TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 11:22:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 45 46 [47] 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tipovi telesne građe  (Pročitano 18600 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #21 poslato: Februar 02, 2023, 08:33:23 posle podne »

Hvala svima.
Iznela sam ovo baš zato što se živi u nekim iluzijama kada je telo u pitanju. Najveći problem savremenog društva i jeste što usvajamo ideal izgleda onako kako nam mediji nameću. Od Merlinke, Tvigi, sad Kardašijanki, stalno se nameće. Ljudi veoma malo imaju izgrađen stil i stav, a uglavnom je to posledica neznanja o ljudskom organizmu, psihi i celokupnom telu.
Posebno bih istakao osobe u pubertetu, koje su naročito osetljive. Onda imaju takve idole i devijantnu sliku o stvarnom svetu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #20 poslato: Februar 02, 2023, 08:31:15 posle podne »

Ali opet bio poznat ili ne ako fejkuješ slike to nisi ti.A kada te uživo vide šta onda?
Naravno. U tom smislu nema šta posebno da se kaže. Takvi ljudi žive u iluziji. Leče komplekse tako što fotošopuju fotke. Lažne fotografije i lažan život.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #19 poslato: Februar 02, 2023, 01:36:10 posle podne »

Ovim tipovima telesne građe sam htela da iznesem univerzalnu, prirodnu, podelu koja potiče od davnina i prisutna je i danas. Lekari se u mnogim oblastima služe ovim podelama kako bi sagledao genetiku pojedinaca ugrubo.
Ono što je bitno je da se građa može donekle izmeniti ali vaš prvobitni oblik skeletnomišićnog sistema ostaje pa i dalje ostajete u vašoj grupi. To svakako nije ništa loše, definiše samo vašu genetiku, a vi mnogo toga možete i promeniti .
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #18 poslato: Februar 02, 2023, 01:32:06 posle podne »

Uglavnom odrasli ljudi znaju da ono što vide na mrežama nije tako i uživo, a većina i prepoznaje šta je prirodno, šta Gejle. Ali ipak se opredeljuju da slede te ideale i norme.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #17 poslato: Februar 02, 2023, 01:27:23 posle podne »

Hvala svima.
Iznela sam ovo baš zato što se živi u nekim iluzijama kada je telo u pitanju. Najveći problem savremenog društva i jeste što usvajamo ideal izgleda onako kako nam mediji nameću. Od Merlinke, Tvigi, sad Kardašijanki, stalno se nameće. Ljudi veoma malo imaju izgrađen stil i stav, a uglavnom je to posledica neznanja o ljudskom organizmu, psihi i celokupnom telu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Februar 01, 2023, 07:19:13 posle podne »

Ali opet bio poznat ili ne ako fejkuješ slike to nisi ti.A kada te uživo vide šta onda?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #15 poslato: Januar 31, 2023, 09:43:35 posle podne »

Dobra tema zaista.
Zadnja rečenica oko medija je zaista na mestu.
Nikada mi neće biti jasno zašto ljudi fejkuju svoje slike na društvenim mrežama sa filterima itd... Ne znam svrhu toga jer to nije ta osoba i kada je neko vidi uživo šta onda? Poenta toga mi nije jasna.
Jako puno ima toga nazalost u svakodnevnici isto,ali sto je jos gore i od tako reci poznatih osoba na koja deca gledaju kao u Boga,pa misle ako mogu oni to da rade zasto ne bih i ja.....
Poznate ličnosti imaju veliki uticaj, jer su idoli mnogim mladim ljudima. Ima i pozitivnih uticaja, ali i negativnih.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #14 poslato: Januar 31, 2023, 09:41:30 posle podne »

Ponekad se ljudi ne osećaju prijatno sa svojim oblikom tela.

Na primer, osoba sa veoma izraženim oblinama može želeti telo pravougaonog oblika, dok neko sa telom pravougaonog oblika može želeti da ima više oblina.

Uobičajeno je da neki ljudi osećaju pritisak oko koncepta oblika ili tipa „idealnog tela“, ali na kraju krajeva ne postoji idealan oblik tela – zdravlje je najvažniji faktor.

Nacionalna asocijacija za poremećaje u ishrani navodi neke misaone obrasce koje osoba može uzeti u obzir za pozitivniju sliku o telu:

Cenite šta telo može da uradi.
Zapamtite da lepota nije u obliku i građi.
Budite u blizini pozitivnih ljudi.
Isključite negativano mišljenje i govor o sebi.
Nosite udobnu odeću koja uliva poverenje.
Budite kritični prema slikama društvenih medijima.
Odlično rečeno. Ljudi moraju da budu svesni današnjeg uticaja medija, a da ne govorimo da nije sve u izgledu, već kakva je neka osoba kao čovek. Današnje vrednosti su drugačije, nego one koje su bile nekada.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #13 poslato: Januar 31, 2023, 12:21:13 posle podne »

Zaista sam mislio da to zavisi od toga kako smo rodjeni... predispozicija, nicega vise.
To sam uvideo da nije,jer sam druga koji je bio mrsavko  i duge grade od 60kg uspeo da doguram do 100kg telesne tezine i osvajaca juniorske titule u benc presu,gde je sa 20 godina podigao tada neverovatnih 175kg u kategoriji do 100kg,sto je dotle bilo nezamislivo,a svi znamo da duge ruke nisu bas prednost u benc presu. ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #12 poslato: Januar 31, 2023, 12:15:51 posle podne »

Zaista sam mislio da to zavisi od toga kako smo rodjeni... predispozicija, nicega vise.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #11 poslato: Januar 31, 2023, 12:14:40 posle podne »

Dobra tema zaista.
Zadnja rečenica oko medija je zaista na mestu.
Nikada mi neće biti jasno zašto ljudi fejkuju svoje slike na društvenim mrežama sa filterima itd... Ne znam svrhu toga jer to nije ta osoba i kada je neko vidi uživo šta onda? Poenta toga mi nije jasna.
Jako puno ima toga nazalost u svakodnevnici isto,ali sto je jos gore i od tako reci poznatih osoba na koja deca gledaju kao u Boga,pa misle ako mogu oni to da rade zasto ne bih i ja.....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #10 poslato: Januar 31, 2023, 12:13:21 posle podne »

Da li je određivanje tipa tela korisno?
Dok nekim ljudima može pomoći da identifikuju svoj oblik tela iz znatiželje, drugi mogu naći i druge koristi. Izgled nečijeg tela može se promeniti vežbanjem i ishranom. Pored toga, tip tela osobe možda nije pokazatelj njihovog ukupnog zdravlja ali može ukazati na potencijalne probleme.

Vežbanje
Osoba za koju se čini da ima ektomorfni tip tela može verovati da neće doživeti toliko koristi od vežbanja kao tip koji može lakše da dobije mišiće, kao što su endomorfi.

Međutim, ljudi sa svim tipovima tela primetiće poboljšanja u snazi, fleksibilnosti i težini ako prate rutinu vežbanja kako bi postigli svoje ciljeve.
Extra tema!
Pored svega ovog sto si navela ja bih dodao ako se slazes da otkrivanjem tipa tela mozemo da otkrijemo i koji nam sport lezi najbolje.Naravno ni ovo nije 100% tacno ali nam moze dati dobre smernice.Evo jedan primer:dugo i vitko telo ce biti dobro recimo u kosarci,ali nije dobar za zokeja.
« Poslednja izmena: Januar 31, 2023, 12:14:57 posle podne od strane Miki Mihajlovic » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Januar 31, 2023, 11:04:52 pre podne »

Dobra tema zaista.
Zadnja rečenica oko medija je zaista na mestu.
Nikada mi neće biti jasno zašto ljudi fejkuju svoje slike na društvenim mrežama sa filterima itd... Ne znam svrhu toga jer to nije ta osoba i kada je neko vidi uživo šta onda? Poenta toga mi nije jasna.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #8 poslato: Januar 30, 2023, 08:38:58 posle podne »

Ponekad se ljudi ne osećaju prijatno sa svojim oblikom tela.

Na primer, osoba sa veoma izraženim oblinama može želeti telo pravougaonog oblika, dok neko sa telom pravougaonog oblika može želeti da ima više oblina.

Uobičajeno je da neki ljudi osećaju pritisak oko koncepta oblika ili tipa „idealnog tela“, ali na kraju krajeva ne postoji idealan oblik tela – zdravlje je najvažniji faktor.

Nacionalna asocijacija za poremećaje u ishrani navodi neke misaone obrasce koje osoba može uzeti u obzir za pozitivniju sliku o telu:

Cenite šta telo može da uradi.
Zapamtite da lepota nije u obliku i građi.
Budite u blizini pozitivnih ljudi.
Isključite negativano mišljenje i govor o sebi.
Nosite udobnu odeću koja uliva poverenje.
Budite kritični prema slikama društvenih medijima.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #7 poslato: Januar 30, 2023, 08:36:07 posle podne »

Poremećaj u ishrani
Osoba koja pokazuje karakteristike jednog oblika tela, ali želi da izgleda kao druga, može razviti lošu sliku tela ili telesnu dismorfiju. U nekim slučajevima, osoba može razviti poremećene obrasce ishrane.

Studija iz 2019. godine je istraživala efekte društvenih medija na žene na koledžu u dobi od 18 do 25 godina. Većina učesnics studije imala je indeks zdrave telesne mase (BMI). Međutim, čak i učesnice sa zdravim BMI-om su smatrale da su njihova tela preteška u poređenju sa onima koja se pojavljuju na društvene mrežama.

Istraživači sugerišu da ljudi koji vide „mršavi ideal“ na društvenim medijima mogu biti izloženi većem riziku od razvoja poremećenih obrazaca ishrane u nastojanju da postignu ovaj ideal.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 45 46 [47] 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 18 upita.