TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 03:24:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 22 pravila za srećan život  (Pročitano 13626 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3207


« Odgovor #321 poslato: Oktobar 30, 2022, 03:51:30 posle podne »

Koliko često sportisti primenjuju sedative? Imate neka svoja iskustva ili znate druge sportiste, koji ih često konzumiraju?

Znam jednog koji zbog hronicne insomnie konzumira.
Treba psihijatar da otkrije uzroke insomnije. Verujem da bi ta osoba mogla možda i da prestane sa konzumiranjem sedativa, ako bi se psihijatrijskom analizom došlo do pravih uzroka insomnije i rešili odgovarajućom psihoterapijom.

Nije bas tako jednostavno u slucajevima ozbiljnih trauma.
Na kakve traume tačno misliš?
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3207


« Odgovor #320 poslato: Oktobar 30, 2022, 03:50:41 posle podne »

Ja sam to navela jer znam dosta profesionalaca koji tvrde kako to vole i uživaju u tome, a neprestano su nervozni i puni negativne energije. Pri tom ta negativa nema odakle da potiče... Stekla sam utisak da umesto da im trening, koji im je ujedno i profesija, više opterećenje nego rasterećenje.

A oni dakle zive od toga?
Da, to im je profesija.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #319 poslato: Oktobar 30, 2022, 03:37:04 posle podne »

Koliko često sportisti primenjuju sedative? Imate neka svoja iskustva ili znate druge sportiste, koji ih često konzumiraju?

Znam jednog koji zbog hronicne insomnie konzumira.
Treba psihijatar da otkrije uzroke insomnije. Verujem da bi ta osoba mogla možda i da prestane sa konzumiranjem sedativa, ako bi se psihijatrijskom analizom došlo do pravih uzroka insomnije i rešili odgovarajućom psihoterapijom.

Nije bas tako jednostavno u slucajevima ozbiljnih trauma.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #318 poslato: Oktobar 30, 2022, 03:36:12 posle podne »

Ja sam to navela jer znam dosta profesionalaca koji tvrde kako to vole i uživaju u tome, a neprestano su nervozni i puni negativne energije. Pri tom ta negativa nema odakle da potiče... Stekla sam utisak da umesto da im trening, koji im je ujedno i profesija, više opterećenje nego rasterećenje.

A oni dakle zive od toga?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #317 poslato: Oktobar 29, 2022, 08:35:13 posle podne »

Ja sam to navela jer znam dosta profesionalaca koji tvrde kako to vole i uživaju u tome, a neprestano su nervozni i puni negativne energije. Pri tom ta negativa nema odakle da potiče... Stekla sam utisak da umesto da im trening, koji im je ujedno i profesija, više opterećenje nego rasterećenje.
To je posebno pitanje. Uzroci njihovih nezadovoljstava i da li im trenizi pomažu. Kao što si rekla, sigurno da postoje i one osobe kojima treniranje ne predstavlja zadovoljstvo, a da toga nisu ni svesne.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #316 poslato: Oktobar 29, 2022, 08:30:39 posle podne »

Koliko često sportisti primenjuju sedative? Imate neka svoja iskustva ili znate druge sportiste, koji ih često konzumiraju?

Znam jednog koji zbog hronicne insomnie konzumira.
Treba psihijatar da otkrije uzroke insomnije. Verujem da bi ta osoba mogla možda i da prestane sa konzumiranjem sedativa, ako bi se psihijatrijskom analizom došlo do pravih uzroka insomnije i rešili odgovarajućom psihoterapijom.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #315 poslato: Oktobar 29, 2022, 08:28:22 posle podne »

Mislim da zavisi ko sa kakvim rasterećenjem pristupa treningu.
Maximalno se slazem,ali ako ti je nesto hobi i radis zato sto volis onda bi trebao da te rastereti a ne da te optereti.Ako te trening opterecava onda ne bi trebalo trenirati.
To jeste. Neko kome ne odgovara da trenira i to mu ne predstavlja zadovoljstvo, onda zaista i ne treba da trenira. Ne vidim tu nikakvu svrhu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #314 poslato: Oktobar 29, 2022, 08:26:16 posle podne »

Definitivno osećam uticaj kada se vežbanjem oslobode hormoni sreće.
Bas taj rad.Vidis dosad nisam tako mislio na to,ali ako bolje razmislim ima neceg u tome sto kazes. ;)
Bolje raspoloženje uvek postoji posle treninga. Što se mene tiče, tu nema dileme :)
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3207


« Odgovor #313 poslato: Oktobar 29, 2022, 03:01:00 posle podne »

Ja sam to navela jer znam dosta profesionalaca koji tvrde kako to vole i uživaju u tome, a neprestano su nervozni i puni negativne energije. Pri tom ta negativa nema odakle da potiče... Stekla sam utisak da umesto da im trening, koji im je ujedno i profesija, više opterećenje nego rasterećenje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3207


« Odgovor #312 poslato: Oktobar 29, 2022, 02:58:57 posle podne »

Mislim da zavisi ko sa kakvim rasterećenjem pristupa treningu.
Maximalno se slazem,ali ako ti je nesto hobi i radis zato sto volis onda bi trebao da te rastereti a ne da te optereti.Ako te trening opterecava onda ne bi trebalo trenirati.
Mislim da je ljubav i užitak u tome ključno. Naravno može se desiti da čovek krene da pregoreva posle određenog vremena, zato treba slušati sebe.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #311 poslato: Oktobar 29, 2022, 09:40:45 pre podne »

Koliko često sportisti primenjuju sedative? Imate neka svoja iskustva ili znate druge sportiste, koji ih često konzumiraju?
Ovo je jako dobro pitanje. To baš i mene interesuje.
Isto mislim da ih ima u solidnom broju jer su profi sportisti često anksiozni.
Verujem i ja. Ali me interesuje kako izlaze na kraj u svim stresnim situacijama. Verovatno da koriste i neke suplemente, kao što je Ašvaganda, koja smanjuje kortizol. Mada sigurno da se dosta koriste i sedativi.
Mene trening smiruje!Meni to dode kao terapija i to ne samo sad nego i kada sam se takmicio.Ja sam posle treninga miran kao bebica.

Isto, A verujem da to vazi za sve profi sportiste koji su u tome odmalena.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #310 poslato: Oktobar 29, 2022, 09:39:58 pre podne »

Ima puno biljnih preparata za umirenje koji se mogu koristiti. Znam da neki od njih praktikuju meditaciju, što je Dušan spominjao.

Meditacija je uvek dobar izbor. Ne moze da odmogne.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #309 poslato: Oktobar 29, 2022, 09:39:24 pre podne »

Koliko često sportisti primenjuju sedative? Imate neka svoja iskustva ili znate druge sportiste, koji ih često konzumiraju?
Ovo je jako dobro pitanje. To baš i mene interesuje.
Isto mislim da ih ima u solidnom broju jer su profi sportisti često anksiozni.
Verujem i ja. Ali me interesuje kako izlaze na kraj u svim stresnim situacijama. Verovatno da koriste i neke suplemente, kao što je Ašvaganda, koja smanjuje kortizol. Mada sigurno da se dosta koriste i sedativi.

Mislim da je do mindseta.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #308 poslato: Oktobar 29, 2022, 09:38:17 pre podne »

Koliko često sportisti primenjuju sedative? Imate neka svoja iskustva ili znate druge sportiste, koji ih često konzumiraju?

Znam jednog koji zbog hronicne insomnie konzumira.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27375


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #307 poslato: Oktobar 28, 2022, 02:27:08 posle podne »

Mislim da zavisi ko sa kakvim rasterećenjem pristupa treningu.
Maximalno se slazem,ali ako ti je nesto hobi i radis zato sto volis onda bi trebao da te rastereti a ne da te optereti.Ako te trening opterecava onda ne bi trebalo trenirati.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 17 upita.