TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396989 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 14, 2024, 10:47:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 117 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin za početnike!  (Pročitano 417228 puta)
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 349


« Odgovor #934 poslato: Septembar 12, 2009, 12:08:11 posle podne »

Znaci tako rade u Sombor  8) Bad boy
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #933 poslato: Septembar 12, 2009, 11:56:40 pre podne »

Za neku cistiju misicnu masu u kombinaciji sa creatinom (nekim od ovih koje sam ti vec preporucila) ubaci neki visokoproteinski preparat tipa DYM Elitte whey,SCI 100% Whey prot profesional ili neki drugi pogledaj vec koji ti odgovara po ceni i kvalitetu,necemo sad u temi o KREATINU da pricamo o proteinima

Top sto je kolega iz Sombora preporucio je verovatno zato sto si izrazito mrsav i tesko se gojis pa je mozda pretpostavio da ti je nebitno hoces li nabacivati samo misicnu masu i telesnu tezinu.A koliko ces vec nabaciti to ti niko ne moze precizno reci jer zavisi od mnogo faktora
Sačuvana
Be Happy!!!
Nikola_Selenca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #932 poslato: Septembar 12, 2009, 11:31:34 pre podne »

heheh pogresio sam sorry :)
U nasem Somborskom Pansportu rednik koji radi tamo mi je rekao da je za mene idealno Gainer + Kreatin i da bi za roku od mesec ipo dobio 10kg misicne mase :S

Da li bi mi mogla preporuciti sta da radim da bi dobio misicnu masu ?
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #931 poslato: Septembar 12, 2009, 07:43:10 pre podne »

Nema na cemu...Verovatno je lapsus u pitanju jer je nemoguce da si visok 285cm :)  Ali razumela sam

Kao sto rekoh gaineri su puni ugljenih hidrata sa malim procentom proteina i oni ce te gojiti najvise u telesnoj tezini.Ako ti je to cilj da se ugojis pa makar bilo kako onda OK.Ali visokoproteinski preparati ce ti dati cistiju misicnu masu.Pa ti odaberi sta ti je prioritetnije.

Uostalom pogledaj vise u delu o suplementaciji gde su opisani visokoproteinski preparati i gaineri da ne idemo u OFF jer je tema o kreatinu.

Sto se ktreatina tice mozes ga kombinovati sa proteinom,kao sto sam vec napiasala,za bolji ucinak.I to mozes koristiti kre-alkalyn ali obzirom na tvoju situaciju mozes i bilo koji drugi monohidrat koji je mikronizovan kao sto je od firme Dymattize,Optimum nutrition,Allmax i dr....
Sačuvana
Be Happy!!!
Nikola_Selenca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #930 poslato: Septembar 12, 2009, 03:59:25 pre podne »

Beka_S Hvala ti na pomoci jedino si me ti izgleda razumeo :) Visok sam oko 285 i imam 60kg sbog svoje kilaze rekli su mi da uzmem Pro-Gainer jer cu dobiti na masi tj telesnoj tezini... Da li bi mi mogao reci koja je razlika izmedju Proteina i Gainera i koji bi protein ili koji bi supelmant meni trebao da bi dobio na misicnoj masi ?

 Hvala unapred !
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #929 poslato: Septembar 11, 2009, 01:15:49 posle podne »

Slobodno pij Kre-alkalyn nemas nikakvih opasnosti sto se srca tice.U sustini sva suplementacija je namnjena zdravim fizicki aktivnim osobama,tako da ako nemas neki poseban zdravstveni problem,nemas razloga za brigu.
A vidim da ti materija o suplementaciji tesko ide jer si vec i u drugim temama postavljao slicna pitanja.Pokusacu da ti ukratko kazem po nesto vezano za tvoje pitanje.
Bilo koji kreatin ti nece davati masu misica vec samo obim misica,sto je velika razlika...Samim tim ce to ciniti i ovaj kreatin,s tim sto on ne navlaci toliko vode kao obicni monohidrati,tj ne daje onaj zaliveni izgled.Obzirom da on daje snagu,izdrzljivost,ali i prokrvljenost misica time ti je omogucena laksa ugradnja hranjivih materija,aminokiselina u misic.U tom smislu on pomaze u izgradnji misicne mase.Obzirom da gaineru nemaju veliki procenat proteina u sebi sledeceg puta  gledaj da uzmes neki visokoprocentni whey protein da bi imao vise proteina na raspolaganju za organizam.Obzirom da su gaineri puni ugljenih hidrata oni ce ti davati pored misicne mase i telesnu tezinu,a to ne mozes korigovati ni sa jednom vrstom kreatina
Sačuvana
Be Happy!!!
Nikola_Selenca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #928 poslato: Septembar 11, 2009, 12:52:12 posle podne »

Preporucili su mi Kre-Alkalyna i mislim da cu da kupim ovaj preparat, ali me zanima da li ovaj preparat mozda ima veze sa srcem (ubrzanirad ili slicno) Pio bi Gainer uz Kreatin i po ovim vasim postovima meni bi kreatin vise vukao Gainer nego vodu, jesam li dobro razumeo ?

Hvala unapred !!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #927 poslato: Avgust 18, 2009, 07:32:23 posle podne »

Kreatin ce da ti vuce vodu u slucaju prejedanja i viska hidrata,a voda sama po sebi ce najvise da se skuplja tamo gde si sam najmasniji odnosno gde je velika estrogenska aktivnost...tako da uzimao kreatin ili ne a ko preterujes sa hidratima dzaba cela prica onda stvarno kreatin samo balon moze da napravi od coveka
Upravo tako!
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3424


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #926 poslato: Avgust 18, 2009, 05:11:14 posle podne »

izvinjavam se svima procitao sam ja pola foruma Ukupno vreme provedeno na forumu: 6 sat(i) i 30 min nije tako puno a i nemam bas sad toliko vremena da bi bas mogao sve da procitam.ali svaka tema ima po 50 stranica nemozes sve da procitas....a svi pisu neka svoja iskustva jedan kaze ovo je dobro a drugi ovom prvom to nije dobro bolje je ovo i tako u krug na kraju neznam sta sam procitao hvala svima i pedji koji mi je malo pojasnio... ;) ;) ;)

Ono sto bi ti ja jos predlozio jeste da svratis u nasu radnju u TC Futura,i dobijes sve potrebne
informacije iz prve ruke od profesionalnog trenera,potpuno besplatno,svake srede.

SREDOM OD 15-17h NA SVA VAŠA PITANJA OKO TRENINGA I ISHRANE ODGOVARAĆE MARKO DIMITRIJEVIĆ APSOLUTNI ŠAMPION IFBB Nacionalnog takmičenja 2005. i 4. mesto na IFBB Evropskom šampionatu 2005.
« Poslednja izmena: Avgust 18, 2009, 05:12:50 posle podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
Nitro
Gost
« Odgovor #925 poslato: Avgust 18, 2009, 10:57:49 pre podne »

Kreatin ce da ti vuce vodu u slucaju prejedanja i viska hidrata,a voda sama po sebi ce najvise da se skuplja tamo gde si sam najmasniji odnosno gde je velika estrogenska aktivnost...tako da uzimao kreatin ili ne a ko preterujes sa hidratima dzaba cela prica onda stvarno kreatin samo balon moze da napravi od coveka
Sačuvana
banemomirov
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #924 poslato: Avgust 18, 2009, 10:19:18 pre podne »

izvinjavam se svima procitao sam ja pola foruma Ukupno vreme provedeno na forumu: 6 sat(i) i 30 min nije tako puno a i nemam bas sad toliko vremena da bi bas mogao sve da procitam.ali svaka tema ima po 50 stranica nemozes sve da procitas....a svi pisu neka svoja iskustva jedan kaze ovo je dobro a drugi ovom prvom to nije dobro bolje je ovo i tako u krug na kraju neznam sta sam procitao hvala svima i pedji koji mi je malo pojasnio... ;) ;) ;)
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3424


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #923 poslato: Avgust 18, 2009, 09:06:11 pre podne »

ne ....treba da dobijes masu ako se ne varam.....i uzeo sam topioce...http://www.pansport.rs/new/catalog/index.php?id=TL002 mozda samo da koristim sagorevace bez kreatina posto ja masu imam svakako(91kg i 189cm) ili mozda neki protein da umem jel ima neko dobar predlog....malo da mi pojasni sta je sa cim dobro..


Kreatin je pre svega preparat za snagu,i kao takav najbolje se pokazao pri dobijanju
misicne mase ,a ako hoces da skidas masti,onda je bolje da se prvo koncentrises na
to,a kreatin ostavis za posle.
Ima stvarno dosta tema o kombinaciji preparata,i zato te molim da si izdvojis malo vremena,
pogledas naslove tema i na osnovu toga nadjes ono sto te zanima,i da se pitanja koja
postavljas u temi odnose na ono o cemu je ta tema.
Sve sto se tice ishrane i preparata vezanih za skidanje masti,mozes naci u ovoj temi
Sačuvana
   
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3424


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #922 poslato: Avgust 18, 2009, 08:59:25 pre podne »

pa uglavnom sve meso povrce jaja ribu zavisi kako kad....hleb ne jedem samo ponekad jedno parce na dan....jel mozes da mi napises kako se ti hranis otprilike...da znam pa da se uskladim....znaci kad pre treninga kad posle itd....

To sto jedes kvalitetno,neznaci da mozes da jedes u neogranicenim kolicinama i da
se ne gojis,a i da skrenem paznju da je ovo tema o kreatinu i ako te zanima ishrana da
pogledas ovde
Sačuvana
   
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3424


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #921 poslato: Avgust 18, 2009, 08:56:19 pre podne »

imam jedan problem tj treba mi mali savet
uzeo sam ovaj kreatin http://www.pansport.rs/new/catalog/index.php?id=SN100
pijem ga ali mi ide samo salo (na stomaku samo mi raste)kao da se sve zivo lepi sto pojedem...sta da radim jel treba mozda da radim duzi trening(od 1h do 1-15h)ili....... :-\ :-\ :-\ :-\

Ako dobijas salo,onda je problem u tome da unosis vise kalorija nego sto ih potrosis tokom dana,
drugim recima,mora da smanjih unos masti i hidrata.Pogledaj oblast ishrana na forumu.
Kreatin nije odgovoran i nema nikakve uticaje na stvaranje masti.

Sačuvana
   
**Dar3**
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1001

myspace.com/dar3_mkd

« Odgovor #920 poslato: Avgust 18, 2009, 12:26:35 pre podne »

Hej, **Dar3**, Privatne poruke: 40 poruka novih je 0 .
Ukupno vreme provedeno na forumu: 22 dan(a), 5 sat(i) i 46 min.
Sačuvana
Kada bi batine nekoga naucile pameti,najpametniji bi bili bikovi...a to sam JA!
Stranice: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 117 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.569 sekundi sa 18 upita.