TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 08:59:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kardio man  (Pročitano 13132 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #28 poslato: Jul 10, 2007, 03:21:56 posle podne »

Ne znam sta ce ti toliko trbusnjaka, ali ok :)
I da mozes da ides da trcis posle treninga samo ako si na masi pazi na intenzitet trcanja
Sačuvana
crusader88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47


« Odgovor #27 poslato: Jul 05, 2007, 06:38:34 posle podne »

povredio sam bio nogu i tek sada krecem da trcim >:( >:(
nego imam pitanje, posto sam sad krenuo da radim trbusnjake svaki dan(po 400 komada na kraju treniga), da li je dobro da ja odem da trcim posle treninga?
Sačuvana
This is madness, NO THIS IS SPARTA!!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #26 poslato: Jun 25, 2007, 04:08:40 posle podne »

Jesi upravu..
Ali ti i ti momci imate različite ciljeve..
Mogu da razumem oba.
Ipak što se kardia tiče ako neko želi da ga praktikuje ipak bi preporučila da sasluša tvoj savet
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #25 poslato: Jun 25, 2007, 01:23:15 pre podne »

@ daniela - to su isti oni likovi koji mi se podsmevaju što se zagrevam i razgibavam 30 min, a posle par dana kukaju da ih boli rame, podlaktica, koleno,... Ma nije bitno ni zagrevanje ni razgibavanje, a da ne pričam o istezanju. Čisto gubljenje vremena...Važno je napumapti biceps i triceps za 20 min i zapaliti da "kvalitetno" potrošiš vreme muvajući devojke po kafićima...
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #24 poslato: Jun 24, 2007, 01:56:02 posle podne »

Formul o kojoj goovriš je o ona o kojoj ovde pričamo tj 70% maksimalnog pulsa jeste zona aerobnog treninga tj sagorevanja sala da tako kažem.
U tom intervalu ne dolazi do razgradnje mišića što je ipak važno.
I slažem se da treba trenirati kardio mada mi se čini da većina momaka koji dižu tegove napuste salu brže bolje pošto su spustili poslednji teg..
i naravno doalzi do skraćenja mišića i smanjenje pokretljivosti što je apsolutno suprotno idealu muške lepote
Sačuvana
EMIR-NEMIR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #23 poslato: Jun 23, 2007, 11:45:23 posle podne »

 NAUTILUS---treniram u istomĂ­menom fitnes centru poznatog americkog lanca koji je dosta rasprostranjen po skandinaviji..... sta sam ja ucio na nekima prdavanjima koje su drzali njihovi instruktori

formula za sagorijevanje masti  220-30godina(naprimjer)=190 puta 70%=133 otkucaja u minutu,,,,,znaci za nekoga tko je star 30 godina puls bi bio 133 uz vremensko trajanje od najmanje 25............trcanje,bicikl,orbitrek,steper,nordic walking itd.............
jako popularni nacin treniranja za sagorijevanje suvisnih masti je -NORDIC WALKING----cudno setanje sa stapovima,,koristenjem onih stapova ukljucujem ruke u rad sto nam daje povecanje potrosnje za 15 %

kada zelim poboljsati kondiciju koristim  istu formula samo sto se mnozi sa 85%


koliko znam najvise se preporucuje kondicioni trening u trajanju od 45 minuta maximalno jedan sat....inter´valni treninzi su dobri ali kad se stekna dobra kondiciona sprema....

 najveca misicna grupa su noge,,,,,,,dobro utrenirane noge su simbol bozanstvenosti,,dobra kondicija,,,,treniranjem nogu dva puta sedmicno(trening snage) u duzem vremenskom periodu od jedno pola godine dobijas poboljsanje rada svih vjezbi za gornji dio tijela do 50%

bolja stabilnost,,,izdrzljivost itd


kondicioni trening netreba izbjegavati,,,,negubi se masa tako lako,,,,,,,,,,,,ruzno je vidjeti razvijena covjeka koji ide kao robot ,neelasticnost,,,,,,,,izbjegavanja strecanja,izbjegavanja kondicionih treninga.............



 
Sačuvana
cof
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 67

« Odgovor #22 poslato: Jun 23, 2007, 08:21:39 posle podne »

 ;D
ok
Sačuvana
Čašu meda jošt niko ne popi
što je čašom žuči ne zagrči;
čaša žuči ište čašu meda,
smiješane najlakše se piju.
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #21 poslato: Jun 23, 2007, 09:53:03 pre podne »

@ cof - uh, najgore je to što i ti i ja pričamo pametno, samo što nisi dobro obratio pažnju na prvi post - " mozda glupo pitanje ali da li moze neko da mi sastavi kardio ali sa najmanjim mogucim posledicama topljenja misica?"  Dakle., čovek traži najmanji mogući gubitak mišićne mase, a to se postiže onim što sam već napisao. Da je pitanje drugačije, mislim da bi se moj odgovor dosta poklapao sa tvojim.

HIIT posle "nožnog" treninga - ovde je premor odradio svoje i samim tim napravio sam malu zbrku, ali da se iščupam... Dakle, prvo se u teretani odradi "tonizacija" nogu, a nakon odreĂ°enog vremena primeni se trening npr. 6-10x 100m sa 200m "kaskanja"... E sad, ovaj trening više spada pod "deonice", a kako prilikom trčanja na 100m preovlaĂ°uje anaerobija, a u toku kaskanja aerobija, može se reći da je reč o jednoj vrsti HIIT-a, što implicira da sam upravu!  ;D ;D ;D



Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
cof
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 67

« Odgovor #20 poslato: Jun 21, 2007, 10:33:35 posle podne »

mislim da preporuka HIIT nikako, vazi u slucaju
1. da decko nema adekvatnu podlogu za HIIT
2. i da planira da ga radi neadekvatno (vise puta nedeljno)

cinjenica je da HIIT pospesuje aerobne i anaerobne aktivnosti vise nego kardio slabog inteziteta
http://jap.physiology.org/cgi/content/short/102/4/1439
jos jedan link

ako bi radio hiit jednom nedeljno tokom faze nabacivanja mase, mislim da bi mu to (pored poznatih dobrih strana kardio treninga za srce) donelo i odrzavanje kondicije tokom faze mase, kako ga definicija ne bi docekala nespremnog, tacnije ne adaptiranog na novu tezinu

kao sto mislim da, od jednog kardio treninga nedeljno, nece vidno skinuti mast(koja je neizbezna za vreme bulk faze), isto tako mislim da mu hiit od 20 minuta, umerenog inteziteta nece uticati na stecenu masu

http://www.bodybuilding.com/fun/wotw40.htm


a sto se tice HIIT-a posle treninga za noge :), voleo bih da vidim kako to izgleda :)

plus, preporuka da se HIIT ne radi kad je dan za noge dolazi i od Danijele http://forum.pansport.co.yu/index.php?topic=2719.30

pozz
« Poslednja izmena: Jun 21, 2007, 10:36:41 posle podne od strane cof » Sačuvana
Čašu meda jošt niko ne popi
što je čašom žuči ne zagrči;
čaša žuči ište čašu meda,
smiješane najlakše se piju.
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #19 poslato: Jun 21, 2007, 05:48:21 posle podne »

@ cof - HIIT nikako, jer se odvija u aerobno-anaerobnoj zoni koja u odreĂ°enim fazama maximalno koristi depoe glikogena, ATP-a i CP-a, dok se aerobnim radom ispod 60% max pulsa uglavnom troši kiseonik. Treba znati da HIIT nije za svakoga! Neophodno je prvo napraviti "bazu", pa tek onda primeniti HIIT. U suštini - jeste doabr za topljenje masti, ali ne i u njegovom slučaju.
"(i izbegava da ga radi na dan kad radi noge)" - baš suprotno! "Tonizacija" nogu može imati pozitivne efekte prilikom anaerobnih treninga! Pauza izmeĂ°u teretane i trčanja bi trebala da bude najmanje 2 sata... Naravno, i ovaj trening nije za svakoga i treba imati dobru "bazu" da bi se primenio.

"<60 % max pulsa" -  znači da nije NA 60 % već ispod te granice ( koliko ispod, zavisi od mnogo faktora), a u crusader-ovom slučaju to značilo puls izmeĂ°u 100-110 uz vremenski interval od 30-45 min.

Na kraju savet da se na vreme krene sa izgradnjom dobrog tela, jer topljenje masti i nabacivanje mase ne idu jedno sa drugim i veoma ih je teško ukomponovati.


@ Daniela - HVALA za pohvalu. Dajem časnu pionirsku reč da ću se i dalje truditi da svoje iskustvo i stečeno znanje podelim sa forumašima!  ;D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Jun 21, 2007, 02:26:59 posle podne »

DHEA je do sada pokazao zavidno znanjee o kardio treningu.. ja bi njega poslušala (ne samo zato što se slaže sa mojim mišljenjem ;) )
Sačuvana
cof
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 67

« Odgovor #17 poslato: Jun 21, 2007, 12:09:35 posle podne »

pa zato sam i rekao da puls bude u brzoj fazi 135, ne vidim zasto mislis da ce mu se to odraziti na misice ako radi HIIT jednom nedeljno (i izbegava da ga radi na dan kad radi noge)

evo jednog lepog texta o HIIT-u
http://www.x3mforum.com/smf/index.php/topic,3230.0.html
Sačuvana
Čašu meda jošt niko ne popi
što je čašom žuči ne zagrči;
čaša žuči ište čašu meda,
smiješane najlakše se piju.
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #16 poslato: Jun 20, 2007, 11:13:56 posle podne »

HIIT!? Mislim da ti ne treba dok si na masi - samo će te još više istrošiti... Moj predog - max 2x nedeljno aerobiju srednjeg intenziteta ( <60% max pulsa)  do 30 min.
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #15 poslato: Jun 20, 2007, 04:13:46 posle podne »

Obrati samo pažnju na puls..
Bolje laganije a duže (za skidanje masti je tako)
Sačuvana
crusader88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47


« Odgovor #14 poslato: Jun 20, 2007, 10:56:17 pre podne »

trcacu samo nedeljom do 30-40 min kardio
ili intezivinije 20 min HIIT
Sačuvana
This is madness, NO THIS IS SPARTA!!!
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 19 upita.