TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 01:36:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 27 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neke zanimljive činjenice o hrani- šta kažu stručnjaci  (Pročitano 12163 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #253 poslato: Januar 09, 2023, 08:13:20 posle podne »

Koje su to namirnice koje mogu da utiču na kiselost organizma?

"Poznato je da korišćenje čokolade, sladoleda, slatkiša, belog šećera, belog brašna, pekarskih proizvoda može dovesti do kiselosti organizma.
 Čokoladu možete jesti, ali samo ako je crna čokolada i samo jednu kockicu, tako što ćete je rastapati u ustima. Što se duže čokolada zadržava u ustima, osećaj slasti će biti veliki kao da ste jeli 2 ili 3 table čokolade. "
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #252 poslato: Januar 09, 2023, 08:12:13 posle podne »

Evo još nekih interesantnih detalja u vezi sa našom ishranom. Internista dr Dragan Ivanov je jednom prilikom na televiziji govorio o alkalnoj i kiseloj hrani i njenom uticaju na naš organizam.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #251 poslato: Januar 08, 2023, 10:10:27 posle podne »

To jeste problem kada se piše tekst za širu populaciju, a ne samo za stručnu javnost iz svoje oblasti. Onda mora da se učini da bude razumljiv za svakoga.
Posto su mi roditelji prosvetni radnici a i skoro cela rodbina,navikao sam od malih nogu da oni sve objasnjavaju tako kako bi svako razumeo i izgleda da sam i ja tako naucio.
To je lepo. Imaš prednost. A i nije samo to u pitanju. I za prenošenje znanja treba imati talenat. Imao sam nastavnike koji su znali, ali nisu umeli da prenesu znanje. Tako da sigurno imaš i talenat da na razumljiv način preneseš određene činjenice.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3200


« Odgovor #250 poslato: Januar 08, 2023, 08:44:57 posle podne »

Odlično, podrška porodice i prijatelja je veoma bitna i svaka i njima čast na razumevanju. Ja recimo isto uvek treniram, bez obzira na to koji je dan ali nekada se dešava, recimo zbog putovanja u to vreme, da baš ne mogu pa onda preskočim. Inače i u mom okruženju su svi navikli, iako moram reći da je u početku pojedinim ljudima bilo čudno.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #249 poslato: Januar 08, 2023, 04:04:22 posle podne »

Da li trenirate i kako tokom prazničnih dana? Kako organizujte svoje vreme. Ovde bih pre svega pitala Mikija, interesuje me kako svakodnevne obaveze prilagodite prazničnoj euforiji?

Da,naravno i za prvi januar i za 31 decembar i za 1 maj,ako mi tako izade dan da je dan za trening onda se trenira bez obzira koji je dan ili praznik.Naravno porodica i praznik se postuje.
Zbog ovog se moram zahvaliti mojoj porodici jer bez njihovog razumevanja i njihove pomoci ja ne bih mogao sve to da uradim.Posto me vec svi znaju a i porodica je malo veca,mislim na decu onda mi je posao laksi.Kad su bili manji onda je bilo teze sve to izorganizovati,ali ni onda nije bilo nemoguce da sve obaveze  uradim,samo je pitanje volje.
Kad su praznici onda ceo dan spremamo,kuvamo,svako vec zna svoj posao,sada su se vec i klinci ukljucili i onda kada dode 6 sati uvece onda oni znaju da me nema do 8 sati,jer sam na treningu.Posle opet moze i zurka i spremanje bilo sta,samo onih 2 sata ja da odradim i to je to.I sad kada se vise ne takmicim ostala mi je ta navika.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #248 poslato: Januar 08, 2023, 03:56:34 posle podne »

Ovo je izgleda veoma česta pojava.
Upravo sam zato napisao taj text o personalnim trenerima,kako bi laici mogli lakse da izaberu trenera kaskav bi trebao da bude.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3200


« Odgovor #247 poslato: Januar 07, 2023, 09:55:02 pre podne »

Da li trenirate i kako tokom prazničnih dana? Kako organizujte svoje vreme. Ovde bih pre svega pitala Mikija, interesuje me kako svakodnevne obaveze prilagodite prazničnoj euforiji?
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3200


« Odgovor #246 poslato: Januar 07, 2023, 09:49:46 pre podne »

Kada smo već kod trenera. Meni još uvek nije jasno zašto neki treneri moraju da budu toliko iskompleksirani da ne može da im se priđe. Toliko su neki puni sebe, da je to neverovatno. Svaka čast ostalima. Ipak, skromnost je vrlina. Barem sam ja tako naučen. Najveći stručnjaci su najčešće skromni. Znam po mnogim lekarima. Ne znači da je uvek tako. Ali često oni koji ne znaju svoju struku to nadoknađuju nadmenim ponašanjem. Ne želim da ulepšavam stvarnost, pa sam možda malo grub :)
Sa ovim se maximalno slazem!
Ja mislim da takvi treneri probaju kroz svoje klijente da urade ono na sta oni nisu bili sposobni.Isto kao kad smo pricali o roditeljima koji kroz svoju decu hoce da postignu stvari koje oni nisu mogli.
Ovo je izgleda veoma česta pojava.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #245 poslato: Januar 06, 2023, 09:05:54 posle podne »

To jeste problem kada se piše tekst za širu populaciju, a ne samo za stručnu javnost iz svoje oblasti. Onda mora da se učini da bude razumljiv za svakoga.
Posto su mi roditelji prosvetni radnici a i skoro cela rodbina,navikao sam od malih nogu da oni sve objasnjavaju tako kako bi svako razumeo i izgleda da sam i ja tako naucio.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #244 poslato: Januar 04, 2023, 03:11:50 posle podne »

Kada smo već kod trenera. Meni još uvek nije jasno zašto neki treneri moraju da budu toliko iskompleksirani da ne može da im se priđe. Toliko su neki puni sebe, da je to neverovatno. Svaka čast ostalima. Ipak, skromnost je vrlina. Barem sam ja tako naučen. Najveći stručnjaci su najčešće skromni. Znam po mnogim lekarima. Ne znači da je uvek tako. Ali često oni koji ne znaju svoju struku to nadoknađuju nadmenim ponašanjem. Ne želim da ulepšavam stvarnost, pa sam možda malo grub :)
Sa ovim se maximalno slazem!
Ja mislim da takvi treneri probaju kroz svoje klijente da urade ono na sta oni nisu bili sposobni.Isto kao kad smo pricali o roditeljima koji kroz svoju decu hoce da postignu stvari koje oni nisu mogli.
Drago mi je da se slažeš. Sigurno je i to jedan od razloga za takvo ponašanje, koje si naveo. A verujem i da na taj način neki žele da prezentuju sebe na jedan, za njih, bolji način. U svakom slučaju, mislim da je to potpuno pogrešan pristup.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #243 poslato: Januar 04, 2023, 03:07:33 posle podne »

A to sto ja obozavam da jedem je li to spada pod  poremecajem ishrane?
Sreca pa se bavim sportom i sagorim te kalorije,jer ako se ne bih bavio ja bih se vec kotrljao. ;D

Samo krkaj :D Znas i sam koliko potrosimo.
Zeleo bih da naglasim ovo, pogotovo zbog instragam ljudi koji kao prikazuju sta jedu, i to nije striktna ishrana, a izgledaju top.
NE KAZU VAM da da bi mogli to da jedu su prvo morali da izgrade odredjenu misicnu masu, sa debelim restrikcijama i da sada taj misic sprzi to malo brljavljena i da njima ne rpavi efekat.
Hvala,naravno.
Slazem se,zato te instagram trenere ne bi ni trebalo da se shvate ozbiljno.Naravno cast izuzecima.

Ok, ali zbunjuju narod i onda ovi misle da nemaju rezultate....
Opet mogu samo da se ponovim,zato smo mi tu da edukujemo ljude na sta treba paziti kod odabira trenera i to ne samo na Instagramu nego uopste.
Izmedu ostalog napisao sam i text o tome koji mozete procitati na:https://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/kako-izabrati-personalnog-trenera
Znam kada smo komentarisali tvoj tekst. Lepo je napisan. Ogolio si istinu.
Hvala.Uvek se trudim da napisem text da i prosecan covek razume to sta sam hteo da kazem,ne samo oni koji se profesionalno bave ovim sportom.
To jeste problem kada se piše tekst za širu populaciju, a ne samo za stručnu javnost iz svoje oblasti. Onda mora da se učini da bude razumljiv za svakoga.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #242 poslato: Januar 03, 2023, 07:59:18 posle podne »

Kada smo već kod trenera. Meni još uvek nije jasno zašto neki treneri moraju da budu toliko iskompleksirani da ne može da im se priđe. Toliko su neki puni sebe, da je to neverovatno. Svaka čast ostalima. Ipak, skromnost je vrlina. Barem sam ja tako naučen. Najveći stručnjaci su najčešće skromni. Znam po mnogim lekarima. Ne znači da je uvek tako. Ali često oni koji ne znaju svoju struku to nadoknađuju nadmenim ponašanjem. Ne želim da ulepšavam stvarnost, pa sam možda malo grub :)
Sa ovim se maximalno slazem!
Ja mislim da takvi treneri probaju kroz svoje klijente da urade ono na sta oni nisu bili sposobni.Isto kao kad smo pricali o roditeljima koji kroz svoju decu hoce da postignu stvari koje oni nisu mogli.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #241 poslato: Januar 03, 2023, 07:57:14 posle podne »

A to sto ja obozavam da jedem je li to spada pod  poremecajem ishrane?
Sreca pa se bavim sportom i sagorim te kalorije,jer ako se ne bih bavio ja bih se vec kotrljao. ;D

Samo krkaj :D Znas i sam koliko potrosimo.
Zeleo bih da naglasim ovo, pogotovo zbog instragam ljudi koji kao prikazuju sta jedu, i to nije striktna ishrana, a izgledaju top.
NE KAZU VAM da da bi mogli to da jedu su prvo morali da izgrade odredjenu misicnu masu, sa debelim restrikcijama i da sada taj misic sprzi to malo brljavljena i da njima ne rpavi efekat.
Hvala,naravno.
Slazem se,zato te instagram trenere ne bi ni trebalo da se shvate ozbiljno.Naravno cast izuzecima.

Ok, ali zbunjuju narod i onda ovi misle da nemaju rezultate....
Opet mogu samo da se ponovim,zato smo mi tu da edukujemo ljude na sta treba paziti kod odabira trenera i to ne samo na Instagramu nego uopste.
Izmedu ostalog napisao sam i text o tome koji mozete procitati na:https://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/kako-izabrati-personalnog-trenera
Znam kada smo komentarisali tvoj tekst. Lepo je napisan. Ogolio si istinu.
Hvala.Uvek se trudim da napisem text da i prosecan covek razume to sta sam hteo da kazem,ne samo oni koji se profesionalno bave ovim sportom.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #240 poslato: Decembar 29, 2022, 09:29:42 posle podne »

Kada smo već kod trenera. Meni još uvek nije jasno zašto neki treneri moraju da budu toliko iskompleksirani da ne može da im se priđe. Toliko su neki puni sebe, da je to neverovatno. Svaka čast ostalima. Ipak, skromnost je vrlina. Barem sam ja tako naučen. Najveći stručnjaci su najčešće skromni. Znam po mnogim lekarima. Ne znači da je uvek tako. Ali često oni koji ne znaju svoju struku to nadoknađuju nadmenim ponašanjem. Ne želim da ulepšavam stvarnost, pa sam možda malo grub :)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #239 poslato: Decembar 29, 2022, 09:26:45 posle podne »

A to sto ja obozavam da jedem je li to spada pod  poremecajem ishrane?
Sreca pa se bavim sportom i sagorim te kalorije,jer ako se ne bih bavio ja bih se vec kotrljao. ;D

Samo krkaj :D Znas i sam koliko potrosimo.
Zeleo bih da naglasim ovo, pogotovo zbog instragam ljudi koji kao prikazuju sta jedu, i to nije striktna ishrana, a izgledaju top.
NE KAZU VAM da da bi mogli to da jedu su prvo morali da izgrade odredjenu misicnu masu, sa debelim restrikcijama i da sada taj misic sprzi to malo brljavljena i da njima ne rpavi efekat.
Hvala,naravno.
Slazem se,zato te instagram trenere ne bi ni trebalo da se shvate ozbiljno.Naravno cast izuzecima.

Ok, ali zbunjuju narod i onda ovi misle da nemaju rezultate....
Opet mogu samo da se ponovim,zato smo mi tu da edukujemo ljude na sta treba paziti kod odabira trenera i to ne samo na Instagramu nego uopste.
Izmedu ostalog napisao sam i text o tome koji mozete procitati na:https://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/kako-izabrati-personalnog-trenera
Znam kada smo komentarisali tvoj tekst. Lepo je napisan. Ogolio si istinu.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 27 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 18 upita.