TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:25:58 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tipovi telesne građe  (Pročitano 18036 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #636 poslato: Maj 29, 2023, 10:39:16 pre podne »

I roditelji su problem što dozvoljavaju takve stvari. Ja kada sam bio mali, pa ako sam duže gledao tv, oni su me opominjali. Govorili su mi da izađem napolje ili nešto drugo da radim. A ovim današnjim klincima se mnogo toga toleriše.
Baš tako, više se roditeljima treba skretati pažnja.
Jeste. Ali nekada i ne žele da prihvate savete, kada im se skrene pažnja kako da se što bolje ophode prema deci.
Tu si u pravu,ali si bar onda ti kao pedagog uradio sto si najvise mogao.Ovako ni roditelj ni pedagog ne radi nista i posle se cudimo....
Tako je. Moraju različiti segmenti društva da budu uključeni u vaspitni proces dece.
Sam ne moze niko,ni roditelj a ni profesori.Moramo svi zajedno.Nekad recimo nisam mogao ici na trening fudbala ako sam u skoli imao lose ocene.Dosao je trener u skolu,pogledao ocene i ako sam nesto pokvario onda dok to nisam ispravio nisam mogao ici na trening.Danas ni toga nema.
Pitanje- šta se toliko promenilo u društvu pa smo preokupirana "crnim" temama i nemamo empatije za druge, čak mi za članove svoje porodice?

Nije do empatijenu vecini slucajeva vec su roditelji preoptereceni svim i svacim i premoreni.... to nam je nametnuto
Da,ali to nije razlog da ne vodis brigu o svom detetu to sto si premoren.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #635 poslato: Maj 29, 2023, 10:38:31 pre podne »

Da, neko ko se zaista profesionalno bavi nečim i želi da ide u korak sa naukom treba i originalne radove da čita. Na žalost, uglavnom ljudi i nedostatku vremena zanemaruju to.
Ja mislim da je to opet izgovor.Ok sto imamo malo vremena,ali se uvek moze naci vreme za ono sto zaista hocemo!

Samo treba postaviti prioritete.
Staviti prvo na papir koliko h se drndaju telefoni?
To je najvaznije,prioriteti.Kako u sportu tako i u zivotu.
Pored telefona tu je jos i kompjuter.
Kad smo već kod kompjutera i telefona, zvanično je sad igranje igrica uključeno u bolesti zavisnosti prema Međunarodnoj klasifikaciji bolesti.
Zasto onda ne zabrane olimpijadu u igranju igrica?
A zabranjuju rvanje koji je bio prvi sport uvrsten u olikpijske igre....

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Ajde objasni. Mnogo mi je zao sto gledam prazna igralista, eventualno klince koji drndaju telefone.
Ja sam igrao igrice, ali veci deo dana sam provodio napolju.
Ovde kod mene u kraju igraju klinci i fudbal i košarku i druge igre u dvorištu.  Ali verujem da ima i onih koji su u stanovima i kućama i drndaju mobilne i kompjutere.
Ima ih,ali verujem da ih bar duplo toliko igra kod kuce sa telefonima,kompjuterima i ostalim stvarima.
I roditelji su problem što dozvoljavaju takve stvari. Ja kada sam bio mali, pa ako sam duže gledao tv, oni su me opominjali. Govorili su mi da izađem napolje ili nešto drugo da radim. A ovim današnjim klincima se mnogo toga toleriše.

sto su i roditelji izgubljeni i premoreni, pa im se ucini laksi put.
Svi smo premoreni,ali ne damo se!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #634 poslato: Maj 29, 2023, 10:37:22 pre podne »

Da, neko ko se zaista profesionalno bavi nečim i želi da ide u korak sa naukom treba i originalne radove da čita. Na žalost, uglavnom ljudi i nedostatku vremena zanemaruju to.
Ja mislim da je to opet izgovor.Ok sto imamo malo vremena,ali se uvek moze naci vreme za ono sto zaista hocemo!

Samo treba postaviti prioritete.
Staviti prvo na papir koliko h se drndaju telefoni?
To je najvaznije,prioriteti.Kako u sportu tako i u zivotu.
Pored telefona tu je jos i kompjuter.
Kad smo već kod kompjutera i telefona, zvanično je sad igranje igrica uključeno u bolesti zavisnosti prema Međunarodnoj klasifikaciji bolesti.
Zasto onda ne zabrane olimpijadu u igranju igrica?
A zabranjuju rvanje koji je bio prvi sport uvrsten u olikpijske igre....

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Ajde objasni. Mnogo mi je zao sto gledam prazna igralista, eventualno klince koji drndaju telefone.
Ja sam igrao igrice, ali veci deo dana sam provodio napolju.
Sta da ti objasnim?Sta te konkretno interesuje?I meni je zao sto gledam prazna igralista,a vidis sa drugim delom si i ti dao delimican odgovor na svoje pitanje recima kada kazes da pored igrica koje si igrao veci deo dana si provodio napolju.To danasnja deca ne rade.

Koji mislis da je razlog?
Svakako kompjuteri,telefoni,igrice ali isto tako i roditelji.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #633 poslato: Maj 29, 2023, 10:36:15 pre podne »

Slazem se,moj bivsi trening je znao igrati igrici 36 sati....zamisli koliko je to zdravo.....izlazio je na wc,jeo i pio pored kompjutera cips i sokove....

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Upravo iz tih razloga, jer izmiče kontroli volje i jer narušava svakodnevno funkcionisanje, a ugrožava i telesno i mentalno zdravlje svrstano je u grupu poremećaja zavisnosti.

Verujem da dodje i trenutak izlaska iz realnosti zivota....
To je to, narušeno svakodnevno funkcionisanje ili drugačije udaljavanje od realnosti.
I provode vise sati sedeci tako ispred kompjutera telefona i zive u nekom nerealnom zivotu i veze nemaju sa stvarnim zivotom...
Loše sedenje i stav tela koji remeti kičmu i mišiće, loša ishrana, poremeti se san...

Na to smo i na poslu primorani....
Da i na poslu... Zamisli tek koliko je onda štetno kad i posle toga na poslu i kod kuće se nastavlja isto...
I onda tokom celog dana postoji i nepravilno sedenje i neadekvatan način ishrane. Mora se konstantno raditi na unapređenju svog zdravlja.

Jeste, ali ako si na poslu u sedecem 8-9h. Sta onda? Ostaje ti izvan toga da se bavis time.
Upravo tako.I da vaspitas decu i da brines za svoje zdravlje,za njihovo itd....Spavas nekih 5-6 sati i onda sve ispocetka. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #632 poslato: Maj 29, 2023, 10:35:00 pre podne »

Da, neko ko se zaista profesionalno bavi nečim i želi da ide u korak sa naukom treba i originalne radove da čita. Na žalost, uglavnom ljudi i nedostatku vremena zanemaruju to.
Ja mislim da je to opet izgovor.Ok sto imamo malo vremena,ali se uvek moze naci vreme za ono sto zaista hocemo!

Samo treba postaviti prioritete.
Staviti prvo na papir koliko h se drndaju telefoni?
To je najvaznije,prioriteti.Kako u sportu tako i u zivotu.
Pored telefona tu je jos i kompjuter.
Kad smo već kod kompjutera i telefona, zvanično je sad igranje igrica uključeno u bolesti zavisnosti prema Međunarodnoj klasifikaciji bolesti.
Zasto onda ne zabrane olimpijadu u igranju igrica?
A zabranjuju rvanje koji je bio prvi sport uvrsten u olikpijske igre....

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Ajde objasni. Mnogo mi je zao sto gledam prazna igralista, eventualno klince koji drndaju telefone.
Ja sam igrao igrice, ali veci deo dana sam provodio napolju.
Ovde kod mene u kraju igraju klinci i fudbal i košarku i druge igre u dvorištu.  Ali verujem da ima i onih koji su u stanovima i kućama i drndaju mobilne i kompjutere.
Ima ih, ali retki su....
I sto je tuzno sve ih je manje.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #631 poslato: Maj 29, 2023, 10:34:17 pre podne »

Slazem se,moj bivsi trening je znao igrati igrici 36 sati....zamisli koliko je to zdravo.....izlazio je na wc,jeo i pio pored kompjutera cips i sokove....

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Upravo iz tih razloga, jer izmiče kontroli volje i jer narušava svakodnevno funkcionisanje, a ugrožava i telesno i mentalno zdravlje svrstano je u grupu poremećaja zavisnosti.

Verujem da dodje i trenutak izlaska iz realnosti zivota....
To je to, narušeno svakodnevno funkcionisanje ili drugačije udaljavanje od realnosti.
I provode vise sati sedeci tako ispred kompjutera telefona i zive u nekom nerealnom zivotu i veze nemaju sa stvarnim zivotom...
Loše sedenje i stav tela koji remeti kičmu i mišiće, loša ishrana, poremeti se san...

Na to smo i na poslu primorani....
Da i na poslu... Zamisli tek koliko je onda štetno kad i posle toga na poslu i kod kuće se nastavlja isto...
Mnogo.
Meni bas ne prija.
A poslodavci sve vise forsiraju robovski rad, pa vise ni setnje nema kada ti zatreba....
Ne prija nikome,samo je pitanje kada cemo se pobuniti protiv robovlasnika.
Nema nazalost.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #630 poslato: Maj 29, 2023, 05:53:39 pre podne »

Ko se hvali time?
Na žalost, baš se mnogo ljudi hvali time.

Stavrno nisam cuo nekog oko sebe da uopste prica o tome...
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #629 poslato: Maj 28, 2023, 07:49:02 posle podne »

Ko se hvali time?
Na žalost, baš se mnogo ljudi hvali time.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #628 poslato: Maj 28, 2023, 07:15:19 posle podne »

Sada svi jure karijeru, pa onda nemaju vremena ni za svoju porodicu.
Mislim da su ipak stavili sebe ispred porodice pa je više to, nego što moraju baš svi da jure za poslom.

Vecina mora....a i ovi bolju situirani mroaju jer su upregnuti kao magarci
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #627 poslato: Maj 28, 2023, 07:14:32 posle podne »

I roditelji su problem što dozvoljavaju takve stvari. Ja kada sam bio mali, pa ako sam duže gledao tv, oni su me opominjali. Govorili su mi da izađem napolje ili nešto drugo da radim. A ovim današnjim klincima se mnogo toga toleriše.
Baš tako, više se roditeljima treba skretati pažnja.
Jeste. Ali nekada i ne žele da prihvate savete, kada im se skrene pažnja kako da se što bolje ophode prema deci.
Tu si u pravu,ali si bar onda ti kao pedagog uradio sto si najvise mogao.Ovako ni roditelj ni pedagog ne radi nista i posle se cudimo....
Tako je. Moraju različiti segmenti društva da budu uključeni u vaspitni proces dece.
Sam ne moze niko,ni roditelj a ni profesori.Moramo svi zajedno.Nekad recimo nisam mogao ici na trening fudbala ako sam u skoli imao lose ocene.Dosao je trener u skolu,pogledao ocene i ako sam nesto pokvario onda dok to nisam ispravio nisam mogao ici na trening.Danas ni toga nema.
Pitanje- šta se toliko promenilo u društvu pa smo preokupirana "crnim" temama i nemamo empatije za druge, čak mi za članove svoje porodice?

Nije do empatijenu vecini slucajeva vec su roditelji preoptereceni svim i svacim i premoreni.... to nam je nametnuto
Nisu baš svi u bezizlaznim egzistencijalnim situacijama. Deo da i tu razumem da nemaju mnogo opcija ali većina ipak može i na drugi način da se snađe
i izbori za porodicu.

Na primer?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #626 poslato: Maj 28, 2023, 07:13:49 posle podne »

Slazem se,moj bivsi trening je znao igrati igrici 36 sati....zamisli koliko je to zdravo.....izlazio je na wc,jeo i pio pored kompjutera cips i sokove....

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Upravo iz tih razloga, jer izmiče kontroli volje i jer narušava svakodnevno funkcionisanje, a ugrožava i telesno i mentalno zdravlje svrstano je u grupu poremećaja zavisnosti.

Verujem da dodje i trenutak izlaska iz realnosti zivota....
To je to, narušeno svakodnevno funkcionisanje ili drugačije udaljavanje od realnosti.
I provode vise sati sedeci tako ispred kompjutera telefona i zive u nekom nerealnom zivotu i veze nemaju sa stvarnim zivotom...
Loše sedenje i stav tela koji remeti kičmu i mišiće, loša ishrana, poremeti se san...

Na to smo i na poslu primorani....
Da i na poslu... Zamisli tek koliko je onda štetno kad i posle toga na poslu i kod kuće se nastavlja isto...
Mnogo.
Meni bas ne prija.
A poslodavci sve vise forsiraju robovski rad, pa vise ni setnje nema kada ti zatreba....
Na žalost, to je tačno. Znam firme gde bukvalno imaju samo 30min za 8h i to brzinski koriste da jedu i idu u toalet. Ne smeju ni do toaleta, nit mini pauze od 5 min...

Tako je. I ovi sto puse, ne smeju da puse.
A pazi, radis ozbiljan posao, akademski
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #625 poslato: Maj 28, 2023, 07:12:45 posle podne »

Da, neko ko se zaista profesionalno bavi nečim i želi da ide u korak sa naukom treba i originalne radove da čita. Na žalost, uglavnom ljudi i nedostatku vremena zanemaruju to.
Ja mislim da je to opet izgovor.Ok sto imamo malo vremena,ali se uvek moze naci vreme za ono sto zaista hocemo!

Samo treba postaviti prioritete.
Staviti prvo na papir koliko h se drndaju telefoni?
To je najvaznije,prioriteti.Kako u sportu tako i u zivotu.
Pored telefona tu je jos i kompjuter.
Kad smo već kod kompjutera i telefona, zvanično je sad igranje igrica uključeno u bolesti zavisnosti prema Međunarodnoj klasifikaciji bolesti.
Zasto onda ne zabrane olimpijadu u igranju igrica?
A zabranjuju rvanje koji je bio prvi sport uvrsten u olikpijske igre....

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Ajde objasni. Mnogo mi je zao sto gledam prazna igralista, eventualno klince koji drndaju telefone.
Ja sam igrao igrice, ali veci deo dana sam provodio napolju.
Ovde kod mene u kraju igraju klinci i fudbal i košarku i druge igre u dvorištu.  Ali verujem da ima i onih koji su u stanovima i kućama i drndaju mobilne i kompjutere.
Ima ih,ali verujem da ih bar duplo toliko igra kod kuce sa telefonima,kompjuterima i ostalim stvarima.
I roditelji su problem što dozvoljavaju takve stvari. Ja kada sam bio mali, pa ako sam duže gledao tv, oni su me opominjali. Govorili su mi da izađem napolje ili nešto drugo da radim. A ovim današnjim klincima se mnogo toga toleriše.

sto su i roditelji izgubljeni i premoreni, pa im se ucini laksi put.
Sada svi jure karijeru, pa onda nemaju vremena ni za svoju porodicu.

Ma koju karijeru, na svim poslovima si uslovljen i sa bolovanjem i slobodnim danima, itd. Ljudi jure egzistenicju....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #624 poslato: Maj 28, 2023, 07:11:39 posle podne »

Slazem se,moj bivsi trening je znao igrati igrici 36 sati....zamisli koliko je to zdravo.....izlazio je na wc,jeo i pio pored kompjutera cips i sokove....

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Upravo iz tih razloga, jer izmiče kontroli volje i jer narušava svakodnevno funkcionisanje, a ugrožava i telesno i mentalno zdravlje svrstano je u grupu poremećaja zavisnosti.

Verujem da dodje i trenutak izlaska iz realnosti zivota....
To je to, narušeno svakodnevno funkcionisanje ili drugačije udaljavanje od realnosti.
I provode vise sati sedeci tako ispred kompjutera telefona i zive u nekom nerealnom zivotu i veze nemaju sa stvarnim zivotom...
Loše sedenje i stav tela koji remeti kičmu i mišiće, loša ishrana, poremeti se san...

Na to smo i na poslu primorani....
Da i na poslu... Zamisli tek koliko je onda štetno kad i posle toga na poslu i kod kuće se nastavlja isto...
I onda tokom celog dana postoji i nepravilno sedenje i neadekvatan način ishrane. Mora se konstantno raditi na unapređenju svog zdravlja.

Jeste, ali ako si na poslu u sedecem 8-9h. Sta onda? Ostaje ti izvan toga da se bavis time.
Ali ni nakon posla ne vode računa o svom zdravlju.

Vecina ljudi ne vodi....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #623 poslato: Maj 28, 2023, 07:11:03 posle podne »

Slazem se,moj bivsi trening je znao igrati igrici 36 sati....zamisli koliko je to zdravo.....izlazio je na wc,jeo i pio pored kompjutera cips i sokove....

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Upravo iz tih razloga, jer izmiče kontroli volje i jer narušava svakodnevno funkcionisanje, a ugrožava i telesno i mentalno zdravlje svrstano je u grupu poremećaja zavisnosti.

Verujem da dodje i trenutak izlaska iz realnosti zivota....
Da,ali da to ne bude toliko da si satima u virtuelnom zivotu kao danasnja deca i onda kad izadu u redovan zivot pojma nemaju gde su.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Upravo to, gubi se osecaj za realnost.
To je jedan od najvećih problema. Žive u imaginarnom svetu. Gde je tu realan život i sve što postoji u njemu.

Pa nema ga. A nemaju ni prijatelje. Sve je virtualno.
Hvale se kako imaju veliki broj prijatelja na društvenim mrežama. Ne znam zašto se treba hvaliti imaginarnim stvarima.

Ko se hvali time?
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #622 poslato: Maj 27, 2023, 07:03:08 posle podne »

Sada svi jure karijeru, pa onda nemaju vremena ni za svoju porodicu.
Mislim da su ipak stavili sebe ispred porodice pa je više to, nego što moraju baš svi da jure za poslom.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 18 upita.