je usledila jako duga pauza i sada me ceka mukotrpno vracanje u formu.Sto se tice mojih ocekivanja i ciljeva,to je da smanjim masne naslage,a ujedno da izgradim misicnu masu...kako kazu misic pamti pa vec sad primetim male pomake sto se tice misica.Sto se tice smanjenja masnih naslaga radim kardio trening pre treninga sa tegovima do 40 min. sa pulsom izmedju 131-159 jer sam to izracunao kao moju "Fat Burning" zonu. Hvala jos jednom i svaki savet ili korekcija su dobrodosli
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #12 poslato: Avgust 20, 2022, 08:17:38 pre podne »

Zbog sadrzaja treninga me zanima da li ti tezis smanjenju tt ili samo da prosto budes aktivan?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #11 poslato: Avgust 20, 2022, 08:14:14 pre podne »

Ja bih se ubacio prvo sa odgovorima na pocetne postove.
Molim vas da ovu vrstu suplementacije koju kupujemo u ovlascenim prodavnicama ne nazivamo hemijom.
Druga stvar, suplementacija se koristi uz treniranje jer covek u vecini slucajeva ne moze da nadoemsti potrebne nutrijente hranom.
U zavisnosti od tvojih treninga i ishrane zavisi sta bi tacno trebao da pijes od suplemenata.
Ako nista drugo, zbog poboljsanja performansi i protiv upala su neki suplementi vrlo korisni.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #10 poslato: Avgust 18, 2022, 03:12:24 posle podne »

Da...i meni se cinilo da je predug taj ciklus od 8-9 dana!Postoji li neki razlog zbog cega da se odradi prvo kardio pa tek onda tegovi!Pitam to jer vijacu preskacem iskljucivo kuci(teretana je mala i tamo ne bih mogao da nadjem mesta)Imam dva razloga zasto to pitam.Prvi je taj sto nakon 20-30 minuta preskakanja vijace budem poprilicno iscrpljen i ne znam da li bih imao snage da odradim kvalitetan trening sa tegovima.Drugi razlog je sto recimo kad radim drugu smenu,u teretanu bih mogao otici ujutru,a odgovaralo bi mi da uradim kardio kad se vratim sa posla jer ni posao koji radim nije lak pa nisam siguran u kakvom bih stanju odlazio na posao posle kardia i tegova!Hvala puno na pomoci.
Da,vijaca je iscrpljujuca nego sav ostali kardio.Kardio se uglavnom preporucuje pre treninga sa tegovima da bi imao snage da odradis trening,da ti se misici i zglobovi zagreju,da puls bude na mestu itd,ali u tvom slucaju je to sasvim nesto drugo.Naravno da mozes posle treninga da uradis kardio sa tim da ja opet posle treninga nogu ne bih radio,ali to sam ja.Ja posle treninga nogu nisam nizasta pa zato kazem to,ali ti ako posle treninga nogu jos imas snage za preskakanje vijace onda mozes slobodno.
Nema na cemu,bilo kad i bilo gde!Ako te bilo sta interesuje slobodno pitaj,tu smo da odgovorimo. ;)
Sačuvana
Alex89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #9 poslato: Avgust 17, 2022, 03:26:31 posle podne »

Da...i meni se cinilo da je predug taj ciklus od 8-9 dana!Postoji li neki razlog zbog cega da se odradi prvo kardio pa tek onda tegovi!Pitam to jer vijacu preskacem iskljucivo kuci(teretana je mala i tamo ne bih mogao da nadjem mesta)Imam dva razloga zasto to pitam.Prvi je taj sto nakon 20-30 minuta preskakanja vijace budem poprilicno iscrpljen i ne znam da li bih imao snage da odradim kvalitetan trening sa tegovima.Drugi razlog je sto recimo kad radim drugu smenu,u teretanu bih mogao otici ujutru,a odgovaralo bi mi da uradim kardio kad se vratim sa posla jer ni posao koji radim nije lak pa nisam siguran u kakvom bih stanju odlazio na posao posle kardia i tegova!Hvala puno na pomoci.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #8 poslato: Avgust 17, 2022, 08:09:50 pre podne »

Ja i dan danas sa svojih 47 godina radim po onom trening programu sto si prvi put spomenuo.
1. dan Grudi,triceps
2. dan Ledja,biceps
3. dan Noge
4. dan Ramena,stomak (stomak sam ubacivao i drugim danima)
5. dan Odmor
I tako ponovo

Za odrzavanje forme jos uvek mi je ok.Kardio uvek mozes ubaciti na dan kada treniras sa tegovima,sa tim da se onda kardio uradi pre treninga sa tegovima i nikako na taj dan kada radis noge,ostalim danima moze.E sad,na tebi je da vidis koji program radi tebi bolje.
Taj program od 8 dana mi je nekako predugacak,dok opet dode red na tu misicnu grupu prode vise od 9 dana....
Sačuvana
Alex89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Avgust 16, 2022, 02:27:30 posle podne »

Hvala svima na odgovorima,svakako cu poslusati vase savete.Imao bih jos jedno pitanje ovog puta vezano za sam trening,da ne otvaram novu temu ako nije problem,ako nije po pravilima vi izbrisite pa cu napraviti novu temu.Zanima me koji bi po vama bio najbolji raspored treninga u mom slucaju!Ja sam nekad radio:
1. dan Grudi,triceps
2. dan Ledja,biceps
3. dan Noge
4. dan Ramena,stomak (stomak sam ubacivao i drugim danima)
5. dan Odmor
I tako ponovo
Ne znam da li je to valjalo ali tada sam bio klinac i davalo je rezultate.Situacija je sada dosta drugacija jer imam visak kilograma i potreban mi je kardio.U mom slucaju kardio je vijaca 20-30 min kojom sam vec uspeo da skinem nekih 10-ak kg.
Lik koji radi u teretani mi je predlozio ovako nesto:
1. dan Grudi
2. dan kardio
3. dan Ledja
4. dan kardio
5. dan ruke
6. dan noge
7. dan kardio
8. dan ramena i stomak
Posto nisam siguran u njegovu strucnost zamolio bih vas da mi date predlog u vezi sa ovim ili eventualno nesto sto je po vama bolje.Meni je prolazilo kroz glavu da u istom danu odradim i kardio i trening sa tegovima,ali nisam siguran.Hvala unapred na pomoci
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #6 poslato: Avgust 16, 2022, 12:01:05 posle podne »

Bez suplemenata u danasnje doba ne mozes nista,jer ni sama ishrana nije sto je nekad bila.Ja sam u proslom postu naveo primer proteina,ali mogu navesti i vitamine.Nekad je bilo dovoljno da jedes voce i povrce i iz toga si svoje telo snabdeo sa dovoljnim unosom vitamina,ali sa danasnjim prskanim vocem i povrce i,iz folija koji veze nema sa originalnim vocem ili povrcem i sa tempom zivota sa kojim se danas zivi,dvesta na sat,mislim da su te neke najosnovnije stvari itekako potrebni,proteini,kompleksni vitamini i minerali,aminokiseline i nesto za ocuvanje vasih zglobova i tetiva.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Avgust 16, 2022, 11:47:58 pre podne »

Smatram da pogotovu u današnje vreme je osnovna Suplementacija potrebna šta god da je cilj.
Minimalno je tu kompleks vitamina i minerala  kao baš ono najneophodnije. Zatim omega 3 i ako se zaista misli na sebe onda glukozamin da bi se čuvali zglobovi i ligamenti.
Smatram da je greška čekati da nas zglobovi bole da bi počeli tek onda uzimati.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #4 poslato: Avgust 15, 2022, 09:18:13 posle podne »

Pitanje je kompleksno. I Miki i Zoltan su te lepo posavetovali na osnovu svojih višegodišnjih iskustava. Naravno da se može napredovati i bez suplemenata. Ali je pitanje i kako ti želiš da izgledaš i zašto odlaziš u teretanu. Ako samo ideš da bi održavao formu i vodio zdrav način života, onda ti i nije potrebna neka suplementacija. Ali ako želiš bilo kakav veći napredak u izgledu tela, onda su ti neki suplementi svakako neophodni, a konkretno mislim na whey protein. Tako da odluči šta želiš, a najvažnije je da si fizički aktivan.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 18 upita.