TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:41:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plan treninga i ishrana  (Pročitano 1924 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 29, 2022, 09:47:01 pre podne »

Definitivno treba da povecas broj dnevnih obroka kako bi ubrzao metabolizam i da poslusas kolegu koji je naveo i kako da namirnice izaberes.
Takodje, ako imas jasan cilj, a vrlo ej bitno da ga imas- onda spremaj i nosi klopu sa sobom kako bi bio siguran da ces imati sve te obroke, a ne da cekas "pravi" trenutak da bi jeo.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 27, 2022, 11:15:30 pre podne »

Kolega ti je sve rekao sto se ishrane tice,kako to jos vise da poboljsas.Da se hoce moze,i ja radim isti posao.Da je lako nije.Najteze je pripremanje hrane,ali nije uvek tako tesko.Ja ga obicno spremim uvece za sledeci dan.Naravno uvek ima neplaniranih stvari ali za to imam spreman jedan sejker sa proteinom unutra u sta sipam vodu i miran sam neko vreme.
Sto se treninga tice ja ga uvece radim posle posla.Radim do 17:00 a trening pocnem oko 18:00 ili najkasnije u 18:30.Sat i po treninga za mene i posle klopa i spremanje za sutrasnji dan.
Da li si hteo nesto da pitas i u vezi treninga?Vidim da si pisao da si do sada radio kruzne treninge i da bi sada presao na neki drugi tip treninga.Koliko bi nedeljno imao dana na raspolaganju za trening?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 26, 2022, 08:36:13 posle podne »

Mnogima jeste problem što nemaju dovoljno vremena, pa često pribegavaju brzoj hrani i pekarskim proizvodima. Ono što je važno, jeste da možeš neke obroke spremiti i uveče ili ujutru pred posao. Izdvoj malo vremena za neki zdravi šejk, smuti. I sam si svestan da nije dobro preterati sa belim hlebom. Možeš i postepeno da smanjuješ, recimo da ograničiš na 2 parčeta po obroku. A da za večeru ne jedeš hleb, već da uneseš više proteina. Neku ribu ili piletinu. Postepeno možeš da zamenjuješ hleb pirinčem i krompirom. Dosta povrća. Salate treba da budu raznovrsne. I voće je naravno bitno, ali ne treba preterati sa svakim voćem, zbog visokog sadržaja šećera. Preporučujem ti da kao užinu imaš neke od zdravih grickalica- bademe, lešnike i drugo koštunjavo voće.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 26, 2022, 08:26:44 posle podne »

Pre svega, pohvalno je što si rešio da promeniš svoj način ishrane i što si počeo sa treninzima. Naravno da nije dobro jesti brzu hranu, tu nema šta da se komentariše. U redu je kada povremeno napravimo neka odstupanja. Prvo bih ti savetovao da i ovde na forumu pogledaš u sekciji vezanoj za zdravu ishranu ima i primera obroka koji je svako od nas postavljao. Tu možeš naći dobre kombinacije namirnica.
Sačuvana
shomysd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 25, 2022, 11:09:11 posle podne »

Pozdrav.
Možeš reći kakva ti je do sada bila ishrana? Koje namirnice najčešće unosiš? Da li si korigovao ishranu kada si počeo sa treniranjem?

Do sada sam se hranio da kažem veoma nezdravo.. Radim kancelarijski posao plus teren i nikada ne stignem da jedem u isto vreme, tako da doruckujem oko 11 i rucam kad stignem, uvece kasno neki fast food ali ne stalno.. Jedem dosta hleba uz obroke i slicno, znaci pekare,fast food i eventualno nekad stignem kuvano za ručak.
Od kada sam počeo da treniram delimično sam poboljšao ishranu koliko sam za sad mogao, jer opet malo imam problema sa vremenom, malo što ne znam šta kako i slično.. Ali gledam da smanjim unos hleba na minimum, da ne jedem toliko masnu hranu, poceo sam da pijem balans jogurt itd...
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 25, 2022, 09:34:38 posle podne »

Pozdrav.
Možeš reći kakva ti je do sada bila ishrana? Koje namirnice najčešće unosiš? Da li si korigovao ishranu kada si počeo sa treniranjem?
Sačuvana
shomysd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 25, 2022, 12:31:11 posle podne »

Poštovanje svim clanovima,

Da ne duzim puno.. Dakle pošto sam bio previse nekativan i zapustio sam sebe maksimalno, pocelo je da mi smeta sve previse i resio sam da to promenim. S obzirom da sam totalni pocetnik i laik sto se tice teretane, bio bih vam zahvalan ako bi ste mi pomogli da isplaniram trening i eventualno ishranu koje bih se pridrzavao.. Imam 23 godine, visok sam 185 i imam 94kg,2 puta nedeljno igram i rekretivno fudbal i vec mesec dana idem u teretanu radim kruzne treninge lagano cisto da bih aktivirao telo, sada bi mi vec bio potreban neki program.

Hvala svima unapred.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 18 upita.