TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396000 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 03, 2024, 02:11:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BCAA za početnike!  (Pročitano 205266 puta)
Zabotija
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 884

« Odgovor #93 poslato: Jul 17, 2008, 10:12:22 posle podne »

Taj problem i mene muci. Gledacu da sto vise suzbijem te derneke  ;D

Nego, ako vec pijes, pij crveno vino (po mogucnosti sto kvalitetnije) ili neku dobru votku. Pivo i obojena pica zaobidji sto vise, i zbog hangovera i zbog ostalih sranja. Isto preporucujem, ako ces vec piti, pre toga 500mg vitamina C i par kesica zelenog caja, ista procedura i nakon pijanke, dosta pomaze. Smanjuj alkohol pre odlaska kuci, znaci minimum sat i po pre nego sto ce kraj prestani sa picem i pij vodu. Eto, par saveta.  8)
Sačuvana
I find it utterly absurd that artificially increasing Testosterone to build bigger muscles on men is unacceptable while artificially increasing estrogen to grow fake boobs on women is not only acceptable, but totally out of control.
sekulaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 314


« Odgovor #92 poslato: Jul 17, 2008, 10:08:28 posle podne »

OK je taj plan, ali evo mali predlog. Umesto glutamina bih ja uzeo beta alanin u kombinaciji sa kreatinom.
ma razmisljao sam o beta alaninu,ali kazu da ga moras piti redovno(svaki dan)
ako preskocis1-2 dana,kao nevredi ti...
a i dvoumim se zbog peckanja

ne znam,videcu
najvishe mi je zbog toga sto zimi volim da popijem,slave,rodjusi,nova god,praznici....
tako da u januaru i krajem decembra nema toliko dobrih treninga,pa zbog toga...
Sačuvana
Zabotija
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 884

« Odgovor #91 poslato: Jul 17, 2008, 10:04:47 posle podne »

OK je taj plan, ali evo mali predlog. Umesto glutamina bih ja uzeo beta alanin u kombinaciji sa kreatinom.
Sačuvana
I find it utterly absurd that artificially increasing Testosterone to build bigger muscles on men is unacceptable while artificially increasing estrogen to grow fake boobs on women is not only acceptable, but totally out of control.
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #90 poslato: Jul 17, 2008, 09:58:59 posle podne »

pa isplatice se,samo je vazno da ne stedis na kolicini :)
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
sekulaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 314


« Odgovor #89 poslato: Jul 17, 2008, 09:57:34 posle podne »

eto napravio si 8000-ti post :)

ja mislim da cu ipak uzimati i bcaa i glutamin i u toku zime,zajedno sa whey-om i kreatinom i multi

sto je sigurno,sigurno :)
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #88 poslato: Jul 17, 2008, 09:46:28 posle podne »

Pa popunice glikogen fala bogu ako ne uneses dovoljno Uh za to,kao sto sve moze popuniti glikogen,ali ne treba ih na to bacat...telo u odredjenim trenucima ima svoje prioritete najvaznije,kada si prazan od glikogena,prioritet je to,pa onda opravlja misice,pa onda za rast kose i noktiju itd blabla...kao sto rekoh,sve zavisi od tajminga...ako uneses bcaa ujutru na prazan stomak,neminovno ce vecina otici da popuni glikogen jer je telu tada najpotrebnija energija...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
sekulaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 314


« Odgovor #87 poslato: Jul 17, 2008, 09:41:08 posle podne »

ja ne planiram da tokom zime pijem bcaa nego samo glutamin i whey

razlog je u tome sto smatram da zimi nema neke preterene razgradnje misica,jer unosimo i vishe nego dovoljno UH,nemamo kardio...

znachi posto nije toliko regulisana ishrana,i nema varijacije sa UH,smatram da je bcaa suvishan,jer energiju trosino iz Uh,a zimi hvala bogu imamo zaliha UH u sebi

naravno da ne moze da skodi i bcaa u zimskom periodu,ali ja gledam sa ekonomicne strane

znachi moj izbor je whey+glut+multi+kreatin

a sto se tiche firmi tu sam za proverene varijante(primaforce,DYM)...

procitao sam ranije postove i ne bi se slozio sa @sekulaNS oko SNI jer kvalitet DYM ili primaforce je daleko iznad,postupak obrade i sastav sirovina je na vishem nivou....

ali svako ima svoj izbor

pa ne uzimas ti iz bcaa energiju kad je katabolizam....nema veze unos UH sa bcaa,vec unos proteina i aktivnost...ako imas trening bcaa su itekako potrebne na masi ili defci svejedno
Telo koristi BCAA kao indirektan izvor energije za mišiće pretvarajući ih u glukozu, putem procesa poznatog pod nazivom glikoneogeneza , koji se odigrava u jetri.

ima značajnu ulogu u izgradnji mišićnog tkiva,čuvaju rezerve glikogena u mišićima od preteranog razlaganja za vreme fizičkog napora.
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #86 poslato: Jul 17, 2008, 08:12:25 posle podne »

ja ne planiram da tokom zime pijem bcaa nego samo glutamin i whey

razlog je u tome sto smatram da zimi nema neke preterene razgradnje misica,jer unosimo i vishe nego dovoljno UH,nemamo kardio...

znachi posto nije toliko regulisana ishrana,i nema varijacije sa UH,smatram da je bcaa suvishan,jer energiju trosino iz Uh,a zimi hvala bogu imamo zaliha UH u sebi

naravno da ne moze da skodi i bcaa u zimskom periodu,ali ja gledam sa ekonomicne strane

znachi moj izbor je whey+glut+multi+kreatin

a sto se tiche firmi tu sam za proverene varijante(primaforce,DYM)...

procitao sam ranije postove i ne bi se slozio sa @sekulaNS oko SNI jer kvalitet DYM ili primaforce je daleko iznad,postupak obrade i sastav sirovina je na vishem nivou....

ali svako ima svoj izbor

pa ne uzimas ti iz bcaa energiju kad je katabolizam....nema veze unos UH sa bcaa,vec unos proteina i aktivnost...ako imas trening bcaa su itekako potrebne na masi ili defci svejedno
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
wecko_liman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #85 poslato: Jul 17, 2008, 03:20:49 posle podne »

ja ne planiram da tokom zime pijem bcaa nego samo glutamin i whey

razlog je u tome sto smatram da zimi nema neke preterene razgradnje misica,jer unosimo i vishe nego dovoljno UH,nemamo kardio...

znachi posto nije toliko regulisana ishrana,i nema varijacije sa UH,smatram da je bcaa suvishan,jer energiju trosino iz Uh,a zimi hvala bogu imamo zaliha UH u sebi

naravno da ne moze da skodi i bcaa u zimskom periodu,ali ja gledam sa ekonomicne strane

znachi moj izbor je whey+glut+multi+kreatin

a sto se tiche firmi tu sam za proverene varijante(primaforce,DYM)...

procitao sam ranije postove i ne bi se slozio sa @sekulaNS oko SNI jer kvalitet DYM ili primaforce je daleko iznad,postupak obrade i sastav sirovina je na vishem nivou....

ali svako ima svoj izbor
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #84 poslato: Jul 17, 2008, 07:46:31 pre podne »

necu da brisem jer nisu gluposti, ali tema je ipak bcaa.... ;)
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #83 poslato: Jul 16, 2008, 10:24:01 posle podne »

Ne pijem u pauzi uopste osim kad znam da necu dovoljno doruckovati pa onda mozda ujutru...ma kod suplemenata uopste nije bitna kolicina koliko tajming...ne ispada skupo kad sve lepo uredis na taj nacin,zato kupujte dym bcaa :D ( malo da se vadim da ne bude skroz off :D :D )
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
sekulaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 314


« Odgovor #82 poslato: Jul 16, 2008, 10:20:38 posle podne »

znachi ako treniras npr 4 puta nedeljno,i pijes 2 merice u pwm,posto je to 16 treninga mesecno,merica ima 30g
a u pakovanju od 2.27kg imas 75 merica
onda ti taj protein razvuces na  9 nedelja?

a u danima kad je pauza ne pijes whey?


bas je off,ali jbg
nek brisu :)
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #81 poslato: Jul 16, 2008, 10:16:19 posle podne »

Ubce nas za offovanje :D

merica whey,merica kazein u pwm,25 bcaa pre i tolko posle treninga....kreatin nisam jos krenuo,5 grama u pwm...

very simple :)
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
sekulaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 314


« Odgovor #80 poslato: Jul 16, 2008, 10:11:41 posle podne »

zanima me koliko ti proteina koristis u toku meseca? i kada pijes,i koja marka
isto i za bcaa i glutamin i kreatin...

mislim kada ih koristis ,da li samo posle treninga i koje kolicine...

ajd ako te ne mrzi,napisi...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #79 poslato: Jul 16, 2008, 10:09:22 posle podne »

eh pa to su isti oni klicni koji ce pre svega uzeti NO i tribuklus...ne govorimo o njima...ako koristis suplemente samo onda kad ti zaista trebaju(oko treninga) uopste ne ispada skupo sve to....
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Stranice: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.154 sekundi sa 18 upita.