TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:08:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: brzina ?  (Pročitano 52836 puta)
lanami
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 346


« Odgovor #118 poslato: April 05, 2010, 12:43:34 posle podne »

Hvala! Odličan prikaz pliometrijskih vežbi!

Samo da dodam da su ove vežbe dobre za naprednije rekreativce ili za ulazak u nešto ozbiljniji trening! Aktivni sportisti koriste slične vežbe sa varijacijama!

I da, ne znam da li je pomenuto u textovima, pri izvodjenju pliometrijskih vezbi, doskok je lagan, nikako "bucan" vec gotovo necujan ;) I to mi se svidja!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #117 poslato: Avgust 31, 2008, 08:52:49 posle podne »

Prvi put imam bešto što liči na extra patike za trčanje i osećam se kao da sam naglo dobila kondiciju - trčim kao po vazduhu... stvarno jogging može biti prava uživancija-- toplo preporučujem ;)
Sačuvana
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #116 poslato: Avgust 29, 2008, 02:14:06 posle podne »

@ Daniela - i sad su pojedinci postali ljubomorni...  ;D ;D ;D

Što se kvaliteta tiče, nisu Nike loše, kao ni Reebok, ni Adiddas,... problem je u odnosu uloženo/dobijeno, a npr. Nike se nikako ne uklapa u tu jednačinu!  ;)
U tome je cela poenta ;)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #115 poslato: Avgust 29, 2008, 12:46:56 posle podne »

@ Daniela - i sad su pojedinci postali ljubomorni...  ;D ;D ;D

Što se kvaliteta tiče, nisu Nike loše, kao ni Reebok, ni Adiddas,... problem je u odnosu uloženo/dobijeno, a npr. Nike se nikako ne uklapa u tu jednačinu!  ;)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #114 poslato: Avgust 29, 2008, 11:35:10 pre podne »

New Balance su isto mnogo dobre i izdrzljive patike a imaju veoma pristupacnu cenu. Mada Asics su provereno najbolje. A kupiti Nike za trcanje je po meni nije rentabilno.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #113 poslato: Avgust 29, 2008, 08:24:58 pre podne »

kad smo kod trčanja... želim samo da naglasim koliko je obuća važna i da vas zamolim da za vaše dobro ne trčite u starkama i sličnim patikama sa tankom Ă°onom...
ako se odučite za rtčanje kao kardio trening onda sebi obavezno priuštite i dobar par patika.. asics i nike su možda najbolje

PS insipirisana hvalom o asicsu na sličnu temu sebe sam častila pravim asics ruuning shoes - ne pitajte za koliko para ali takve nisam ni videla u srbiji
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #112 poslato: Avgust 26, 2008, 09:38:14 posle podne »

Daniela, ne grešimo ni ti ni ja! Trening je preširoka oblast, tako da nam se u ovom slučaju jedino pogledi na trening razlikuju!  :) 
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #111 poslato: Avgust 26, 2008, 06:53:17 posle podne »

ustavri veroavtno oboje grešimo - složićeš se da je trenažni proces veoma individualna stvar i da posebno kod rekreativaca zavisi od mnooogo faktora..
Moja ideja o umerenom tempu zasnivala se da (ličnom) iskustvi da kad nešto previše forsiraš može da se završi hroničnom povredom a to je ono što nikako ne želimo (bolno me podseća moj desni kuk)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #110 poslato: Avgust 24, 2008, 07:01:33 posle podne »

Lepo napraviš plan treninga ( na godišnjem nivou) i ako baš nemaš gde da trčiš preko zime, uzmi pauzu 2 meseca (dec-jan), ali nemoj zapostavljati teretanu... Mada, ako radiš samo kardio, onda možeš i u teretani da ga radiš ( "ujutru na prazan stomak"! Izvinjavam se ljudi, ali to je jače od mene!  ;D ;D ;D).

@ daniela - ne bih se složio... pogotovu ako pričamo o mlaĂ°im osobama ili rekreativcima...
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #109 poslato: Avgust 24, 2008, 06:26:01 posle podne »

Bicikli jeste nekako najslabija verzija kardija...
najbolje je naravno trčanje i to čak i nemora da bude intenzivan tempo.. ustvari često je bolje je da je umeren tempo
Sačuvana
sale nacionale
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #108 poslato: Avgust 24, 2008, 04:30:23 posle podne »

Sale, mani se tih programa na bicikli! Lepo izaĂ°i na stazu i uradi trening kako treba npr. radiš 4x 200m za 28 sekundi i napraviš 2 minuta pauze, što je, verujem, složićeš se, "slabiji" trening nego što si radio, pa ćeš videti o čemu sam ti pričao... Ne kažem da ti je loš trening, ali ako ćemo tako i ja sam na krostrenažeru radio 5 minuta pri brzini od 37-39 km/h... u jednom delu treninga koji je trajao 45 minuta!  ;)
To sto si rekao nije lose,ali kada je lepo vreme i leti.A kada dodje zima i hladnoca gde da trcim?Jer je planiram kardio i tokom zime.
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #107 poslato: Avgust 23, 2008, 07:34:01 posle podne »

da slazme se .. a to je jedna stvar ... druga je shto se pishe o gubljenju masnih naslaga u topicu brzina .. :///

btw : ti verovatno ciljash na neku vrstu HIIT-a .. a to se tako ne radi :)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #106 poslato: Avgust 23, 2008, 07:24:23 posle podne »

Sale, mani se tih programa na bicikli! Lepo izaĂ°i na stazu i uradi trening kako treba npr. radiš 4x 200m za 28 sekundi i napraviš 2 minuta pauze, što je, verujem, složićeš se, "slabiji" trening nego što si radio, pa ćeš videti o čemu sam ti pričao... Ne kažem da ti je loš trening, ali ako ćemo tako i ja sam na krostrenažeru radio 5 minuta pri brzini od 37-39 km/h... u jednom delu treninga koji je trajao 45 minuta!  ;)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
sale nacionale
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #105 poslato: Avgust 23, 2008, 05:04:40 posle podne »

Pa skidanje masnih naslaga,naravno.Mada ih i nemam mnogo ali zelim maksim. da se izdefinisem.
Ja na svojih 175cm. imam 74 kg sto bas i nije mnogo,ali bih da skinem malo sala oko stomaka.
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #104 poslato: Avgust 23, 2008, 03:48:28 posle podne »

a cilj ti je ?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 19 upita.