TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 03:23:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Oblikovanje gluteusa za zhene  (Pročitano 37884 puta)
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #143 poslato: Avgust 05, 2012, 05:53:35 posle podne »

imam par pitanja
1. kako je najbolje da drzim stopala na leg press-u da bih pogodila najvise gluteus?
2. kako izvesti pravilno iskorak na smithu?
3. da li je u redu da cucanj radim samo na smithu jer mi je ovako bez njega nezgodno jer ne mogu tako duboko da cucnem kao na smithu,strah me da cu izgubiti ravnotezu ;D
4. kako da radim mrtvo dizanje a da mi pogodi vise gluteuse i zadnju lozu nego ledja? valjda sa pravim nogama i sirok raskorak...? tako sam do sada radila
5. da li je ovo ok trening za nekoga ko zeli masu gluteusa (mada se hranim kao da sam na definiciji zbog stomaka :D)
(sumo) cucanj na smithu 3 x 8 ponavljanja,  50 kg za prve dve serije,pa za trecu 40 jer mi se vec malo tresu misici ;D
leg press 3 x 10,   50 kg
leg curl 3 x 10 , 40 kg
mrtvo dizanje 3 x 10, sa pravim nogama i malo siri raskorak,40 kg
sutiranje 3 x 15 ,svaki kvadriceps posebno radim sa po 25 kg
ona sprava za listove,ne znam kako se zove,kad se podizes na prste,a iznad ramena su ti oni jastucici, to radim 2 x 12,sa 40 kg
spoljasnji abduktori 3 x 15, sa 50 kg,ali se fokusiram na gluteuse i njima radim tu vezbu u sustini
i ima neka sprava bas za gluteus,kada guras ka nazad nogom,ali je nekad radim nekad ne posto mi bas i ne pogadja nesto

da cujem kritike ;D

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #142 poslato: Maj 05, 2009, 10:43:59 posle podne »

Nici, Biljana...  molim sve ostalo na PM...  ne preko foruma.

hvala
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #141 poslato: Maj 05, 2009, 07:47:46 posle podne »

Slobodno kada radite ovakav trening za noge unesite malo vise hidrata nego inace,zahtevan trening trazi malo vise kalorija.
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #140 poslato: Maj 05, 2009, 07:08:18 posle podne »

Stopala idu mnogo u stranu i malo sire noge u stranu,opkoraci se klupa i ides u cucanj i sednes skroz na klupu.Biljana je to radila,pa ce ti ona bolje objasniti.Tezina je mnogo manja nego kod normalnog cucnja ali ides veci broj ponavljanja 15 do 20..

Mackolina to je to kako je Marko objasnio, siri raskorak i stopala vise u stranu, ja sam koristila steper posto je on dosta nizi od klupe, a 15 do 20 ponavljanja hmmm...ja nisam uspela, jedino jos da smanjim tezinu.
Mogu samo da kazem da je ovaj cucanj ekstra i ceo taj trening koji je Marko ispisao, meni je drugi dan od treninga a boli me svaki misic na nogama. Ovakvu upalu skoro nisam imala  ;)

znam o cemu je rec... :)   radi ga i jedna devojka u teretani kod nas,radile smo danas zajedno... 15 ponavljanja,poslednjih nekoliko da  crknes.. ;D ubijaju noge i guza...
podrhtavale su mi noge pri povratku iz teretane  ;D  ,stvarno mocna vezba...
srecom sutra mi je slava,inace ne znam kako bih u skolu otisla jer nas ocenjuju skok u dalj na fizickom,a ocekujem bas jaku upalu... :) 

 
« Poslednja izmena: Maj 05, 2009, 07:11:44 posle podne od strane Mackolina » Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #139 poslato: Maj 05, 2009, 05:43:28 posle podne »

vidim da si iz NS-a pa ako hoces svrati do mene u Flex da ne ides do BG-a... znas mene je Marko bas dosta stvari naucio...;)

Da ne idem do BG-a  :D pa ja jedva nadjem vremena da odem do teretane u koju inace idem, a kamoli da idem u BG. Sto se tice Flex-a, ne znam gde se nalazi i ne bih menjala teretanu zato sto mi je ova dosta blizu. U svakom slucaju hvala.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #138 poslato: Maj 05, 2009, 05:06:55 posle podne »

Stopala idu mnogo u stranu i malo sire noge u stranu,opkoraci se klupa i ides u cucanj i sednes skroz na klupu.Biljana je to radila,pa ce ti ona bolje objasniti.Tezina je mnogo manja nego kod normalnog cucnja ali ides veci broj ponavljanja 15 do 20..

Mackolina to je to kako je Marko objasnio, siri raskorak i stopala vise u stranu, ja sam koristila steper posto je on dosta nizi od klupe, a 15 do 20 ponavljanja hmmm...ja nisam uspela, jedino jos da smanjim tezinu.
Mogu samo da kazem da je ovaj cucanj ekstra i ceo taj trening koji je Marko ispisao, meni je drugi dan od treninga a boli me svaki misic na nogama. Ovakvu upalu skoro nisam imala  ;)
Sačuvana
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #137 poslato: Maj 04, 2009, 08:05:08 posle podne »

Citat
Naravno, svako ko iole ozbiljno trenira bi sigurno voleo trenera od kojeg ce dobijati prave savete i sto se tice treninga i sto se tice ishrane.

Ja sam prva koja sam toliki dugi niz godina mlatila praznu slamu po teretanama zahvaljujuci trenerima. Pre 10 godina kada se otvorila teretana u koju i sada idem, program koji su svi dobijali od trenera bio je za svaku vezbu samo jedna serija, male tezine i veliki broj ponavljanja. Svaki trener u toj teretani me je ubedjivao kako nema svrhe raditi vise serija, dovoljna je samo 1 serija. Strasno, najordinarnija glupost koju sam ikada cula. Sreca pa sam najcesce radila po svom ali opet ni to nisu bili pravi treninzi.
Zlo mi je i sada kada vidim toliko puno devojaka i zena koje bukvalno mlate po teretani i naravno posle mesec dana odustaju. Steta

pa evo ako ti treba jos neki savet tu sam i ja...vidim da si iz NS-a pa ako hoces svrati do mene u Flex da ne ides do BG-a... znas mene je Marko bas dosta stvari naucio...;)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #136 poslato: Maj 04, 2009, 08:03:21 posle podne »

...i bitna stvar da je klupa sto niza i da postoji pun pokret sa zakljucavanjem kolena i blagim guranjem kukova ka napred sto ce dodatno kontrahovati gluteus.
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #135 poslato: Maj 04, 2009, 08:00:13 posle podne »

aha..znam na sta mislite,vidjala sam jednu devojku u teretani da ga radi...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #134 poslato: Maj 04, 2009, 07:58:38 posle podne »

Stopala idu mnogo u stranu i malo sire noge u stranu,opkoraci se klupa i ides u cucanj i sednes skroz na klupu.Biljana je to radila,pa ce ti ona bolje objasniti.Tezina je mnogo manja nego kod normalnog cucnja ali ides veci broj ponavljanja 15 do 20..
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #133 poslato: Maj 04, 2009, 07:56:18 posle podne »

hvala...
samo jos jedno pitanjce...prvi put cujem za pojam baletski cucanj..pa ako moze malo objasnjenje u cemu je caka sa time? sta je drugacije u odnosu na obican cucanj?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #132 poslato: Maj 04, 2009, 07:41:03 posle podne »

Kod cucnja malo sire i stopala malo u stranu,ali obratiti paznju na polozaj ledja,pogled i glava ka gore,a sama odredis dubinu cucnja..paralelno sa podom ili cak dublje.Tu je bitna sprega misic mozak i da ispratis sam flexiju i extenziju i da sama nadjes uglove pod kojim najbolje angazujes gluteus.Pokusaj i tzv.baletski cucanj.
Sto se iskoraka tice prednja noga i stopalo idu malo ka unutra i tu radi kvadriceps,a druga noga angazuje biceps femoris i gluteus,polako i naizmenicno jedna pa druga noga.
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #131 poslato: Maj 04, 2009, 07:35:56 posle podne »

kako treba drzati noge prilikom cucnja da bi se vise pogodili gluteusi?  takodje i za iskorak me zanima... ?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #130 poslato: Maj 04, 2009, 07:04:19 posle podne »

Izgleda da siroke narodne mase bas obozavaju taj metod :) I ja nekom kada spomenem da idem zimi u teretanu npr, svi odmah "pa da, ti sigurno radis 100 serija jer ti za triatlon treba izdrzljivost" na sta ja odmah slegnem ramenima, jer je bas suprotno posto naravno radim maksimalnu snagu sa manje ponavljanja a vecim tezinama posto naravno izdrzvljivost imam sa mojih normalnih treninga a u teretani se rade totalno druge stvari :)
Morao sam da iskomentarisem licno iskustvo, ali kao sto Monika kaze da i ne kvarimo temo a i inace ne vredi pricati uopsteno o vecini trenera, doktora i sl. oko nas, samo se ponavljamo kritikujuci ih, ali kao sto bi i na kraju uvek rekli - naravno ima izuzetaka... na srecu  :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #129 poslato: Maj 04, 2009, 06:47:55 posle podne »

veći broj ponavljanja, manje serija je OK za početnika, ali kasnije svakako treba preći na ozbiljniji program jer "mlataranje" sa tegovima ne vodi ničemu...

nažalost trener je prva osoba sa kojom stupiš u kontakt u teretani, ali možeš dosta toga i sam da naučiš ako te zanima...

no dobro,imamo temu "lični trener" gde smo već o tome pričali, da ne kvarimo temu o gluteusima...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.