TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 08:43:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Мршављење и изградња мишића за почетнике  (Pročitano 2407 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #16 poslato: Jun 27, 2023, 10:11:13 pre podne »

Samo da kažem što se ishrane tiče, da intermitent fasting nije baš dobra opcija, ako se trenira. Možda to možeš praktikovati tokom vikenda, ako tada ne treniraš. A kao što si sama videla, problem predstavlja nedostatak energije. Mada postoje i osobe koji ne primenjuju to periodično gladovanje, pa im opet ne odgovara treniranje na prazan stomak.
Moraću definitivno nekako uklopiti to, pošto je meni npr prošlo ljeto intermittent fasting najviše pomogao oko kilaže jer ne volim baš puno da se odričem hrane, al’ opet čitala sam i da trening tokom toga pomaže u boljem sagorijevanju masti, mada sve zavisi od osobe do osobe. Meni očigledno ne odgovara tako da to ću da mijenjam  ;D Hvala na savjetu.
Nema na čemu. Tu smo za sve savete. Tako da možeš pitati šta god te interesuje. Želim ti još veći napredak u treniranju.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #15 poslato: Jun 26, 2023, 11:47:30 pre podne »

Kao prvo cestitke na rezultatima,siguran sam da bi bile jos bolje da nisi imala taj ispitni rok,ali i ovo je extra!Samo tako nastavi.
Naravno da ces tamo imati najvise napredka koji si misic najvise radila.Misljenja sam da kad bi leda radila toliko puta kao i noge onda bi i tu imala takve rezultate,ili su ti leda mozda ta misicna grupa koja teze reaguje.Mada je i to sasvim razlicit trening kada radis osnovne vezbe i kada radis cisto zatezanje misica.
Kod mrtvog dizanja nemoj zuriti, tu je najvaznija tehnika da se usavrsi,kilaze ce doci same.Zato ti je izvrstan primer i bol u ledima.To ti kaze da jos nisi spremna za tu kilazu.Budi strpljiva isplatice ti se.Radi sa 40kg vise serija po vise ponavljanja i kada vec budes dovoljno ojacala i naucila tehniku onda ces vec sigurno moci i da povecas tezinu.
Sto se ishrane tice maximalno se slazem sa dr.Nikolom.
Meni najbolji protein bilo da je whey ili izolatum u pitanju najbolji je Scitecov,pogotovo profesionalna verzija.I sto se ukusa tice a i sto se kvaliteta tice.

E pa hvala puno na savjetima, sad ću imati stalno vremena da se posvetim i teretani i ishrani, a trening mi je donekle više i prešao u naviku što je dobro, tako da nadam se da će biti i još boljih rezultata, ne odustajem  ;D
Nema na cemu,sta god te interesuje slobodno pitaj.
To je najvaznije da ti je trening preslo u naviku,jer onda sigurno neces odustati!A rezultata ce sigurno biti!
Sačuvana
Pitchwayz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #14 poslato: Jun 26, 2023, 11:44:14 pre podne »

Kao prvo cestitke na rezultatima,siguran sam da bi bile jos bolje da nisi imala taj ispitni rok,ali i ovo je extra!Samo tako nastavi.
Naravno da ces tamo imati najvise napredka koji si misic najvise radila.Misljenja sam da kad bi leda radila toliko puta kao i noge onda bi i tu imala takve rezultate,ili su ti leda mozda ta misicna grupa koja teze reaguje.Mada je i to sasvim razlicit trening kada radis osnovne vezbe i kada radis cisto zatezanje misica.
Kod mrtvog dizanja nemoj zuriti, tu je najvaznija tehnika da se usavrsi,kilaze ce doci same.Zato ti je izvrstan primer i bol u ledima.To ti kaze da jos nisi spremna za tu kilazu.Budi strpljiva isplatice ti se.Radi sa 40kg vise serija po vise ponavljanja i kada vec budes dovoljno ojacala i naucila tehniku onda ces vec sigurno moci i da povecas tezinu.
Sto se ishrane tice maximalno se slazem sa dr.Nikolom.
Meni najbolji protein bilo da je whey ili izolatum u pitanju najbolji je Scitecov,pogotovo profesionalna verzija.I sto se ukusa tice a i sto se kvaliteta tice.

E pa hvala puno na savjetima, sad ću imati stalno vremena da se posvetim i teretani i ishrani, a trening mi je donekle više i prešao u naviku što je dobro, tako da nadam se da će biti i još boljih rezultata, ne odustajem  ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #13 poslato: Jun 26, 2023, 08:58:54 pre podne »

Evo me nakon 2 mjeseca, došla sam po malo motivacije  ;D Elem, što se kilaže tiče, tu čini mi se da nema puno rezultata mada ispitni rok i hormoni su me upropastili, do tad je sve išlo po planu. Sad je prošao pa sam se vratila u ritam. A što se tiče teretane, na nogama vidim najviše razlike mada to se najviše i radilo hahahaha  ;D Sad sam uvela svaki dan bodyweight vježbe za stomak al’ mi se čini da tu najviše ishrana igra ulogu. Ruke i ledja radim odjednom (2 puta sedmično a noge 4, razdvojeno gluteus i quads) čisto zatezanja radi, tu mi nije potrebno da vidim baš mišiće ocrtane. E sad što se statistike tiče mogu za noge da navedem napredak jer imam zapisano, npr presu sam na početku mogla 35 kg sad sam na 70; abductor je bio na 20ak kg, sad na 45; sled push sam počinjala sa 30 kg sad sam na 50 i otprilike tako. Najveći problem mi je kad hoću da podignem kilažu kod mrtvog dizanja, sad sam na 40kg i probala sam sa 50 al osjetim u ledjima bol i onda kontam da nisam još spremna. Tehniku sam jedva ubola sa ovom kilažom, sa većom već bude problem izgleda.
E sad posle svega mi recite jesam li na dobrom putu? Ishranu sredjujem koliko mogu, 1410 kalorija dnevno (otprilike, kad pržim doručak npr ne uračunam ulje u to..) i vratila sam se na intermittent fasting. On mi jedino predstavlja problem ako ne jedem prije teretane ništa, jer nemam baš previše energije. Takodje zaboravih reći, na kraju svakog treninga odradim neki kardio, ili stavim nagib trake na max i 5. brzina 10 min, ili intervale 10 min na biciklu.
Plus jedno još pitanjce, kakav je ovaj Peach perfect protein sad što je aktuelan ili koji je ovako generalno najbolji, pošto moram uskoro da obnovim zalihe.?
Kao prvo cestitke na rezultatima,siguran sam da bi bile jos bolje da nisi imala taj ispitni rok,ali i ovo je extra!Samo tako nastavi.
Naravno da ces tamo imati najvise napredka koji si misic najvise radila.Misljenja sam da kad bi leda radila toliko puta kao i noge onda bi i tu imala takve rezultate,ili su ti leda mozda ta misicna grupa koja teze reaguje.Mada je i to sasvim razlicit trening kada radis osnovne vezbe i kada radis cisto zatezanje misica.
Kod mrtvog dizanja nemoj zuriti, tu je najvaznija tehnika da se usavrsi,kilaze ce doci same.Zato ti je izvrstan primer i bol u ledima.To ti kaze da jos nisi spremna za tu kilazu.Budi strpljiva isplatice ti se.Radi sa 40kg vise serija po vise ponavljanja i kada vec budes dovoljno ojacala i naucila tehniku onda ces vec sigurno moci i da povecas tezinu.
Sto se ishrane tice maximalno se slazem sa dr.Nikolom.
Meni najbolji protein bilo da je whey ili izolatum u pitanju najbolji je Scitecov,pogotovo profesionalna verzija.I sto se ukusa tice a i sto se kvaliteta tice.
Sačuvana
Pitchwayz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #12 poslato: Jun 25, 2023, 05:20:06 posle podne »

Samo da kažem što se ishrane tiče, da intermitent fasting nije baš dobra opcija, ako se trenira. Možda to možeš praktikovati tokom vikenda, ako tada ne treniraš. A kao što si sama videla, problem predstavlja nedostatak energije. Mada postoje i osobe koji ne primenjuju to periodično gladovanje, pa im opet ne odgovara treniranje na prazan stomak.
Moraću definitivno nekako uklopiti to, pošto je meni npr prošlo ljeto intermittent fasting najviše pomogao oko kilaže jer ne volim baš puno da se odričem hrane, al’ opet čitala sam i da trening tokom toga pomaže u boljem sagorijevanju masti, mada sve zavisi od osobe do osobe. Meni očigledno ne odgovara tako da to ću da mijenjam  ;D Hvala na savjetu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #11 poslato: Jun 24, 2023, 02:36:40 posle podne »

Evo me nakon 2 mjeseca, došla sam po malo motivacije  ;D Elem, što se kilaže tiče, tu čini mi se da nema puno rezultata mada ispitni rok i hormoni su me upropastili, do tad je sve išlo po planu. Sad je prošao pa sam se vratila u ritam. A što se tiče teretane, na nogama vidim najviše razlike mada to se najviše i radilo hahahaha  ;D Sad sam uvela svaki dan bodyweight vježbe za stomak al’ mi se čini da tu najviše ishrana igra ulogu. Ruke i ledja radim odjednom (2 puta sedmično a noge 4, razdvojeno gluteus i quads) čisto zatezanja radi, tu mi nije potrebno da vidim baš mišiće ocrtane. E sad što se statistike tiče mogu za noge da navedem napredak jer imam zapisano, npr presu sam na početku mogla 35 kg sad sam na 70; abductor je bio na 20ak kg, sad na 45; sled push sam počinjala sa 30 kg sad sam na 50 i otprilike tako. Najveći problem mi je kad hoću da podignem kilažu kod mrtvog dizanja, sad sam na 40kg i probala sam sa 50 al osjetim u ledjima bol i onda kontam da nisam još spremna. Tehniku sam jedva ubola sa ovom kilažom, sa većom već bude problem izgleda.
E sad posle svega mi recite jesam li na dobrom putu? Ishranu sredjujem koliko mogu, 1410 kalorija dnevno (otprilike, kad pržim doručak npr ne uračunam ulje u to..) i vratila sam se na intermittent fasting. On mi jedino predstavlja problem ako ne jedem prije teretane ništa, jer nemam baš previše energije. Takodje zaboravih reći, na kraju svakog treninga odradim neki kardio, ili stavim nagib trake na max i 5. brzina 10 min, ili intervale 10 min na biciklu.
Plus jedno još pitanjce, kakav je ovaj Peach perfect protein sad što je aktuelan ili koji je ovako generalno najbolji, pošto moram uskoro da obnovim zalihe.?
Samo da kažem što se ishrane tiče, da intermitent fasting nije baš dobra opcija, ako se trenira. Možda to možeš praktikovati tokom vikenda, ako tada ne treniraš. A kao što si sama videla, problem predstavlja nedostatak energije. Mada postoje i osobe koji ne primenjuju to periodično gladovanje, pa im opet ne odgovara treniranje na prazan stomak.
Sačuvana
Pitchwayz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #10 poslato: Jun 24, 2023, 01:53:40 posle podne »

Evo me nakon 2 mjeseca, došla sam po malo motivacije  ;D Elem, što se kilaže tiče, tu čini mi se da nema puno rezultata mada ispitni rok i hormoni su me upropastili, do tad je sve išlo po planu. Sad je prošao pa sam se vratila u ritam. A što se tiče teretane, na nogama vidim najviše razlike mada to se najviše i radilo hahahaha  ;D Sad sam uvela svaki dan bodyweight vježbe za stomak al’ mi se čini da tu najviše ishrana igra ulogu. Ruke i ledja radim odjednom (2 puta sedmično a noge 4, razdvojeno gluteus i quads) čisto zatezanja radi, tu mi nije potrebno da vidim baš mišiće ocrtane. E sad što se statistike tiče mogu za noge da navedem napredak jer imam zapisano, npr presu sam na početku mogla 35 kg sad sam na 70; abductor je bio na 20ak kg, sad na 45; sled push sam počinjala sa 30 kg sad sam na 50 i otprilike tako. Najveći problem mi je kad hoću da podignem kilažu kod mrtvog dizanja, sad sam na 40kg i probala sam sa 50 al osjetim u ledjima bol i onda kontam da nisam još spremna. Tehniku sam jedva ubola sa ovom kilažom, sa većom već bude problem izgleda.
E sad posle svega mi recite jesam li na dobrom putu? Ishranu sredjujem koliko mogu, 1410 kalorija dnevno (otprilike, kad pržim doručak npr ne uračunam ulje u to..) i vratila sam se na intermittent fasting. On mi jedino predstavlja problem ako ne jedem prije teretane ništa, jer nemam baš previše energije. Takodje zaboravih reći, na kraju svakog treninga odradim neki kardio, ili stavim nagib trake na max i 5. brzina 10 min, ili intervale 10 min na biciklu.
Plus jedno još pitanjce, kakav je ovaj Peach perfect protein sad što je aktuelan ili koji je ovako generalno najbolji, pošto moram uskoro da obnovim zalihe.?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #9 poslato: Maj 06, 2023, 05:54:36 posle podne »

Хвала на савјетима, јављам резултате кад буду видљиви
Nema na cemu,zato smo tu.
Ok,cekamo rezultate.Sigurno ce biti vidljivi,samo treba malo strpljenja.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Sačuvana
Pitchwayz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #8 poslato: Maj 06, 2023, 05:31:30 posle podne »

Хвала на савјетима, јављам резултате кад буду видљиви 😁
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #7 poslato: Maj 06, 2023, 04:39:58 posle podne »

I samo da se voće izbegava uveče. A i generalno ugljene hidrate izbegavati u večernjim satima.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #6 poslato: Maj 06, 2023, 09:26:38 pre podne »

Naravno da ce biti koristi,samo treba vremena.Javi nam kako idu treninzi i kako idu kilaze dole.
Sta jedes u tih 1700 kalorija?Da li si se pre bavila nekim sportom?
А храним се у мензи, тако да оно што они сервирају то ми је, немам неку могућност да ја себи правим нешто поред. Ал’ код њих је храна увијек разноврсна, доручак преспавам тако да ручак и вечеру увијек једем. Буде увијек неко месо, пиринач, просо, сочиво, пире, спанаћ итд. Поред тога накупујем воћа па умјесто слаткиша једем то. Ваљда буде неког ефекта
А што се спорта тиче, не баш. Али сам рекреативно увијек нешто радила, бицикл, трчање, како кад. Нисам имала никад проблема са килограмима. Сад ме је мало студентски живот покварио.
Voce je ok,samo ne bananu,ili ako vec bananu jedes onda gledaj da to bude pred trening.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Sačuvana
Pitchwayz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #5 poslato: Maj 06, 2023, 09:17:49 pre podne »

Naravno da ce biti koristi,samo treba vremena.Javi nam kako idu treninzi i kako idu kilaze dole.
Sta jedes u tih 1700 kalorija?Da li si se pre bavila nekim sportom?
А храним се у мензи, тако да оно што они сервирају то ми је, немам неку могућност да ја себи правим нешто поред. Ал’ код њих је храна увијек разноврсна, доручак преспавам тако да ручак и вечеру увијек једем. Буде увијек неко месо, пиринач, просо, сочиво, пире, спанаћ итд. Поред тога накупујем воћа па умјесто слаткиша једем то. Ваљда буде неког ефекта 😁
А што се спорта тиче, не баш. Али сам рекреативно увијек нешто радила, бицикл, трчање, како кад. Нисам имала никад проблема са килограмима. Сад ме је мало студентски живот покварио.
« Poslednja izmena: Maj 06, 2023, 09:19:24 pre podne od strane Pitchwayz » Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #4 poslato: Maj 06, 2023, 08:34:45 pre podne »

А је л’ ће онда овако бити икакве користи или џаба идем у теретану и једем оволике протеине?  ;D
Naravno da ce biti koristi,samo treba vremena.Javi nam kako idu treninzi i kako idu kilaze dole.
Sta jedes u tih 1700 kalorija?Da li si se pre bavila nekim sportom?
Sačuvana
Pitchwayz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #3 poslato: Maj 05, 2023, 07:04:16 posle podne »

А је л’ ће онда овако бити икакве користи или џаба идем у теретану и једем оволике протеине?  ;D
« Poslednja izmena: Maj 05, 2023, 07:51:04 posle podne od strane Pitchwayz » Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2 poslato: Maj 05, 2023, 06:25:00 posle podne »

Ћаос, већ одавно тражим прави форум да поставим ово питање и ево коначно налетих на овај. Елем, висока сам 165 цм и имам 63 кг. Циљ ми је да слетим на 58 отприлике али да истовремено и изградим мишиће у нормалној мјери (ноге и стомак првенствено). Е сад, чула сам на пар мјеста да је то немогуће. Уносим око 1700 калорија дневно, не једем од 18 сати до 11 ујутру и почела сам ево пар дана да се трудим да уносим 100 грама протеина дневно и такође сам кренула у теретану прије 2 седмице отприлике (углавном идем сваки други дан, једном радим ноге а други пут горњи дио тијела). Какве су ми шансе да буде икаквих резултата до јула нпр и да ли нешто треба да мијењам? Пијем и онај протеин ISO 100 после тренинга ако вам шта значи и та информација  ;D
Pozdrav,dobro dosla na nas forum.
Ako si pocela da ides u teretanu pre 2 nedelje onda je jos rano za bilo kakve rezultate.Stvarno je nemoguce da smrsas i da gradis misice istovremeno.Prvo moras smrsati i to sa kalorijskim deficitom sto znaci da ako od ovih 1700 kalorija ne mrsavis onda smanji na 1600 ili na 1500.Posle mrsavljenja moze da se gradi misic.Mozes i dva grama poroteina po 1kg telesne tezine,sto u tvom slucaju iznosi 126 g ali recimo neka bude 120 g proteina rasporedeno po ceo dan.Mozes jesti uvece,samo onda treba jesti cist protein bez UH.Isto tako mozes jesti i ranije od 11 sati,onda mozes jesti UH.
Protein koji pijes je ok.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 18 upita.