TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 02:26:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Namirnice koje mogu povećati rizik od raka  (Pročitano 17303 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3802


« Odgovor #354 poslato: Novembar 15, 2023, 07:40:20 posle podne »

Imam strpljenja, naravno. Odradim svoj pregled i što je do mene i moje oblasti, ja sve završim.
Tako i treba, možeš i dati predlog da se obrate psihijatru ili psihologu ako žele ali bez udubljivanja i ubeđivanja.
Ja sam samo naveo da nije u redu da se stigmatizuje kada neko ima psihički problem, pa zbog toga radije odlazi nekom drugom specijalisti, a ne psihijatru. Nisam ja ljut na te pacijente. Već je celokupno društvo za to odgovorno, što ljudi koji imaju psihički problem radije odlaze na drugo mesto.
Naravno treba da se radi na destigmatizaciji pacijenata.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28870


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #353 poslato: Novembar 15, 2023, 02:25:39 posle podne »

Imam strpljenja, naravno. Odradim svoj pregled i što je do mene i moje oblasti, ja sve završim.
Tako i treba, možeš i dati predlog da se obrate psihijatru ili psihologu ako žele ali bez udubljivanja i ubeđivanja.
Sve samo mirno,fino,lepo,umereno.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Veruj mi da jesam takav. Ali sam ovde napomenuo da mi je krvio što je društvena zajednica odgovorna da se ljudi ne leče kod psihijatra, jer ih je sramota. Mada se to malo i menja na bolje u poslednjih nekoliko godina, pa čak i u manjim sredinama. Što je naravno dobar pokazatelj bolje svesti ljudi.
Menja se ali jos nedovoljno.
Tacno tako. I dalje je mnoge sramota da odu psihijatru.
Sporo se siri taj proces da ljudi prihvate da nije sramota otici kod psihijatra,stavise da ti moze mnogo pomoci samim tim sto te saslusa.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #352 poslato: Novembar 15, 2023, 12:50:46 posle podne »

Imam strpljenja, naravno. Odradim svoj pregled i što je do mene i moje oblasti, ja sve završim.
Tako i treba, možeš i dati predlog da se obrate psihijatru ili psihologu ako žele ali bez udubljivanja i ubeđivanja.
Sve samo mirno,fino,lepo,umereno.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Veruj mi da jesam takav. Ali sam ovde napomenuo da mi je krvio što je društvena zajednica odgovorna da se ljudi ne leče kod psihijatra, jer ih je sramota. Mada se to malo i menja na bolje u poslednjih nekoliko godina, pa čak i u manjim sredinama. Što je naravno dobar pokazatelj bolje svesti ljudi.
Menja se ali jos nedovoljno.
Tacno tako. I dalje je mnoge sramota da odu psihijatru.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #351 poslato: Novembar 15, 2023, 12:49:38 posle podne »

Imam strpljenja, naravno. Odradim svoj pregled i što je do mene i moje oblasti, ja sve završim.
Tako i treba, možeš i dati predlog da se obrate psihijatru ili psihologu ako žele ali bez udubljivanja i ubeđivanja.
Ja sam samo naveo da nije u redu da se stigmatizuje kada neko ima psihički problem, pa zbog toga radije odlazi nekom drugom specijalisti, a ne psihijatru. Nisam ja ljut na te pacijente. Već je celokupno društvo za to odgovorno, što ljudi koji imaju psihički problem radije odlaze na drugo mesto.
Ljudi generalno ne vole da idu kod doktoraa pogotovo ne kod psihijatra.
Steta sto je tako,to bi trebalo da se promeni....
To jeste tako. I nadam se da ce se nesto promeniti u smislu vece svesti drustva o citavoj problematici.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28870


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #350 poslato: Novembar 14, 2023, 09:09:18 pre podne »

Imam strpljenja, naravno. Odradim svoj pregled i što je do mene i moje oblasti, ja sve završim.
Tako i treba, možeš i dati predlog da se obrate psihijatru ili psihologu ako žele ali bez udubljivanja i ubeđivanja.
Sve samo mirno,fino,lepo,umereno.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Veruj mi da jesam takav. Ali sam ovde napomenuo da mi je krvio što je društvena zajednica odgovorna da se ljudi ne leče kod psihijatra, jer ih je sramota. Mada se to malo i menja na bolje u poslednjih nekoliko godina, pa čak i u manjim sredinama. Što je naravno dobar pokazatelj bolje svesti ljudi.
Menja se ali jos nedovoljno.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28870


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #349 poslato: Novembar 14, 2023, 09:08:34 pre podne »

Inače, i moji profesori psihijatrije su nas još na studijama upozoravali kako će pacijenti, zbog nekih tegoba, dolaziti kod raznih drugih specijalista, a u stvari su tegobe direktno vezane za psihu.
A da li su naveli razlog  zasto to rade?
Često se ispolje neke tegobe koje nisu telesne tegobe, a u stvari se ispostavi da je psihičke prirode. Međutim, ja sam mislio o nekim drugim stvarima. Ne da sam ja sada nešto ljut. Daleko od toga. Ne bih da se hvalim, ali pacijenti me baš gotive, da se izrazim žargonski :)
U to nisam ni sumnjao. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28870


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #348 poslato: Novembar 14, 2023, 09:08:11 pre podne »

Imam strpljenja, naravno. Odradim svoj pregled i što je do mene i moje oblasti, ja sve završim.
Tako i treba, možeš i dati predlog da se obrate psihijatru ili psihologu ako žele ali bez udubljivanja i ubeđivanja.
Ja sam samo naveo da nije u redu da se stigmatizuje kada neko ima psihički problem, pa zbog toga radije odlazi nekom drugom specijalisti, a ne psihijatru. Nisam ja ljut na te pacijente. Već je celokupno društvo za to odgovorno, što ljudi koji imaju psihički problem radije odlaze na drugo mesto.
Ljudi generalno ne vole da idu kod doktoraa pogotovo ne kod psihijatra.
Steta sto je tako,to bi trebalo da se promeni....
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #347 poslato: Novembar 13, 2023, 07:48:30 posle podne »

Inače, i moji profesori psihijatrije su nas još na studijama upozoravali kako će pacijenti, zbog nekih tegoba, dolaziti kod raznih drugih specijalista, a u stvari su tegobe direktno vezane za psihu.
A da li su naveli razlog  zasto to rade?
Razlozi su kompleksni, od toga da duševne tegobe konvertuju u telesne, čega uopšte nisu svesni, do toga da svesno traže pomoć na drugom mestu zbog stigmatizacije i predrasuda.

A sta mislimo o tome da vecina bolesti jeste psihosomatska?
U ovom slučaju koji je kolega pomenuo nema somatske bolesti ali osoba misli da nešto nije u redu sa njegovim telom, a zapravo ima duševni problem.
To jeste često slučaj. Ali ja nisam bio dovoljno precizan i mislio sam na onu drugu katergoriju, koju si navela. A to je da najčešće zbog sramote se dolazi nekom drugom lekaru, a ne psihijatru. Društvo kao celina bi morala bolje  i dublje da se zainteresuje za ovaj problem.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #346 poslato: Novembar 13, 2023, 07:46:55 posle podne »

Inače, i moji profesori psihijatrije su nas još na studijama upozoravali kako će pacijenti, zbog nekih tegoba, dolaziti kod raznih drugih specijalista, a u stvari su tegobe direktno vezane za psihu.
A da li su naveli razlog  zasto to rade?
Razlozi su kompleksni, od toga da duševne tegobe konvertuju u telesne, čega uopšte nisu svesni, do toga da svesno traže pomoć na drugom mestu zbog stigmatizacije i predrasuda.

A sta mislimo o tome da vecina bolesti jeste psihosomatska?
Pa i jeste u neku ruku, stres je taj koji menja i metabolizam i lučenje hormona. Neke su jasnije objašnjene kao psihosomatske, neke manje jasno.
Stres je odgovoran za mnoge bolesti. Napomenuo bih da je značajno što dovodi i do razvoja zapaljenja u organizmu, čime nastaju višestruke posledice.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #345 poslato: Novembar 13, 2023, 07:42:52 posle podne »

Inače, i moji profesori psihijatrije su nas još na studijama upozoravali kako će pacijenti, zbog nekih tegoba, dolaziti kod raznih drugih specijalista, a u stvari su tegobe direktno vezane za psihu.

Jasno, ali nisu ni oni sami neki put svesni do cega je.
Nisu. Ali sam ja mislio na neku drugu problematiku. Kada dođu nekom lekaru, umesto psihijtru, zbog recimo sramote. Već sam opet naveo.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #344 poslato: Novembar 13, 2023, 07:41:59 posle podne »

Imam strpljenja, naravno. Odradim svoj pregled i što je do mene i moje oblasti, ja sve završim.
Tako i treba, možeš i dati predlog da se obrate psihijatru ili psihologu ako žele ali bez udubljivanja i ubeđivanja.
Sve samo mirno,fino,lepo,umereno.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Veruj mi da jesam takav. Ali sam ovde napomenuo da mi je krvio što je društvena zajednica odgovorna da se ljudi ne leče kod psihijatra, jer ih je sramota. Mada se to malo i menja na bolje u poslednjih nekoliko godina, pa čak i u manjim sredinama. Što je naravno dobar pokazatelj bolje svesti ljudi.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #343 poslato: Novembar 13, 2023, 07:40:15 posle podne »

Zavisi sa čim to rade a uglavnom je sve štetno po zdravlje.
U principu su sve te supstance stetne. Neke su i zabranjene. A pitanje je da li se jos negde i koriste.
Sve sto je u Evropi zabranjeno kod nas se koristi budi siguran. ;)
Verovao sam oduvek. Zanimljivo je sta se sve desava.
Jedan jednostavan primer.U americi sam isto imao priliku da pijem Fantu.Tamo u Fanti imas komadice nadajmo se narandze a kod nas si srecan ako je Fanta narandzaste boje....
Živa istina. Mnogo toga i među namirnicama je diskutabilno.

Ja mislim da ni ejdan proizvod nije isti za anse trziste kao za druge. A svasta sam probao...
Ima i toga. Ja sam to oduvek verovao da se razlikuju isporuke od zemlje do zemlje.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #342 poslato: Novembar 13, 2023, 07:39:04 posle podne »

Imam strpljenja, naravno. Odradim svoj pregled i što je do mene i moje oblasti, ja sve završim.
Tako i treba, možeš i dati predlog da se obrate psihijatru ili psihologu ako žele ali bez udubljivanja i ubeđivanja.
Ja sam samo naveo da nije u redu da se stigmatizuje kada neko ima psihički problem, pa zbog toga radije odlazi nekom drugom specijalisti, a ne psihijatru. Nisam ja ljut na te pacijente. Već je celokupno društvo za to odgovorno, što ljudi koji imaju psihički problem radije odlaze na drugo mesto.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #341 poslato: Novembar 13, 2023, 07:36:09 posle podne »

Samo sam ja mislio da pacijent koji već ima psihijatrijski problem, dolazi kod nekog drugog specijaliste, jer ne želi da ide psihijatru. Tako da nisam bio dovoljno precizan.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #340 poslato: Novembar 13, 2023, 07:36:01 posle podne »

Inače, i moji profesori psihijatrije su nas još na studijama upozoravali kako će pacijenti, zbog nekih tegoba, dolaziti kod raznih drugih specijalista, a u stvari su tegobe direktno vezane za psihu.
A da li su naveli razlog  zasto to rade?
Često se ispolje neke tegobe koje nisu telesne tegobe, a u stvari se ispostavi da je psihičke prirode. Međutim, ja sam mislio o nekim drugim stvarima. Ne da sam ja sada nešto ljut. Daleko od toga. Ne bih da se hvalim, ali pacijenti me baš gotive, da se izrazim žargonski :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.186 sekundi sa 18 upita.