TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 08:02:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: I meni treba savet :)  (Pročitano 14143 puta)
Pereca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Maj 23, 2007, 01:25:12 pre podne »

Pozdrav svima  :)

    Cituckam vas vec par dana i odusevljena sam kolicinom korisnih informacija. Sigurna sam da ce neko od vas razresiti moju dilemu  :). (mozda nije trebalo da otvaram zasebnu temu ali nekako nisam mogla da pronadjem baaas odgovarajuce mesto da postavim pitanja  ::)).

    Elem, imam 24 godine, 160 cm visine  :'(  i 50 kg = bmr 1300. Sto se ishrane tice, trudim se da se hranim ispravno i zdravo (onako kako svi vi ovde savetujete, da ne zalazim bespotrebno u detalje  :)) i uglavnom se drzim toga. Medjutim, moj problem je vezbanje. Odmah da kazem da sam malkice lenja i da nisam neki entuzijasticni i svakodnevni vezbac, uspevam da se nateram ali ne dovoljno redovno i istrajno. Hocu to da promenim. Nemam nikakve narocite fitness ambicije, samo znam da treba da sam aktivna radi zdravlja a u poslednje vreme me sve vise zaokuplja estetski aspekt cele price  8). Stomak, butine i ruke su premekani za moj ukus (i realno su potpuno nezategnuti). Bila sam istrajna sa vezbanjem u odredjenim periodima i bilo je rezultata. Moje dosadasnje (traljavo) vezbacko iskustvo:
Odlasci na aerobik/tae bo po 1-3 meseca, vezbe u kucnoj reziji (patos i trckaranje uz neku kasetu), Total gym, elipticni trenazer, sobni bicikl. Onda mi dosadi pa prestanem  :-\. I ne prija mi kad mnogo skacem i trcim, boli me negde sa leve strane ispod grudi. Jel' to opasno?
    Imam uske kukove i sira ramena i grudni kos, struk poprilicno neizrazajan i nevidljiv :'( :'( :'( (dok sam bila deblja bilo je uzasno). Gradjena sam npr. kao plivacice ili gimnasticarke  :(.

    Butine me najvise izludjuju. Volela bih da znam:
1) sta bi trebalo da radim da jos malo smanjim njihov obim (sasvim gore, ne iznad kolena) a ipak da zategnem misice? (zbog uskih kukova butine mi se gore i dalje malo spajaju-ludim od toga). Da li je postoji neka delotvorna kombinacija specijalne ishrane i/ili vezbi ili se na kraju moze ispostaviti da je to nemoguce zbog moje gradje?
2) Cini mi se da sam primetila da mi se od aerobika i slicnih trkackih kombinacija "napumpavaju" butine sto nikako ne zelim. Da li je to moguce ili ja tripujem ??? ?
3) Zato elipticni vezbam na najmanjem otporu, a i da bih izbegla "napumpavanje" listova koje mi takodje preti. Vredi li to vezbanje ishta zbog tog malog otpora?
4) Kada imam periode nevezbanja butine mi se, naravno i nazalost, otrombolje, ali im se i obim smanji. Sta se tacno desi? I nekako se taj obim uvek malo poveca kad pocnem da vezbam (ishrana ista), a ja to necuuu!
 
    Samo jos da se pozalim na ruke i necu vise:
triceps: isti problem kako sa butinama, zategne se relativno brzo, onda se pogledam u ogledalo i licim sebi na razbijacicu   :o :-\ :'( :'(. I on se, prokletnik, nekako poveca  >:(. (biceps mi nekako prirodno izgleda pristojno  ::))

Hvala sto ste saslusali moju maratonsku kuknjavu, valjda sam sve objasnila.
Najzad prestajem jer mi se prispavalo  ;D

pozdravcic

 
Sačuvana
Everything fades into a deep eternity...
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.