TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397073 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 19, 2024, 01:58:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 333 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 146420 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3759 poslato: Jun 27, 2024, 01:30:15 posle podne »

Od danas uvece najavljuju blago zahladenje pa necemo imati 37-38 stepeni "samo" 30 ali to je leti i normalno.Posle ova 3 dana bice nam dobro dosla!!!!
Već je malo bolje od kiše. Može bolje da se diše.

Dok se ne osusi.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28827


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3758 poslato: Jun 27, 2024, 01:12:28 posle podne »

U petak 38 stepeni.Mi zaista postajemo drugačija klima.
I to se meri u hladu,onda mozes misliti koliko ce biti na suncu..... ;)

U hladu na nekom brdu :D
Tacno se secam jedne godine da je jedan moj drug stavio merac tipa u gradu, bilo je preko 50 stepeni, ali to kad bi objavili, nastala bi panika....da ne pricamo o tome da ljudi ne bi smeli ni da rade...
Ne samo zbog panike nego imamo takav zakon da na 40 stepeni i sve preko toga se treba proglasiti neradnim danom jer je to opasno po zdravlje pogotovo radnicima koji rade napolju.,zato nikad ne kazu pravu temperaturu.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28827


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3757 poslato: Jun 27, 2024, 01:10:44 posle podne »

Takođe ono što je specifično kod glavobolja prilikom zahlađenja je da sa padom temperature naglo smanjimo unos vode. Promenom vremena često menjamo i prehrambene navike. Kada se usred leta pojavi nekoliko svežijih dana, skloni smo smanjenju unosa vode. Istraživanja su pokazala da je manjak unosa vode jedan od vodećih uzročnika nastanka glavobolje.
Da,ranije mi se i to desavalo,ali na savet lekara pazim na to,ustvari gledam da cele godine pijem puno vode.Ne tecnosti nego vode.To naglasavam zbog ljudi koji kazu kad ih pitas da li piju puno oni kazu jeste i kad ih pitas sta oni sve navedu osim vode....
Voda je najvažnija. Ostale tečnosti mogu izazvati dehidrataciju, jer povlače za sobom vodu. Recimo sok, zbog glukoze ili neke slane tečnosti, zbog natrijum-hlorida.

A kafa? Alkohol?
To se kod mene i dr.Nikole podrazumeva da ne pijemo,ali u pravu si treba i to naglasiti da i alkohol i kafa izazivaju dehidrataciju dok alkohol unistava i unutrasnje organe kao sto je jetra i mozdane celije....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28827


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3756 poslato: Jun 27, 2024, 01:08:59 posle podne »

Takođe ono što je specifično kod glavobolja prilikom zahlađenja je da sa padom temperature naglo smanjimo unos vode. Promenom vremena često menjamo i prehrambene navike. Kada se usred leta pojavi nekoliko svežijih dana, skloni smo smanjenju unosa vode. Istraživanja su pokazala da je manjak unosa vode jedan od vodećih uzročnika nastanka glavobolje.
Ovo je važno znati. Često se to dešava kod nekih osoba da zbog smanjenog unosa vode imaju glavobolje.
Kada je meni pocela ova glavobolja to je bilo prvo pitanje koje me je doktor i pitao,koliko vode unosim?I kad sam mu rekao onda je video da nije od manjka unosa vode,onda je usledilo merenje pritiska,vadenja krvi.
Posto mi se javio posle saobracajke ja mislim da je zbog stresa,a i doktor mi je to rekao.

A od cega pritisak?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28827


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3755 poslato: Jun 27, 2024, 01:07:39 posle podne »

Takođe ono što je specifično kod glavobolja prilikom zahlađenja je da sa padom temperature naglo smanjimo unos vode. Promenom vremena često menjamo i prehrambene navike. Kada se usred leta pojavi nekoliko svežijih dana, skloni smo smanjenju unosa vode. Istraživanja su pokazala da je manjak unosa vode jedan od vodećih uzročnika nastanka glavobolje.
Ovo je važno znati. Često se to dešava kod nekih osoba da zbog smanjenog unosa vode imaju glavobolje.

Ja sam taj primer, tacno znam kada mi je glavobolja od nedovoljno vode. Dok npr. znam primere ljudi koji popiju 1 casu vode dnevno i nista....
I ja isto znam.
Moja sestra je bila takva.Popila dnevno po 7-8 kafa dnevno sto je 1,5 l kafa i max jednu casu od 2-3dl vode i nista joj nije.I sadas pije zbog mog nagovora vise vode...Ali takvi kad tad ce imati problema zbog toga
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28827


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3754 poslato: Jun 27, 2024, 01:05:29 posle podne »

Kako je ovaj pad temperature uticao na vas i ljude u vašoj okolini?
Za mene nije hvala Bogu,mogao sam i da spavam,niti me je ista bolelo vise nego do sad,osim sto sam vise puta pokisao,ali recimo u okolini je bilo onih koje je bolela glava....a tek ce jer za 2-3 dana najavljuju temperature preko 30 stepeni.
Ima dosta ljudi koji se žale na glavobolju.
Glavobolja je verovatno jedan od najčešćih simptoma koji se javljaju kod meteoropata.

Ali nezaboravimo i stres kao i problem sa vratnim delom kicme....
Da,ali to lako resis sa masiranjem.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28827


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3753 poslato: Jun 27, 2024, 01:04:52 posle podne »

Kako je ovaj pad temperature uticao na vas i ljude u vašoj okolini?
Iskreno, na mene nije nešto posebno uticalo. Izgleda i da mi je prijalo, da čak i bolje spavam, jer nema vrućine. Kod mene se nisu nešto posebno žalili na promenu vremena.

Meni iskreno zafali i po koja kap kise :D
Ne znam,izgleda da je tvoj deo zaobisla kisa,ali kod nas osim ona 3 dana prosle nedelje kada je bilo +35 svaki dan pada kisa i sada isto....vec ce da mi izrastu skrge i peraji.... ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28827


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3752 poslato: Jun 27, 2024, 01:02:37 posle podne »

Naočare za sunce treba da štite od UVA i UVB zraka. Nezaštićeno izlaganje očiju svetlosti može da uzrokuje glavobolju, naročito ako je vreme promenljivo, na primer sunčano i oblačno u razmaku od nekoliko sati.

Koliko ljudi uopste razmislja o tome?
Oni koji ne vode racuna o sebi oni nikolko,a mi koji mislimo ili koji vec ionako nosimo naocare mislimo na to. ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3751 poslato: Jun 27, 2024, 10:34:05 pre podne »

Kada se telo zagreje na 39-40 stepeni C, mozak signalizira mišićima da uspore.
Na 40-41 stepeni nastaje toplotna iscrpljenost, a iznad 41 stepen, telo počinje da se gasi.
Ove visoke temperature utiču na hemijske procese, ćelije unutar tela propadaju i postoji rizik od otkazivanja više organa.

Na tako visokim temperaturama telo ne može čak ni da se znoji, jer dotok krvi u kožu prestaje, zbog čega se oseća hladno i vlažno.
Toplotni udar, koji se može desiti na bilo kojoj temperaturi većoj od 40 stepeni, zahteva stručnu medicinsku pomoć i, ako se ne reaguje odmah, šanse za preživljavanje mogu biti male.
Najvažnije stavke. Nadam se da će koristiti ljudima i da shvate ozbiljnost takvih stanja.

Jasno, nismo znali sta se tacno desava, ali verujem da svi znaju kada treba da se skida temperatura....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3750 poslato: Jun 27, 2024, 10:32:57 pre podne »

U petak 38 stepeni.Mi zaista postajemo drugačija klima.
O ovome sam pricao
To i jeste tako. Zato se i preporučuje hlad ili neizlaženje na sunce.
Ovih dana je bilo katastrofa. Samo na poslu kad otvorim prozor, a ono me udari vreo vazduh. Srećom je dobra klima, koju mogu sam da podešavam.

Jos ako si sam, pa ne moras da se naklapas kome je hladno, kome duva, itd.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3749 poslato: Jun 27, 2024, 10:30:49 pre podne »

Pored ovoga, istovremeno, znojenje vodi do gubitka tečnosti i soli, i, najvažnije, ravnoteža između njih u telu se menja.
Dok znoj isparava, on dramatično povećava toplotu koja se otpušta.
Znojenje u kombinaciji sa sniženim krvnim pritiskom, može dovesti do toplotne iscrpljenosti.

Simptomi su:

vrtoglavica
mučnina
nesvestica
konfuzija
grčevi u mišićima
glavobolje
jako znojenje
umor
Ako krvni pritisak previše padne, rizik od srčanog udara raste.
Juce sam jeo najslaniji cips,doslo mi je da jedem so,jer sam toliko izgubio znojeci se da je organizam trazio.
Dobro je što si prepoznao. Samo si mogao neku zdraviju varijantu izabrati. 😅
Sreca pa sam razvio taj osecaj da mogu uvek da slusam svoe telo.Imao sam 2 varijante,jedna je bila cips a druga da pijem slanu vodu....posto to nikako nisam hteo(naravno da bi mi zivot zavisio od toga onda bih uradio)onda je ostao cips.... :D :D :D

Cek, a sta ti se desilo?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3748 poslato: Jun 27, 2024, 10:29:02 pre podne »

Pored ovoga, istovremeno, znojenje vodi do gubitka tečnosti i soli, i, najvažnije, ravnoteža između njih u telu se menja.
Dok znoj isparava, on dramatično povećava toplotu koja se otpušta.
Znojenje u kombinaciji sa sniženim krvnim pritiskom, može dovesti do toplotne iscrpljenosti.

Simptomi su:

vrtoglavica
mučnina
nesvestica
konfuzija
grčevi u mišićima
glavobolje
jako znojenje
umor
Ako krvni pritisak previše padne, rizik od srčanog udara raste.
Juce sam jeo najslaniji cips,doslo mi je da jedem so,jer sam toliko izgubio znojeci se da je organizam trazio.

Koji cips? :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3747 poslato: Jun 27, 2024, 10:27:05 pre podne »

Poznato je da naše telo teži da održi unutrašnju temperaturu na 37,5 stepeni Celzijusa, bilo da se nalazimo u snežnoj oluji ili usred toplotnog talasa. To počinje da predstavlja izvestan napor za telo kada su visoke temperature i što su temperature više, telo se više napreže.

kako tezi toj temperaturi, ako se smatra da covek ima temperaturu sa 37,5. I iz mog iskustva mozda mi je i gora ta kad me lomi....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3746 poslato: Jun 27, 2024, 10:25:38 pre podne »

U petak 38 stepeni.Mi zaista postajemo drugačija klima.
O ovome sam pricao
To i jeste tako. Zato se i preporučuje hlad ili neizlaženje na sunce.
Preporucuje se,ali niko da se pridrzava toga....pogotovo neki poslodavci....

ma nije ni zdravo, napolju pakao, pa udjes gde je klima, pa izadjes, pa u kola sa klimom, itd.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3745 poslato: Jun 27, 2024, 10:24:50 pre podne »

Kako je ovaj pad temperature uticao na vas i ljude u vašoj okolini?
Iskreno, na mene nije nešto posebno uticalo. Izgleda i da mi je prijalo, da čak i bolje spavam, jer nema vrućine. Kod mene se nisu nešto posebno žalili na promenu vremena.
Par dana zahlađenja zaista može i da prija.
Ja volim i jedno i drugo,samo mrzim kisu i vetar.Sve ostalo moze.
Leti zahlađenje bez kiše se skoro pa ne dešava.
Letnja kisa mi ne smeta samo da ne bude leda i da ne traje 3 dana kao ovo poslednje....
Idealnog nema. Samo treba se truditi da se i to što bolje podnese.
Ja uvek kazem svima ma u kakvoj god situaciji se snasli uvek gledajmo da iz toga izademo pozitivni i onda smo uradili posao!

A to jeste tezak zadatak.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 333 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.133 sekundi sa 18 upita.