TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 08:12:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Medicinski mitovi o hipertenziji  (Pročitano 5381 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #102 poslato: Februar 02, 2023, 05:50:35 posle podne »

Jaja su odličan izvor proteina, kad već pričamo o tome. A mislim i da su jedan od najjeftinijih izvora proteina životinjskog porekla.
Od jaja bolji izvor proteina zivotinjskog porekla po mom misljenju je samo whey iliti surutka.
Zbog čega tako misliš, ako možeš da nam obrazložiš? I šta bi još , osim whey-a i surutke, naveo generalno kao najbolje izvore..?
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #101 poslato: Februar 01, 2023, 07:20:49 posle podne »

Jaja su odličan izvor proteina, kad već pričamo o tome. A mislim i da su jedan od najjeftinijih izvora proteina životinjskog porekla.

Koliko vidim skače im cena veoma.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27282


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #100 poslato: Februar 01, 2023, 03:32:14 posle podne »

Jaja su odličan izvor proteina, kad već pričamo o tome. A mislim i da su jedan od najjeftinijih izvora proteina životinjskog porekla.
Od jaja bolji izvor proteina zivotinjskog porekla po mom misljenju je samo whey iliti surutka.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #99 poslato: Januar 31, 2023, 08:58:07 posle podne »

Jaja su odličan izvor proteina, kad već pričamo o tome. A mislim i da su jedan od najjeftinijih izvora proteina životinjskog porekla.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27282


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #98 poslato: Januar 29, 2023, 06:19:34 posle podne »

Evo još jednog veoma popularnog mita Koristimo samo 10 posto našeg mozga. Šta mislite da li je to zaista tako?
Ne verujem.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #97 poslato: Januar 28, 2023, 11:13:54 posle podne »

Evo još nekoliko medicinskih mitova.
Jaja su loša za vaše srce
 Jedenje jednog ili dva jaja dnevno ne povećava rizik od srčanih bolesti kod zdravih ljudi. Da, žumanca imaju holesterol, ali za većinu nas količina koja se nalazi u bilo kojoj hrani nije tako loša za vas kao mešavina masti iz svega što jedete. Štaviše, jaja imaju hranljive materije, poput omega-3, koje mogu smanjiti rizik od srčanih oboljenja.
Nas su plasili sa jajima vise zbog salmonele pa smo "morali" da jedemo odmah cim je "izaslo" iz koke. ;D
Salmonela jeste jako ozbiljan izazivač infekcije/bolesti ali je prisutna u nedovoljno termički obrađenim namirnicama i nikada ne znamo kada se možemo zatrovati. Ali to nije razlog za strah da se ne jedu jaja.
Tako je. Kada se adekvatno termički obrade, onda nema opasnosti od salmonela.
Obradim ga ja dosta brzo.Nema  te kolicine jaja sto ja ne mogu da pojedem za dan-dva,a dotle se nece pokvariti. ;)
Lako je kada si sportista, vrlo brzo pojedeš sva jaja i meso, nema tu mnogo odlaganja i čuvanja kvarljivih namirnica. Eto još jednog razloga zašzse treba baviti sportom. 😂
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #96 poslato: Januar 28, 2023, 11:03:54 posle podne »

Ono što se u medicini smatra danas je da je ovo samo mit.
Danas naučnici mogu da pogledaju bilo koje skeniranje mozga, mereći aktivnost u bilo kom trenutku i da se nasmeju ovom mitu. Jednostavno na skeneru nećete videti nikakva velika neaktivna područja.
Ideja se zadržava u popularnoj kulturi verovatno jer želimo da mislimo da nismo dostigli svoj puni potencijal.
Tako je. Lepo rečeno. Magnetnom rezonancom se može uvideti da se svakodnevno stalno koristi veliki deo mozga. I dok spavamo je to isto tako.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #95 poslato: Januar 28, 2023, 10:58:04 posle podne »

Evo još nekoliko medicinskih mitova.
Jaja su loša za vaše srce
 Jedenje jednog ili dva jaja dnevno ne povećava rizik od srčanih bolesti kod zdravih ljudi. Da, žumanca imaju holesterol, ali za većinu nas količina koja se nalazi u bilo kojoj hrani nije tako loša za vas kao mešavina masti iz svega što jedete. Štaviše, jaja imaju hranljive materije, poput omega-3, koje mogu smanjiti rizik od srčanih oboljenja.
Nas su plasili sa jajima vise zbog salmonele pa smo "morali" da jedemo odmah cim je "izaslo" iz koke. ;D
Salmonela jeste jako ozbiljan izazivač infekcije/bolesti ali je prisutna u nedovoljno termički obrađenim namirnicama i nikada ne znamo kada se možemo zatrovati. Ali to nije razlog za strah da se ne jedu jaja.
Upravo tako,jer onda bi se morali plasiti i za to da izademo napolje jer nam nesto moze pasti na glavu i mozemo se povrediti.... ;D ;D ;D
A u kućama i stanovima može pasti plafon 8) Nema potrebe da izađemo da bi se desilo nešto loše ;D
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #94 poslato: Januar 27, 2023, 12:51:18 posle podne »

Ono što se u medicini smatra danas je da je ovo samo mit.
Danas naučnici mogu da pogledaju bilo koje skeniranje mozga, mereći aktivnost u bilo kom trenutku i da se nasmeju ovom mitu. Jednostavno na skeneru nećete videti nikakva velika neaktivna područja.
Ideja se zadržava u popularnoj kulturi verovatno jer želimo da mislimo da nismo dostigli svoj puni potencijal.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #93 poslato: Januar 27, 2023, 12:48:33 posle podne »

Motivacioni govornici i drugi gurui za samopomoć promovišu ovu hipotezu još od 1907. godine, kao način da podstaknu ljude da iskoriste neki latentni kapacitet za koji ni sami ne znate.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #92 poslato: Januar 27, 2023, 12:47:05 posle podne »

Evo još jednog veoma popularnog mita Koristimo samo 10 posto našeg mozga. Šta mislite da li je to zaista tako?
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27282


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #91 poslato: Januar 25, 2023, 07:46:21 posle podne »

Evo još nekoliko medicinskih mitova.
Jaja su loša za vaše srce
 Jedenje jednog ili dva jaja dnevno ne povećava rizik od srčanih bolesti kod zdravih ljudi. Da, žumanca imaju holesterol, ali za većinu nas količina koja se nalazi u bilo kojoj hrani nije tako loša za vas kao mešavina masti iz svega što jedete. Štaviše, jaja imaju hranljive materije, poput omega-3, koje mogu smanjiti rizik od srčanih oboljenja.
Nas su plasili sa jajima vise zbog salmonele pa smo "morali" da jedemo odmah cim je "izaslo" iz koke. ;D
Salmonela jeste jako ozbiljan izazivač infekcije/bolesti ali je prisutna u nedovoljno termički obrađenim namirnicama i nikada ne znamo kada se možemo zatrovati. Ali to nije razlog za strah da se ne jedu jaja.
Tako je. Kada se adekvatno termički obrade, onda nema opasnosti od salmonela.
Obradim ga ja dosta brzo.Nema  te kolicine jaja sto ja ne mogu da pojedem za dan-dva,a dotle se nece pokvariti. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27282


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #90 poslato: Januar 25, 2023, 07:45:07 posle podne »

Prosečan čovek ne može ni gumu od bicikla da okrene.
A ove nove generacije užas, to uglavnom sve kilavo i njanjavo.Kofu sa vodom ne mogu poneti.
To me podsetilo na to kada je moj sin imao oko 5 godina i ja okretao gumu veliku od 450kg on gumu od kola i posle nekih 10 prevrtanja vec sam disao na skrge,borio se da dodem do vazduha a on kaze ajde tata mozes ti to.I cekao mene da okrenem gumu i cim sam je ja okrenuo i on je okrenuo gumu.
Svaka čast sinu. Ipak ima nade za omladinu kad postoje takva deca.
Hvala puno.Jos uvek me prolaze zmarci kada se setim te scene!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27282


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #89 poslato: Januar 25, 2023, 07:41:02 posle podne »

Evo još nekoliko medicinskih mitova.
Jaja su loša za vaše srce
 Jedenje jednog ili dva jaja dnevno ne povećava rizik od srčanih bolesti kod zdravih ljudi. Da, žumanca imaju holesterol, ali za većinu nas količina koja se nalazi u bilo kojoj hrani nije tako loša za vas kao mešavina masti iz svega što jedete. Štaviše, jaja imaju hranljive materije, poput omega-3, koje mogu smanjiti rizik od srčanih oboljenja.
Nas su plasili sa jajima vise zbog salmonele pa smo "morali" da jedemo odmah cim je "izaslo" iz koke. ;D
Salmonela jeste jako ozbiljan izazivač infekcije/bolesti ali je prisutna u nedovoljno termički obrađenim namirnicama i nikada ne znamo kada se možemo zatrovati. Ali to nije razlog za strah da se ne jedu jaja.
Upravo tako,jer onda bi se morali plasiti i za to da izademo napolje jer nam nesto moze pasti na glavu i mozemo se povrediti.... ;D ;D ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #88 poslato: Januar 23, 2023, 08:29:17 posle podne »

Evo još nekoliko medicinskih mitova.
Jaja su loša za vaše srce
 Jedenje jednog ili dva jaja dnevno ne povećava rizik od srčanih bolesti kod zdravih ljudi. Da, žumanca imaju holesterol, ali za većinu nas količina koja se nalazi u bilo kojoj hrani nije tako loša za vas kao mešavina masti iz svega što jedete. Štaviše, jaja imaju hranljive materije, poput omega-3, koje mogu smanjiti rizik od srčanih oboljenja.
Nas su plasili sa jajima vise zbog salmonele pa smo "morali" da jedemo odmah cim je "izaslo" iz koke. ;D
Salmonela jeste jako ozbiljan izazivač infekcije/bolesti ali je prisutna u nedovoljno termički obrađenim namirnicama i nikada ne znamo kada se možemo zatrovati. Ali to nije razlog za strah da se ne jedu jaja.
Tako je. Kada se adekvatno termički obrade, onda nema opasnosti od salmonela.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.