TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 09:31:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: brzina ?  (Pročitano 52878 puta)
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #28 poslato: Novembar 23, 2007, 01:19:28 posle podne »

Verujem da je Malden mislio na to da nije SVAKOM fudbaleru potrebna brzinska izdržljivost kao npr. golmanu, centralnom defanzivnom,... ali je više nego potrebna spoljnim igračima, pogotovu ako se igra na kontra-napad.

@ quaresma - pliometrijski skokovi: odskoci na prave noge sa klupice, stolice ili sl. visine do 30 cm... a rade se tako što staneš na ivicu klupice i krećeš kao da hoćeš da zakoračiš ( nikako skakanje, odbijanje, guranje,...) a poenta je da kontakt sa zemljom bude što kraći! Najčešći problem se javlja kada ljudi krenu previše opušteno i počne "lomatanje" u zglobu kuka pa na kraju to ne izgleda ni na šta... čak može doći i do ozbiljnih povreda... Nadam se da si me razumeo.  ;D

Što se spremnosti na bol tiče... probaj 4x 200 na 24.5 sek sa 3-4-5 min pauze...  ;D ;D ;D

Naravno, pliometrijske skokove možeš raditi uporedo sa deonicama, a nakon takvog treinga obavezno je dobro rastrčavanje, kao i dobra relaksacija sutradan ( npr. lagana "klackalica" - 100, 200, 100, 200, 100, pa tako 2x, a pauze: 1 min izmeĂ°u i 5 serijska).


P.S. Ljudi nije mi jasno zašto ste se svi uhvatili za te Poliquin-ove principe!? Iz onoga što sam za sada pročitao, uvideh da čovek "zna znanje" ali mu fale finese koje možeš naučiti jedino ako se time i baviš tj. džaba ti sva istraživanja, ako to ne osetiš na svojoj koži!  ;)

« Poslednja izmena: Novembar 23, 2007, 01:25:14 posle podne od strane DHEA » Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #27 poslato: Novembar 23, 2007, 10:57:25 pre podne »

Prvi put cujem da fudbalerima nije potrebna brzinska izdrzljivost, nas uce suprotno i na faxu i na treningu.  ???
Nisu mi bas jasni ti skokovi: sta? kako? koliko?
Potreban mi je neki dobar pliometrijski rezim rada u trajanju od jedno mesec dana, ako neko moze da mi okaci ili da me uputi gde to da nadjem. Sto se tice bolova nije problem, spreman sam na sve!  8)
Ako imam 2 takva treninga trcanja, mogu li ostatak nedelje trcati aerobno bar jos 3 dana?
Da li se ti skokovi rade zajedno sa trcanjem po deonicama u isto treningu?
Istog ili nekog drugog dana? npr.kratke deonice ponedeljak, cetvrtak, a skokovi utorak, petak?
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #26 poslato: Novembar 23, 2007, 10:20:52 pre podne »

brate sto ne iskljucis caps lock>?
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
BENDŽO
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 278

« Odgovor #25 poslato: Novembar 23, 2007, 10:19:32 pre podne »

@ Lokk1
RAZBIJANJE BRZINSKE BARIJERE SE NE RADI SA OPTEREĆENJEM VEĆ SA RASTEREĆENJEM.
npr. TRČANJE NA BLAGOJ NIZBRDICI, TRČANJE NIZ VETAR, i sl.

@ Mladen Jovanović
NE BIH SE NIKAKO SLOŽIO S KONSTATACIJOM DA FUDBALERIMA NIJE POTREBNA BRZINSKA IZDRŽLJIVOST.
PRIMARNA NIJE, ALI POTREBNA ITEKAKO.


Sačuvana
Mladen Jovanovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 305

dipl. kondicioni trener

« Odgovor #24 poslato: Novembar 23, 2007, 09:16:50 pre podne »

Brzinska izdrzljivost NIJE potrebana fudbalerima. A eksplozivna snaga (explosive strength), startna snaga (starting strength) i elastična snaga  (elastic/reactive strengthtri) su tri specifična oblika ispoljavanja brzinske snage (speed-strength) (Poliquin, 2005), a samim time zahtevaju odvojene metode i sredstva rada.
Sačuvana
If you start with a poor assumption, you reach a poor conclusion!
sasko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #23 poslato: Novembar 23, 2007, 04:55:35 pre podne »

plyometrics sa opterecenjem

nikako tegovi za noge ,najbolje prsluk
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #22 poslato: Novembar 23, 2007, 02:26:10 pre podne »

@ quaresma - ukratko:

Explozivnost - pliometrijski skokovi, preskakanje nižih prepreka na prave noge ili, suprotno ovome, preskakanje visokih prepreka.

Brzinska izdržljivost - deonice, deonice i samo deonice a dužina, intenzitet i trajanje pauza zavise od perioda u kome se nalaziš ( pripremni, takmičarski, odmarajući). Par stvari: ako radiš na B.I. jedi min 2 sata pre početka treninga i to "lagan" obrok i ono najvažnije - ima da umireš od bolova (Da li si se ikada presvlačio i plakao od sreće!?), javljaće ti se mučnina, veoma verovatno će ti se i padati u nesvest, ali fora je u tome da sve to izdržiš, jer - što te ne ubije, ojača te!  ;)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #21 poslato: Novembar 23, 2007, 12:04:35 pre podne »

Mora da je pogresio ili zivi u zabludi, posto to sigurno nisu cisti misici, za to je potrebno mnogo vishe vremena...
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #20 poslato: Novembar 22, 2007, 11:48:09 posle podne »

brate ja sam tek sad video ovu temu...reci mi recept kako ti za 45 dana dobijes 3-4kg misica?
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #19 poslato: Novembar 22, 2007, 11:17:36 posle podne »

hmmm.... ovo mi se ucinilo kao pravo mesto da postavim pitanje odnosno da zatrazim savet.
Naime imam slicna interesovanja kao Lokk tj. zelim da popravim explozivnost, max brzinu i brzinsku izdrzljivost koja je vec u sasvim solidnom stanju. Treniram fudbal i navedene karakteristike su bile moje najvece vrline i dosta sam se isticao od ostalih u tom pogledu, ali sam pre nekog vremena imao prelom potkolenice na treningu. Potpuno sam se oporavio i vratio u trening bez ikakvih trajnih posledica ali mi se cini da sam izubio neke od navedenih karakteristika, te sad sebe mogu manje-vise svrstati u prosek. Kapiram da je to urodjeno, pa bas zbog toga verujem da moze da se vrati u ono stanje pre povrede. Vec dugo sam sad u treningu tko da sam spreman na maximalna opterecenja.
Elem, kako se polusezona zavrsava ovog vikenda a samim tim i treninzi, imam nekih mesec ipo dana do pocetka novih priprema
i zeleo bih maximalno da ih iskoristim i posvetim se resavanju ovog "problema". Bio bih zahvalan na svakom savetu, preporuci, rezimu rada i svemu sto bi moglo da mi bude od koristi da sto bolje i brze postignem zeljene rezultate, a primetio sam da ovde ima strucnjaka iz raznih oblasti. Ako je to potrebno imam: 19 godina, 177cm i 74kg.

Unapred hvala!         
                            Ricardo Andrade Quaresma  ;D :D :D
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Lokk1
Gost
« Odgovor #18 poslato: Jul 15, 2007, 07:41:19 posle podne »

Treningom sa opterećenjem ćeš smanjiti rezultat i dobiti na explozivnosti

u kom smislu smanjiti rezultat ... ??? brzinsku izdrzivost ? ili vreme koje je potrebno da se to pretrchi :P

ostalo sam razumeo .. tako neshto slichno sam i radio ..  samo ne znam kako sam to uspeo ali sam istegao gluteus danas na chuchnjevima .. a trudio sam se da izvodim pravilno i zagrejan sam bio itd .. ne znam .. ja sam majstor za te stvari ..  tako da cemo videti kako ce biti kada se ohladi  , al kontam da ce ovaj trening malo da sacheka ... anywejz javicu rezultate ..
 tnx

:D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #17 poslato: Jul 15, 2007, 12:41:57 posle podne »

Hvala na savetu u ime Lokka i svih forumaša koji treniraju futbal i srodne sportove.

Super je kad imamo stručnjaka da objasni i da ekstra savet ;)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #16 poslato: Jul 15, 2007, 12:38:52 posle podne »

Ne ne ne dečko tako se ne postiže max brzina...  ;D  Ok, razumeo sam te - za kratak period da dobiješ exploivnost i max brzinu!? Ne mere nikako... Treningom sa opterećenjem ćeš smanjiti rezultat i dobiti na explozivnosti, ali se nemoj razočarati ako za te 2 nedelje ne postigneš nivo koji si očekivao...

Da te ne smaram sad šta si trebao, a šta ne, moj ti je predlog da:

- da "opterećenje " napraviš od stare gume, kanapa (dužine 5-6 m), pojasa za teretanu i tegova. Vidi da ono iznosi od 8-15 kg, u zavisnosti od tvoje spremnosti i graĂ°e... Ono trebe da ti bude opterećenje, a ne teret!

- probaš sa 2x 4x 50/ 60m, a ako si spremniji, 80m, sa 2-3 min pauze izmeĂ°u i serijskom od 6-8 min. i naizmeničnom promenom opterećenja.

-  trening radiš max 2x nedeljno, a dan nakon treninga da rastrčiš bar 30-tak min ( rastrčavanje od 10-tak min i istezanje posle treninga je OBAVEZNO).

Pozdrav

P.S. Napisani trening je prilagoĂ°en tvojim zahtevima, a ne ono što bih ja zaista uradio!  ;)
« Poslednja izmena: Jul 15, 2007, 02:02:19 posle podne od strane DHEA » Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Lokk1
Gost
« Odgovor #15 poslato: Jul 15, 2007, 01:53:25 pre podne »

pa poshto je proshlo vec dosta vremena nemam link da ti poshaljem .. ali google je uvek tu .. pa ako te zanima search :D
kao to bi trebalo da pretstavlja povecanje tvoje max brzine .. konkretno vezba za to je provereno kad izvlachish 10 m a drugar te uhvati oko struka i pruza ti .. dobar otpor .. pa ne znam onda koliko ponavljanja ima :D pa kontam da je isti efekat kad bi stavio neku tezinu .. tipa prsluk ili dunno .. tegovi za noge ..
a nije meni cilj kardio .. nemam primedbe na mast .. :D radi se o fudbalu .. pa sam kontao da bih ovako imao neke rez ..
znash ono .. trchish 2 nedelje sa tegovima od  i kad skinesh ... a ono .. boom .. explozivnijji ili neshto .. tako ja to zamishljam :D

btw .. vidim ja da nema danijele daovde niko nishta ne bi radio :D :D :D :D
« Poslednja izmena: Jul 15, 2007, 01:55:06 pre podne od strane Lokk1 » Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #14 poslato: Jul 14, 2007, 09:58:02 posle podne »

Evo mene nakon dužeg vremena... Umesto da se odmaram, radim kao nezdrav... Ali, biće dana za odmaranje!  :)

Hmmm... "probijanje brzinske barijere"!? Iskreno ne razumem šta si hteo reći, ali da probam da ti odgovorim... Dakle, postoji mogućnost da u toku anaerobnih treninga ( kratkim deonicama npr. 5x 100m, 9x 60m,...) kosristiš opremu koja će ti otežati trčanje kao što su prsluk, tegovi za noge i ručne zglobove, vučenje gume, padobran,... E sad, možeš kombinovati npr. radiš 2x 4x 60 m - prvu započinješ sa "opterećenjem", nakon toga odmoriš 2-3 min, pa nazad bez opterećenja, odmor 2-3 min, pa opet opterećenje...  Naravno, opterećenje možeš da koristiš i non-stop, ali, po meni, nije baš najpametnije - dobijaš brze rezultate, ali se ogranizam brzo i navikne...

I da, u kardio treningu nije poželjno imati dodatna opterećenja...

Pozdrav

Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 19 upita.