TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394997 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 05:47:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: LEDJA  (Pročitano 13582 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #48 poslato: Januar 22, 2013, 10:05:01 pre podne »

Ok. Krecem sa sipkom/manjim tezinama pa cemo videti :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #47 poslato: Januar 22, 2013, 02:08:36 pre podne »

Pa krenucu onda sa manjim tezinama. Ovu koju sam sada postavio me ometa da drzim ravnotezu, preteska je u tom smislu, ali radim opusteno par serija sa njom sto se tice misica ledja, oni mogu da je podnesu. Koliko serija i ponavljanja radis?

TEsko je to reci :D Zavisno od raspolozenja, 4-6 serije, ali kvalitetne 4 radne serije minimum ,ne racunajuci zagrevanje su vise nego dovoljne ako se odrade kvalitetno..Ja vise volim nadhvat ali nekad radim i mesoviti hvat,podhvat takodje.,ali redje...Ledja drzi skroz pravo glava gore,noge blago savijene, ruke su ti poluge, guras latisimusima ,moras da ih lepo osetis , ruke maksimum istegni i pri vucenju gore blaga zadrska, najcesce tu oko pupka i neces pogresiti..Vezbaj samo sa sipkom praznom polozaj dok ne savladas tehniku, jer dzabe nakekas tezinu kad mozes da fino sjebes erector dole. (ako lepo ne ispravis kicmu i grbavis se i cimas). Mada mozda kad bi radio mrtvo kao prvu vezbu i taj donji deo zagrejes,a veslanje u pretklonu kao drugu mozda bi to sve bilo kako valja..probaj ,isprobaj pa ces videti
« Poslednja izmena: Januar 22, 2013, 02:13:28 pre podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #46 poslato: Januar 22, 2013, 01:42:31 pre podne »

Pa krenucu onda sa manjim tezinama. Ovu koju sam sada postavio me ometa da drzim ravnotezu, preteska je u tom smislu, ali radim opusteno par serija sa njom sto se tice misica ledja, oni mogu da je podnesu. Koliko serija i ponavljanja radis?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #45 poslato: Januar 22, 2013, 12:47:35 pre podne »

http://www.youtube.com/watch?v=I-qgwlP0J90

Imam problem sa ovom vezbom. Posto radim kuci, ogranicen sam vezbama za ledja. Ova vezba mi uz zgibove deluje dobro, ali imam problem da se namestim. Isto je kada radim i samo sa bucicama. Jednostavno osecam preveliko opterecenje u donjim ledjima, kao da sam u neprirodnom, neprijatnom polozaju. Jel to tako mora ili ne radim nesto dobro, ceo trening sam pokusavao da se namestim, odradio sam 3 serije po 12 ponavljanja i posle nisam smeo dok ne pitam da li smem tako :/

Ta vezba ima milion verzija,zavisi sta ciljas da pogodis..mozes pod 90 stepeni uglom ,mozes pod 45 stepeni,cak i dosta ostriji..probas sta ti odgovara,menjas hvatove..mozda si za pocetak previse tegova stavio a nisi naucio formu pokreta..pa si osetio bol, prvo kreni sa malom tezinom,nauci kako treba sve da ide i posle kako prolazi vreme povecavaj tezine postepeno..

Inace,jedna od najboljih i najosnovnijih vezbi za razvoj ledja, ne odustajem od nje nikada.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #44 poslato: Januar 21, 2013, 07:36:38 posle podne »

http://www.youtube.com/watch?v=I-qgwlP0J90

Imam problem sa ovom vezbom. Posto radim kuci, ogranicen sam vezbama za ledja. Ova vezba mi uz zgibove deluje dobro, ali imam problem da se namestim. Isto je kada radim i samo sa bucicama. Jednostavno osecam preveliko opterecenje u donjim ledjima, kao da sam u neprirodnom, neprijatnom polozaju. Jel to tako mora ili ne radim nesto dobro, ceo trening sam pokusavao da se namestim, odradio sam 3 serije po 12 ponavljanja i posle nisam smeo dok ne pitam da li smem tako :/
Sačuvana
sajonara018
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #43 poslato: Novembar 21, 2012, 01:33:03 pre podne »

Moj trening za ledja:
Zgibovi (sto siri hvat) 3serije
Veslanje u pretklonu 4 serija
Donji lat 3 serije
Vucenje na lat masini jedan trening ispred glave jedan iza sa malim opterecenjem sto vise ponavljanja u dve serije.

P.S. ako ne dobijes temperaturu posle treninga nista nisi uradio :)

Za 1. kakav hvat, nadhvat ili podhvat? Ja kapiram da je nad, nego ajde da proverim.
I sta je donji lat? Povlacenje na donjem koturu sa nekom sipkom?
Ili se misli na donji lat kao misic, a jedina vezba koju ja znam da ga izoluje je ova:
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/straight-arm-pulldown

Nema ga mrtvo dizanje ni u kom obliku :/
« Poslednja izmena: Novembar 22, 2012, 03:34:30 posle podne od strane sajonara018 » Sačuvana
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #42 poslato: Avgust 29, 2012, 06:32:55 posle podne »

Da li ima neke razlike da li se veslanje u pretklonu radi sa nadhvatom ili podhvatom?
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #41 poslato: Oktobar 24, 2011, 01:21:57 posle podne »

pogadja latisimus i teres, tek na kraju pokreta rombasti, kada se lopatice priblizavaju
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #40 poslato: Oktobar 24, 2011, 09:41:19 pre podne »

na svakom treningu,ali za veslanje bucicom ne pogadja vise lopatice nego lepezu,meni je cilj da lepezu popravim
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #39 poslato: Oktobar 23, 2011, 11:51:39 posle podne »

imam problem sa teres major misicem,odnosno rombom.ako nisam pogresio,od njega zavisi velicina krila na ledjima,a ne od latissimusa,jer oba cine "krila" pri cemu major ima veci udeo :) sta li sam sad rekao LOL .......,desno krilo je vidno vece od levog,postoji li neka vezba  gde mogu pojedinacno svakom rukom da odradim ,npr na latu nzm kako jednom rukom da radim vucenja? moram malo levi da popravim!

pogresio si... to se zove veliki obli misic, a rombasti veliki i mali spajaju lopaticu za kicmeni stub i nalaze se ispod trapeza.

pa nadam se da radis vec jednorucna veslanja u pretklonu sa bucicama
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
cuki^
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #38 poslato: Oktobar 23, 2011, 10:01:58 posle podne »

e ovako....imam jedan problem sa ledjima...na proslom treningu tj. ne samo na proslom nego skoro i na svim do sada primetio sam da upale posle treninga latissimus-a nema,tacnije nema ni rasta ovog misica.imam gadnu upalu m. serratus anterior-a i teres major-a i minor-a...tj ti osecam te oble misice da gore i ovaj prednji zupcasti i mozda mali gornji deo lata,ali lat nikako...pogotovu taj donji deo latissimus-a....radim ovako najcesce:
zgibovi (hvat malo siri) 5 serija po 5 ponavljanja
lat (iza ledja) 5 serija sa po 8,10,12,10,10 ponavljanja
veslanje 4,5 serija sa po 8,10,12,10 ponavljanja

i ja kad bi radio ovoliko serija i ponavljanja ne bih imao upalu....smanji malo ponavljanja na latu, probaj da radis 12,10,8,6 i svaku seriju povecaj kilazu za 5 tako da na kraju mozes da odradis 6 ponavljanja sa postignutom kilazom...tako i veslanje..ja bih dodao jos lat ispred glave(znam da je to isto kao i zgibovi ali ipak nije to to) i mrtvo dizanje...ja ovako radim i upalim cela ledja...

Probaj jedan trening ovako da odradis pa javi :)
Sačuvana
chuki
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #37 poslato: Oktobar 23, 2011, 08:52:55 posle podne »

Zasto moras da imas upalu da bi misic rastao?
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #36 poslato: Oktobar 23, 2011, 08:26:49 posle podne »

imam problem sa teres major misicem,odnosno rombom.ako nisam pogresio,od njega zavisi velicina krila na ledjima,a ne od latissimusa,jer oba cine "krila" pri cemu major ima veci udeo :) sta li sam sad rekao LOL .......,desno krilo je vidno vece od levog,postoji li neka vezba  gde mogu pojedinacno svakom rukom da odradim ,npr na latu nzm kako jednom rukom da radim vucenja? moram malo levi da popravim!
Sačuvana
GreenBoy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68


« Odgovor #35 poslato: Oktobar 23, 2011, 02:28:09 posle podne »

e ovako....imam jedan problem sa ledjima...na proslom treningu tj. ne samo na proslom nego skoro i na svim do sada primetio sam da upale posle treninga latissimus-a nema,tacnije nema ni rasta ovog misica.imam gadnu upalu m. serratus anterior-a i teres major-a i minor-a...tj ti osecam te oble misice da gore i ovaj prednji zupcasti i mozda mali gornji deo lata,ali lat nikako...pogotovu taj donji deo latissimus-a....radim ovako najcesce:
zgibovi (hvat malo siri) 5 serija po 5 ponavljanja
lat (iza ledja) 5 serija sa po 8,10,12,10,10 ponavljanja
veslanje 4,5 serija sa po 8,10,12,10 ponavljanja
Sačuvana
MilanMix89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


train hard or go home

« Odgovor #34 poslato: Jul 01, 2011, 04:02:40 posle podne »

Ha ha ja tek sada video, otvorio sam temu od 2008 godine...
I ja zgibove odradim na kraju treninga posto tu imam najmanje posla :) Ne vidim problem u tome odraditi zgibove i na kraju...vazno je uraditi ih...

E ja tu imam malo vise posla, jer bas volim da ih radim i radim ih max, a na kraju treninga ne mogu, ali u svakom slucaju kao sto si rekla vazno je uraditi ih...;)
Sačuvana
Milojevic Mixy Milan
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.