TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:31:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: brzina ?  (Pročitano 52730 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Jul 10, 2007, 03:25:11 posle podne »

DHEA da li mozeš da odgovoriš na ovo pitanje molim te.. znam da Lokk puno vežba i da bi mu odgovor značio, a ti imaš puno iskustva u kardio treninzima
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #12 poslato: Jul 05, 2007, 12:34:26 pre podne »

btw .. jel probijanje brzinske barijere moze da podrazumeva trchanje sa tegovima ili nekom drugom vrstom opterecenja .. ??
Sačuvana
EMIR-NEMIR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #11 poslato: Jun 24, 2007, 12:32:51 pre podne »

BRZINA---je sposobnost covjeka da izvede odredjene pokrete za nakrace vrijeme u odredjenim uvjetima.....brzina je nesto sto je urodjeno,,,,,,,,,,,,,bio sam osoba koja je imala jako dobru brzinu sto mi je donosilo mnoge prednosti nad mojima suparnicima u sportu kojim sam se bavio..............

 sa treningom brzine treba poceti rano jos u ranom skolskom uzrastu jer se na centralni nervni sistem kao i strukturu misicnih vlakana moze uticati jos u tom periodu
  elementi brzine kao brzinske snage trebaju se naci u svakom treningu,,,zbog prevencija ozljeda obavezno je zagrijavanje,,ranije ujutru i kod nizih temperatura treba temeljnije i intezivnije  pristupiti zagrijavanju,,,stariji igraci bi se po pravilu trebali zagrijavati duze

trening brzine provodi se na pocetku treninga kad je covjek odmoran, radi se sa maximalnim tempom jer tad ce biti efikasan

 

dobro utreniranim sportasima za razvoj brzine preporucio bih--PLIOMETRIJU-----

Tehnologija koja se zasniva na brzoj izmjeni excentricne i koncetricne akcije u pojedinacnim i pojedinacnim pokretima..

PLIOMETRIJU su prvi poceli koristiti skakaci u visi u dalj iz bivsega sssr,,,,naglo su povecali broj svjetskih rekorda nakon uvodjenja u trening te grane

kod pliomtrije je vazan redoslijed izvodjenja vjezbi,zapocinje se vjezbama poskoka i skokova a zatim vjezbama poskoka i skokova ali sa preponama a nakon toga rad sa opterecenjima ,tegovi,
da bi nakon duzeg vremen dosli do dubinskih skokova.....

treba biti oprezan sa dubinskim skokovima zbog ozljeda i stagnacije

jaki trenazni efekti pliometrijskog treninga ogranicavaju ovaj trening na maximalno izvodjenje dva puta sedmicno

pliometrijslim treningom dobijamo vremenom bolju skocnost,maximalnu snagu,hipertrofiju te stabilizaciju kostano zglobnog sistema

Sačuvana
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #10 poslato: Maj 11, 2007, 10:21:22 posle podne »

hum,shto neko reche,shirok pojam ta brzina. verovatno ti treba "explozivnost",kapiram da je to bitno u fudbalu.
kratje deonice,shprintevi,zvezde,skokovi. znash vec,standardno.

a to da kada nabacish masu gubish na brzini,pa i jeste i nije. opet ovisi o kojoj brzini pricamo.
npr. Shprinteri na 100m su svi nabildovani,dok oni sto trce preko 1500m nemaju 50kg sa sve patikama.
tako da,masa ti sigurno nece previse smetati,znam po sebi dok sam trenirao tenis [dodushe,u tenisu je najbitnija xplozivnost].

a shto se tiche kombinovanja teskih treninga,za tvoje godine,to i ne bi trebao da bude problem.
samo gledaj da ih razdvojish na po minimum 6 sati.
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #9 poslato: Maj 05, 2007, 08:47:59 pre podne »

kada sam mislio smrshati mislio sam vratiti se na 65 kg mishica .. :D skidajuci ove dobijene mishice ... poshto imam jako malo masti .. bash malo .. inache je pazim jako na ishranu a puno treniram a i oduvek sam takav ... cenim daimam oko 15% tako ispadnu rez ovih online testova (znam da ne valja al valjda nije promashilo bash 10 % :D)  za trening hvala  bice tako neshto
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #8 poslato: Maj 04, 2007, 11:35:09 posle podne »

Ako nabaciš još 3-4 kg čiste mišićne mase, to će biti oko 68-69 kg na 173cm visine, što ti je neki MAX, ako želiš da izvučeš što bolju brzinu... "a na kraju krajeva , najlakshe je smrshati"... kada bi sve bilo tako jednostavno... Ako nabacuješ čistu mišićnu masu i skuneš još nekih 10-15 % masti ( ajde da kažemo da si trenutno na nekih 20-25%), ulaziš u veoma kritičan stadijum...
Što se treninga tiče, ono je bio samo primer... U zavisnosti šta želiš, možeš raditi npr i 15x 30 m, a u drugom slučaju i piramidu kao što je 3x 600, 2x 800 i 1x 1000m...

Pa nije opasno, tako rade svi atletičari, ali u tom slučaju teretana treba da bude više tonizirajuća, a ne "masivna" tj. glavni deo ti je trening na stazi, dok je teretana samo dopunjava, uz napomenu, da su RASTRČAVANJE I ISTEZANJE OBAVEZNI , nakon takvih treninga!
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Lokk1
Gost
« Odgovor #7 poslato: Maj 04, 2007, 10:13:47 posle podne »

svestan sam da cu izgubiti na brzini shto vishe kila budem nabacivao , ali josh uvek nisam zadovoljan i meni sigurno treba josh jedno 3-4 kg.. a na kraju krajeva , najlakshe je smrshati . :P :P 

znachi klasican trening ... to se svuda i radi :) ali hvala u svakom sluchaju ..
a koliko bi bilo opasno to raditi paralelno sa teretanom i jakim  treninzima za noge naravno uz  fine suplemente
:D

za i protiv ? :D :D
« Poslednja izmena: Maj 04, 2007, 10:20:01 posle podne od strane Lokk1 » Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #6 poslato: Maj 04, 2007, 02:17:09 pre podne »

Nešto mi nije jasno!? Treniraš fudbal, ideš u teretanu i još želiš brzinu!? Po meni, to je preterano... Dalje, ako planiraš da se i dalje baviš fudbalom, bolje prekini sa nabacivanjem mase, jer ti odnos je odnos visina/težina sasvim solidan!

Ali da se vratim na pitanje - dobijanje "brzinske izdžljivosti" nije nimalo lako - da preskočim uvodni deo, jer verujem da si u dobroj kondiciji... npr. kao altetičar sam radio 3 serije sa 3 ponavljanja na 300m na 80 %, sa pauzom od 2 min i serijskom od 6 min. Šta hoću da kažem, trening treba da izvodiš u aerobno-anaerobnoj (65-85 % max.), kao i anaerobnoj zoni rada ( 85- 100 %) sa većim pauzama. Veoma je važno znati da se ovakvi treninzi izvode MAKSIMALNO 2 x NEDELJNO, nakon ovakvog treninga potrebno je dobro rastrčavanje i istezanje! Nadam se da sam bar donekle pomogao, jer i ovo što sam napisao spada pod "osnovno informisanje" o treningu...
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Lokk1
Gost
« Odgovor #5 poslato: Maj 03, 2007, 08:22:24 posle podne »

uh, problem je kakvu brzinu želiš, jer je "brzina" u narodu dosta širok pojam! U zavisnosti da li želiš "brzinsku izdžljivost" ili samo kondiciju ili..., takav će ti i trening biti. Naravno ima tu još dosta faktora za odreĂ°ivanje treninga - starost, visina, težina, ranije iskustvo sa trčanjem, uslovi za trčanje,...

druze :D :D fudbaler - 18god , 173 / 65kg  nadam se da je lakshe , mislim na brzinsku izdrzljivost ..
i uopshte ..
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #4 poslato: Maj 03, 2007, 08:17:53 posle podne »

nije uopshte neprilagodjen trening .. taj trening mi je miki dao i JAKOOO sam zadovoljan..  i sve je ok .. rezultati su bash dobri , ali u teretani ne mozesh dobiti brzinu ... pa ako neki trening ili savet za brzinu mozete dati ??
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #3 poslato: Maj 03, 2007, 08:01:13 pre podne »

poshto (sva sreca) relativno brzo dobijam na masi (za mesec/mesec ipo  dana 3-4 kg mishica ) imam problem sa tim shto imam utisak kao da mishici ne mogu da se prilagode na novu tezinu tela i primetim da sam se usporio ..  e povodom toga ako bi neko mogao da mi pomogne , u vidu nekih vezbi, treninga ili shta god ce mi reshiti taj "problem" ??? 

pa prob;em je sto ne radis trening koji treba , tebi treba funkcionalni trening a ti to sigurno ne radis vec trening kojim dobijas tkzv. beskorisnu misicnu masu , a narocito za fudbal
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #2 poslato: Maj 03, 2007, 03:48:51 pre podne »

uh, problem je kakvu brzinu želiš, jer je "brzina" u narodu dosta širok pojam! U zavisnosti da li želiš "brzinsku izdžljivost" ili samo kondiciju ili..., takav će ti i trening biti. Naravno ima tu još dosta faktora za odreĂ°ivanje treninga - starost, visina, težina, ranije iskustvo sa trčanjem, uslovi za trčanje,...
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Lokk1
Gost
« Odgovor #1 poslato: Maj 03, 2007, 12:44:30 pre podne »

poshto (sva sreca) relativno brzo dobijam na masi (za mesec/mesec ipo  dana 3-4 kg mishica ) imam problem sa tim shto imam utisak kao da mishici ne mogu da se prilagode na novu tezinu tela i primetim da sam se usporio ..  e povodom toga ako bi neko mogao da mi pomogne , u vidu nekih vezbi, treninga ili shta god ce mi reshiti taj "problem" ??? 
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 17 upita.