TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 30, 2024, 07:12:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 117 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin za početnike!  (Pročitano 411215 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1191 poslato: Jul 12, 2010, 06:02:04 posle podne »

apsolutno... nego... ono na šta sam pokušala da skrenem pažnju je to da dan na moru može biti mnogo zahtevniji trening nego sat-dva u teretani ;) tj. da je mišićima jednako potreban oporavak i tada...
Sačuvana
_ibanez_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 96


« Odgovor #1190 poslato: Jul 12, 2010, 05:51:43 posle podne »

more je pomereno za 26. tako da sam danas poceo sa punjenjem, imacu fore i za mao odrzavanja...  a to za kreatin na moru zvuci ok ali.. ipak je to more.. a znamo da more (alkohol) i kreatin ne idu... :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1189 poslato: Jul 12, 2010, 04:59:36 posle podne »

molim za pomoc... imam dym. monohidrat, da li da pocnem da ga uzimam i prekinem (zato sto idem na more) ili da sacekam da dodjem sa mora i onda pocnem sa uzimanjem?? do mora imam nedelju dana-taman za punjenje.... :) hvala!!

ja bih uzimala i na letovanju protein i kreatin... zašto da ne...  (ako te ne mrzi i ako si stvarno fanatik :) )   sigurno ćeš se puno kretati na moru...  osim ako ne planiraš isključivo izležavanje na plaži :)

ja sam uzimala protein sa malo dekstroze uglavnom kada doĂ°em sa plaže uveče, mrtva umorna... znaš kako prija ;) 
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12822


Never give up!

« Odgovor #1188 poslato: Jul 11, 2010, 06:30:29 posle podne »

Samo odradi punjeje i napravi posle nekog vremena pauzu pa opet...a mozes i kasnije pokusati bez punjenja pa vidi koji je nacin na tebi bolji.
Sačuvana
_ibanez_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 96


« Odgovor #1187 poslato: Jul 11, 2010, 05:45:59 posle podne »

hehehe
pusti bre kreatin...ides na more jbt  ;)

posle kad se vratis polako na tenane :)

i netreba ti punjenje :)
i to sto kazes, ima vremena posle mora.... uzimam prvi put, pa hocu da ''ispostujem'' proizvodjaca i odradim punjenje... :)
Sačuvana
Gurke1992
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #1186 poslato: Jul 11, 2010, 05:42:51 posle podne »

pusti bre kreatin...ides na more jbt  ;)

posle kad se vratis polako na tenane :)

i netreba ti punjenje :)
Sačuvana
_ibanez_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 96


« Odgovor #1185 poslato: Jul 11, 2010, 04:26:59 posle podne »

molim za pomoc... imam dym. monohidrat, da li da pocnem da ga uzimam i prekinem (zato sto idem na more) ili da sacekam da dodjem sa mora i onda pocnem sa uzimanjem?? do mora imam nedelju dana-taman za punjenje.... :) hvala!!
Sačuvana
deni12
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 159


« Odgovor #1184 poslato: Jul 03, 2010, 10:46:51 posle podne »

E to ti kazem,jer onda se telo sokira kao prvi put i uvek bude fino :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12822


Never give up!

« Odgovor #1183 poslato: Jul 03, 2010, 05:55:06 posle podne »

ja sam praktikovao pauzu i efekat je bio onda dobar.
Sačuvana
deni12
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 159


« Odgovor #1182 poslato: Jul 03, 2010, 05:53:06 posle podne »

E to je ok,samo da li bi neko ko radi fazu punjenja i odrzavanja trebao da pravi bar neku pauzu?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1181 poslato: Jul 03, 2010, 05:48:37 posle podne »

Ne, ne, imaš skroz pogrešnu predstavu o kreatinu.

Kao prvo, zbog čega je bitno da li će se i koliko vode izgubiti u fazi pauze? Voda je voda, skroz nebitna u celoj toj priči o korišćenju kreatina(osim kada je reč o unosu vode). Niko ti tačno ne može reći da li ćeš i koliko vode izgubiti, kao i to da li  ćeš i koliko vode navući. Ne opterećuj se time. Bitno je da brineš o mišićnoj masi, tj. kvalitetnom i optimalnom proteinskom unosu. ;)

Kao drugo, odakle ti to da dugoročno korišćenje kreatina izaziva probleme sa bubrezima? Ja ga koristim po 6-7 meseci, tj. po nekoliko kutija, a znam i ljude koji ga praktično koriste tokom cele godine. Naravno, ne moram ti pričati da mi je krvna slika i stanje svih organa odlično(redovni lekarski pregledi 1-2 puta godišnje). ;)  
To je što se tiče praktičnog iskustva o dugoročnom korišćenju kreatina. A, pored toga, imaš brojne studije koji isto idu u prilog tome.

Jednostavno, uzimaš po 5g posle svakog treninga i ne brineš o tome koliko dugo ćeš ga koristiti. ;) No, znajući da ima i onih koji ga redovno, a bez ikakve svrhe, koriste u dozama od po 15-20g dnevno, onda se i mogu praviti 2-3 pauze godišnje.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #1180 poslato: Jul 03, 2010, 05:40:16 posle podne »

Organizam uvek ima istu kolicinu vode koja mu je potrebna za normalno funkcinisanje, ne vidim ikakvo polemisanje u vezi toga.

Sada u toku dana kako varira u zavisnosti od UH, potkoznog nakupljanja, glikogenskih zaliha, to je drugo nesto. ali uvek se organizam vraca na istu kolicinu, mozes ti izgubiti 3 litre, pa nadoknaiditi 5, ali uvek postoji neka sredina
Sačuvana
deni12
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 159


« Odgovor #1179 poslato: Jul 03, 2010, 02:39:13 posle podne »

Ne,ne,unosi cu U.H svaki dan u 4-5 obroka i jescu i san i trening,a pauza mora jer celogodisnje konzumiranje kreatina vec utice na bubrege. Nisam nov u ovom sportu,ne brinite :D samo me zanima ako su U.H u fulu sa ishranom i svime,koliko bi se vode izgubilo u roku od mesec dana,da se oganizam malo odvikne pa ga opet sokiram posle mesec dana. Mada mislim da ne bi se mnogo izgubilo.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1178 poslato: Jul 03, 2010, 12:09:22 posle podne »

Jel ok da se pravi pauza od mesec dana posle kreatina pa opet mesec dana koriscenja pa mesec dana pauze? Sa tim se vezba i jede kako treba? Koliko se vode gubi onda u roku od pauze od mesec dana?

ponovo o vodi :)  voda je apsolutno nebitna...  rekli smo da zavisi od unosa hidrata prevashodno, a ne od kreatina...

no ne mislim da je tvoje pitanje greška, već mnogi početnici vezuju kreatin samo za "povlačenje vode"
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #1177 poslato: Jul 03, 2010, 10:38:21 pre podne »

Jel ok da se pravi pauza od mesec dana posle kreatina pa opet mesec dana koriscenja pa mesec dana pauze? Sa tim se vezba i jede kako treba? Koliko se vode gubi onda u roku od pauze od mesec dana?

Nema poente raditi pauze, ne moras ih raditi.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 117 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 18 upita.